Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

41.590
Cevap
351
Favori
3.347.821
Tıklama
Giriş
    3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: skyfox07

Arkadaşlar konuyu okudum biraz ancak Alarko klima tavsiyesi pek göremedim neden çok sorunlu bir klimamıdır yoksa fiyatlarımı yüksek piyasaya göre

alarko da midea üretimi .oda biryana fiyatları yüksek tutuluyor.onun yerine midea mission var ve daha verimli .alarkonun 25lik -35 lik klimaları zayıf .dersenizki ben alırım almayın demem kötü klima değil
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: psiltraid

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: psiltraid

Merhaba arkadaşlar,

25-30 m2'lik salonumda ve Konya'da kullanmak üzere 3 adet klima arasında kaldım;

- Mitsubishi SRK35ZMP-S 12.000 btu
    - Panasonic KIT-UE 12 QKE
    - Midea Mission MSMBBU-12 Inverter (12.000 Btu/h)

Sizce uzun ömür, elektrik tüketimi, sağlık, sessizlik adına en doğru tercih hangisi olacaktır?

öncelikle evinizin yalıtım durumu ,ve kaçıncı kat olduğunu yazarsanız btu konusunda emin olmuş oluruz.çünki konya kışın çok soğuk bir il ve o m2 ye 12 lik küçük gelebilir.

sonrasında mhi zmp serisini kafadan eleyin.çok vasat bir klima.ön panel açılmıyor filtre temizlik işi zor.iç ünite fan motor sesi kronik ve bunu iklimsa hiçbirşekilde kabullenmiyor.

panasonic ise verim olarak missiondan düşüktür. fiyatları zaten üç aşşa beş yukarı aynı.kaldıki mission konyanın hava şartlarına yakışır.sizin orda dondurucu soğuklar oluyor bunu bizzat yaşamış biriyim.o yüzden btu ihtiyacınızı ve klima modelinizi iyi seçmek zorundasınız.

amaç soğutmak ise o zaman tekrardan ayrıntıya gireriz.

Değerli üstadım cevabınız için teşekkür ederim.

Klimayı sadece yazın soğutma için kullanacağım.

Evim en üst kat ve iyi yalıtımlı bir sitede oturuyorum, kışın kombi bile en kısıkta çalışır.

Senede en fazla 2 ay soğutma için kullanacağım.
    Bu şartlarda sizin önereceğiniz bir cihaz olacak mıdır?

Birde sizin şahsi fikrinizi alayım; senede 60 gün kullanılacak bir cihaz için 2500-3000 TL vermek mantıklı mı?

bu şekilde kullanım için bende yüksek mevlalar bağlamaya karşıyım.sonuçta kullanım zamanı belli ve iyi klima olsa kendini kaçyılda amorti eder bunlar soru işareti.

http://ege-ticaret.com/12000btu/midea-duvar-tipi-dc-inverter-msri-dci-12-optimum-serisi-12000-btu-62 (link örnek amaçlıdır)

mideanın klasik klimalarınıda düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 14 Mart 2016; 17:12:23 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    742 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Muhakkak vardır sonunda devamlı çalışan dış ünite internet de araştırmalarında gördüğüm kimi dış ünitelerin farklı olduğununu gördüm kimisinde fanın yan tarafında yatay üst üste 3 kısa çizgi var ve fanın içinde pervaneler görünmüyor. Kimisinde pervane görünüyor ve fanın yan tarafında dışa doğru bir çizgimsi bombe var kimisinin bağlantı yerleri siyah plastik bunun hangisi yeni tasarım dış ünite??? Bu işde bir ii var hayırlısı birde missionun 9 luğunda ekonomik moduna var diğer btü ler de yok fym2005 sende şu dış ünitenin resmini çekip foruma atarmısın ekonomik moduna varmı rica etsem.

eco mod sadece soğutma modunda var ısıtma modunda da sessız rahatsız etme modu var benım dıs unıte kapaklar beyaz sıkıntı olur mu yenı nesıl sıyah olanı mı takmalılardı

Araştırmalarım doğrultusunda tamamen metal, ayakta karşıdan bakınca pervaneleri görünmeyen ve pervaneye paralel 3 kısa çizgili olan yeni nesil dış ünite youtube de tanıtım videosu fabrika daki test videoları var inceleyin fikir edinirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 14 Mart 2016; 19:37:14 >
    |
    |

• Yarbay
    2321 Mesaj
    Selamlar;

Çanakkale de, amerikan mutfaklı, batı cepheli ve bitişik nizam olan yaklaşık 40 m2 büyüklüğünde alana için soğutma amaçlı klima arıyorum. Tahminim 24k cihaz gerekli soğutma için bu alana, en alt seviye cihazları saymazsak fiyatına göre bu ürün fena değil gibi geldi bana;

http://www.ereyon.com.tr/urun/lg-asn-w2462ea1-24000-btu-inverter-klima.aspx

buna muadil ve fiyatı çok yukarı taşımadan alternatif verme şansınız olabilir mi? Daha ucuza airfel in klimaları da mevcut ama yenileri eskiyi aratır cinsten olmuş gibi görünüyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Arkadaslar merhaba.birsey sorcaktim klima enerji kablosunun ucuna fiş baglasam ve prize taksam birsey olurmu acaba.elektrik baglantisi icin ilk olarak bu aklima geldide.herhangi bir sorun olustururmu acaba sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Arkadaşlar midea mission da yüzde 60 tasarruf modu sadece 9000 btü de varmış. Diğer btü ler de maliyet arttığı için yokmuş bilginize Bu nedenle 12000 btü yerine 9000 btü ile değişim yapacam. şimdi soruyorum değerli üstadlara son kat yalıtım sız ve 4 kişi sadece soğutma amaçlı kullanılacak 3 metre tavan yüksekliği 1 pencere tek cam pimapen olduğunu farzedelim kaç metre kareye kadar kurulum yaptırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 15 Mart 2016; 10:58:21 >
    quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

Arkadaslar merhaba.birsey sorcaktim klima enerji kablosunun ucuna fiş baglasam ve prize taksam birsey olurmu acaba.elektrik baglantisi icin ilk olarak bu aklima geldide.herhangi bir sorun olustururmu acaba sizce?

Klimanın btüsüne göre Gecikmesiz sigorta kullanmanız cihaz ve sizler için çok faydalı olur. Aksi halde yüksek voltaj vs. Cihazınızı perte çıkaracağı gibi Allah muhafaza yangın vs. yaşanabilir bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 15 Mart 2016; 11:08:14 >

Yani kullanmayin diyorsunuz.peki hocam.prizde sonucta sigortaya bagli.12 binlik almayi dusunuyorum en kotu 18 binlik.

|
    |
    warrior33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: emrahh41

Yani kullanmayin diyorsunuz.peki hocam.prizde sonucta sigortaya bagli.12 binlik almayi dusunuyorum en kotu 18 binlik.

Siz nasıl isterseniz o şekil kurdurun.

|
    |
    quote:

Arkadaşlar midea mission da yüzde 60 tasarruf modu sadece 9000 btü de varmış. Diğer btü ler de maliyet arttığı için yokmuş bilginize Bu nedenle 12000 btü yerine 9000 btü ile değişim yapacam. şimdi soruyorum değerli üstadlara son kat yalıtım sız ve 4 kişi sadece soğutma amaçlı kullanılacak 3 metre tavan yüksekliği 1 pencere tek cam pimapen olduğunu farzedelim kaç metre kareye kadar kurulum yaptırabilirim.

Arkadaşlar modern klima da mühendis cumhur beyfendiyle görüştüm mission modelinin tamamında ekonomik modun olduğunu ifade ettiler. Yüreğime su serpildi değmeyin keyfime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 15 Mart 2016; 15:41:00 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    529 Mesaj
    Klima arama macerama bugün itibariyle Mitsubishi Elektrik sf42ve ile nokta koymuş bulunmaktayım çok farklı model ve markaya baktım kendimi de biraz zorlayarak me tercih ettim. Kısmet olursa haftasonu takıcaklar cihazı. Burda yardımı esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim çok şey öğrendim sayenizde. Takılınca yorumlarımı yine yazarım. Sormak isteğiniz bişey olursa buyrun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    742 Mesaj

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsınız cihaz hakkında kullanımı performansı ve tüketim hakkında bilgileriniz ve düşüncelerinizi paylaşırsınız umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 16 Mart 2016; 20:14:12 >
    |
    |
    Tosun911 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsınız cihaz hakkında kullanımı performansı ve tüketim hakkında bilgileriniz ve düşüncelerinizi paylaşırsınız umarım

Tabi ki hocam ama önce elektronik sayacın nasıl ölçüm yaptığını bi öğrenmem lazım. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

742 Mesaj

Rica ederim.

|
    |

Hayırlı olsun, ne kadara aldınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi griaragorn -- 16 Mart 2016; 22:49:18 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: griaragorn

Sağolun hocam 4000e bitti daha da inmediler

3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

quote:

hayırlı uğurlu olsun arkadaşım inanın süper fiyata almışsınız bu klimayı.içiniz rahat olsun klimada fiyatıda çok güzeldir.kullandıkça göreceksiniz farkını.klima gibi klimadır kağıt üstündeki şişme klimalardan değildir.
    quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

quote:

hayırlı uğurlu olsun arkadaşım inanın süper fiyata almışsınız bu klimayı.içiniz rahat olsun klimada fiyatıda çok güzeldir.kullandıkça göreceksiniz farkını.klima gibi klimadır kağıt üstündeki şişme klimalardan değildir.

Sağolun hocam hem ısıtma hem de soğutma için aldık bakalım.

|
    |
    572 Mesaj
    Merhaba klima arayışım tam gaz devam ediyor ve yardıma ihtiyacım var.

İş yerimde şuan Airfel Daylux 12000 btu kullanıyorum. Hanım eve klima istiyor. Hal böyle olunca iş yerine yeni klima alıp iş yerindekini de eve götüreceğim.

Evde salon da sadece yazın çok sıcak zamanlarda soğutma amaçlı kullanılacak, kışın arada misafir geldiğinde ısıtmaya takviye amaçlı açılacak (salon 25 metrekare). Sizce uygun mu?

İş yerime almak istediğim klima inverter olmasını istiyorum. Çünkü yılda ortalama 2 ay çalışmıyor onun haricinde her zaman sabah 8 akşam 6 çalışıyor. İşyerim 14 metrekare.
    Kışın hiç güneş vurmuyor, yazın 10-16 saatleri arası güneş vuruyor.

Bütçe 2000 +- esneyebilirim.

Bana hangi ürünleri tavsiye edebilirsiniz?
    |
    |

Hocam bu 42 16000 likti değilmi, eğer öyleyse süper fiyat...
    Ben de salı günü keşif ve fiyat almıştım. (İstanbul-Anadolu)
    Sf serisinden 16000 liğe 5.445 tl 12000 liğe 4660 tl fiyat ve nakite yüzde on indirim verdiler.
    Giderkende vakumlamayı sordum, görevli vakumlamanın hikaye olduğunu, klimanın gazlı geldiğini,
    borularında uçlarının kapalı olduğunu söyledi. Mitsubishiyi arar sorarım, eminmisin dediğimde, tabii ara abi dedi.
    Ben de o akşam garanti olsun diye email gönderdim, hala dönüş yapmadılar.
    |
    |
Mobilya Takımları
üniversite
Masal
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,943
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.