Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.821
Tıklama
Giriş
    3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazh

Bende Airfel ve Midea arasında kaldım ancak bu forumda okuduğum kadarıyla Airfel dış ünitesi biraz sesli çalışıyormuş. Yine buradan bir arkadaş Midea ların Airfel den marka olarakta daha iyi olduğunu yazdığı için Midea yı öne aldım.
    Sorduğum ana bayii nin telini size pm atıyorum şimdi.

Arkadaşım midealar airfelden iyidir sakın olaki airfele yönelmeyin

Ses sorunu kroniktir sağlamlık olarak çok şey beklemeyin artı sensözr problemleri gibi sıkıntıları mevcuttur

Araştırın şikayetçi olanları netden durumu daha iyi anlarsınız
    |
    |

Orijinalden alıntı: ceyhun3504

sadece sogutma için 24 metre karelik salonuma klima almayı düşünüyorum. binada yalıtım var yazın öğlene kadar güneş alıyor, izmirdeyim. hangi klimayı tavsiye edersiniz? limit 2500 civarı?

12000 BTU klima size rahatlıkla yeterde artar

Midea fairwind serisine bakın uygun fiyatlara bulabilirsiniz sizin bütçenizinde altında fiyatları

Soğutma için se sadece zaten yüksek para bağlamak mantıksız olur
    |
    |

Orijinalden alıntı: OnTheWay

Merhaba herkese,

32 m2 salonum için klima bakmaya karar verdim. Salon güney ve doğu cepheli. Duvarlarda izolasyon var, ancak iki cephede de yaklaşık 3 metre boyunda Fransız balkon tabir edilen, kapı yüksekliğinde cift camlı pencere/balkon kapısı var. Kullanım amacı 2 ay boyunca soğutma. Isıtma için belki yılda birkaç gün toplam. Dış ünite güney taraftaki balkon iç duvarına monte edilecek. yazın saat 10-11den sonra ünitenin gölgede kalacağını tahmin ediyorum (Duvardan güneşin tamamen çekilmesi saat 14'ü buluyor). Fiyat maksimum 3000 gibi olabilir. 18 veya 24lük. Şehir Kayseri. 2015 yazında en sıcak dönemlerde oda sıcaklığı 32-33 dereceye kadar çıkmıştı. Yazın diğer zamanlarında 28-30 derece civarında. Hedef sıcaklık 24°C.

Aradığım bazı özellikler var.

• Titreşim, genleşme, dızıldama gibi sesler minimumda olsun. Hiç olmayan iç ünite yoktur heralde?

• Büyük sıcaklık dalgalanmaları yaşatmasın, motorun her kalkışında buz gibi üfleyip insanı hasta etmesin diye inverter düşünüyorum ama inverter ler gerçekten bir süre sadece dengeleme amaçlı daha az soğuk hava veriyorlar mı? O yönden bir konfor var mı pratikte? (elektrik tasarrufunu umursamıyorum, zaten yılda 2 ay çalışacak)

• Üfleme kanadının eğim yönü yukarı olsun, yani kanatçık ağzı yukarıda olup, çalıştığında yukarıdan aşağıya doğru açılsın. Böylece üstümüze üflemez, aşağıdan yukarı açılanlar adamı hasta ediyor hep, en geniş açıda bile biraz aşağı bakıyorlar çünkü.

• Açılma ve kapanma saatleri programlandığında hergün aynı programı tekrar edebilsin (LG klimam var, on/off saatleri set edilebiliyor, ama bir kereliğine. Ertesi gün tekrar set etmeniz gerekiyor. Yazın ben evde yokken de klimanın verdiğim saatlerde çalışmaya devam etmesi için bu özellik gerekli).

• Wifi özelliği de ben yokken klima çalışmaya devam etmesi gerektiğinden ilgimi çekiyor, uzaktan durum kontrolü sağlayacaktır.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Güzel kardeşim çok iyi bir açıklama yapmışsınız fakat bu saydıklarınızın yanında yani isteklerinizin doğrultusunda klima gibi klima almak için bütçeniz az geliyor malesef

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    quote:

Merhaba herkese,

32 m2 salonum için klima bakmaya karar verdim. Salon güney ve doğu cepheli. Duvarlarda izolasyon var, ancak iki cephede de yaklaşık 3 metre boyunda Fransız balkon tabir edilen, kapı yüksekliğinde cift camlı pencere/balkon kapısı var. Kullanım amacı 2 ay boyunca soğutma. Isıtma için belki yılda birkaç gün toplam. Dış ünite güney taraftaki balkon iç duvarına monte edilecek. yazın saat 10-11den sonra ünitenin gölgede kalacağını tahmin ediyorum (Duvardan güneşin tamamen çekilmesi saat 14'ü buluyor). Fiyat maksimum 3000 gibi olabilir. 18 veya 24lük. Şehir Kayseri. 2015 yazında en sıcak dönemlerde oda sıcaklığı 32-33 dereceye kadar çıkmıştı. Yazın diğer zamanlarında 28-30 derece civarında. Hedef sıcaklık 24°C.

• Titreşim, genleşme, dızıldama gibi sesler minimumda olsun. Hiç olmayan iç ünite yoktur heralde?

• Büyük sıcaklık dalgalanmaları yaşatmasın, motorun her kalkışında buz gibi üfleyip insanı hasta etmesin diye inverter düşünüyorum ama inverter ler gerçekten bir süre sadece dengeleme amaçlı daha az soğuk hava veriyorlar mı? O yönden bir konfor var mı pratikte? (elektrik tasarrufunu umursamıyorum, zaten yılda 2 ay çalışacak)

• Üfleme kanadının eğim yönü yukarı olsun, yani kanatçık ağzı yukarıda olup, çalıştığında yukarıdan aşağıya doğru açılsın. Böylece üstümüze üflemez, aşağıdan yukarı açılanlar adamı hasta ediyor hep, en geniş açıda bile biraz aşağı bakıyorlar çünkü.

• Açılma ve kapanma saatleri programlandığında hergün aynı programı tekrar edebilsin (LG klimam var, on/off saatleri set edilebiliyor, ama bir kereliğine. Ertesi gün tekrar set etmeniz gerekiyor. Yazın ben evde yokken de klimanın verdiğim saatlerde çalışmaya devam etmesi için bu özellik gerekli).

• Wifi özelliği de ben yokken klima çalışmaya devam etmesi gerektiğinden ilgimi çekiyor, uzaktan durum kontrolü sağlayacaktır.

Birazcık klimalar hakkında araştırma yaptım bilgi edindim. Midea lar gayet iyi.

Ancak 18 btu eli düzgün bir klima almak için en az 3500 TL yi bir kenara koyun.

Midea Mission serisi gayet güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3307 Mesaj
    bir ara airfel ciler basmıştı başlığı, şimdi midea cılar
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: trhuseyn

quote:

Merhaba herkese,

Güzel kardeşim çok iyi bir açıklama yapmışsınız fakat bu saydıklarınızın yanında yani isteklerinizin doğrultusunda klima gibi klima almak için bütçeniz az geliyor malesef

Evet böyle bir durum da olabilir çok olmamak kaydıyla rakamda esneme yapabilirim ama özelliklerden vaz geçmek istemiyorum doğrusu. Fiyatı şimdilik bir kenara bırakacak olursak, bu özelliklere haiz cihazlardan bildiginiz hangileri var acaba? Ben özellikle model tavsiyesi arıyorum. Fiyat vb detaylara kendim bakarım diye düşündüm daha sonra. Teşekkürler.

|
    |

• Yüzbaşı
    303 Mesaj

Merhaba. Mission serisinin videosuna baktım youtube dan. Gerçekten de aradığım özellikler var gibi. Midea üretici markalardan biriydi gibi aklımda kalmış. Bir de inverter olup olmadığını anlayamadım video dan. Bu seriyi kullanan arkadaşlardan varsa, her açıdan yorum yapabilirlerse sevinirim.

|
    |
    canerrtass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: agtr

bir ara airfel ciler basmıştı başlığı, şimdi midea cılar

agtr arkadaşım amacınız bilgi mi yoksa ortalıkmı karıştırmak bunu bir belirtin sizede yardımcı olmaya çalışayım

Airfelciler mideacılar diye birşey yok insanlar farkındaysanız bütçe bildiyorlar bu bütçe zarfında bizde iyisini söylüyoruz yoksa bende bilirim şunu alın bunu alın yazmasını yada kafadan sallamasını

Bütçe düşük olduğu zaman seçimlerde daralıyor malesef geriye daralan alandan iyisini seçmek kalıyor

Dersenizki aynı fiyatlara aynı kalitede klima var yazın bizde bilgilenelim araştıralım ok se onuda önerelim
    |
    |

Merhaba. Mission serisinin videosuna baktım youtube dan. Gerçekten de aradığım özellikler var gibi. Midea üretici markalardan biriydi gibi aklımda kalmış. Bir de inverter olup olmadığını anlayamadım video dan. Bu seriyi kullanan arkadaşlardan varsa, her açıdan yorum yapabilirlerse sevinirim.

Mission seriside güzeldir ayrıca inverterdir daha çok bilgiyi kendi sitesi olan modern klimadan alabilirsiniz

http://www.modernklima.com.tr/
    |
    |

forumda aradım ama tam olarak detaylı bir bilgi sahibi olamadım açıkcası.

General Electric marka bir klima alacağım. kota muhabbetine neredeyse yarı fiyatına alacağım. Samsung almayı düşünüyordum arkadaş tavsiyesi ile ama böyle bir fırsat olunca araştırmak istedim.

Tam olarak model yok henüz 12000 mi 18000 mi alacağıma karar vermedim. Odayı inceleyerek karar verecekler ama inverter olacak ve genel bir araştırma yapayım dedim. Kalitesi nasıldır, servisi nasıldır. Sonuçta yarı fiyatı da olsa para vereceğim ve elimde kalsın istemiyorum. Kullanan ya da konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |

Bende Antalya 'da 2 adet klima alma arefesindeyim.Sizon bireysel olarak oneriniz ne olur peki Bugun gezdigim kadarıyla iyi denilen mitsubishi. daikin.fujitsugibi markalar oneriliyor ama nerdeyse araba parası cikiyor onume yardımcı olursaniz sevinirim...

|
    |
    albani kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arakat izolasyonu iyi ve 12000 ve 18000 lik iki makina lazim.

|
    |
    hersan17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Klimalarin btu su tamam bunlar alınacak cephede biri guney dogu digeride dogu sanirim.

|
    |
    Butcede ikisine maksimum 6000.

Orijinalden alıntı: incites

Butcede ikisine maksimum 6000.

O bütçeye alınacak markalar.
    Toshiba suzumi.
    Carrier.
    Midea mission.
    Panasonic.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Toshibaya gityim bugun ve mitsubishiyede iki klima toplaminda mitsubishi 10000 lirayi toshibada 7000 lirayi geçiyor maalesef.York diye bir firma var ben ilk kez duydum ve gordum ne dersiniz bu firma icin Antalya da toplamda 5 sehir icindede 2 servisi varmis

Toshibaya gityim bugun ve mitsubishiyede iki klima toplaminda mitsubishi 10000 lirayi toshibada 7000 lirayi geçiyor maalesef.York diye bir firma var ben ilk kez duydum ve gordum ne dersiniz bu firma icin Antalya da toplamda 5 sehir icindede 2 servisi varmis

Bakın size 4X4 lük klima öneriyorum midea mission.
    Alın sorunsuz kullanın.
    Carrier.
    Toshiba suzumi diyorum dediğiniz rakama geliyor pazarlık edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

York markasını evinize klima diye sakın sokmayın arkadaşım sonrasında çok ağlarsınız ama elinize birşey geçmez

York alacağınıza gidin arçelik alın on kat iyidir york klimalardan yani o kadar rezil klima anlayın
    |
    |

Merhaba.

MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-09 5 taksit 1.750
    MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-12 5 taksit 1.990

yalıtımlı binada, 22 m2 salonda, sadece soğutma amacı ile kullanılacak.
    fiyatı ana bayii den aldım... istanbulda daha ucuzunu da bulamadım. sizlerin rn ile ilgili yorumarınızı rica edebilirmiyim.

Tm dostlara tekrar merhaba.

SADECE YAZ AYLARINDA KULLANILMAK ZERE.....
    1.750 TL lik Midea Fairwind MS12FU 9000 BTU yerine ; aşağıdaki 2 üründen biri çok daha iyidir diye düşnüyorum. Sizler ne dersiniz.

http://www.ereyon.com.tr/urun/carrier-x-power-53-qhf-09dst-9000-btu-inverter-duvar-tipi-klima.aspx
    ALARKO CARRIER X-POWER 53QHF09DST 1.900 TL den başlıyor ....

http://www.enpazar.com/mitsubishi-srk-25zmp-s1?ref=akakce&v=1.64
    MITSUBISHI SRK-25ZMP-S1 (U) 1.900 TL den başlıyor...

http://urun.n11.com/klima/sigma-sgm09invdmd-9000-btuh-inverter-duvar-tip-P67723599
    Sigma SGM09INVDMD 1.750 ye de bunu buldım.

Zibro da baktım ama 9000 BTU duvar tipi bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbeyazh -- 22 Şubat 2016; 17:22:43 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    quote:

quote:

Merhaba.

MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-09 5 taksit 1.750
    MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-12 5 taksit 1.990

yalıtımlı binada, 22 m2 salonda, sadece soğutma amacı ile kullanılacak.
    fiyatı ana bayii den aldım... istanbulda daha ucuzunu da bulamadım. sizlerin rn ile ilgili yorumarınızı rica edebilirmiyim.

Tm dostlara tekrar merhaba.

SADECE YAZ AYLARINDA KULLANILMAK ZERE.....
    1.750 TL lik Midea Fairwind MS12FU 9000 BTU yerine ; aşağıdaki 2 üründen biri çok daha iyidir diye düşnüyorum. Sizler ne dersiniz.

http://www.ereyon.com.tr/urun/carrier-x-power-53-qhf-09dst-9000-btu-inverter-duvar-tipi-klima.aspx
    ALARKO CARRIER X-POWER 53QHF09DST 1.900 TL den başlıyor ....

http://www.enpazar.com/mitsubishi-srk-25zmp-s1?ref=akakce&v=1.64
    MITSUBISHI SRK-25ZMP-S1 (U) 1.900 TL den başlıyor...

http://urun.n11.com/klima/sigma-sgm09invdmd-9000-btuh-inverter-duvar-tip-P67723599
    Sigma SGM09INVDMD 1.750 ye de bunu buldım.

Zibro da baktım ama 9000 BTU duvar tipi bulamadım.

düşünüyorsunuz ama yanlış düşünüyorsunuz.alın zibro burda çok ağlarsınız sonra.forumda çatır çatır yazılıyor zibro ,airfel kısaca gree ürünlerinden uzak durun die ama ısrarala birkaç arkadaş bu işin ciddiyetini kaçırdı.arkadaşım zibro kim midea kim lütfen zibroyu baştan eleyin.
    alarkoda zaten midea üretimi aynı klima

mhı zmp serisi beterinde beteri adı mitsubishi.en dip ürün plastik kalitesi sıfır,fan motoru sesi ve arızası kronik.en kötüsüde klimanın ön yüzü tamamen kapalı toz filtresini alıp çıkaramıyorsunuz.

sigmada alt üründür.burda seçiminiz alarko olsun ozaman başka nasıl izah edebilirim bilmiyorum inanın

HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
SEO
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.