Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
83. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 15621563156415651566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gree de Çinli üreticidir ürünlerini incelemedim bir yorum yapamıyacam. En doğrusunu hikmet sahibi ALLAH bilir. Ben CHİNE üreticisi Midea yı tercih ettim mission 12000 btü aldım. Midea nın ürettiği markalar aşağıda cihazı aldığımda duvardaki resmini çekmiştim Forumda paylaşırım diye hatta missionun wifi kitinin kutu açılımını da resimlemiştim. Tercih sizin sizin hayatınız sizin tercihiniz saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 21 Mart 2016; 14:32:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim warrior 33. Midea Fairwindin bu modelinde klima filtrelerinde formaldehyde kullaniliyor mu? Mesela Midea Optimum model ozelliklerinde vardi.
  • Klimalardaki sin 120 veya 180 dalgasi ozelligi? bu ozelliklerden, hangisi daha sagliklidir, bas agrisi yapmaz ?
  • eIgHt kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum yukarıda düzeltme yapmam gerekiyor. Gree yi midea üretmiyor yanlış yazdım gree üretici zaten kafa Zoom oldu pazartesi sendromu yaşıyorum

• Airfel sezonsal inverter nasil sizce? Biz Airfell green 18.000btu aldik gecen sene 35 m2 icin biraz buyuk kapasite kaldi. Aslinda Green serisi 12bin btu aradim ama internette bulamadim.
  • Oem ürettigi marka paylaşimi için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eIgHt

Oem ürettigi marka paylaşimi için teşekkürler.

Şöyle desek daha doğru olur. Midea nın ürettiği oem markaları demek daha doğru olur kanısındayım, Ekmeği ekmekçiye vermek gerek!... saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 21 Mart 2016; 16:28:24 >
  • Merhaba,
    Samsunda yaşıyorum, burada çok fazla klima ihtiyacı olmuyor ama yazın sıcakta ve ramazanda felan iş görür düşüncesi ile klima almak istiyorum.
    Sadece soğutma amaçlı 2 3 ay ve belki günde 2 3 saat kullanacağız
    Salon 25-26 m2, güney batı cephe, öğleden sonra güneş alıyor. ev 4. kat üstte bir daire daha var.
    2000 civarı bütçe ayırabilirim. Bosch veya Vestelden önerebileceğiniz ürün varsa daha kolay ve indirimli alabilirim.
  • Merhabalar,

Inverter klima modellerinden,Midea Fairwind MS12FU-12 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima,ile ayni fiyat bandindaki on-off 18bin btu Airfel AS18-0937 Green KLiMAarasinda kaldim.

Onceligim F/P urunu olmasi, Klima filtrelerinde iyonizer, plazma veya formaldehyde olmamasidir.

Tercihen golden fin, carbon aktif filtre veya catchine yesil cay filtre olmasi avantaj. Urunden daha once alip memnun kalan veya tavsiyelerden, uzun omurlu olabilecek saglikli bir tercih icin degerli paylasiminizi rica ederim.

Max butce:1850tl civari olup, 25m2 ara kat, Kuzey-Dogu mantolamalı yer icin min 12bin btu inverter dusundum;acaba splitte 18bin btu alinsa avantaj yerine dezavantaj olur mu? Bu konuda ne önerirsiniz ?

Tesekkur ederim, iyi forumlar dilerim.
    Saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eIgHt -- 21 Mart 2016; 17:44:20 >
  • Arkadaşlar Merhaba

3000 TL max bütçe 18000 BTU klima arıyorum. Bu fiyatlar dahilinde birinci kriterim az yakması.

Forumdaki herkes bir Midea furyasına kapılmış gidiyor ancak ben bundan 6-7 sene önce iklimsa dan aldığım bir Midea yı ofisimde kullanıyorum ve hiç memnun değilim.
    Benim aklıma marka olarak LG geliyor. Verdiğim fiyat aralığında Japonları sokmak zor. LG ve önereceğinizi düşünerek Midea dışında bana önerebileceğiz bir marka var mıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

Arkadaşlar Merhaba

3000 TL max bütçe 18000 BTU klima arıyorum. Bu fiyatlar dahilinde birinci kriterim az yakması.

Forumdaki herkes bir Midea furyasına kapılmış gidiyor ancak ben bundan 6-7 sene önce iklimsa dan aldığım bir Midea yı ofisimde kullanıyorum ve hiç memnun değilim.
    Benim aklıma marka olarak LG geliyor. Verdiğim fiyat aralığında Japonları sokmak zor. LG ve önereceğinizi düşünerek Midea dışında bana önerebileceğiz bir marka var mıdır.

Size gree nin ürettiği tüm klima ve airfel Vestel arçelik bu meblağ için... İyi akşamlar iyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 22 Mart 2016; 7:29:57 >

• Teşekkürler...

LG ve Samsung a ne dersiniz. İş yapar mı?
  • dupondii kullanıcısına yanıt
    Bilmem sizce?!...

• Arçelik COP değeri vestelden daha yüksek. ...

Teknik detaylarda boğulmamak için bakmamız gereken yegane kriter COP değeri mi olmalıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

Arçelik COP değeri vestelden daha yüksek. ...

Teknik detaylarda boğulmamak için bakmamız gereken yegane kriter COP değeri mi olmalıdır?

midea illaki olamasın diyorsanız arçelik vestel yerine en azından bosch siemens alarko klimalara bakın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-daikin-rota-climate-12-a-plus-plus-inverter-klima-12-tasit-283819525/detay

Bu ilandaki ürünü internette araştırdım ama bir bilgi yok fake mi acaba?

çağrı merkezini aramak lazım bence, mersinden gönderim olduğuna göre serbest bölgede merdiven altı daikin mi üretiyorlar acaba

• Değerli yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz sonucu Konya'daki bayi ile görüşerek Midea Mission 9000 BTU için 2300 TL rakam aldım.
    Fiyat içerisinde kullanılacak olan bakır borlar, kurulum, vakumlama dahil. Ekstra olarak sadece Wi-Fi sete 100 TL vereceğim.

Sizce rakam olarak nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Midea nın ürettiği markalar aşağıda cihazı aldığımda duvardaki resmini çekmiştim Forumda paylaşırım diye hatta missionun wifi kitinin kutu açılımını da resimlemiştim
    Bu mesaja eklenen görseller:

hocam onların çoğunu midea yapmıyor.bu resmi nerden buldunuz.yarısı en azından mideada değil şu an

• quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

Bursa/Özlüce üst kat 2 cephesi güney ve doğu yönünde ve açık,
    1,5x1,5 metrelik iki pencere ve 2x1 metre kapısı bulunan antreler ile bütün olarak toplamda 30 m2 (tavan yüksekliği 245) ayrıca içerisinden yukarıya merdiven çıkıyor(en üst kata) ve üst tarafta da kapı ile ayrılamayacak 10m2 kadar bir alan daha var.

Bildiğim kadarıyla binada yalıtım mevcut.

Buradan okuduklarım kadarıyla Midea düşünüyorum. Kaç BTU, hangi modeli önerirsiniz?
    Bursa için Midea servisi nasıldır hangi bayiye gitmeliyim tecrübe eden varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Kiracıyım sökme-takma maliyeti ne kadar oluyor bunu da çok merak ediyorum.

arkadaşım burdan birşey yazmak saçma olacak sizin mekan için.çünki karışık bir durum.bence öncelikle ücretsiz bir keşif ekibi çağırın btu ihtiyacı çıksın ortaya.gözle görmeden size birşey söylersek yanlış yaparız

• 
Sayfa: önceki 15621563156415651566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.