Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.079
Cevap
697
Favori
4.415.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
48. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 15961597159815991600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 28 m2 (4x7) salon için klima bakıyorum. Ev ara kat kuzey cephe. Sadece soğutma amaçlı ort. 2 ay günde 10-12 saat açılacak. Belki merkezi sistem doğalgaz başlayana kadar ekim de ve nisan da 2 ser hafta sıcak açılacak. Sıcakta hiç açıklayabilir de. Limit 2000-2500 arasi. Ayrıca odanın şekli biraz ters sizce resme göre nereye takılabilir.
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginize teşekkürler. Peki sizce karşılıklı duvarlardan hangisi olmalı. Kapının olduğu mu yoksa karşısı mı. Ayrıca 12000 yeterli mi yoksa 18000 mi almalıyım. 2000-2500 TL arası yaz kullanımı için kaliteli bulabilir miyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 20-25 metrekare sürekli güneş vuran bir oda (işyeri) için şu ürünü tavsiye eder misiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/ugur-usmart-plus-12-btu-klima-a-220242049
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Arkadaşlar 20-25 metrekare sürekli güneş vuran bir oda (işyeri) için şu ürünü tavsiye eder misiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/ugur-usmart-plus-12-btu-klima-a-220242049

Arkadaşım o parayı uğura verene kadar uğurun ürün yaptırdığı, mideanın feirwind 12000 btü klimasını al derim daha iyidir. Uğurda iyi ama feirwind daha iyi. Uğur da midea ya yaptırıp satıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

Arkadaşlar 20-25 metrekare sürekli güneş vuran bir oda (işyeri) için şu ürünü tavsiye eder misiniz?

Arkadaşım o parayı uğura verene kadar uğurun ürün yaptırdığı, mideanın feirwind 12000 btü klimasını al derim daha iyidir. Uğurda iyi ama feirwind daha iyi. Uğur da midea ya yaptırıp satıyor

Midea ve Ugur arasinda 500 tl oynuyor.
    Ben de Ugurun Midea ya yaptirdigini okudugum icin Ugur alinir mi dedim ama...

500 tl iyi para, ozellikle butceyi 1000 tl den 1500 e zar zor cikarmisken.

Ugur üzer mi dersiniz?

• ppimpirikk P kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım öncelikle iyi geceler kusura bakma senin klima işine dün cvb veremedik yanlış hatırlamıyorsam birden fazla oda ve kurulum yerinde petekten bahsetmiştin. olayını en sağlıklısı kurulum yaptırmak istediğin yer veya yerlerin fotosunu at yalıtım güneş pencere metre kare muhabbeti Gostkiller1 hocama danış birde Tekirdağlı-klimacı üstada danışmanı tavsiye ederim. Onların yönlendirmesiyle hareket et derim. Saygılarımla

• W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    Ah o paranın gözü kör olsun arkadaşım. Yokluk dürüst adama hesap yaptırırda, zenginlik kimi insanları insanlık fakiri, edep fakiri yapar. Nedemezler ki arkadaşım, sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışıyor derler, ezik, fakir derler vs vs. Yüce yaradan kimseyi edep, haya, terbiye ve insan fakiri yapmasın. Ordan kısar burdan kısar ucu ucuna denk getirip almışken orta halli birşey alim dersin araştırır durursun hele bu klima ise yandın dünyada üretici 4 beş klima üreticisi var ama bir dünya klima markası var. Var oğlu var. Bilinçli bir tüketiciysen az elektrik yaksın ısıtması, sığutması iyi olsun dersen, işte o zaman o paranın gözü kör olsun sonra benim gibi orta hallice ama iyi bir şey ararsın içine girdikçe çıkamazsın arkadaşım, neyse fazla uzattık kusura bakma hakkını helal et şimdi naylon klima olarak tabir edilmekle beraber alüminyum boru ile kurulum yapan ve problemli olan Vestel, arçelik beko, dd, vs vs baymak hele airfel h5 hatası var, hainer markayı duyduğun yerde kaç yolunu değiştir bu klimalardan uzak dur yaklaşma derim forumu incelediğimiz zaman genelde bir memnuniyetsizlik mevcut ve naylon klima olarak tabir edilmekteler. Uğur bir feirwind bir mission veya oais modeli asla olamaz ama uğuru alıp güzel bir kurulum la gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saygılarımla iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 12 Mayıs 2016; 1:10:14 >
  • quote:

Ah o paranın gözü kör olsun arkadaşım. Yokluk dürüst adama hesap yaptırırda, zenginlik kimi insanları insanlık fakiri, edep fakiri yapar. Nedemezler ki arkadaşım, sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışıyor derler, ezik, fakir derler vs vs. Yüce yaradan kimseyi edep, haya, terbiye ve insan fakiri yapmasın. Ordan kısar burdan kısar ucu ucuna denk getirip almışken orta halli birşey alim dersin araştırır durursun hele bu klima ise yandın dünyada üretici 4 beş klima üreticisi var ama bir dünya klima markası var. Var oğlu var. Bilinçli bir tüketiciysen az elektrik yaksın ısıtması, sığutması iyi olsun dersen, işte o zaman o paranın gözü kör olsun sonra benim gibi orta hallice ama iyi bir şey ararsın içine girdikçe çıkamazsın arkadaşım, neyse fazla uzattık kusura bakma hakkını helal et şimdi naylon klima olarak tabir edilmekle beraber alüminyum boru ile kurulum yapan ve problemli olan Vestel, arçelik beko, dd, vs vs airfel vs klimalardan uzak dur yaklaşma derim forumu incelediğimiz zaman genelde bir memnuniyetsizlik mevcut ve naylon klima olarak tabir edilmekteler. Uğur bir feirwind bir mission veya oais modeli asla olamaz ama uğuru alıp güzel bir kurulum la gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saygılarımla iyi geceler

Cevabınız için çok teşekkür ederim. :)

Kampanyanın bitmesine son 1 saat kala içim rahat sipariş verebilirim.
    "Güzel bir kurulum" derken, montaj sırasında bilmem gereken bir şey var mı acaba?
  • quote:

quote:

Ah o paranın gözü kör olsun arkadaşım. Yokluk dürüst adama hesap yaptırırda, zenginlik kimi insanları insanlık fakiri, edep fakiri yapar. Nedemezler ki arkadaşım, sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışıyor derler, ezik, fakir derler vs vs. Yüce yaradan kimseyi edep, haya, terbiye ve insan fakiri yapmasın. Ordan kısar burdan kısar ucu ucuna denk getirip almışken orta halli birşey alim dersin araştırır durursun hele bu klima ise yandın dünyada üretici 4 beş klima üreticisi var ama bir dünya klima markası var. Var oğlu var. Bilinçli bir tüketiciysen az elektrik yaksın ısıtması, sığutması iyi olsun dersen, işte o zaman o paranın gözü kör olsun sonra benim gibi orta hallice ama iyi bir şey ararsın içine girdikçe çıkamazsın arkadaşım, neyse fazla uzattık kusura bakma hakkını helal et şimdi naylon klima olarak tabir edilmekle beraber alüminyum boru ile kurulum yapan ve problemli olan Vestel, arçelik beko, dd, vs vs airfel vs klimalardan uzak dur yaklaşma derim forumu incelediğimiz zaman genelde bir memnuniyetsizlik mevcut ve naylon klima olarak tabir edilmekteler. Uğur bir feirwind bir mission veya oais modeli asla olamaz ama uğuru alıp güzel bir kurulum la gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saygılarımla iyi geceler

"Güzel bir kurulum" derken, montaj sırasında bilmem gereken bir şey var mı acaba?

Üstadım klima montajı ve vakumlama konulu başlığım altındaki bilgilendirme paylaşımlarını okursan faydalı olur. Burası Türkiye önüne gelen tamirci vs servis olmuş madur olmayın. Rica ederim bir faydamız olupta hayır dua ederseniz sevinirim. Ama mutlaka o başlığı okuyup bilgilenin muhakkak ama muhakkak. Sonra servis temiz kurulum vakumlama test vs yapmaz ise soğutma ve ısıtma da problem yaşayıp beddua etmeyin hatta ve hatta dış ünite veya iç ünite perte çıkabilir değişim yapmak istemeyebilirler veya sağlıklı kurulum olmazsa ısıtma soğutma da problem yaşadığınız gibi cihaz daha fazla çalışıp elektrik tüketimi artar cihazda miadını erken doldurur. lütfen ama lütfen belirttiğim başlığı açıp okuyup bilgilenin saygılarımla

• quote:

quote:

quote:

Üstadım klima montajı ve vakumlama konulu başlığım altındaki bilgilendirme paylaşımlarını okursan faydalı olur. Burası Türkiye önüne gelen tamirci vs servis olmuş madur olmayın. Rica ederim bir faydamız olupta hayır dua ederseniz sevinirim. Ama mutlaka o başlığı okuyup bilgilenin muhakkak ama muhakkak. Sonra servis temiz kurulum vakumlama test vs yapmaz ise soğutma ve ısıtma da problem yaşayıp beddua etmeyin hatta ve hatta dış ünite veya iç ünite perte çıkabilir değişim yapmak istemeyebilirler veya sağlıklı kurulum olmazsa ısıtma soğutma da problem yaşadığınız gibi cihaz daha fazla çalışıp elektrik tüketimi artar cihazda miadını erken doldurur. lütfen ama lütfen belirttiğim başlığı açıp okuyup bilgilenin saygılarımla

Vakumlama konularını okumaya başlıyorum. :)

Tekrardan teşekkür ederim. İyi geceler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Vakumlama konularını okumaya başlıyorum. :)

Tekrardan teşekkür ederim. İyi geceler.

İyi geceler diliyorum sağlıcakla kalın Allah rahatlık versin

• warrior33 ve ghostkiller1 ardaslara paylasim ve bilgelendirmeleri icin cok tesekkur ediyorum.selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolareyn1

warrior33 ve ghostkiller1 ardaslara paylasim ve bilgelendirmeleri icin cok tesekkur ediyorum.selamlar

Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı günler arkadaşım ve arkadaşlar. Arkadaşım, Yorumlarımızla bir faydamız olupta hayır dua ederseniz sevinirim saygılarımla selamlıyorum sağlıcakla kalın mutlu kalın

dün akşam alel acele bu klima iş görür mü iyimi diye kampanya bitimine bir saat kala cevap verdik ama dükkan kaç metre hangi güneş görürüyormu mekana küçük yada büyük klima almayaydınız. Mekana büyük alırsın dur kalk yapar cihaz, zayıf kalır yeterli gelmez bunlarıda değerlendirip ona göre olan btü değerdeki klimayı sipariş vermişsiniz dir umarım.

• quote:

dün akşam alel acele bu klima iş görür mü iyimi diye kampanya bitimine bir saat kala cevap verdik ama dükkan kaç metre hangi güneş görürüyormu mekana küçük yada büyük klima almayaydınız. Mekana büyük alırsın dur kalk yapar cihaz, zayıf kalır yeterli gelmez bunlarıda değerlendirip ona göre olan btü değerdeki klimayı sipariş vermişsiniz dir umarım.

20 metrekare civarinda yerimiz.
    Arastirdigim, okuduklarim kadariyla 12000 lik yeter diye bir karara vardim. :)
    Su an takili olan klima 9000 lik 20 senelik klima o bile idare ediyordu.

Tamam problem yok dükkan içindi dükkanda mallarda var iyi gelir hayırlı olsun güle güle kullanın. Montaj yapıldıktan sonra kullanmaya başlayınca, gözlemlerinizi paylaşmanızı rica ederim hayırlı günler hayırlı işler dilerim.

• quote:

Tamam problem yok dükkan içindi dükkanda mallarda var iyi gelir hayırlı olsun güle güle kullanın. Montaj yapıldıktan sonra kullanmaya başlayınca, gözlemlerinizi paylaşmanızı rica ederim hayırlı günler hayırlı işler dilerim.

Evet tabi, Ugur hakkinda pek bir bilgi yok zaten biraz kullandiktan sonra mutlaka yorumlarim.

• arkadaşlar merhaba,

klima alacağım, klima için 2-3bin tl bütce ayırdım.

oda 20-25 m2 gibi;(normalde klimanın şuan çalışacağı oda 15 m2)

klimada aradığım özellikler;
    1. 1000-1200BTU ,
    2. en az soğutmada/ısıtmada A++/A+ olmalı.
    3. anti bakteriyel.
    3. BTU yüksek seçmemdeki neden sürekli çalışmaması ve ilerleyen zamanlarda taşınma olasılığı ve odanın büyümesi.
    4. inverter klima.(artık invertersiz yok sanırsam)
    5. sesiz çalışması.
    6. garanti süresi yüksek.
    7. servis kalitesi iyi.
    8. ısıtma ve soğutma.
    9. nem yapmayan(ne alan)

klima tavsiyesi/seçimi hakkında yardımcı bana olabilirmisiniz?

şuan aklımda iki model var bu ürünler hakkında düşüncelerinz neler?
    1.http://www.hepsiburada.com/samsung-ar9000-ar12hssfcwknsk-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR9000
    2.http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar12jsfncwk-sk-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR12HSF
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt

Öncelikle yanıtınız için sağolun .

Evimin yerleşim planı şu şekilde, bir sorum daha olacak .

Bütün kapılar kapalı şekilde; 9000btu klima alsam salona çizdiğim yere koysam , sadece ebeveyn odası kapısı açık olacak şekilde bu bölgeyi soğutabilirmiyim ?

İstediğim buz gibi soğukluk değil sadece gece yatabilecek kadar bir serinlik istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_elo_bil

arkadaşlar merhaba,

klima alacağım, klima için 2-3bin tl bütce ayırdım.

oda 20-25 m2 gibi;(normalde klimanın şuan çalışacağı oda 15 m2)

klimada aradığım özellikler;
    1. 1000-1200BTU ,
    2. en az soğutmada/ısıtmada A++/A+ olmalı.
    3. anti bakteriyel.
    3. BTU yüksek seçmemdeki neden sürekli çalışmaması ve ilerleyen zamanlarda taşınma olasılığı ve odanın büyümesi.
    4. inverter klima.(artık invertersiz yok sanırsam)
    5. sesiz çalışması.
    6. garanti süresi yüksek.
    7. servis kalitesi iyi.
    8. ısıtma ve soğutma.
    9. nem yapmayan(ne alan)

klima tavsiyesi/seçimi hakkında yardımcı bana olabilirmisiniz?

şuan aklımda iki model var bu ürünler hakkında düşüncelerinz neler?
    1.http://www.hepsiburada.com/samsung-ar9000-ar12hssfcwknsk-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR9000
    2.http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar12jsfncwk-sk-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR12HSF

Bu belirttiğiniz kriterlerin hepsi bir markada yok maalesef bulursanız bana da haber verirseniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 15961597159815991600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.