Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1574. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fragman44

quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

Merhaba arkadaşlar bende 12000 btu luk midea mission u 2200 e anlaşmış bulunmaktayım 12 taksitle..kart kesimini bekleyip salı günü sonlandıracağım inşallah...Uzaktan kontrol can alıcı bir özellik..Borular bakırmış.. Vakumlama yapıyor musunuz dedim? Onlar 20 dk yapıyoruz dediler mesafe uzaksa daha fazla süreceğini söylediler...Sanırım dikkat etmem gereken başka birşey yok değil mi?

Wifi kitiyle beraber mi aldınız peşinmi K. Kartıyla mı aldınız hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanırsınız inşallah cihaz performans konfor ve diğer gözlemlerinizi paylaşmanızı rica edicem ilerki günlerde kurulum ve vakumlama başlığını girip inceleyin derim faydalı olacaktır diye düşünüyorum

Kit bu seride içinde çıkıyormuş üstad..Yeni seride ayrı almak gerekiyormuş.. World karta 12 taksit . İyi dileklerin için teşekkürler... Kurulum esnasında foto çekerin paylaşırım elimden geldiğince performansı hakkında da bilgi veririm...

Bende 3 hafta önce duydum ama kesinleşmeden paylaşmak istemedim. Wifi kiti içinde olan ürünler Nisan ayı sonuna gelecek demişti, bende gelecek yeni seriyi bekliyorum 2200e almıştınız wifi kitiyle dahil dimi. Kurulum ne zaman yapılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende mıdea mıssıon aldım bır ay once pesın 2000 e 12 lık wifi kitini ayrı satıyorlardı hangı serymıs o ıcınden cıkan benım dıs unıte kapakları beyaz
  • gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Çok iyi almışsınız nerden aldınız 2000 tl ye

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar bende 12000 btu luk midea mission u 2200 e anlaşmış bulunmaktayım 12 taksitle..kart kesimini bekleyip salı günü sonlandıracağım inşallah...Uzaktan kontrol can alıcı bir özellik..Borular bakırmış.. Vakumlama yapıyor musunuz dedim? Onlar 20 dk yapıyoruz dediler mesafe uzaksa daha fazla süreceğini söylediler...Sanırım dikkat etmem gereken başka birşey yok değil mi?

Wifi kitiyle beraber mi aldınız peşinmi K. Kartıyla mı aldınız hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanırsınız inşallah cihaz performans konfor ve diğer gözlemlerinizi paylaşmanızı rica edicem ilerki günlerde kurulum ve vakumlama başlığını girip inceleyin derim faydalı olacaktır diye düşünüyorum

Kit bu seride içinde çıkıyormuş üstad..Yeni seride ayrı almak gerekiyormuş.. World karta 12 taksit . İyi dileklerin için teşekkürler... Kurulum esnasında foto çekerin paylaşırım elimden geldiğince performansı hakkında da bilgi veririm...

Bende 3 hafta önce duydum ama kesinleşmeden paylaşmak istemedim. Wifi kiti içinde olan ürünler Nisan ayı sonuna gelecek demişti, bende gelecek yeni seriyi bekliyorum 2200e almıştınız wifi kitiyle dahil dimi. Kurulum ne zaman yapılacak.

Wifi kit dahil..2200 karta 12 taksit anlaştık ürünü ayırttım..Kart kesildikten sonra Salı günü ödemeyi yapacağım.Kurulumda büyük ihtimal hafta içinde gerçekleşir....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Wifi kit dahil..2200 karta 12 taksit anlaştık ürünü ayırttım..Kart kesildikten sonra Salı günü ödemeyi yapacağım.Kurulumda büyük ihtimal hafta içinde gerçekleşir....

Hangi şehir firma adı nedir bana 2300 e mal oldu wifi kiti hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 10 Nisan 2016; 21:53:11 >

• merhaba arkadaşlar 12.000 btu bi klima arıyorum bütcem 1800-2000..
    okuduğum kadarıyla genel olarak midea öneriliyor ama istanbul için konuşuyorum bayileri nerde nasıl ulaşırız bu firmaya?
    yada başka önerebilceğiniz bu bütçede hangi makineler var acaba?
    birde en üst katta oturuyorum klimanın dış ünitesini çatıya yani çatının içine montaj yaptırsam herhangi bir sorun olurmu? toz fare vs.vs. gibi.
    çatı içine montajı düşündüm hem dış ünite sesinden kurtulmak hemde görüntü kirliliğinden krtulmak için ama kapalı bir ortama koymanın artısı eksisi varmıdır?
  • tekrar emrhaba,

belki saçma bir soru olacak ama, benim evde klima latyapısı hazır, inşaat firması yatak odası ve salona boruları koymuş. baktım beyaz plastik gibi borular. bu durumda bakır boru olayı nasıl oluyor, müteahhit ne koyduysa o mudur yoksa bakır boru yine de taktırılabilir mi?
  • mitsubishi srk35zmp-s1 nasıldır?
    birde bu alet a sınıfı enerji tüketmi yazıyo ama çoğu diğer markalarda a++ sınıf tüketime sahip modeller var mesela baymak elegant plus sizce hangisi daha az enerji harcar?
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım asıl sen bu kadar mezarcı olma! Aldığın ürünü öllene kadar kullanacak değilsin ! Tabikide her firmanın her ürünü ömürlük değil... Önemli olan servis hizmetini alabiliğyomusun? sorularına cvp veriliyormu? hızlı dönüş yapılıyormu? Emin ol her firmanın her markanın senin gibi düşünen müşterileri var zaten ama bunu tüm ürünler bazında genele yaymak doğru değil...

• Merhaba,

Salonuma (36-38metrekare) soğutma amaçlı klima alacağım. Yazın kullanmak için yani sadece. Ne tavsiye edersiniz? 1800-2500 arası bir bütçem var. 18000 BTU düşünüyorum.
  • Kolay gelsin herkese.

Şirketimize 2 adet klima gerekiyor.

Bir oda 9m2 diğer oda ise 12m2.

Büyük ortak bir balkon mevcut ve odalar yanyana.

En uygun ve ucuz maliyetli, ileride de çok sorun yaşatmayacak bir ürün tavsiyeniz var mıdır acaba?

Veya uzunlamasına dar bir holümüz var, oraya büyük bir klima koysak iki odayı da soğutur mu. Kima mesafesi bir oda için 10m, diğeri için ise 5metre olacak.
  • Merhabalar. Salon için klima arıyorum bir kaç model arasında kararsız kaldım. Hangisini önerirsiniz ?

İzmir'de yaşıyorum, salon 25 m2, güney batı cephe ve 4 üncü kat (ara kat). Yalıtım kötü denebilir. Genelde soğutma amaçlı kullanılacak.

Modeller şöyle:

1) Mitsubishi Electric Comfort serisi MSZ-HJ35VA 12 BTU

2) Toshiba RAS13 S3KV

3) Mitsubishi Heavy SRK35ZMP S1 12 BTU

4) Daikin TEGORA FTXB35B

Üstadlar konuyla ilgili yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.
  • xatixungur kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    bu bütçeyle on off (düz klima) 18 binlik,
    veya montaj dahil bakır boru dahil olan MİDEA FAİRWİND 18 binlik almanızı tavsiye ederiz..
  • Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Firmaları takip ediyorum bu günler sezon açılacak diye kaldırım yapıyorlar yani demem o ki fiyatları şişiriyorlar, güya indirim yapacaklar ya. N11. comda fiyatları şişirdiklerini görüyorum gayri ahlaki bir durum.

• ben de sormuştum airfel yeni serisinden mi alayım yoksa midea fairwind mi diye. airfel ltxn35u modelini aldım. sakaryada ikamet ediyorum. servis gayet bilgili ve ilgili idi. sıkı sıkı tembihlenen vakum olayını 15 dk boyunca ben kendisine bile belirtmeden yaptı. bilmiyormuş gibi sordum bu yaptığınız nedir diye. boruların içindeki nemli havayı temizlemek için yapıldığını yapılmazsa ileride sıkıntı çıkarabileceğini söyledi. klima performansı için önemli bir olay olduğunu söyledi bende iyiymiş deyip geçiştirdim. bu arada daikin servisleri bakıyor airfel e. diğer bir hususta üstündeki etiketlerde midea üretimi olduğu yazıyor klimanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakimsizTarzan -- 13 Nisan 2016; 9:17:23 >
  • BakimsizTarzan B kullanıcısına yanıt
    Mümkünse iç ve dış ünitenin tüm ve barkodlarının resmini çekip atarmısınız foruma midea nın ürettiği söylemiştiniz

• evet hocam LTXN35U serisi klima iç ve dış ünitede midea üretimi olduğu yazıyor. akşam eve geçince atarım fotoları. ya da iç ünite yeter derseniz hanımdan isterim fotosunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

evet hocam LTXN35U serisi klima iç ve dış ünitede midea üretimi olduğu yazıyor. akşam eve geçince atarım fotoları. ya da iç ünite yeter derseniz hanımdan isterim fotosunu

Üstadım mümkünse iç dış ünite barkodların olduğu yerler ve cihazları bir bütün olarak resmederseniz forumda arkadaşların da kafalarındaki soru işaretlerine cevap olur kanısındayım

• soru işaretine gerek yok bende aldım aynısından midea tarafından üretilmiştir yazıyor barkodlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

evet hocam LTXN35U serisi klima iç ve dış ünitede midea üretimi olduğu yazıyor. akşam eve geçince atarım fotoları. ya da iç ünite yeter derseniz hanımdan isterim fotosunu

Üstadım dediğiniz cihazı bira araştırma yaptım daıkın güvencesiyle diyor. Değerlerin hepsi rota clima 12000 btü klimasıyla aynı tek fark iç ünite görselliği birde daikin güvencesiyle diyor. Rota climate yide daikin ürettiriyor. İlginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 13 Nisan 2016; 16:02:48 >
  • 
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.