Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1580. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Burak** Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15781579158015811582
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jenba555

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

baktikca kafa katisiyor ama panasonic etherea nasildir arkadaslar 27m2 salon dogu cepheli sogutma icin kullanilacak midea mission daikin shira me sf 42 arasinda tercih yapacaktim bide listeye panasonic eklendi oneriniz nedir?

arkadaşım ilk seçiminiz me sf 42 olsun.sonrasında ise panasonic ethera KIT-E15-QKE olmalı.shira ve missionda en sonda.heryönüyle gözünüz kapalı olarak me derim size.kampanya olacak deniliyor ama içeriği hakkında bilgi yok.

Cevabiniz icin tesekkur ederim biraz once bir bayi ile anlastik me sf 42 modelini aldim ay sonuna dogru kampanya olacagini duydum fakat yeni bebegimiz oldugu icin gidenimiz gelenimiz cok oluyor o yuzden aradan ciksin istedim hizli montaj konusunda ricamida kirmadilar 16:30 gibi montaja geleceklerini soylediler...

hayırlı uğurlu olsun kardeşim on numara seçim yapmışsınız.allahım güle güle kullanmayı nasip etsin uzun yıllar.bebeğinizede uzun ömürler sağlıklı yaşam nasip eylesin rabbim.me ekipleri işini bilir ama genede vakum konusunu atlamayın lütfen çok önemli bir konudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canakan

selamlar ortalama 20 m2 bir salon için 12000 lik mi 8000 likmi almalıyım izmir orta kat 1 tane sürme kapı var salonda

bide marka olarak daikin düşünüyorum ama mitsubishi fh serisi okudum övmüşsünüz oda olabilir benim için uygun fiyatlı olması ve en az elektrik yakması önemli şimdiden tşkler

Yalıtım iyi ise 24 saat kapamadan kullanacaksanız me 9.000 işinizi görür.
    Yok ben aç kapa yaparım derseniz aşırı soğuk ve sıcak günlerde klimadan anında verim alamazsınız o zaman 12.000 btu alın.

Daıkın emura be üstüne bakın shira bile almayın.

me sf.
    Panasonic etheria.
    Toshiba.

Bunlar güzel klimalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canakan

selamlar ortalama 20 m2 bir salon için 12000 lik mi 8000 likmi almalıyım izmir orta kat 1 tane sürme kapı var salonda

bide marka olarak daikin düşünüyorum ama mitsubishi fh serisi okudum övmüşsünüz oda olabilir benim için uygun fiyatlı olması ve en az elektrik yakması önemli şimdiden tşkler

arkadaşım fh serisi alırsanız 9000 btu sizin işinizi fazlasıyla görecektir.herşeyi ile harika bir klimadır.bütçeniz yeterli ise kesinlikle fh alınız .daıkına bulaşmayın derim.ururu sarara derseniz tamamdır ama oda bir araba parası.
  • Merhabalar,

Aynı soruları sorarak belki sizi çok sıkacağım. Ancak özür dileyerek, bilgili arkadaşlardan kendi sorularıma cevap almak istiyorum.

Son günlerde yaz sıcaklarının başlaması ile bir klima almaya karar verdik. Klimayı sadece soğutma amacı ile kullanacağız. Isıtma durumu bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor. lzmir'de ikamet etmekteyim, 27m2 salonumuz mevcut. Evimiz 2 yıllık bir bina ve yalıtımı güzel. Salonun tek cephesi açık alana bakıyor ve öğleden sonra 2-3 gibi başlayıp akşam gün batana kadar güneş görüyor. Ancak panjur vesaire var. Biz 12.000 ile 18.000 BTU arasında gidip geliyoruz. Ancak inverter mi alsak yoksa klasik bir klima mı düşünsek bilemedik. Zaten gündüzleri işteyiz ev boş. Belki ileride Allah bir bebek bağışlarsa , o zaman yazın tabi eşim evde olacak ve gündüz de çalıştırmak durumunda kalacak. Tabi çocuk küçük olacağı için çok soğuk olmaması gerekiyor zaten. O yüzden ben kendi kanaatimce 12.000 btu uygun diye düşündüm. Sürekli çalışmayacağı için de klasik olabilir gibi geldi. Bizim bütçemiz 2.500 TL üzerine çıkmamalı, hatta eğer bulabilirsek 2.000 civarında bir cihaz bizi daha mutlu edecektir. Nihayetinde ben bu cihazı sadece yazın pişmemek için kullanacağım. Çok fazla paralar vermek istemiyorum.

Sizce hangi marka klima almalıyım ?
    Soğutma da her klima ayrı ayrı mı değerler verir ?Yoksa soğutmada hangi markanın olacağı önemi yokmudur ?

Kısacası beni markarlara ve BTU değerlerine yönlendirebilirseniz çok sevineceğim,

Teşekkürler.
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    malesef yazılanları daha okumadan saldırıyorsunuz. ben size ne ithamında bulundum anlamadım. garcia 1905 nickli arkadaşta boruların bakır olduğunu bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtmiş. benim bütün yazılarımda bu işten anlamadığımı ama satıcı + servisin bana boruların bakır olduğunu belirttiğini eğer aliminyumsa kandırıldığımı belirttim. size danışmak gibi de bir hata yaptım. size ettiğim tek laf neden ön yargılısınız ? evet bu sizin bana ipe sapa gelmez şekilde saldırmanıza neden oldu. warrior nickli arkadaşa ne demişim ki üzmüşüm. yahu yazılarımı tekrar tekrar okuyorum sizinle alakalı hiç bir ithamım olmamış. ben bakır inadı falan yapmadım. siz şöyle yapın dediniz bende yaptım. resimlerini attım. sonuçta bakır çıktı. tekrar ediyorum ben bu işten anlamam. borular aliminyum çıksaydı servis ve satıcı tarafından kandırılmış olucaktım. siz tavsiye ediyorsunuz. benim klima konusunda ne tavsiyem olmuş? çıkmışsınız me alında me alın. insanlar size ben doğan ın hangi modelini alayım diyor siz son model mercedes öneriyorsunuz. iyi niyetli olsanız kardeşim 1900 lira bandında airfel alma x markanın x modelini al dersiniz. adam kendine 1700 liralık klima seçmiş ki parası o kadar siz 3000 liralık klima öneriyorsunuz bu mu yardım.? bana hakaret etme hakkınız yok. ne aşağılıklığımı gördünüz? ne ahlaksızlığı mı gördünüz ? en ufak eleştiriye sabrınız yoksa tavsiye olayından bilmişlik olayından uzak durun.

ayrıca hakaretlerinizi şikayet edecektim ama sağolsun benden önce başka bir arkadaş şikayet etmiş.

bu da garcia nickli arkadaşın ilgili mesajı. beni ahlaksızlıkla suçlamadan önce lütfen forumu okuyun.

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905
    aynen hocam açıkcası ben açıp kesip bakamadım montajı yapılmadan kıllık yaparlar diye ama servis aradığında bakır değilse kesinlikle bakır istiyorum diye belirtmiştim.
    servisten bi eleman montajdan bigün önce gelip kontrol etti sanırım oda sadece ucuna baktı sıkıntı ordan çıktı.
    ama zaten servis bakır boru için herhangi bir ücret almadan takıcaz demişti.
    buarada şikayetvar'da konu açmıştım daikin m.h bugün aradılar eski tiplerde alüminyum geldiğini ama yeni tip mideaların bakır montaj kiti ile gönderildiğini yanlış anlaşılmanın burdan kaynaklandığını söylediler.
    montaj yapılırkende gayet titiz çalıştılar vakum vs. de yaptılar klimayı denemedim bu yaz görücez artık performansını:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakimsizTarzan -- 19 Nisan 2016; 17:26:21 >
  • Misafirsin bu hanede ey gönül, Umduğunla değil bulduğunla gül, Hane sahibi ne derse o olur, Ne kimseye sitem eyle, Ne üzül. Hz. Mevlana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Warrior hocam ağzınıza gönlünüze sağlık.

• Tarzan arkadaş isteyen istediği yere şikayetini yapsın.sen önce yazdığın hakaret içerikli mesajı oku.yazdığının farkında değilsin.

Ayrıca ben burda ne mesi bütçeye göre me.yazılarımı adam gibi okursan her bütçeye göre klima öneriyorum.onuda bırak en ucuz baxi klimaya bile bütçesi olmayan arkadaşa yol gösteriyorum.sen önce kimi neyle suçladına bak.
    Neyse bu konu uzarda uzar.burda ergenler gibi sizinle tartışmıcam.

Ben böyle insanlara üzülüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

baktikca kafa katisiyor ama panasonic etherea nasildir arkadaslar 27m2 salon dogu cepheli sogutma icin kullanilacak midea mission daikin shira me sf 42 arasinda tercih yapacaktim bide listeye panasonic eklendi oneriniz nedir?

arkadaşım ilk seçiminiz me sf 42 olsun.sonrasında ise panasonic ethera KIT-E15-QKE olmalı.shira ve missionda en sonda.heryönüyle gözünüz kapalı olarak me derim size.kampanya olacak deniliyor ama içeriği hakkında bilgi yok.

Cevabiniz icin tesekkur ederim biraz once bir bayi ile anlastik me sf 42 modelini aldim ay sonuna dogru kampanya olacagini duydum fakat yeni bebegimiz oldugu icin gidenimiz gelenimiz cok oluyor o yuzden aradan ciksin istedim hizli montaj konusunda ricamida kirmadilar 16:30 gibi montaja geleceklerini soylediler...

hayırlı uğurlu olsun kardeşim on numara seçim yapmışsınız.allahım güle güle kullanmayı nasip etsin uzun yıllar.bebeğinizede uzun ömürler sağlıklı yaşam nasip eylesin rabbim.me ekipleri işini bilir ama genede vakum konusunu atlamayın lütfen çok önemli bir konudur.

ortalama vakum suresi nedir

• Ne tükenmez hazinesin ey dil! Ne devasız bir dert..

• quote:

Orijinalden alıntı: xLorey

Merhabalar,

Aynı soruları sorarak belki sizi çok sıkacağım. Ancak özür dileyerek, bilgili arkadaşlardan kendi sorularıma cevap almak istiyorum.

Son günlerde yaz sıcaklarının başlaması ile bir klima almaya karar verdik. Klimayı sadece soğutma amacı ile kullanacağız. Isıtma durumu bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor. lzmir'de ikamet etmekteyim, 27m2 salonumuz mevcut. Evimiz 2 yıllık bir bina ve yalıtımı güzel. Salonun tek cephesi açık alana bakıyor ve öğleden sonra 2-3 gibi başlayıp akşam gün batana kadar güneş görüyor. Ancak panjur vesaire var. Biz 12.000 ile 18.000 BTU arasında gidip geliyoruz. Ancak inverter mi alsak yoksa klasik bir klima mı düşünsek bilemedik. Zaten gündüzleri işteyiz ev boş. Belki ileride Allah bir bebek bağışlarsa , o zaman yazın tabi eşim evde olacak ve gündüz de çalıştırmak durumunda kalacak. Tabi çocuk küçük olacağı için çok soğuk olmaması gerekiyor zaten. O yüzden ben kendi kanaatimce 12.000 btu uygun diye düşündüm. Sürekli çalışmayacağı için de klasik olabilir gibi geldi. Bizim bütçemiz 2.500 TL üzerine çıkmamalı, hatta eğer bulabilirsek 2.000 civarında bir cihaz bizi daha mutlu edecektir. Nihayetinde ben bu cihazı sadece yazın pişmemek için kullanacağım. Çok fazla paralar vermek istemiyorum.

Sizce hangi marka klima almalıyım ?
    Soğutma da her klima ayrı ayrı mı değerler verir ?Yoksa soğutmada hangi markanın olacağı önemi yokmudur ?

Kısacası beni markarlara ve BTU değerlerine yönlendirebilirseniz çok sevineceğim,

Teşekkürler.

Bilgili arkadaşlarım :)

Lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler :)
  • Ne güzel söylemiş Hz. Mevlana; Kapı açılır, sen yeter ki vurmayı bil. Ne zaman bilmem, sen yeter ki o kapıda durmayı bil.
    Arkadaşlar kimsenin gönül kapısını kırmayın, gün gelirde o kapıyı çalacak gönlünüz olsa yüzünüz olmaz, yüzünüz olsa gönlünüz olmaz! Benim gönül kapım herkese açık yeterki, kapıyı çalmayı bilsin ademoğlu. Herkese iyi akşamlar iyi forumlar dilerim.

• Arkadaşlar 20 metre karelik işyerime aşağıdaki klimayı almayı planlıyorum, çok fazla çalışmayacak günün belirli saatlerinde izmir sıcağında. Marka olarak biraz inceledim bilinen bir marka ancak kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını rica ediyorum. En uygun fiyatlı bunu bulabildim. Bu fiyata alınabilirmi?

http://www.mideaklimalar.net/Urun.asp?id=969
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

malesef yazılanları daha okumadan saldırıyorsunuz. ben size ne ithamında bulundum anlamadım. garcia 1905 nickli arkadaşta boruların bakır olduğunu bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtmiş. benim bütün yazılarımda bu işten anlamadığımı ama satıcı + servisin bana boruların bakır olduğunu belirttiğini eğer aliminyumsa kandırıldığımı belirttim. size danışmak gibi de bir hata yaptım. size ettiğim tek laf neden ön yargılısınız ? evet bu sizin bana ipe sapa gelmez şekilde saldırmanıza neden oldu. warrior nickli arkadaşa ne demişim ki üzmüşüm. yahu yazılarımı tekrar tekrar okuyorum sizinle alakalı hiç bir ithamım olmamış. ben bakır inadı falan yapmadım. siz şöyle yapın dediniz bende yaptım. resimlerini attım. sonuçta bakır çıktı. tekrar ediyorum ben bu işten anlamam. borular aliminyum çıksaydı servis ve satıcı tarafından kandırılmış olucaktım. siz tavsiye ediyorsunuz. benim klima konusunda ne tavsiyem olmuş? çıkmışsınız me alında me alın. insanlar size ben doğan ın hangi modelini alayım diyor siz son model mercedes öneriyorsunuz. iyi niyetli olsanız kardeşim 1900 lira bandında airfel alma x markanın x modelini al dersiniz. adam kendine 1700 liralık klima seçmiş ki parası o kadar siz 3000 liralık klima öneriyorsunuz bu mu yardım.? bana hakaret etme hakkınız yok. ne aşağılıklığımı gördünüz? ne ahlaksızlığı mı gördünüz ? en ufak eleştiriye sabrınız yoksa tavsiye olayından bilmişlik olayından uzak durun.

ayrıca hakaretlerinizi şikayet edecektim ama sağolsun benden önce başka bir arkadaş şikayet etmiş.

bu da garcia nickli arkadaşın ilgili mesajı. beni ahlaksızlıkla suçlamadan önce lütfen forumu okuyun.

quote:

aynen hocam açıkcası ben açıp kesip bakamadım montajı yapılmadan kıllık yaparlar diye ama servis aradığında bakır değilse kesinlikle bakır istiyorum diye belirtmiştim.
    servisten bi eleman montajdan bigün önce gelip kontrol etti sanırım oda sadece ucuna baktı sıkıntı ordan çıktı.
    buarada şikayetvar'da konu açmıştım daikin m.h bugün aradılar eski tiplerde alüminyum geldiğini ama yeni tip mideaların bakır montaj kiti ile gönderildiğini yanlış anlaşılmanın burdan kaynaklandığını söylediler.
    montaj yapılırkende gayet titiz çalıştılar vakum vs. de yaptılar klimayı denemedim bu yaz görücez artık performansını:)

Arkadaşlar ben 10-15 gün önce yazdım klimayi aldım bakır boru var diye.sizi şüpheye duyuruyorlar. klimanın ucuzluğu ve kalitesi karşına başka rakip koyamayanlar klima 1900 liraya alınacak fp ürünü gibi duruyor bugün çalıştırdım tekrar ve beni tatmin ediyor klima şimdilik.bütçe yazıyor insanlar düşük bütçeye fairwind yüksek olana mission ya birakinarkadaslar bu işleri bir insan bir malın bu kadar fanatiği olamaz.he olur ama oda fanatik lik olmaz menfaat olur.sadece tahmin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazen diyorum ki; “ne olacak söyle gitsin”.. Sonra diyorum; “Söyleyince ne olacak, sus bitsin”

• jenba555 J kullanıcısına yanıt
    Vakum cihazı büyük ve kurulum 5 metreden uzun değilse 15 ila 20 dakika yeterlidir. Vakum cihazı küçükse 5 metre kurulum varsa 35 ila 45 dakika yaptırmanız sağlıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 19 Nisan 2016; 22:16:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Vakum cihazı büyük ve 5 metreden uzun değilse kurulum 15 ila 20 dakika yeterlidir. Vakum cihazı küçükse 5 metre kurulum varsa 35 ila 40 dakika yaptırmanız sağlıklı olur.

Yaklasik 30-35 dk vakumm yaptilar uzunlukta 2.5metre civari 2-3 saat kadar calistirdim istenilen oda isisina geldiginde hem dis unite hemde ic inite duyulamiyacak kadar sessiz calisiyordu insallah ilerleyen gunlerde de memnuniyetimiz boyle devam eder...

• yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    Valla ne desem bilemedim. Aldım klimayı duruyor duvarda kullanmadım bile test etme olayı hariç. Yeni üretim klimaya neden böyle ön yargılısınız dedim diye tartışma çıktı. Ben 1905 liraya aldım bitti gitti. Almayı düşünen arkadaşlara tek söyleyeceğim tek şey boruları bakır belki dünyanın en dandik klimasıdır belki de iyi birşeydir bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

quote:

Arkadaşlar ben 10-15 gün önce yazdım klimayi aldım bakır boru var diye.sizi şüpheye duyuruyorlar. klimanın ucuzluğu ve kalitesi karşına başka rakip koyamayanlar klima 1900 liraya alınacak fp ürünü gibi duruyor bugün çalıştırdım tekrar ve beni tatmin ediyor klima şimdilik.bütçe yazıyor insanlar düşük bütçeye fairwind yüksek olana mission ya birakinarkadaslar bu işleri bir insan bir malın bu kadar fanatiği olamaz.he olur ama oda fanatik lik olmaz menfaat olur.sadece tahmin.

Cibilliyetsize ilim öğretmek, eşkıyanın eline kılıç vermektir.
    Bak bakalım Gostkiller1 ve benim yorumlarımı oku bakim kimlere bütçesi düşük veya yüksek olduğu halde kandırıp feirwind veya mission al demişiz bütçesine göre me fh veya sf modeli daikın urunu sararak veya Panasonic Ethera en son mission olmadı sadece soğutma amaçlı kullanılacak demişler midea nın İnverter giriş cihazı feirwind önermiş iz. Edep edep
    Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• jenba555 J kullanıcısına yanıt
    Me msz-sf42 çok güzel bir klima parasının hakkını veren bir cihaz. Güzel günler de kullanın hayırlı uğurlu olsun. hayır dua edeceksiniz inşallah. Ayriyeten ilerleyen zamanlarda konfor, performans ve tüketimi hakkında paylaşımlarınızı bekliyoruz. Güle güle kullanın

• 
Sayfa: önceki 15781579158015811582
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.