Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar 2500 tl butcem var oda 16 metre kare hangi klimayi onerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psiltraid

Merhaba arkadaşlar,

25-30 m2'lik salonumda ve Konya'da kullanmak üzere 3 adet klima arasında kaldım;

- Mitsubishi SRK35ZMP-S 12.000 btu
    - Panasonic KIT-UE 12 QKE
    - Midea Mission MSMBBU-12 Inverter (12.000 Btu/h)

Sizce uzun ömür, elektrik tüketimi, sağlık, sessizlik adına en doğru tercih hangisi olacaktır?

öncelikle evinizin yalıtım durumu ,ve kaçıncı kat olduğunu yazarsanız btu konusunda emin olmuş oluruz.çünki konya kışın çok soğuk bir il ve o m2 ye 12 lik küçük gelebilir.

sonrasında mhi zmp serisini kafadan eleyin.çok vasat bir klima.ön panel açılmıyor filtre temizlik işi zor.iç ünite fan motor sesi kronik ve bunu iklimsa hiçbirşekilde kabullenmiyor.

panasonic ise verim olarak missiondan düşüktür. fiyatları zaten üç aşşa beş yukarı aynı.kaldıki mission konyanın hava şartlarına yakışır.sizin orda dondurucu soğuklar oluyor bunu bizzat yaşamış biriyim.o yüzden btu ihtiyacınızı ve klima modelinizi iyi seçmek zorundasınız.

amaç soğutmak ise o zaman tekrardan ayrıntıya gireriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hommate01

Selam arkadaslar 2500 tl butcem var oda 16 metre kare hangi klimayi onerirsiniz

ısıtma soğutma içinmi arıyorsunuz yoksa sadece soğutma içinmi olacak.yalıtım durumu kat durumu ve ilinizi yazarsanız yardmıcı olmaya çalışalım.
  • Kendi soruma kendim cevap vereyim Arslana sormuşlar neden ensende kalın kendi işimi kendim gördüğüm için demiş. Araştırmalarım doğrultusunda tamamen metal karşıdan bakınca pervaneleri görünmeyen ve pervaneye paralel 3 kısa çizgili olan yeni nesil dış ünite arkadaşlar.

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Her ikisi hocam il adana rv iki katli biz asagida oturuyok oda kucuk max 2500 tl

• Yaklaşık 28-29 metre kare için kaçlık ve hangi klima?
    Salon öğleden sonra güneş alıyor. Camlar pvc. Yalıtım orta.
    Fiyat 3.000 civarında

• Mesela hitachi

• Tebrikler hocam araştırmayı seven birisisiniz maşallahınız var :)

Resim falan varsa yükler seniz sevinirim
    Birde eco mod varmı yokmu biliyomusunuz midea halen takip deyim forumda arkadaş almış ses geldiğini yazmış biraz daha beklemeye aldım şuan tam nokta isabeti yapmak istiyorum

• Arkadaşlar konuyu okudum biraz ancak Alarko klima tavsiyesi pek göremedim neden çok sorunlu bir klimamıdır yoksa fiyatlarımı yüksek piyasaya göre
  • Realism R kullanıcısına yanıt
    Resim derken neyin resmini yükleyeyim anlamadym ben ev ta?yyacam diye cihazy kurdurmadym... Ancak sonuçda gaste ka?ydy vermiyorum gycyr gycyr tl verecem para kolay kazanylmyyor... parayy gömdü?üm yer önemli didik didik ara?tyryyorum her türlü alavera dalevera ya gelmemek için ilmek ilmek dokuyorum... burasy türkiye, unutmayalym. ses olayyna gelince bundan 12-15 sene bandynda klimamy klima denir alynyrdy... cihazlary ayny marka veya farkly markalaryn modelleriyle kar?yla?tyrdynmy muhakkak ses farky vadyr. örne?in ben feirwindi sesli bulmuyorum ama sesli diyen var ama biliyorum ki mission modeli feirwindle kyyaslarsan ses olayy mission da yok. markalary ve modellerini vurdurursan bir birine muhakkak avantaj ve dezavantajlary var marka ve modellerin... 1.500 tl den tut bir araba parasy 25.000 bin tl ye kadar klima var. biz öyle bir milletizki en iyisi olsun!!! bedava olsun!!! Ne kadar ekmek o kadar köfte kusura bakmayyn... daha önce ki mesajymda kyllandym neden? internetteki saty? yapan sitelerde ayny ürünü ara?tyryyorum kimisinde dy? ünite farkly al sana soru i?areti? Yumurtamy tavuktan çykty??? Tavukmu yumurtadan çykty... ve di?er soru eko modu katologdada %60 varan tasarrufdan bahsediyor 9000 bin btü için di?er btülerde de oldu?unu dü?ümüyorum servisi aradym onlarda bilgi alyp geri dönecekler tarafyma... ben missionun di?er btülerinde de oldu?unu dü?ünüyorum.. en az elektrik çeken so?utma, ysytma, nominal de?erler olarak en az tüketen 9000 btü oldu?u için tasarruf oranynyn %60 sevyesinde olmasy nedeniyle 9000 btü yü ön plana almy?lar kanysyndayym. bir 12 lik, 18 lik veya 24 lük de?erleri daha yüksek oldu?u için ekonomik modda %60 tasarruf sa?lamaz tasarruf orany mantyken dü?er... bu nedenledir ki kanymca katolog veya reklamlarynda 9000 btü nün eco modda %60 tasarruf yapty?y ifade ediliyor... sesi çok merak ediyorsanyz you tube da tanytym reklamlarynda dizayndan tutun fabrikasynda ki cihaz test videolaryna varana kadar çe?it çe?it videolar var buna kullanycylaryn videolary da dahil inceleyin derim.ben inceledim do?ru bir teercih ve karar verdi?imi bir kere daha anladym. Saygylarymla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 14 Mart 2016; 11:33:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Merhaba arkadaşlar,

25-30 m2'lik salonumda ve Konya'da kullanmak üzere 3 adet klima arasında kaldım;

Sizce uzun ömür, elektrik tüketimi, sağlık, sessizlik adına en doğru tercih hangisi olacaktır?

öncelikle evinizin yalıtım durumu ,ve kaçıncı kat olduğunu yazarsanız btu konusunda emin olmuş oluruz.çünki konya kışın çok soğuk bir il ve o m2 ye 12 lik küçük gelebilir.

sonrasında mhi zmp serisini kafadan eleyin.çok vasat bir klima.ön panel açılmıyor filtre temizlik işi zor.iç ünite fan motor sesi kronik ve bunu iklimsa hiçbirşekilde kabullenmiyor.

panasonic ise verim olarak missiondan düşüktür. fiyatları zaten üç aşşa beş yukarı aynı.kaldıki mission konyanın hava şartlarına yakışır.sizin orda dondurucu soğuklar oluyor bunu bizzat yaşamış biriyim.o yüzden btu ihtiyacınızı ve klima modelinizi iyi seçmek zorundasınız.

Değerli üstadım cevabınız için teşekkür ederim.

Klimayı sadece yazın soğutma için kullanacağım.

Evim en üst kat ve iyi yalıtımlı bir sitede oturuyorum, kışın kombi bile en kısıkta çalışır.

Senede en fazla 2 ay soğutma için kullanacağım.
    Bu şartlarda sizin önereceğiniz bir cihaz olacak mıdır?

Birde sizin şahsi fikrinizi alayım; senede 60 gün kullanılacak bir cihaz için 2500-3000 TL vermek mantıklı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hommate01

Her ikisi hocam il adana rv iki katli biz asagida oturuyok oda kucuk max 2500 tl

http://www.nisanklima.com/index.php?route=product/product&path=59_69&product_id=191

http://ege-ticaret.com/12000btu/midea-mission-msmbbu-12-12000btu-inv-siplit-klila-a-plus-plus-257

http://www.galeribeyaz.com/midea-fairwind-ms12fu-09-duvar-tipi-klima.html#.VubPVvmLSM8

linkler örnek amaçlıdır.siz kendiniz araştırmanızı yapınız.herzaman bayiden almak avantajdır tabi arada çok yüksek fiyat farkları yok ise.seçiminiz yukarıdan aşagıya doğru olsun.

• RESİM DERKEN DIŞ ÜNİTENİN RESMİNİ KASTETTİM ESKİ TİP İLE YENİ TİP hangisi onu bilelim dediginiz gibi yeni tip diye eski tip dış üniteyi satarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

Yaklaşık 28-29 metre kare için kaçlık ve hangi klima?
    Salon öğleden sonra güneş alıyor. Camlar pvc. Yalıtım orta.
    Fiyat 3.000 civarında

sadece soğutma amaçlı ise 12 likte yeterli gelir. hitachi demişsiniz bende hitachi derim ama hangi ildesiniz. bayi servis ağı nasıl.genelde hitachilerin bir tane bayi servis olur.izmir ise alınabilir.genel merkez izmir dedir.

hitachi klimalar kalitesiz değiller tam aksine çok güzel klimalardır bana göre.vurun yükü banamısın demez.ama bu distiribitör yani ipi pazarlama ve hizmet alanını geliştiremedi.hep aynı yerde sayıyor.hal böyle olunca bizlerde öneride bulunamıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfox07

Arkadaşlar konuyu okudum biraz ancak Alarko klima tavsiyesi pek göremedim neden çok sorunlu bir klimamıdır yoksa fiyatlarımı yüksek piyasaya göre

alarko da midea üretimi .oda biryana fiyatları yüksek tutuluyor.onun yerine midea mission var ve daha verimli .alarkonun 25lik -35 lik klimaları zayıf .dersenizki ben alırım almayın demem kötü klima değil
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Değerli üstadım cevabınız için teşekkür ederim.

Klimayı sadece yazın soğutma için kullanacağım.

Evim en üst kat ve iyi yalıtımlı bir sitede oturuyorum, kışın kombi bile en kısıkta çalışır.

Senede en fazla 2 ay soğutma için kullanacağım.
    Bu şartlarda sizin önereceğiniz bir cihaz olacak mıdır?

Birde sizin şahsi fikrinizi alayım; senede 60 gün kullanılacak bir cihaz için 2500-3000 TL vermek mantıklı mı?

bu şekilde kullanım için bende yüksek mevlalar bağlamaya karşıyım.sonuçta kullanım zamanı belli ve iyi klima olsa kendini kaçyılda amorti eder bunlar soru işareti.

http://ege-ticaret.com/12000btu/midea-duvar-tipi-dc-inverter-msri-dci-12-optimum-serisi-12000-btu-62 (link örnek amaçlıdır)

mideanın klasik klimalarınıda düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 14 Mart 2016; 17:12:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Muhakkak vardır sonunda devamlı çalışan dış ünite internet de araştırmalarında gördüğüm kimi dış ünitelerin farklı olduğununu gördüm kimisinde fanın yan tarafında yatay üst üste 3 kısa çizgi var ve fanın içinde pervaneler görünmüyor. Kimisinde pervane görünüyor ve fanın yan tarafında dışa doğru bir çizgimsi bombe var kimisinin bağlantı yerleri siyah plastik bunun hangisi yeni tasarım dış ünite??? Bu işde bir ii var hayırlısı birde missionun 9 luğunda ekonomik moduna var diğer btü ler de yok fym2005 sende şu dış ünitenin resmini çekip foruma atarmısın ekonomik moduna varmı rica etsem.

eco mod sadece soğutma modunda var ısıtma modunda da sessız rahatsız etme modu var benım dıs unıte kapaklar beyaz sıkıntı olur mu yenı nesıl sıyah olanı mı takmalılardı

Araştırmalarım doğrultusunda tamamen metal, ayakta karşıdan bakınca pervaneleri görünmeyen ve pervaneye paralel 3 kısa çizgili olan yeni nesil dış ünite youtube de tanıtım videosu fabrika daki test videoları var inceleyin fikir edinirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 14 Mart 2016; 19:37:14 >

• Selamlar;

Çanakkale de, amerikan mutfaklı, batı cepheli ve bitişik nizam olan yaklaşık 40 m2 büyüklüğünde alana için soğutma amaçlı klima arıyorum. Tahminim 24k cihaz gerekli soğutma için bu alana, en alt seviye cihazları saymazsak fiyatına göre bu ürün fena değil gibi geldi bana;

http://www.ereyon.com.tr/urun/lg-asn-w2462ea1-24000-btu-inverter-klima.aspx

buna muadil ve fiyatı çok yukarı taşımadan alternatif verme şansınız olabilir mi? Daha ucuza airfel in klimaları da mevcut ama yenileri eskiyi aratır cinsten olmuş gibi görünüyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Arkadaslar merhaba.birsey sorcaktim klima enerji kablosunun ucuna fiş baglasam ve prize taksam birsey olurmu acaba.elektrik baglantisi icin ilk olarak bu aklima geldide.herhangi bir sorun olustururmu acaba sizce?

• Arkadaşlar midea mission da yüzde 60 tasarruf modu sadece 9000 btü de varmış. Diğer btü ler de maliyet arttığı için yokmuş bilginize Bu nedenle 12000 btü yerine 9000 btü ile değişim yapacam. şimdi soruyorum değerli üstadlara son kat yalıtım sız ve 4 kişi sadece soğutma amaçlı kullanılacak 3 metre tavan yüksekliği 1 pencere tek cam pimapen olduğunu farzedelim kaç metre kareye kadar kurulum yaptırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 15 Mart 2016; 10:58:21 >
  • 
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.