Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1590. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.175
Cevap
703
Favori
4.426.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15881589159015911592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cümleten hayırlı geceler diliyorum sağlıcakla kalın mutlu kalın Allah rahatlık versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Cümleten hayırlı geceler diliyorum sağlıcakla kalın mutlu kalın Allah rahatlık versin.

Size de iyi geceler Warrior33 hocam ağzınıza sağlık .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MatematiğiSevenAdam M kullanıcısına yanıt
    A sinifi hocam bu ugur. A++ var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

A sinifi hocam bu ugur. A++ var mi ?

Sizin tam bütçeniz ne kadar?

• merhaba arkadaşlar iş yerime günde 8 saat çalışacak 24000btu A++ inverter klima arıyorum önemli olan soğutması iyi olacak. samsung ar5500 ve ar5600 arasında fark nedir birde ar5500 için 3250 tl fiyat aldım. max bütçem 3500tl
  • MatematiğiSevenAdam M kullanıcısına yanıt
    Samsung ar5600 24000 Btu Kdv dahil 3000 TL ye geliyor.

Ikamesi ayni fiyat olacak sekilde bakiyorum.

Sizin soylediginiz aluminyum olayin zarari nedir? Cabuk mu bozuluyor v.s.

• Tüm forum üyesi arkadaşlara günaydın, iyi çalışmalar iyi günler dilerim

• quote:

Tüm forum üyesi arkadaşlara günaydın, iyi çalışmalar iyi günler dilerim

Size de günaydın hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MatematiğiSevenAdam -- 2 Mayıs 2016; 10:13:10 >
  • şimdi yazın görürüz koçtaş ta falan 600 liraya klimaları bunları daha önce takıp memnun olan varmı, bende bu şekilde uygun fyatlı taktırmayı düşünüyorum ufak odaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

makastan kastim su örnek : 9 btu missiona bakalim minimum 703 watt maksimum 3223 watt
    oasise bakalim minimum: 388 watt maximum 4665 watt

bu degerler sogutmadaki degerler simdi aradaki makasi hesaplayin yelpaze hangisinde daha genis tabiiki oasiste daha genis maximumdan minimumu cikarin aradaki farki digeri ile karsilastirin hangi deger daha yüksek ise o cihaz daha iyidir daha tasarrufludur daha verimlidir. hesap bu sekilde

aslinda üreticiler herseyi tam anlami ile 4 x 4 yapmiyor bunu tüketicinin tercihine birakiyor

kimi tüketici diyorki ucuz olsun al sana ses yapan ucuz cihaz diyor yada az yaksin tamam az yaksin ama bu seferde baska bir yerinden ödün veriyor kimi tüketici derki havayi temizlesin ama performans düsük yada istekler sürekli degistigi icin kisiden kiseye üreticilerde buna göre cihaz üretiyor yani sözün özü hem cam kenari hem ikibucuk lira olamiyor herkesin bütcesine göre cihaz var piyasada oda olmadi ikinci eli var bu gün cikin klimacilari dolasin 400^500 liraya bile cihaz bulursunuz hatta 300 bile var montaj haric..

yani tamamen bütce ve müsteri istekleri dogrultusunda cihaz var piyasada biz ne yapicaz en iyi performansli cihazi en ucuza almanin yollarini bulup ortaya cikarmaya calisicaz kampanyalari takip edicez denenmis ürünleri alicaz maceraya gerek yok..

burada forumda cihaz saticilarindan uzak durmaya calisicaz cünkü millet kar etme derdinde benim öyle bi derdim yok satmadigim vestelin bir modelini bile tavsiye ettigimi herkes bilir...

Hocam merhabalar ne demek istediğinizi şimdi anladım. Nato mermer nato kafa diyor ya, kafam geç alıyor ama aldımı unutmuyor. Tekrardan çok teşekkür ederim Saygılarımla selamlıyorum iyi çalışmalar diliyorum

• o zaman biraz daha detay vereyim midea mıssıon kendini ne kadar kısarsa kıssın oda sıcaklığı ayarladığınız dereceye diyelimki 23 dereceye ulaştığında en düşük minimum 703 watt güç çekiyor buda 703/220=3.19 amper . yaklaşık 3.5 amper çeker minimum yani bu demektirki saatte saatte 0,7 watt 1 kw a yakın bir tüketim. bu bence yüksek bir tüketim bu mission denen cihaz yüksek tüketimli demek

OASIS e gelecek olursak 388 watt minimum tüketim yani oda ısısını 23 dereceye ayarladık kullandığımız oda maksimum yalıtımlı mantolamalı vs.vs oda ısısı 23 dereceye düştüğünde klimamız kapanmaz ve minimum 388 watt tüketim yapar

mission : minimum 703 watt maksimum 3223 watt yani 3223 eksi - 703 = 2520
    Oasıs :minimum 388 watt maximum 4665 watt yani 4665 eksi - 388 = 4227

hesaplamadanda anlaşılacağı gibi Oasıs Missionu döver atar... arada 1757 watt fark var bu makastan bahsediyorum işte makas skalası ne kadar geniş ise cihaz o derece verimli demektir o derece tasarruflu demektir...

saygılar...

• Tekirdağlı-klimacı kullanıcısına yanıt
    Hocam zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için çok müteşekkirim. Klavyeye yazan elleriniz dert görmesin ellerinizden öper, hürmetlerimi sunarım saygılarımla.

• quote:

o zaman biraz daha detay vereyim midea mıssıon kendini ne kadar kısarsa kıssın oda sıcaklığı ayarladığınız dereceye diyelimki 23 dereceye ulaştığında en düşük minimum 703 watt güç çekiyor buda 703/220=3.19 amper . yaklaşık 3.5 amper çeker minimum yani bu demektirki saatte saatte 0,7 watt 1 kw a yakın bir tüketim. bu bence yüksek bir tüketim bu mission denen cihaz yüksek tüketimli demek

OASIS e gelecek olursak 388 watt minimum tüketim yani oda ısısını 23 dereceye ayarladık kullandığımız oda maksimum yalıtımlı mantolamalı vs.vs oda ısısı 23 dereceye düştüğünde klimamız kapanmaz ve minimum 388 watt tüketim yapar

hesaplamadanda anlaşılacağı gibi Oasıs Missionu döver atar... arada 1757 watt fark var bu makastan bahsediyorum işte makas skalası ne kadar geniş ise cihaz o derece verimli demektir o derece tasarruflu demektir...

saygılar...

Tekirdağlı hocam yanlış biliyorsunuz. Onlar başka değer.
    Şimdi ekran görüntüsünü atacağım. Çizdiğim yer cihazın tüketimleri
    Birinci resim Oasis ikinci resim Mission un değerleri.

Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

şimdi yazın görürüz koçtaş ta falan 600 liraya klimaları bunları daha önce takıp memnun olan varmı, bende bu şekilde uygun fyatlı taktırmayı düşünüyorum ufak odaya

Soğutmada işinizi görür ama ısıtmada kullanacaksanız hiç beklentiye girmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MatematiğiSevenAdam

quote:

o zaman biraz daha detay vereyim midea mıssıon kendini ne kadar kısarsa kıssın oda sıcaklığı ayarladığınız dereceye diyelimki 23 dereceye ulaştığında en düşük minimum 703 watt güç çekiyor buda 703/220=3.19 amper . yaklaşık 3.5 amper çeker minimum yani bu demektirki saatte saatte 0,7 watt 1 kw a yakın bir tüketim. bu bence yüksek bir tüketim bu mission denen cihaz yüksek tüketimli demek

saygılar...

haklısın seninki doğru ama şu var ben sadece örnek gösterdim klima alırken aradaki makasa dikkat edin yani tüketimlerde minimum ve maximum aralığı en geniş olan klima en iyi performanslı klimadır..

yukarıdaki tablo teknik özellikler tablosu olarak doğru
    benim elle yazdığım tablo örnek teşkil etmesi amacı ile yazılmıştır yani siz fakı göresiniz diye cihazlarla birebir uyuşmamaktadır..

sizin kırmızı ile çizdiğiniz yer tüketim olan doğrudur diğer watt cihazın üretmiş olduğu watttır..

yani şu demektir 1kw enerji harcar karşılığında 4kw ısıtır buda demektirki cop oranı 4.0 ..

gibi dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım siz benim verdiğim değerlerle oasis veya missionun örtüşmediğini söylüyorsanız haklısınız oysa ben hesaplama yöntemini anlatmaya çalışırken doğru rakkamlar kullanmadım. örnekleme yaptım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MatematiğiSevenAdam

quote:

saygılar...

haklısın seninki doğru ama şu var ben sadece örnek gösterdim klima alırken aradaki makasa dikkat edin yani tüketimlerde minimum ve maximum aralığı en geniş olan klima en iyi performanslı klimadır..

yukarıdaki tablo teknik özellikler tablosu olarak doğru
    benim elle yazdığım tablo örnek teşkil etmesi amacı ile yazılmıştır yani siz fakı göresiniz diye cihazlarla birebir uyuşmamaktadır..

sizin kırmızı ile çizdiğiniz yer tüketim olan doğrudur diğer watt cihazın üretmiş olduğu watttır..

yani şu demektir 1kw enerji harcar karşılığında 4kw ısıtır buda demektirki cop oranı 4.0 ..

gibi dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım siz benim verdiğim değerlerle oasis veya missionun örtüşmediğini söylüyorsanız haklısınız oysa ben hesaplama yöntemini anlatmaya çalışırken doğru rakkamlar kullanmadım. örnekleme yaptım.

Evet hocam sizinki de doğru ama ben tüketim değerlerini örnek verdim.

Hocam bir de az tüketim ile ne kadar maksimum btu veriyor ise o kadar verimlidir yanlış mı biliyorum?

• Tekirdağlı-klimacı kullanıcısına yanıt
    Şimdi hocam ben anlamadım 12000 btü Oasis, Missionu dövermi dövmezmi? İkincisi Oasis minimal değerlerde az elektrikle daha fazla güç ve daha fazla btü elde edebiliyormuyuz edemiyormuyuz?Veya şöyle sorayım. Performans, konfor, elektrik tüketimi vs vs hangisini tercih etmeliyim. Yani hangisini almalıyım.Mission mu Oasis mi Klima falan almıyorum abi vaz geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 2 Mayıs 2016; 14:20:16 >

• quote:

Şimdi hocam ben anlamadım 12000 btü Oasis, Missionu dövermi dövmezmi? İkincisi Oasis minimal değerlerde az elektrikle daha fazla güç ve daha fazla btü elde edebiliyormuyuz edemiyormuyuz?Veya şöyle sorayım. Performans, konfor, elektrik tüketimi vs vs hangisini tercih etmeliyim. Yani hangisini almalıyım.Mission mu Oasis mi Klima falan almıyorum abi vaz geçtim.

Almıyorum almıyorum almıyorum

• quote:

Warrior hocam Mission un minimum btu daha düşük.

12 btu Mission cihazı ele aldım. 2500 btu ile bu klima 170 Wat elektrik tüketiyor ısıtma modunda.

Oasis ise ısıtmada minimum btu değeri 3510 btu. Ve 3510 btu ile 162 Wat elektrik tüketiyor.

Bu durumda Oasis daha güçlü bir cihaz olduğu ortaya çıkıyor.

Ama Mission un minimum btu değeri Oasis den düşük.

Oasis ise ılıman havalarda dur kalk yaparken Mission daha az yapacaktır.

Yani daha az tüketim ile daha fazla btu değerini veren Oasis.

Şimdi anladınız mı?

Tekirdağlı hocam da bu durumu anlatsın.

• hesap kitap işine çok fazla dalmıyayım diyorum ama siz insanı mecburen bu işlere sokuyorsunuz

şimdi açalım o zaman kitabı ve defteri derse başlıyalım

OASIS : SOGUTMADA nominal = 1114watt (minimum tüketim 99watt ~ maksimum tüketim 1830watt) 1830watt-99watt= 1731watt (makas aralığı)
    OASIS : ISITMADA nominal =1039 (minimum tüketim 162~maksimum tüketim 1770) 1770watt - 162watt = 1608 watt

MİSSİON: SOĞUTMADA nominal = 1099watt (minimum tüketim 170watt ~ maksimum tüketim 1250watt) 1250watt-170watt= 1080watt (makas aralığı)
    MİSSİON: ISITMADA nominal = 1041watt (minimum tüketim 170watt ~ maksimum tüketim 1450watt) 1450watt-170watt= 1280watt (makas aralığı)

OASIS ISITMADA = 1731 WATT
    MİSSİON ISITMADA = 1280 WATT

ARKADAŞLAR OTURDUM HESAP KİTAP YAPTIM

yaptığım hesaba göre OASIS daha geniş makas aralığına sahip dolayısı ile performansını en yükseğe çıkartabildiği gibi en düşüğe indirip tasarruf sağlayabiliyor..

ufak hesap hataları olabilir burada amacım size size hesaplama yapmanızı öğretmeye çalışmak

sakın bana bir klimanın teknik özellikler broşürü ile gelip bunu hesapla usta demeyim terkederim buraları

• 
Sayfa: önceki 15881589159015911592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.