Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: noqem35 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı
39.262
Cevap
331
Favori
3.176.421
Tıklama
Giriş
      696 Mesaj
      02 Mayıs 2016 14:01:41
      quote:

Orijinalden alıntı: MatematiğiSevenAdam

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

o zaman biraz daha detay vereyim midea mıssıon kendini ne kadar kısarsa kıssın oda sıcaklığı ayarladığınız dereceye diyelimki 23 dereceye ulaştığında en düşük minimum 703 watt güç çekiyor buda 703/220=3.19 amper . yaklaşık 3.5 amper çeker minimum yani bu demektirki saatte saatte 0,7 watt 1 kw a yakın bir tüketim. bu bence yüksek bir tüketim bu mission denen cihaz yüksek tüketimli demek

OASIS e gelecek olursak 388 watt minimum tüketim yani oda ısısını 23 dereceye ayarladık kullandığımız oda maksimum yalıtımlı mantolamalı vs.vs oda ısısı 23 dereceye düştüğünde klimamız kapanmaz ve minimum 388 watt tüketim yapar

mission : minimum 703 watt maksimum 3223 watt yani 3223 eksi - 703 = 2520
      Oasıs :minimum 388 watt maximum 4665 watt yani 4665 eksi - 388 = 4227

hesaplamadanda anlaşılacağı gibi Oasıs Missionu döver atar... arada 1757 watt fark var bu makastan bahsediyorum işte makas skalası ne kadar geniş ise cihaz o derece verimli demektir o derece tasarruflu demektir...

saygılar...

Tekirdağlı hocam yanlış biliyorsunuz. Onlar başka değer.
      Şimdi ekran görüntüsünü atacağım. Çizdiğim yer cihazın tüketimleri
      Birinci resim Oasis ikinci resim Mission un değerleri.

Bu mesaja eklenen görseller:

haklısın seninki doğru ama şu var ben sadece örnek gösterdim klima alırken aradaki makasa dikkat edin yani tüketimlerde minimum ve maximum aralığı en geniş olan klima en iyi performanslı klimadır..

yukarıdaki tablo teknik özellikler tablosu olarak doğru
      benim elle yazdığım tablo örnek teşkil etmesi amacı ile yazılmıştır yani siz fakı göresiniz diye cihazlarla birebir uyuşmamaktadır..

sizin kırmızı ile çizdiğiniz yer tüketim olan doğrudur diğer watt cihazın üretmiş olduğu watttır..

yani şu demektir 1kw enerji harcar karşılığında 4kw ısıtır buda demektirki cop oranı 4.0 ..

gibi dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım siz benim verdiğim değerlerle oasis veya missionun örtüşmediğini söylüyorsanız haklısınız oysa ben hesaplama yöntemini anlatmaya çalışırken doğru rakkamlar kullanmadım. örnekleme yaptım.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Mayıs 2016 14:05:36
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MatematiğiSevenAdam

quote:

o zaman biraz daha detay vereyim midea mıssıon kendini ne kadar kısarsa kıssın oda sıcaklığı ayarladığınız dereceye diyelimki 23 dereceye ulaştığında en düşük minimum 703 watt güç çekiyor buda 703/220=3.19 amper . yaklaşık 3.5 amper çeker minimum yani bu demektirki saatte saatte 0,7 watt 1 kw a yakın bir tüketim. bu bence yüksek bir tüketim bu mission denen cihaz yüksek tüketimli demek

OASIS e gelecek olursak 388 watt minimum tüketim yani oda ısısını 23 dereceye ayarladık kullandığımız oda maksimum yalıtımlı mantolamalı vs.vs oda ısısı 23 dereceye düştüğünde klimamız kapanmaz ve minimum 388 watt tüketim yapar

mission : minimum 703 watt maksimum 3223 watt yani 3223 eksi - 703 = 2520
      Oasıs :minimum 388 watt maximum 4665 watt yani 4665 eksi - 388 = 4227

hesaplamadanda anlaşılacağı gibi Oasıs Missionu döver atar... arada 1757 watt fark var bu makastan bahsediyorum işte makas skalası ne kadar geniş ise cihaz o derece verimli demektir o derece tasarruflu demektir...

saygılar...

Tekirdağlı hocam yanlış biliyorsunuz. Onlar başka değer.
      Şimdi ekran görüntüsünü atacağım. Çizdiğim yer cihazın tüketimleri
      Birinci resim Oasis ikinci resim Mission un değerleri.

Bu mesaja eklenen görseller:

haklısın seninki doğru ama şu var ben sadece örnek gösterdim klima alırken aradaki makasa dikkat edin yani tüketimlerde minimum ve maximum aralığı en geniş olan klima en iyi performanslı klimadır..

yukarıdaki tablo teknik özellikler tablosu olarak doğru
      benim elle yazdığım tablo örnek teşkil etmesi amacı ile yazılmıştır yani siz fakı göresiniz diye cihazlarla birebir uyuşmamaktadır..

sizin kırmızı ile çizdiğiniz yer tüketim olan doğrudur diğer watt cihazın üretmiş olduğu watttır..

yani şu demektir 1kw enerji harcar karşılığında 4kw ısıtır buda demektirki cop oranı 4.0 ..

gibi dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım siz benim verdiğim değerlerle oasis veya missionun örtüşmediğini söylüyorsanız haklısınız oysa ben hesaplama yöntemini anlatmaya çalışırken doğru rakkamlar kullanmadım. örnekleme yaptım.

Evet hocam sizinki de doğru ama ben tüketim değerlerini örnek verdim.

Hocam bir de az tüketim ile ne kadar maksimum btu veriyor ise o kadar verimlidir yanlış mı biliyorum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      02 Mayıs 2016 14:16:37

Şimdi hocam ben anlamadım 12000 btü Oasis, Missionu dövermi dövmezmi? İkincisi Oasis minimal değerlerde az elektrikle daha fazla güç ve daha fazla btü elde edebiliyormuyuz edemiyormuyuz?Veya şöyle sorayım. Performans, konfor, elektrik tüketimi vs vs hangisini tercih etmeliyim. Yani hangisini almalıyım.Mission mu Oasis mi Klima falan almıyorum abi vaz geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 2 Mayıs 2016; 14:20:16 >
      |
      |
      Tekirdağlı-klimacı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      02 Mayıs 2016 14:21:19
      quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Şimdi hocam ben anlamadım 12000 btü Oasis, Missionu dövermi dövmezmi? İkincisi Oasis minimal değerlerde az elektrikle daha fazla güç ve daha fazla btü elde edebiliyormuyuz edemiyormuyuz?Veya şöyle sorayım. Performans, konfor, elektrik tüketimi vs vs hangisini tercih etmeliyim. Yani hangisini almalıyım.Mission mu Oasis mi Klima falan almıyorum abi vaz geçtim.

Almıyorum almıyorum almıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

02 Mayıs 2016 14:25:05
      quote:

Warrior hocam Mission un minimum btu daha düşük.

12 btu Mission cihazı ele aldım. 2500 btu ile bu klima 170 Wat elektrik tüketiyor ısıtma modunda.

Oasis ise ısıtmada minimum btu değeri 3510 btu. Ve 3510 btu ile 162 Wat elektrik tüketiyor.

Bu durumda Oasis daha güçlü bir cihaz olduğu ortaya çıkıyor.

Ama Mission un minimum btu değeri Oasis den düşük.

Oasis ise ılıman havalarda dur kalk yaparken Mission daha az yapacaktır.

Yani daha az tüketim ile daha fazla btu değerini veren Oasis.

Şimdi anladınız mı?

Tekirdağlı hocam da bu durumu anlatsın.

|
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      02 Mayıs 2016 15:18:19
      hesap kitap işine çok fazla dalmıyayım diyorum ama siz insanı mecburen bu işlere sokuyorsunuz

şimdi açalım o zaman kitabı ve defteri derse başlıyalım

OASIS : SOGUTMADA nominal = 1114watt (minimum tüketim 99watt ~ maksimum tüketim 1830watt) 1830watt-99watt= 1731watt (makas aralığı)
      OASIS : ISITMADA nominal =1039 (minimum tüketim 162~maksimum tüketim 1770) 1770watt - 162watt = 1608 watt

MİSSİON: SOĞUTMADA nominal = 1099watt (minimum tüketim 170watt ~ maksimum tüketim 1250watt) 1250watt-170watt= 1080watt (makas aralığı)
      MİSSİON: ISITMADA nominal = 1041watt (minimum tüketim 170watt ~ maksimum tüketim 1450watt) 1450watt-170watt= 1280watt (makas aralığı)

OASIS ISITMADA = 1731 WATT
      MİSSİON ISITMADA = 1280 WATT

ARKADAŞLAR OTURDUM HESAP KİTAP YAPTIM

yaptığım hesaba göre OASIS daha geniş makas aralığına sahip dolayısı ile performansını en yükseğe çıkartabildiği gibi en düşüğe indirip tasarruf sağlayabiliyor..

ufak hesap hataları olabilir burada amacım size size hesaplama yapmanızı öğretmeye çalışmak

sakın bana bir klimanın teknik özellikler broşürü ile gelip bunu hesapla usta demeyim terkederim buraları

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      02 Mayıs 2016 15:32:45
      görüldüğü üzere kitapta yazan böyle

OASIS = ISITMADA MİNİMUM 162 WATT TÜKETİRKEN.
      MİSSİON=ISITMADA MİNİMUM 170 WATT TÜKETİYOR.

OASIS = ISITMADA MAKSİMUM PERFORMANS OLARAK 1770 WATT TÜKETİRKEN 16896 BTU BİR KLİMA GİBİ DE ÇALIŞABİLİYOR
      MISSION = ISITMADA MAKSİMUM PERFORMANS OLARAK 1450 WATT TÜKETİRKEN 16000 BTU BİR KLİMA GİBİ DE ÇALIŞABİLİYOR

Buradada görüldüğü gibi OASIS MİSSİONU DÖVMÜŞ...

Sadece minimum tüketim tek başına önem arzetmiyor cihazın performansıda çok önemli klima alırsın klima maximum kapasitesi düşüktür ve performanslı bir klimaya oranla daha çok çalışarak daha fazla enerji harcar buda sarfiyat demektir..

bu yüzden cihazın minimalı kadar maximalıde önem taşır daha doğrusu bu makas ne kadar gemiş ise o kadar verimlidir..

umarım anlamayan olmaz artık bu konuyu..

02 Mayıs 2016 15:39:14
      quote:

görüldüğü üzere kitapta yazan böyle

OASIS = ISITMADA MİNİMUM 162 WATT TÜKETİRKEN.
      MİSSİON=ISITMADA MİNİMUM 170 WATT TÜKETİYOR.

OASIS = ISITMADA MAKSİMUM PERFORMANS OLARAK 1770 WATT TÜKETİRKEN 16896 BTU BİR KLİMA GİBİ DE ÇALIŞABİLİYOR
      MISSION = ISITMADA MAKSİMUM PERFORMANS OLARAK 1450 WATT TÜKETİRKEN 16000 BTU BİR KLİMA GİBİ DE ÇALIŞABİLİYOR

Buradada görüldüğü gibi OASIS MİSSİONU DÖVMÜŞ...

Sadece minimum tüketim tek başına önem arzetmiyor cihazın performansıda çok önemli klima alırsın klima maximum kapasitesi düşüktür ve performanslı bir klimaya oranla daha çok çalışarak daha fazla enerji harcar buda sarfiyat demektir..

bu yüzden cihazın minimalı kadar maximalıde önem taşır daha doğrusu bu makas ne kadar gemiş ise o kadar verimlidir..

umarım anlamayan olmaz artık bu konuyu..

Teşekkürler hocam

|
      |

• Teğmen
      122 Mesaj
      02 Mayıs 2016 18:41:28
      Kombiye bakima gelen arkadas ile konustum.

Midea onerdi. Bir de zanussi diye birsey onerdi. 9000 likleri 12000lik verimindw calisir dedi.

Midea cin malidir ama malzemesi iyidir dedi. Mitsubishi kompresor mu kullaniyor oyle birsey dedi.

Eger arkadas buraya takiliyorsa selamlar.

Yani suan icin samsungdan vazgectim.

Dubleks icin de multi onerdi. Simdi isin yok multi arastir :)

02 Mayıs 2016 19:14:43
      quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

Kombiye bakima gelen arkadas ile konustum.

Midea onerdi. Bir de zanussi diye birsey onerdi. 9000 likleri 12000lik verimindw calisir dedi.

Midea cin malidir ama malzemesi iyidir dedi. Mitsubishi kompresor mu kullaniyor oyle birsey dedi.

Eger arkadas buraya takiliyorsa selamlar.

Yani suan icin samsungdan vazgectim.

Dubleks icin de multi onerdi. Simdi isin yok multi arastir :)

Zanussi bilmiyorum Mitsubishi kompresör kullandığı doğrudur. Evet çin malidir dünya devri markadir.

02 Mayıs 2016 19:24:17

Dış ünitesi arıza yaparsa mağduriyet yaşayabilirsiniz. Ayrı ayrı alın hunter87 hocamın dediği gibi. İyi marka az tüketen yüksek performans sağlayan iki 12000 btü işinizi görür. Bütçeniz iyisi bu günler Mitsubishi Elektrik kampanya yapacak fh veya sf modellerinden alın derim. Sizi yeterince aydınlatmıştı hunter87 arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 2 Mayıs 2016; 19:25:38 >
      |
      |
      ogormek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2016 20:00:17

Mideanin en ucuz fiyatlisini da alsam iyi midir?

Elektrik tuketimi de iyidir vs dedi.
      Mideada multi oluyor mu?

|
      |
      MatematiğiSevenAdam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2016 20:03:43

Tesekkur ederim. Oyle yapacagimda umarim elektrik faturasindan batmam cift klimaya:)

Mitsubishi ne zaman yapar kampanyayi. Bekleyeyim biraz.

Hb.com puan kampanyasindan yararlanayim diyordum da orada adam gibi kombi yok.

Evet baya yardimci oldu arkadasimiz sagolsun.

|
      |
      warrior33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2016 20:22:16
      quote:

Mideanin en ucuz fiyatlisini da alsam iyi midir?

Elektrik tuketimi de iyidir vs dedi.
      Mideada multi oluyor mu?

Midea Optimum buna bakınız.

Ama bulamazsınız kolay kolay üretimden kalktı.

Fairwind bakabilirsiniz Optimum bulamaz iseniz.

Bir şey olursa tekirdagli hocam warrior33 hocam ile buradayız saygilar.

|
      |
      02 Mayıs 2016 20:27:19
      quote:

Tesekkur ederim. Oyle yapacagimda umarim elektrik faturasindan batmam cift klimaya:)

Mitsubishi ne zaman yapar kampanyayi. Bekleyeyim biraz.

Hb.com puan kampanyasindan yararlanayim diyordum da orada adam gibi kombi yok.

Evet baya yardimci oldu arkadasimiz sagolsun.

Evet multi dış ünite oluyor.

|
      |
      02 Mayıs 2016 20:33:57
      quote:

Dış ünitesi arıza yaparsa mağduriyet yaşayabilirsiniz. Ayrı ayrı alın hunter87 hocamın dediği gibi. İyi marka az tüketen yüksek performans sağlayan iki 12000 btü işinizi görür. Bütçeniz iyisi bu günler Mitsubishi Elektrik kampanya yapacak fh veya sf modellerinden alın derim. Sizi yeterince aydınlatmıştı hunter87 arkadaş.

Hocam Midea da kampanya yapmali artık. Koskaca ME bile yapacaksa.

|
      |
      02 Mayıs 2016 20:34:43

Eli kulağında yaparlar bu hafta. Mitsubishi Elektrik alırsanız batmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 2 Mayıs 2016; 20:41:49 >
      |
      |
      ogormek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2016 20:36:15
      quote:

Eli kulağında yaparlar bu hafta. Batmazsınız faturadan merak etmeyin. Mitsubishi Elektrik alırsanız batmazsınız

Reklam gibi oldu
      Şaka bir yana evet ME klimalar cok güzel gercekten.

|
      |
      02 Mayıs 2016 20:45:28
      Ben yayladan bir ev tutacam, yazın yaylaya çıkacağım klima almaktan vazgeçtim. Herşeyin doğalı iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 2 Mayıs 2016; 20:46:34 >
      02 Mayıs 2016 20:58:05
      Nende klima alacağım almışken iyisini alalım dedik ama midea oasis te kafami karistırmiyor değil. Mitsubishi alacaksak 18 bin btu hangi modelini önerirsiniz 5 bin liraya kadar çıkacağım herhalde...

|
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.