Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15871588158915901591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fiyat önemli değil ancak Panasonic Ethera şerisi ile midea mission arasında bir karar vermek gerekirse hangisi daha önde basar.

Bir de şu açıdan sorayım. Midea nın fiyat / performansı malum. Panasonic iddia edildiği gibi harika bir klima mi. Satıcı dostum değerlerinin çok iyi olduğunu Ethera serisinin çoğu mitsubishi den iyi olduğunu söyledi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

Arkadaşlar Merhaba

Fiyat önemli değil ancak Panasonic Ethera şerisi ile midea mission arasında bir karar vermek gerekirse hangisi daha önde basar.

Bir de şu açıdan sorayım. Midea nın fiyat / performansı malum. Panasonic iddia edildiği gibi harika bir klima mi. Satıcı dostum değerlerinin çok iyi olduğunu Ethera serisinin çoğu mitsubishi den iyi olduğunu söyledi.

panasonic etheramı -midea missionmu derseniz ethera tabikide.fiyatına göre güzel klima.ama çoğu mitsubishiden iyi denildimi bu olmaz işte.mhı denmi iyi yoksa me denmi iyi.kısacası sallamış biraz onu söyleyen.işin özüne dönersek seçiminiz ethera olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

Midea alacaktim da hepsiburada satmiyor.

Hepsiburada cek ve puan ile uyguna getirecegim klima alayim en iyisi.

Arcelik onermiyor kimse. Baymakin 7 yil garantisi var o yuzden gozume carpti.

Elektrik tuketimlerine de goz gecirdim. 24binlik ile 2 tane 12binlik kagit uzerinde ayni tuketim gosteriyor.

Alta 24binlik alsam alttaki diger odalara da belki fayda eder mi diye dusunuyorum.

Kesif icin usta cagirip baktiracagim. Ona gore karar vereyim.

Arçelik de 7 yıl garanti veriyor ama servis sıkıntısı yaşamayacağımı bilsem bende başka markalara bakardum benzer fiyatlarda. Klima konusunda tek noktadan diğer yerleri iklimlendirme çok düzgün olmuyor ve doğru da değil açıkçası.Klimanın olduğu oda fazla soğuyor diğer yerlerde yerler çok soğuk oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Merhaba arkadaşlar. Bizde bir yakınımız için klima bakıyoruz. Ev güneş alıyor ve yalıtım yok,cok sıcak oluyor .Salon odasının kapısı yok klima için keşfe gelen kişi buraya 18000 lik lazım demiş. 2000-2500 civarı f/p olarak hangisini önerirsiniz. Az yakan çok kaçan bir şey arıyoruz :))
    Yorum yapan bütün arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşım bu paraya az yakan çok kaçan malesef yok ama paranıza göre tavsiye verecek olursak ben düşükten sıralayım:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/uaci-18-ugur-klima-en-ucuz-fiyatlari,50190.html ( bu fiyatta yanlışlık olabilir çok uygun fiyatı bir sorun nedir ne değildir)

Midea Fairwind MS12FU-18 18000 BTU Duvar (bütçenizi 200-300 aşabilir)

daha düşük bütçeli klimalarda var forumda yazılıyor şahsen ben önermiyorum.ama kendiniz değerlendirin genede isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 1 Mayıs 2016; 20:09:49 >

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    fiyatı stokta olmadığı için uygun hocam. genel hit alma taktiği.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mideadan da zam değil güzel bir kampanya bekliyorum, yapacaklarını hiç sanmıyorum ama Allah dan umut kesilmez. Umut fakirin ekmeğiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 1 Mayıs 2016; 21:34:37 >
  • hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Hocam Samsunga karar verdim aliyorum.

18000 lik ile 24000 lik arasinda gozle gorulur verimlilik var mi?

Forumda bazi arkadaslar 18000 lik ile 24000 lik ayni maksimum verimi saglar falan demis.

• quote:

Forumda bazi arkadaslar 18000 lik ile 24000 lik ayni maksimum verimi saglar falan demis.

Ben yine söylüyorum 12 lik 2 tane alın yada aşağı 18 yukarı alan ufaksa 9 luk alın derim. Hangi modele bakıyorsunuz samsung da? 10 yıl kompresör garantisi olan modellere bakın derim ben.

• quote:

Merhaba arkadaşlar. Bizde bir yakınımız için klima bakıyoruz. Ev güneş alıyor ve yalıtım yok,cok sıcak oluyor .Salon odasının kapısı yok klima için keşfe gelen kişi buraya 18000 lik lazım demiş. 2000-2500 civarı f/p olarak hangisini önerirsiniz. Az yakan çok kaçan bir şey arıyoruz :))
    Yorum yapan bütün arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşım;
    O fiyata az yakan çok kaçan klima yok maalesef.

Ayırdığınız bütçe klima için çok az gerçekten.

O bütçeye Ghostkiller1 hocamın tavsiye ettiği Uğur üretimi Midea klima var.

Ama fiyatı çok uygun yazmışlar büyük ihtimalle ellerinde kalmadı.

Bulabilirseniz Midea Optimum da alabilirsiniz.

Yalnız Optimum, Midea üretimi Uğur klimaya 2500 TL den fazla para ödemeyin. Ederi odur. Daha fazla öderseniz boşuna alt seviye klimaya para vermiş olursunuz.

Midea ların dış üniteleri seslidir. Ama klima kendini kıstığı zaman ses makul seviyeye gelir.

• quote:

Aman arkadaşım iptal etme şansınız varsa iptal edin.

Burda yanlış anlaşılmasın ama Samsung alüminyum serpetin kullanıyor.

Alüminyum aslında kaliteli malzeme ama 5. Sınıf kalitede alüminyum malzemesi kullandıkları için sorun oluyor.

• Bütçeyi öyleyazdım ama 3000 e kadar zorlayabilir değecek iyi bir şey bulunursa.Biraz marka takıntısı olan biridir Midea alır mı bilmiyorum.Bilindik markalardan hangisi olabilir 3000 tlye 18000 lik.
    Birdebu Midea larda Oasis,Optimum,Fairwind modelleri var hangisi iyi bunların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Missiondan vazgeçmem ve Oasise karar vermemde isabetli oldu sizin belirttiğiniz detaylara kadar inmedim yani olay matematik te sonuca ulaşmanın bir kaç yolu olabiliyor o misal önemli olan bütçe doğrultusunda doğruyu bulmaktır bende buldum. Değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim zaten bir iki sayfa önce oasisi tercih ettiğimi belirtmiştim.

Warrior33 hocam,biraz da Midea firması Mission û öne sürmek istiyor.

Şahsen iki klima arasında ahım şahım fark yok.

Oasis ile Mission arasında.

Yani benim gözümde Fairwind ile Mission arasında ciddi farklar olabilir ama Oasis in değerleri daha iyi.

Tekirdağlı hocama sabah yazmıştım kw cinsinden de Oasis daha iyi ısı değerleri sağlıyor.

Ayrıca Maksimum BTU kapasitesi Oasis de daha yüksek.

Ama ikisi de aynı enerji sınıfı.

Siz Oasis alın geçin.

Ama gene de Midea ya teyit ettirdiniz mi sordunuz mu ikisi arasındaki farkları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MatematiğiSevenAdam -- 1 Mayıs 2016; 23:51:39 >

• quote:

Bütçeyi öyleyazdım ama 3000 e kadar zorlayabilir değecek iyi bir şey bulunursa.Biraz marka takıntısı olan biridir Midea alır mı bilmiyorum.Bilindik markalardan hangisi olabilir 3000 tlye 18000 lik.
    Birdebu Midea larda Oasis,Optimum,Fairwind modelleri var hangisi iyi bunların.

Arkadaşım Tercihiniz

İlk olarak Oasis, Mission, Fairwind, Midea Üretimi Uğur klimalar Optimum diye olmalı.

Optimum ile Midea Üretimi Uğur klimalar aynı kalitededir.

Ama artık Optimum bulunmuyor üretimi durdu tek tük var anca.

O yüzden Optimum bulmak zorunda değilsiniz.

Siz bütçenizi zorlayamıyor iseniz Midea üretimi Uğur klima zorlarsanız Oasis alın keyfinize bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MatematiğiSevenAdam

quote:

Missiondan vazgeçmem ve Oasise karar vermemde isabetli oldu sizin belirttiğiniz detaylara kadar inmedim yani olay matematik te sonuca ulaşmanın bir kaç yolu olabiliyor o misal önemli olan bütçe doğrultusunda doğruyu bulmaktır bende buldum. Değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim zaten bir iki sayfa önce oasisi tercih ettiğimi belirtmiştim.

Warrior33 hocam biraz da Midea firması Mission û öne sürmek istiyor.

Yani benim gözümde Fairwind ile Mission arasında ciddi farklar olabilir ama Oasis in değerleri daha iyi.

Tekirdağlı hocama sabah yazmıştım kw cinsinden de Oasis daha iyi ısı değerleri sağlıyor.

Siz Oasis alın geçin.

Üstadım Midea veya missionu öne sürme gibi bir niyetim yok kimseye direk midea veya missionu önermedim lütfen şahsımı zan altında bırakmayın hoş değil, ben midea missionu tercih ettim ancak hava debisi kafamda her zaman soru işareti idi Oasis le kıyasla yaptım üstadlara rica ettim ve 2 sayfa öncesi Oasis de karar kıldığını belirttim. Şahsı ma soranlara bütçeleri doğrultusunda Mitsubishi Elektrik fh, sf, daikın ururu sarar, Panasonic Ethera imkanları yoksa midea mission Oasis feirwind önerdim. Lütfen rica ediyorum kırıcı olmayalım. Saygılarımla iyi geceler.

• quote:

quote:

quote:

Siz Oasis alın geçin.

Üstadım Midea veya missionu öne sürme gibi bir niyetim yok kimseye direk midea veya missionu önermedim lütfen şahsımı zan altında bırakmayın hoş değil, ben midea missionu tercih ettim ancak hava debisi kafamda her zaman soru işareti idi Oasis le kıyasla yaptım üstadlara rica ettim ve 2 sayfa öncesi Oasis de karar kıldığını belirttim. Şahsı ma soranlara bütçeleri doğrultusunda Mitsubishi Elektrik fh, sf, daikın ururu sarar, Panasonic Ethera imkanları yoksa midea mission Oasis feirwind önerdim. Lütfen rica ediyorum kırıcı olmayalım. Saygılarımla iyi geceler.

Warrior hocam size lafım değildi. Ben Midea firmasını eleştirdim. Oasis ile Mission arasında ahım şahım fark yok.

Fiyat olarak Mission daha pahalı Oasis daha ucuz.

Ancak hava debisi teknik veriler Oasis de daha iyi gözüküyor.

• quote:

quote:

quote:

Siz Oasis alın geçin.

Cümlenin arasına virgül koymamışım karışıklık oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MatematiğiSevenAdam -- 1 Mayıs 2016; 23:54:32 >

• hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Gittigidiyorda %5 indirim vardi 1 dk once bitti. Yarin saglam kafayla bakayim.
    Ust katta alt katta ayni m3.

• MatematiğiSevenAdam M kullanıcısına yanıt
    Bu kadar detaya takildik mi alacak klima kalmadi :)

Hepsiburada.com da kampanya var orada da daha iyi klima goremedim.

Midea yi klimaci arkadasa soyledim samsung daha iyi dedi. Butcemi de cok zorlamak istemiyorum acikcasi.

• quote:

Bu kadar detaya takildik mi alacak klima kalmadi :)

Hepsiburada.com da kampanya var orada da daha iyi klima goremedim.

Midea yi klimaci arkadasa soyledim samsung daha iyi dedi. Butcemi de cok zorlamak istemiyorum acikcasi.

Arkadaşım bu klimaya veya Midea Fairwind e bakınız.
    Samsung dan daha iyidir.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/uaci-24-ugur-klima-en-ucuz-fiyatlari,50191.html

• quote:

Gittigidiyorda %5 indirim vardi 1 dk once bitti. Yarin saglam kafayla bakayim.
    Ust katta alt katta ayni m3.

Orda iş biraz karışık, m2 olarak aynıdırlar ama üst kat tavan yüksekliği az olduğundan m3 olarak daha az alan var fakat ısınan havanın yükseldiğini de işin içine katarsak aşağıdaki alandan daha yüksek bir ısı mevcut alanda. Aşağıda kat normal şartlarda daha serindir yukarıdan, yukarı soğudukça aşağısı da yavaş yavaş serinler doğal olarak. Üst kata bu şartlarda klima takmazsanız yukarı hep sıcak kalıcaktır. Resimde merdivenin duvarı görünüyor, o duvara değil karşı duvarına klima takıp karşıda merdiveni görmesini sağlayarak hem yukarıyı hemde aşağıdan gelen sıcak havayı kesme şansınız olabilir. Ayrıca klima yerleşimi de dikdörtgen bir odada kısa kenara konularak üfleme alanı fazla tutulması en doğru şekil olur.

• 
Sayfa: önceki 15871588158915901591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.