Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cauchy33 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.159
Cevap
328
Favori
3.171.634
Tıklama
Giriş
      742 Mesaj
      08 Mart 2016 10:14:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

Orijinalden alıntı: Realism

Montaj ekibi kurmaya geldiğinde neye dikkat edelim bakır boru biliyorumda bazıları vakuma diyor vakum nedir bilgi verirmisiniz sona doğru geliyorum midea da 😎😎 inşallah fikrim değişmez

Yeni nesil inverter klima montajda vakumlamanın önemli olduğunu ifade eden bu işle iştigal eden forum üyeleri var onlar varken benim anlatmam pek doğru olmaz onlara ayıp olur ben onlar kadar detaylı anlatamayacağım gibi yanlış aktarabilirim. Eski cihazlar da vakumlama olmadığını ancak yeni cihazlar da olmazsa olmazı olduğunu hepinizce malum ancak bunun nedeninin alüminyum boru kullanılmasından kaynaklı boru içindeki hava ve nemin çıkarılmasını çıkarılmadığı taktirde korozyona uğrayıp gaz kaçağından dolayı işini yapmaması ve cihaza zarar vermesi midir ? Veya her klimanın btü değerinden kaynaklı içine kullanılan gazın belirtilen gramajda verilmesi için midir? Vakumlama bilemiyorum... ancak bildiğim tek şeyin işinin ehli olmayan veya art niyetli kişilerin tüketici yi rezil ettiğidir. Şunu çok iyi biliyorum ki kullanılan gaz R 410 veya adı her neyse eksik veya fazla basıldığı zaman sağlıklı soğutma ve ısıtma yapmadığı ve elektrik sarfiyatını arttırıp cihaza ağır zarar verebileceğidir. Bu konuda uzman arkadaşlardan bilgi almanız daha sağlıklı olacağı gibi bizlerde bilgileriniz. Saygılarımla

warrior33 hocam gerçekten sağduyulu ve bilgili yaklaşım ve yazılarınız için teşekkür ediyorum.keşke herkes sizin gibi olaylara yaklaşım gösterebilse tutarsız davranmasa ve yazmasa herşey daha güzel olcak ama malesef sizin gibi saygın insanları bulmak çok zor hale geldi bu platformlarda.

Şahsımı onure ettiğiniz için çok teşekkür ederim. bi mukavelen sizlerinde yorumlarını beğenerek okuyor engin tecrübenizden şahsım ve forum üyesi insanlar istifade ediyor sizlerede şahsım ve forum üyesi arkadaşlar adına çok teşekkür ederim kıymetli bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bizlere aktardığınız için. Şahsınıza ve tüm forum üyesi arkadaşlara iyi çalışmalar iyi günler dilerim... Saygılarımla
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      08 Mart 2016 15:39:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Realism

Teşekkürler ama şunu demek istiyorum vakum yapıyorumderse Nasıl anlarım cihaza Nasıl bir müdahale ediyorlar onu öğreneyim yoksa ayakta uyutmasınlar sonra beni

Realism arkadaşım yukarıdaki linkte vakum moturu vs resimleri verilmiş.öncelikle ona dikkat edin.vakum yapılmadan asla gazı saldırmayın.bazı uyanık servisler bunu yapıyor.karşılarında bilgili durunki sizi kandırmaya çalışmasınlar.vakum süresi teknik bilgilerde 15 dakikadır fazlasıda zarar getirmez.15 dakika yapmalarını söyleyin.onların diyce şudur gerek yok abi bizim motor büyük 5 dakika yeter yada manometreyi gösteriri bakın sıfıra indi içinde nem vs kalmadı gibi laflara kanmayın.

motorun büyük olması evt daha çabuk nemi emmesidir ama siz genede herzaman için kendinizi garantide bırakın 10 dak aşşa yaptırmayın.birde ince nokta vakum bittikten sonra vakum işlemini sonlandıracağı esnada önce manifoltu sonra motoru kapatması gerekiyor.aksi takdirde yaptığı işlemin hiçbir manası kalmıyor.

işinin ehli insanları bulmak çok zor hale geldi dünümüzde malesef.klimacılar bu işlemi vakit kaybı olarak değerlendirdiklerinden bir an önce işlerini bitirip gitmek istiyorlar.yani eski yöntem devam etmek istiyorlar ama insanlar bilinçlendikçe artık bu yöntemleri uygulayamıyorlar.

vakum konusunda birde şunlara dikkat edin.vakum yapmak zorlarına gittiği için süpürme yönteminide kullanıyor birçok usta.yani sisteme bir miktar gazı verip karşı taraftan çıkması onların gözünde sistemi temizlemiş oluyor.tamam bu bir yöntemdir ama çok zorunlu durumlarda yapılması belki biraz bu yöntemin suçunu hafifletir.aksi takdirde kesinlikle önermiyorum.
      |
      |

3 Not
      08 Mart 2016 15:43:30
      quote:

Orijinalden alıntı: griaragorn

Aynen, tüm ev. Tek klimanın iki üç derece verimli olarak düşürmeye etkisi olur mu, diye sormuştum.

2-3 derecede etkisi olur yakın konumlara daha fazlada etkisi olur.ancak burda yeterli kapasite ve uygun yere kurulum yapılırsa dahada iyi olur.ama şunu bilinki tüketiminiz yüksek gelir.bu işi en güzeli ücretsiz bir keşif ekibi çağırarak daha doğru bilgiyi alabilirsiniz.ben burdan size şunu alın bunu alın dersem yanlış yapabilirim.çünki yapılan iş pek doğal olmayan bir iş olduğu için hesabı kitabı iyi yapmak gerekiyor.
      örneğin 120 m2 boş alan olsa dersin ona şu btu lağzım veya şöyle yapılmazı lağzım diyebilirim.ama iş ev olduğu zaman ayrıntılar çok önemli hale geliyor.birde neden tek klima düşünüyorsunuz maddi açıodanmı yoksa fazla kalabalık vs olmasın diyemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 8 Mart 2016; 15:49:54 >

• Yüzbaşı
      664 Mesaj
      08 Mart 2016 16:29:11
      |
      |

• Çavuş
      86 Mesaj
      08 Mart 2016 16:37:48

Her iki yöndende. Zaten klimadan oldum olası hazetmem sinüzit olduğu için...
      En fazla iki üç hafta kullanılacağı için bir tane yeterli diye düşünüyorum.
      |
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Mart 2016 19:02:05

Hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      fym2005 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      08 Mart 2016 20:08:43
      Türkiye Distribütörü Modern Klimayı arayıp seri numarasını verip kontrol ettirin ben aldım evi taşıyacam ondan sonra montaj yaptıracağım. Saygılarımla iyi akşamlar iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 8 Mart 2016; 20:12:26 >
      |
      |
      08 Mart 2016 20:30:36
      Bunları bana değil aldığınız yere ve distribütör firmaya soracaksınız.

|
      |
      08 Mart 2016 20:44:57
      Hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 8 Mart 2016; 20:48:56 >
      |
      |
      08 Mart 2016 21:31:44
      quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

Bunları bana değil aldığınız yere ve distribütör firmaya soracaksınız.

sordum sıkıntı olmaz kurulumu yetkılı servıs yapacak garantıyıde ben degıl servıs ımzalayacak dedı montaj ucretını almak ıcın sısteme cıhazınızı gırecek ıler de de 2 yıl boyunca garantıde kalacaksınız dedı yıne de emın olmadım ondan sordum dedıklerı mantıklı sanırım satıcının

kolay kolay sorun çıkmaz arkadaşım.şu vrv olayına takıldım.kuruluma gelen servise söyleyin bakır boru olacak diye aksisini kabul etmeyin.ayrıca vakum konusunu aman atlamayın.bu çok önemli ve hiçbir mazeret kabul etmeyin.şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim.sonrasında bilgileri paylaşabilirseniz seviniriz.
      |
      |

• Yarbay
      2265 Mesaj
      09 Mart 2016 15:23:55
      merhaba arkadaşlar,tecrübelerinze ihitiyacım var.

işyerim için sabah 9 akşam 18 arası çalıştığım ve öğlenden sonra full güneş alan 20 m2 bir oda da kullanmak üzere klima arıyorum.(yazın 1-2 ay soğutacak.)

4 yıldır alacağım aldım derken araştırmalarım sonucu herkesin memnun olduğu bişey göremedim,çok övülenler pahalı.

bir tanıdığım geçen sene Mitsubishi SRK 25 ZMP-S1 aldı 1950 tl ye ve memnunum diyor.

başka da öyle çevremde kullanan yok.

ev ve işyerinde arçelik kullanırım beyaz eşya ve tv yi.

şuana kadar bir problemim olmadı çok şükür.

9000 lik bana yeter diye düşündüm.çünkü sadece beni,m oda soğuyacak ve fazla soğuk sinüzitimi coşturuyor onun için genelde araçta falan 23-25 derece arası iyi.

arçelikte vestel 9000 lik inventer klimalar 2000 civarı.

mitsubishi de 2000 civarı.

yine biraz arştırdım samsung ar7000 9 binlik var.oda 2000 civarı.

siz ne önerirsiniz?

arçelik ya da vestele mi 2000 vereyim ya da mitsubishi mi alayım?(mitsubishi de electrik olanında değilmiş,electrik serileri bütçeme uymuyor.)

yardımlarınızı bekliyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      423 Mesaj
      10 Mart 2016 21:01:49
      Mrb ne zamandır forumda kilima araştırıyordum en son panasonic almaya karar verdim,satıcı yer midea,panasonic ve bi kaç firmanın toptancısı neyse vakum istedigimi en baştan söyledim onlarda tabiki olmalı gibi yaklaştı servise de özellkle belirteceklerini falan söyledi,bugün eve keşif için usta geldi adama kurulumda vakumu olayını sordum bana yeni klimalarda gerek yok,bunlar zaten fabrikadan gazlı geliyor,gelirkende gazları biraz fazla (süpürme işlemini tarif ediyor) gibi şeyler söyledi,adama bu konuyu araştırdıgımı pek çok servise ve klima ustası kuzenime sordum dememe ragmen beni salak yerine koymayı sürdürdü en son adamı eve almadan geri gönderdim. forumdaki mideacı arkadaşların hem ilgileri hemde bilgileri çok işime yaradı sanırım bu davranışın bir midea servisinden olmasına baya şaşırdım.
      11 Mart 2016 18:31:54
      arkadaşlar 25 metrekare güney batı cephe sadece soğutma amaçlı bu klima nasıldır,

kupon vs. ile 1650tl civarına geliyor

BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA

http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-chs-a-inverter-klima-P52833168
      11 Mart 2016 20:00:11
      Arçelik alma da ne alırsan al derim
      |
      |
      742 Mesaj
      11 Mart 2016 20:29:46
      Kan emici o kadar tüzel kişi ve tüzel kuruluş varki insanların cebine çoluk çocuklarının rızıklarına göz dikmişler !... Biz tüketiciler bilinçli olmalıyız. Yoksa evin yolunu bulamayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 11 Mart 2016; 21:24:38 >
      12 Mart 2016 10:56:55
      Arkadaşlar herkese günaydın hayırlı hafta sonları. Belirttiğim üzere midea mission almıştım evi taşıyınca taktıracam demiştim. Aldığım firmaya uğrayıp çaylarını içip sohbet ettik aldığım cihazın iç dış ünite, kullanacakları bakır boruları ve wifi kitinin kutu açılımını inceleyip resimlerini çektim. Cihaz kurulumunda vakumun mutlaka yapılacağını ifade ettiler. Depolarının kapılarını açıp incelememe sağladıkları için çok teşekkür ederim.

|
      |
      12 Mart 2016 15:02:54
      quote:

Orijinalden alıntı: cagri37

Mrb ne zamandır forumda kilima araştırıyordum en son panasonic almaya karar verdim,satıcı yer midea,panasonic ve bi kaç firmanın toptancısı neyse vakum istedigimi en baştan söyledim onlarda tabiki olmalı gibi yaklaştı servise de özellkle belirteceklerini falan söyledi,bugün eve keşif için usta geldi adama kurulumda vakumu olayını sordum bana yeni klimalarda gerek yok,bunlar zaten fabrikadan gazlı geliyor,gelirkende gazları biraz fazla (süpürme işlemini tarif ediyor) gibi şeyler söyledi,adama bu konuyu araştırdıgımı pek çok servise ve klima ustası kuzenime sordum dememe ragmen beni salak yerine koymayı sürdürdü en son adamı eve almadan geri gönderdim. forumdaki mideacı arkadaşların hem ilgileri hemde bilgileri çok işime yaradı sanırım bu davranışın bir midea servisinden olmasına baya şaşırdım.

geçmiş olsun arkadaşım. bilinçli olduğunuzdan bu olumsuzluktan kurtulmuşsunuz.bu olumsuzluk her markanın servislerinde yaşanabiliyor.kendini bilmez servisler aldığı paranın hakkını vermiyor.alışmışlar kolay yoldan para kazanmaya.bizlerde böyle bilinçlendikçe bu tip insanlar bu piyasadan silincektir.böyle adamlara iş yaptırmayın mal almayın.bunlara herşey müstehaktır.
      |
      |

3 Not
      12 Mart 2016 15:12:22
      quote:

Orijinalden alıntı: kobe2045

arkadaşlar 25 metrekare güney batı cephe sadece soğutma amaçlı bu klima nasıldır,

kupon vs. ile 1650tl civarına geliyor

BAYMAK ELEGANT PLUS 12 CHS A++ İNVERTER KLİMA

http://urun.n11.com/klima/baymak-elegant-plus-12-chs-a-inverter-klima-P52833168

baymak çinli aux firması tarafından üretilen en düşük kalitedeki klimadır.bulaşmayın sokakağa atacak paranız yoksa.gidin aynı paraya adam gibi midea optimium var ,onuda bulamazsanız midea fairwind var.oda olmadı uğur klimalar var.hiç olmazsa evime klima aldım dersiniz.en kötü kalitede klima ürettiripte insanlara iyiymiş gibi lansedilen bu tip markalardan uzak durum arkadaşlar.
      marka düşmanlığım yok ama bu işi yapacaksanız adam gibi cihaz ürettirin öyle piyasada varolmaya çalışın.insanları almışlar enayi yerine reklamlarla göz boyama birkaç olayla bu işi götürüyorlar.

3 Not
      12 Mart 2016 15:17:35
      quote:

Kan emici o kadar tüzel kişi ve tüzel kuruluş varki insanların cebine çoluk çocuklarının rızıklarına göz dikmişler !... Biz tüketiciler bilinçli olmalıyız. Yoksa evin yolunu bulamayız.

hocam sözlerinizede fikirlerinizede aynen sonuna kadar katılıyorum.bende şahsımca bu şavası veriyorum.insanlarımız bilinçlensin aldatılmasın .piyasada bizleri enayi yerine koyanlar silinsin.boğazlarından haram lokma geçen insanların bizlerin sırtından para kazaıp kazanmaması bizlerin elinde olan birşey.kimse parayı yoldan sokaktan toplamıyorki.ama bu insanlar yatarak birbirtürlü hile ve yalanla para kazanmaya alışmışlar.

bunlar neden kaynaklanıyor tüketicilerimizin bilinçsiz olduğundan.herkes bilinçli olsa kimse kimseyi aldatamaz ve bu tipteki insanlarda silinir gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 12 Mart 2016; 15:18:43 >

• Yüzbaşı
      742 Mesaj
      12 Mart 2016 15:32:18

İnsan olabilmek daha önce belirttiğim gibi ve imzamdan bulunan NİETZSCHE nin ifade ettiği gibi Adem oğlu insan olabilse bu dünya yaşanabilecek çok güzel bir yer olur.

|
      |
      Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
haberler
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.