Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
29 Misafir Kullanıcı, 29 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.282
Tıklama
Giriş
    572 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pileki

Sizce bu klima alınır mı? Ortalama 1400 TL'ye mal edebilirim

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-raindrop-inverter-18-a-klima-209037950
    |
    |
    Uzun araştırmalar sonrasında benim ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşündüğüm Mıtsubıshı Electrıc MSZHJ35VA klima almak üzere karar verdim (2900 tl) Bu modelin genel sıkıntıları varmı ayrıca fiyat konusunda fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.Slm...

Kac binlik hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ERNIBADE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1
    |
    |
    emrahh41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Özür 12000 btu
    |
    |

Orijinalden alıntı: ERNIBADE

Arkadaşlar,
    Uzun araştırmalar sonrasında benim ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşündüğüm Mıtsubıshı Electrıc MSZHJ35VA klima almak üzere karar verdim (2900 tl) Bu modelin genel sıkıntıları varmı ayrıca fiyat konusunda fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.Slm...

Bu btu yu yani 35 lik olmasını kim önerdi yani mıtsubishi elektirik keşif ekibimi yoksa sizmi çıkardınız

Keşif ekibi önermedi ise ücretsiz keşif ekibine baktırmanız sizin için her yönden iyi olacaktır

Hj serisi giriş seviyesi klimadır ama bu demek değildirki kaliteli değil sadece üswt modelleri kadar verimli değil

Ama çok güzel fiyat almışsınız nerden aldınız bu fiyatı bayimi yoksa netdenmi

HJ serisi mekana uygun btu alındığında asla sizi üzmez kaliteli ve dayanıklıdır tabi bir okadarda firma herzaman ürününün yanındadır

Piyasadaki birçok klimayı tokatlar atar
    |
    |

• Er
    7 Mesaj
    Bayiden aldım sadece salonu sogutacagim 27 m2 olmasına rağmen kapı kapalı tek odada kullanacağım için yeterli olacaktır diye düşünuyoru ozellikle ben 12000 BTU istedim.Gerçi akşam keşfe gelecekler ama bugün bayi ile konuştuğunda belirttiğim kriterlere bu yeterli olacaktır diye de teyit ettiler.

|
    |

Mitsubishi electric onceki evimde vardi.taş gibi klima valla.12.000 lik vardi bizdede.hayirli ugurlu olsun

|
    |

Montaj ekibi kurmaya geldiğinde neye dikkat edelim bakır boru biliyorumda bazıları vakuma diyor vakum nedir bilgi verirmisiniz sona doğru geliyorum midea da &#128526;&#128526; inşallah fikrim değişmez

|
    |
    warrior33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ne zor işmiş arkadaş gidip alt kattan Vestel alacaktım midea alırsam bozulacak Vestel bayi&#128514;&#128514;&#128514;

|
    |

Tşk ederim.Slm...

|
    |
    emrahh41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun güle güle kullanın

|
    |

Orijinalden alıntı: Realism

Montaj ekibi kurmaya geldiğinde neye dikkat edelim bakır boru biliyorumda bazıları vakuma diyor vakum nedir bilgi verirmisiniz sona doğru geliyorum midea da &#128526;&#128526; inşallah fikrim değişmez

Yeni nesil inverter klima montajda vakumlamanın önemli olduğunu ifade eden bu işle iştigal eden forum üyeleri var onlar varken benim anlatmam pek doğru olmaz onlara ayıp olur ben onlar kadar detaylı anlatamayacağım gibi yanlış aktarabilirim. Eski cihazlar da vakumlama olmadığını ancak yeni cihazlar da olmazsa olmazı olduğunu hepinizce malum ancak bunun nedeninin alüminyum boru kullanılmasından kaynaklı boru içindeki hava ve nemin çıkarılmasını çıkarılmadığı taktirde korozyona uğrayıp gaz kaçağından dolayı işini yapmaması ve cihaza zarar vermesi midir ? Veya her klimanın btü değerinden kaynaklı içine kullanılan gazın belirtilen gramajda verilmesi için midir? Vakumlama bilemiyorum... ancak bildiğim tek şeyin işinin ehli olmayan veya art niyetli kişilerin tüketici yi rezil ettiğidir. Şunu çok iyi biliyorum ki kullanılan gaz R 410 veya adı her neyse eksik veya fazla basıldığı zaman sağlıklı soğutma ve ısıtma yapmadığı ve elektrik sarfiyatını arttırıp cihaza ağır zarar verebileceğidir. Bu konuda uzman arkadaşlardan bilgi almanız daha sağlıklı olacağı gibi bizlerde bilgileriniz. Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warrior33 -- 7 Mart 2016; 22:06:52 >

• Çavuş
    86 Mesaj
    Merhaba, klimalar hakkında pek tecrübem yok.
    O yüzden ustalara ve tecrübelilere birkaç sorum olacak.
    - Ev 120 m2, orta kat, kuzey ve batı cephesi, pimapenli ve izolasyonlu. Sadece soğutma için klima gerekli.
    Odalar yerine koridora klima kurmayı düşünüyorum. Sıcaklık 27 dereceye bile düşse yeterli.
    Evde sıcaklık birkaç hafta boyunca 29 derecenin üstüne çıkıyor. Klima esas o zaman lazım...
    Koridordaki klimayla evin sıcaklığı iki üç derece verimli bir şekilde düşürülebilir mi?
    - Koridora kurulursa soğutma için inverter daha tasarruflu olur mu?
    - Klimayı İstanbulda istediğim servise kurdurabilirmiyim, yoksa ilçeye göre ayrı servisler mi bakıyor.
    Cevaplar için şimdiden sağolun...

arkadaşım vakum her klimaya her konumda şart olmazsa olmazıdır klimanın.vakum klimanın borularının içindeki nemi vs dışarı atmasıdır temizlik tabiri kullanalım.kurulumun şarı ve olmazsa olmazıdır.

vakum yapılmaz ise klimanızın ömründen gider verim performans fazla yakıt vs birçok etkenle birlikte size geri eksi olarak döner.vakum yapılmazsa klimanın içindeki nem gazı saldığınızda ufak ufak kitleler haline dönüşür.buda zamanla sistemin tıkanmasına kompresörün zarar görmesine performans kaybına ve ona doğrultulu olarak fazla enerji çekmesine vs vs neden olur.

vakumsuz kurulumu hiçbirşekilde kabul etmeyin klimanızı çöp ettirmeyin.hermarkada bazı uyanıklar vardır.abni bu klima fabrikadan vakumlu geliyor yok bunlarda vakuma gerek yok sıfır klima gibi birsürü terane okurlar sizlere.hiçbirine aldanmayın ve vakum yapmalarını sağlayın aksi takdirdede kurulumu yaptırmayın.hangi marka olursda olsun mecburdur vakum yapmaya .

forumda bu konu mevcut olduğundan çok detaya girmek istemedim.şu linkten bakabilirsiniz:

http://forum.donanimhaber.com/m_61165488/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 7 Mart 2016; 22:59:59 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: griaragorn

Merhaba, klimalar hakkında pek tecrübem yok.
    O yüzden ustalara ve tecrübelilere birkaç sorum olacak.
    - Ev 120 m2, orta kat, kuzey ve batı cephesi, pimapenli ve izolasyonlu. Sadece soğutma için klima gerekli.
    Odalar yerine koridora klima kurmayı düşünüyorum. Sıcaklık 27 dereceye bile düşse yeterli.
    Evde sıcaklık birkaç hafta boyunca 29 derecenin üstüne çıkıyor. Klima esas o zaman lazım...
    Koridordaki klimayla evin sıcaklığı iki üç derece verimli bir şekilde düşürülebilir mi?
    - Koridora kurulursa soğutma için inverter daha tasarruflu olur mu?
    - Klimayı İstanbulda istediğim servise kurdurabilirmiyim, yoksa ilçeye göre ayrı servisler mi bakıyor.
    Cevaplar için şimdiden sağolun...

sadece soğutma işini tek klima ilemi yapmak istiyorsunuz yanlış anlamadım değilmi?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

Yeni nesil inverter klima montajda vakumlamanın önemli olduğunu ifade eden bu işle iştigal eden forum üyeleri var onlar varken benim anlatmam pek doğru olmaz onlara ayıp olur ben onlar kadar detaylı anlatamayacağım gibi yanlış aktarabilirim. Eski cihazlar da vakumlama olmadığını ancak yeni cihazlar da olmazsa olmazı olduğunu hepinizce malum ancak bunun nedeninin alüminyum boru kullanılmasından kaynaklı boru içindeki hava ve nemin çıkarılmasını çıkarılmadığı taktirde korozyona uğrayıp gaz kaçağından dolayı işini yapmaması ve cihaza zarar vermesi midir ? Veya her klimanın btü değerinden kaynaklı içine kullanılan gazın belirtilen gramajda verilmesi için midir? Vakumlama bilemiyorum... ancak bildiğim tek şeyin işinin ehli olmayan veya art niyetli kişilerin tüketici yi rezil ettiğidir. Şunu çok iyi biliyorum ki kullanılan gaz R 410 veya adı her neyse eksik veya fazla basıldığı zaman sağlıklı soğutma ve ısıtma yapmadığı ve elektrik sarfiyatını arttırıp cihaza ağır zarar verebileceğidir. Bu konuda uzman arkadaşlardan bilgi almanız daha sağlıklı olacağı gibi bizlerde bilgileriniz. Saygılarımla

warrior33 hocam gerçekten sağduyulu ve bilgili yaklaşım ve yazılarınız için teşekkür ediyorum.keşke herkes sizin gibi olaylara yaklaşım gösterebilse tutarsız davranmasa ve yazmasa herşey daha güzel olcak ama malesef sizin gibi saygın insanları bulmak çok zor hale geldi bu platformlarda.

• Yüzbaşı
    273 Mesaj

Teşekkürler ama şunu demek istiyorum vakum yapıyorumderse Nasıl anlarım cihaza Nasıl bir müdahale ediyorlar onu öğreneyim yoksa ayakta uyutmasınlar sonra beni

|
    |
    Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen, tüm ev. Tek klimanın iki üç derece verimli olarak düşürmeye etkisi olur mu, diye sormuştum.
    |
    |
    Ghostkiller1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
google reklamları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.