Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.211
Cevap
702
Favori
4.429.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15911592159315941595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün SIGMA inverter klimanın değerlerine baktım,değerler çok iyi.

-Bekleme modunda 0,5 watt.
    -Isıtmada, soğuk üflemeyi engelleme özelliği
    -200-220 watt'a kadar kısma.
    -Hava debisi 660 m3 oldukça yüksek

Fiyat 2000-2100 TL aralığında 12.000 BTU olan cihaz.

Soğutma amaçlı düşünülüyorsa bu cihazı önerebiliriz.
  • Tüm islam aleminin miraç kandili mübarek olsun arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Tüm islam aleminin miraç kandili mübarek olsun arkadaşlar.

Sizinde kandiliniz mübarek kutlu olsun hocam. .
    Dilerim ki içinize sinen klimayı bulur alırsınız .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korkmass

quote:

Orijinalden alıntı: korkmass

midea oasis için aramıştım midea blanc diye bi serinin geleceğini söyledi satıcı. saydığı özellikler benim anladığım kadarıyla iyi bir de siz bakar mısınız? 9000 btu için oasis 2500 tl, blanc serisinde kampanya var dedi 1800 tl fiyat aldım. blanc serisi 9000 btu etiket fiyatı 2300 tl civarı olacakmış.

italya satışıhttps://www.condizionati.fr/climatisation-murale-monosplit-midea-blanc27iublanc27ou-27kw-p-3274.html

oasis blanc
    SEER 6,5 6,1
    SCOP 4,0 4,0
    SOĞUTMA A++ A++
    ISITMA A+ A++
    SES(İÇ) 28-43 dB 29-39 dB
    SES(DIŞ) 55 dB 55 dB

Görebildiğim farklar bunlar filtrelerde de fark yok gibi. blanc serisi mantıklı geldi fana fiyatıda çok uygun

bakınız buda Missionun yeni serisi wifi kiti dahil olanı oais,mission,blanc 12000 btü karşılatırma yapınca hangisi sizce daha iyi
    http://www.nisanklima.com/index.php?route=product/product&path=65_89&product_id=247

bu linkte mission 12 000 btu cihazın p design değeri ve altındaki değerler ya yanlış yazıldı yada bu cihaz ısıtmada 9000 lik cihazla aynı.

Üstadım missionun bu versiyonunda wifi kiti ünite aksam ambalajında çıkıyor haricen almıyorsun. Yeni seri biraz daha geliştirilmiş sözde. Eski seri missionda wifi kitini harici alıyordun. 2016 yılı üretimi bunlar 12000 btü anlıcan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 3 Mayıs 2016; 20:53:10 >

• Bu test sonuçlarını çok kafaya takmayın bence. Verilen değerlerin hepsi belirli ortam koşullarında kutusundan yeni çıkmış klimalara ait değerler. Evinizin konumundan tutun da klimayı monte eden ustanın işçiliğine kadar birçok faktör klimanın verimliliğini etkiler.

• Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı günler arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Bu test sonuçlarını çok kafaya takmayın bence. Verilen değerlerin hepsi belirli ortam koşullarında kutusundan yeni çıkmış klimalara ait değerler. Evinizin konumundan tutun da klimayı monte eden ustanın işçiliğine kadar birçok faktör klimanın verimliliğini etkiler.

Katılıyorum size. Bende MHİ nin en alt serisi ZMPS diye tabir edilen 18 BTU kliması var. Bizimkiler bilmeden gidip almış ben ME diyordum onlar MHİ almış. Her neyse klimam yarım inverter. Şöyle bir durum var. En yüksek fan hızında maksimum BTU değerleri ile çalışıyor. Orta fan hızında nominal değerler ile çalışıyor. Bütün evi ısıttığım için en yüksek fan hızına alıyorum. Klimayı ne zaman incelesem hiç kendini kısmıyor.

Demeye çalıştığım şudur ki hiç bir zaman teknik verilere aldanmayın. İlk önce en önemlisi sizin kullanım tarzınız. Eğer ben bu klimayı sadece salon olarak kullansaydım çabucak kısacaktı.

Gene de iş görüyor. Koridorun karşındaki odayı 20 derece yapıyor.
    Zamanında bu klimaya fanı plastiği sorunlu anakart sorunları var diye yerden yere vurmuşlardı. Emsallerine göre iyi iş yapıyor.

Warrior33 hocam şöyle durum da var klimanın iç ünitesi büyüklüğü de çok önemli.

Mesela benim klima 9 BTU normal klima ile iç ünite büyüklüğü aynı. Ama 18 BTU klima. Ama adamlar ne yapmış fan devrini yüksek tutmuş. Böylece gene güçlü klima sağlamışlar.

Ama Midea Mission un teknik verileri kötü ya iç ünitesi de Oasis den daha büyük diye biliyorum.

Ama iç Ünitesi büyük olduğu için böylece daha geniş üfleme mesafesi var. Bu yüzden de adamlar yüksek fan debisine gerek Duymamış biraz fan debisini kısmışlar.

Önemli olan aktarım hızı iletme hızlıdır.

Mesela Haier klimalarda fan debisi acayip yüksek. Hatta Mitsubishi Electric den bile yüksek. Ama aktarım hızı düşük. Yazılımı sorunlu.

Arçelik Beko ların da iç ünitesi çok büyük mesala.

Ama bunlarda da fan debisi Mission dan da düşük. Aktarım hızı da düşük.
    Hali ile soğutmayı yapıyorlar çok güzel şekilde. Ama ısıtmada şişip kalıyorlar.

Yani demeye çalıştığım şudur ki sadece fan debisi önemli değil. Klimanın tasarımı yazılımı da önemli.

Mission da kullanan bir arkadaşınız memnunmuş. O zaman sıkıntı yok.

Daha önce de bu mesajı işleyecektim ama sizin kafanız fan debisine takılmış. Şimdi ise genel teknik verilere takılınca bende yazayım dedim.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MatematiğiSevenAdam -- 4 Mayıs 2016; 10:25:44 >

• MatematiğiSevenAdam M kullanıcısına yanıt
    Üstadım farkındayım olayın fan o hainer klimanın iç ünite fanı debisi mitsubishi Elektrik klimalarından bile fazlaydı. Ama ne oldu aktarım yapamayınca şişip kalıyor, biliyorum. Fan debisinin yüksek olması o klimanın iyi olduğu anlamına gelmiyor. Farkındayım. O katalog değerlerini görmek için çölde ve Rusya gibi memleketlerde denemek lazım ki, katalog değerleri ile karşılaştırabilelim. Şuda var burası Türkiye, Avrupa'daki ve Türkiye de satılan ürünler aynı değil ithalatçı firmaların Türkiye ye getirdikleri ürünler standart özellikte olanını getiriyor, cihazda olmayan opsiyonel özellikleri de basıyor kataloğa zavallı yurdum insanı alıyor. Halbuki gerçekte bazı özellikler yok.

• quote:

Üstadım farkındayım olayın fan o hainer klimanın iç ünite fanı debisi mitsubishi Elektrik klimalarından bile fazlaydı. Ama ne oldu aktarım yapamayınca şişip kalıyor, biliyorum. Fan debisinin yüksek olması o klimanın iyi olduğu anlamına gelmiyor. Farkındayım. O katalog değerlerini görmek için çölde ve Rusya gibi memleketlerde denemek lazım ki, katalog değerleri ile karşılaştırabilelim. Şuda var burası Türkiye, Avrupa'daki ve Türkiye de satılan ürünler aynı değil ithalatçı firmaların Türkiye ye getirdikleri ürünler standart özellikte olanını getiriyor, cihazda olmayan opsiyonel özellikleri de basıyor kataloğa zavallı yurdum insanı alıyor. Halbuki gerçekte bazı özellikler yok.

Bilmiyorsunuz demedim ki sizde epey bilgi sahibisiniz. Ama değindiğim olay klima tasarımı iç ünite büyüklüğü idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MatematiğiSevenAdam -- 4 Mayıs 2016; 10:59:33 >

• Sorun yok kızmadım yada kırılmadım sadece bildiğimi anlatmaya çalıştım saygı ve sevgilerimle

• quote:

Sorun yok kızmadım yada kırılmadım sadece bildiğimi anlatmaya çalıştım saygı ve sevgilerimle

Yok bende kızmadım anlattım neden kızayım ki

• İç ünite genişliği görsel olarak kötü olabilir ancak ısı transfer yüzeyi açısından önemli. Küçük boyutlu yüksek kapasiteli klimalar fan hızından dolayı yüksek sesle çalışır. Duvar tipi klimalarda eğer başka bir hacim de koşullandırılacaksa inverter klima almanın bir anlamı yok. Zaten klima her anda en yüksek kapasitede çalışacak inverter sisteminin mantığını yok ediyor. Bana göre Türkiyeye gelmiş en iyi klimalar 2000li yılların başlarında gelen Daikin ve ME. Maliyetlerden ötürü sonraki yıllarda kalite çok düştü.

• quote:

İç ünite genişliği görsel olarak kötü olabilir ancak ısı transfer yüzeyi açısından önemli. Küçük boyutlu yüksek kapasiteli klimalar fan hızından dolayı yüksek sesle çalışır. Duvar tipi klimalarda eğer başka bir hacim de koşullandırılacaksa inverter klima almanın bir anlamı yok. Zaten klima her anda en yüksek kapasitede çalışacak inverter sisteminin mantığını yok ediyor. Bana göre Türkiyeye gelmiş en iyi klimalar 2000li yılların başlarında gelen Daikin ve ME. Maliyetlerden ötürü sonraki yıllarda kalite çok düştü.

Aynen öyle hocam katılıyorum zaten anlatmak istediğim durum buydu

• instinctive kullanıcısına yanıt
    Ortalığı bulandırayım :) Orta halli bir klima alacaksanız LG Mega Inverter serisini göz ardı etmeyin. Bazı alışveriş sitelerinde 12.000 btu/h lik olanını 1999 TL'ye bulabilirsiniz montaj dahil. Şu anda üretimden kalktı ancak f/p olarak çok verim alacağınızı düşünüyorum. Bir ürünün üretimden kalkması sizi düşündürmesin ürünün yedek parçaşlarını 10 yıl kadar stokta tutar firmalar. Zaten 5 yıl sonra ya kompresör ya da komple klima değiştireceksiniz :) O yüzden LG alıp geçin. Fazla düşünmek incelemek kafa karışıklığı yaratıyor. Herkesin memnuniyetleri ve istekleri farklı.

• quote:

Ortalığı bulandırayım :) Orta halli bir klima alacaksanız LG Mega Inverter serisini göz ardı etmeyin. Bazı alışveriş sitelerinde 12.000 btu/h lik olanını 1999 TL'ye bulabilirsiniz montaj dahil. Şu anda üretimden kalktı ancak f/p olarak çok verim alacağınızı düşünüyorum. Bir ürünün üretimden kalkması sizi düşündürmesin ürünün yedek parçaşlarını 10 yıl kadar stokta tutar firmalar. Zaten 5 yıl sonra ya kompresör ya da komple klima değiştireceksiniz :) O yüzden LG alıp geçin. Fazla düşünmek incelemek kafa karışıklığı yaratıyor. Herkesin memnuniyetleri ve istekleri farklı.

Lg ile arçelik-beko aynı klima. İsimleri ayrıldı sadece, düzen eskisi gibi devam ediyor.

• 18.000 btu olan klima tavsiye eder misiniz? Yalnız pahalı olmasın. Bütçe maksimum 2.500 TL. Daha az olursa süper olur. Isıtma fonksiyonu pek kullanılmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah44 -- 5 Mayıs 2016; 9:26:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

18.000 btu olan klima tavsiye eder misiniz? Yalnız pahalı olmasın. Bütçe maksimum 2.500 TL. Daha az olursa süper olur. Isıtma fonksiyonu pek kullanılmayacak.

Ben de aynı bütçe ile bakıyordum sonra taksit vs şartları 3100 lere kadar zorladım.

Ama sizin için mümkün değil ise ve inverter istiyorsanız eski seri airfeller 2400 e var n11de ya da vestel ya da sadece soğutma ise arçelik beko da bir model var sadece soğutma yapan ona bakabilirsiniz.

İnverter şart değil ise başka markalarda da vardı modeller.

• 15 Binlik Panasonic Ethera yı 4000 TL ve 18 lik Midea mission için ise 3000 TL dediler. Fiyat nasıl dostlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dupondii -- 5 Mayıs 2016; 10:16:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

quote:

18.000 btu olan klima tavsiye eder misiniz? Yalnız pahalı olmasın. Bütçe maksimum 2.500 TL. Daha az olursa süper olur. Isıtma fonksiyonu pek kullanılmayacak.

Ben de aynı bütçe ile bakıyordum sonra taksit vs şartları 3100 lere kadar zorladım.

Ama sizin için mümkün değil ise ve inverter istiyorsanız eski seri airfeller 2400 e var n11de ya da vestel ya da sadece soğutma ise arçelik beko da bir model var sadece soğutma yapan ona bakabilirsiniz.

Beki 7705 modelini bir yakinim kullaniyor 19000 lik ama internette herkes cok gurultulu calistigini yazmislar, yakinim ise memnun oldugunu soyledi. Kime inanacagini sasiriyor insan. O yuzden beko, arcelik gibi firmalardan bi vazgeciyorum bi geri donuyorum. Cok kararsizim. Airfel markasi hic aklimda yoktu. 20m2 lik oda icin 12000lik samsunglar var, yeterli olur mu yoksa 19000lere cikmak sart mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

quote:

Beki 7705 modelini bir yakinim kullaniyor 19000 lik ama internette herkes cok gurultulu calistigini yazmislar, yakinim ise memnun oldugunu soyledi. Kime inanacagini sasiriyor insan. O yuzden beko, arcelik gibi firmalardan bi vazgeciyorum bi geri donuyorum. Cok kararsizim. Airfel markasi hic aklimda yoktu. 20m2 lik oda icin 12000lik samsunglar var, yeterli olur mu yoksa 19000lere cikmak sart mi?

Arkadaşım 20 metrekare yere 12 lik klima çok rahat yeterlidir. Bütçeniz ne kadar?

• 
Sayfa: önceki 15911592159315941595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.