Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.821
Tıklama
Giriş
    1402 Mesaj

SCOP değeri 4.6 yazmışlar kullanıcı kitapçığında teknik değerlerdede aynısı yazıyor gerçek olmasa bukadar verimli olmasa yazamazlar sanırım bunları çektiği elektriği verdiği ısıyı yazıyor hepsi çok güzel , anlamadım pek
    Alüminyum klima dediğiniz içi ve tüm boruları Aliminyumdanmı yapmışlar ?
    bizde evde lg beko funai gibi klimalar var 20 yıldır kullanıyoruz gene işyerinde vestel ve lg beko var onlarda 15 yıldır onlarda sorun çıkartmadı bu eski kilimaların içi boruları hep bakır
    evdeki 20 yıllık lg bekoda motor kalkınmıyordu kondansatörünü alıp değiştirdim gene 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum klimacı arkadaş 60 tl istedi ben 10 liraya alıp kendim değiştirdim.
    |
    |
    trhuseyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    19 Mesaj

Dostum midea Premier 18000 bulduğum yerde 24000 likte varmı?? Ve fiyat ne kadar? Ben yatak odamda kullanıyorum Premieri klima mükemmel iç ünitede ses yok ısıtma soğutma mükemmel.
    Dış ünite biraz sesli ama sanırım montaj dan kaynaklı. Çünkü adam montajı yaparken plastik takozlardan kullanmadı,ben sonradan taktım.hala da boru titreme sesi geliyor.
    Ama makina tam görevini yapıyor.
    Yazın tek zamanlı sayaçla gece 11 sabah 07.30 a kadar çalıştırdım fatura 25-30 tl fark etti.
    Kesinlikle tavsiyemdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Tosun911 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: schubo85

Dostum midea Premier 18000 bulduğum yerde 24000 likte varmı?? Ve fiyat ne kadar? Ben yatak odamda kullanıyorum Premieri klima mükemmel iç ünitede ses yok ısıtma soğutma mükemmel.
    Dış ünite biraz sesli ama sanırım montaj dan kaynaklı. Çünkü adam montajı yaparken plastik takozlardan kullanmadı,ben sonradan taktım.hala da boru titreme sesi geliyor.
    Yazın tek zamanlı sayaçla gece 11 sabah 07.30 a kadar çalıştırdım fatura 25-30 tl fark etti.
    Kesinlikle tavsiyemdir

Pm gönderdim hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    529 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: schubo85

Kesinlikle tavsiyemdir

Pm gönderdim hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: srabonn

SCOP değeri 4.6 yazmışlar kullanıcı kitapçığında teknik değerlerdede aynısı yazıyor gerçek olmasa bukadar verimli olmasa yazamazlar sanırım bunları çektiği elektriği verdiği ısıyı yazıyor hepsi çok güzel , anlamadım pek
    Alüminyum klima dediğiniz içi ve tüm boruları Aliminyumdanmı yapmışlar ?
    bizde evde lg beko funai gibi klimalar var 20 yıldır kullanıyoruz gene işyerinde vestel ve lg beko var onlarda 15 yıldır onlarda sorun çıkartmadı bu eski kilimaların içi boruları hep bakır
    evdeki 20 yıllık lg bekoda motor kalkınmıyordu kondansatörünü alıp değiştirdim gene 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum klimacı arkadaş 60 tl istedi ben 10 liraya alıp kendim değiştirdim.

O zaman lg alın arkadaşım olmadı arçelik alın

Bilgi istediniz verdik geriside sizin bileceğiniz iştir

Beko bu kadar iyi diyorsunuz beko alın geçin benden size ayıracak vakit bu kadar
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    35 Metrekare'lik salonuma klima taktırmak istiyorum salonun yan cephesi yere kadar boydan boya cam ve batıya bakıyor dolayısıyla saat 11'den akşam güneş batana kadar güneş alıyor. Ön cephe ise kuzeye bakıyor ve kapalı bir balkon ve neredeyse iki kısa duvar dışında orada da hiç duvar yok, yere kadar cam. Bilecik çok sıcak bir yer değil ama salon bu güneşten dolayı yazın inanılmaz sıcak oluyor, ancak kışın güneş olmadığında da zor ısınıyor. Yani klimayı kışın da biraz kullanmam gerekecek. Bosch'tan keşif için gelen arkadaş 24 bin btu almanız lazım dedi. Biraz araştırdım ve tanınmış markalarda 24'lik klimalar 3500'den aşağı yok civarı ben maksimum 3000 civarı birşey bakıyorum acaba 18 binlik alsam kurtarmaz mı? Klima marka model önerisi olan varsa bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.
    |
    |
    20 m2 salonara kat için klima tavsiyesi olan varmı 1500 TL civarı ayrıca geçen seneye göre mi yoksa yaz mevsimindeki klimalar daha ucuzdu yazin yanlış hatırlamıyorsam 12 BTU klimalar 1200-1800 arasiydi bende kışın ucuz olur diye dusuyorudm ki fiyatlar 1800 den aşağı yok yoksa beklemekti lazım hala

|
    |

|
    |
    |
    |

hocam bılgımyok 2bınlık klımayla bunun farkı nedır
    |
    |
    Garden State kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: canbaz67

Arkadaşım 2.000 tl ye 18.000 btu klima olmaz.
    Öğrencisiniz yani bir çok konuda aydın fikirli olmanız gerekiyor düz mantık düşünmeyin.
    Murat 124 ile mersedes bir olabilirmi.

Arkadaş iki marka yazmış onlar iyidir ve ondan aşağı klimada yok bu dünyada.

Arçelik, vestel, seg, regal, DD, rubenis, vs. ürünlere klima diyorsanız zaten buraya sormanıza hiç gerek yok onlar eve değil avluya sokulmayacak markalar.

Öğrencisiniz benim oğlumda öğrenci para biriktirip yada kredi çekip veya çalışıp alıyor alabileceğinin en iyisini hele bir evde 2 - 3 öğrenci iseniz daha rahat alırsınız.

Ucuz bir rün alacaksınız 35 derecenin üstüne çıktımı soğutması sorun, 7 derecenin altında düştümü ısıtması başka sorun elektrik faturasına çalışacaksınız.

Çevrenizde güvenilir tanıdık klimacı varsa ikinci el iyi bir marka alın yerlilere para vermekden çakma ithallerden bin kat daha iyidir.

Amacım karşıdan birilerince kötü sanılsada sizin paranızın çöpe gitmesine mani olmak umarım anlamışsınızdır.

2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Shadowlands

quote:

Orijinalden alıntı: canbaz67

Arkadaşım 2.000 tl ye 18.000 btu klima olmaz.
    Öğrencisiniz yani bir çok konuda aydın fikirli olmanız gerekiyor düz mantık düşünmeyin.
    Murat 124 ile mersedes bir olabilirmi.

Arkadaş iki marka yazmış onlar iyidir ve ondan aşağı klimada yok bu dünyada.

Arçelik, vestel, seg, regal, DD, rubenis, vs. ürünlere klima diyorsanız zaten buraya sormanıza hiç gerek yok onlar eve değil avluya sokulmayacak markalar.

Öğrencisiniz benim oğlumda öğrenci para biriktirip yada kredi çekip veya çalışıp alıyor alabileceğinin en iyisini hele bir evde 2 - 3 öğrenci iseniz daha rahat alırsınız.

Ucuz bir rün alacaksınız 35 derecenin üstüne çıktımı soğutması sorun, 7 derecenin altında düştümü ısıtması başka sorun elektrik faturasına çalışacaksınız.

Çevrenizde güvenilir tanıdık klimacı varsa ikinci el iyi bir marka alın yerlilere para vermekden çakma ithallerden bin kat daha iyidir.

Amacım karşıdan birilerince kötü sanılsada sizin paranızın çöpe gitmesine mani olmak umarım anlamışsınızdır.

Hocam merhabalar;

Kaç metrekare yere ne kadarlık klima olur size zahmet yazar mısınız?

Arkadaşım klima alacak bana sordu bilgim olmadığı için size sorayım dedim.

|
    |

• Onbaşı
    21 Mesaj
    merhaba

işyerinde kullandığımız klimamızın kapasitesini inverter mı değil mi öğrenmek istiyorum ama internette ne kadar araştırdıysam net bişey bulamadım,

ürün mitsubishi heavy industry dış ünitede FDC308HEN3 iç ünitede FDKN308H yazıyor, kapasitesi nedir acaba merak ettiğim konu bu.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    852 Mesaj

Ben oneriyorum sıkıntı çıkarmaz forumda yorumlarım var bakabilirsiniz

|
    |
    srabonn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    merhaba, 20+8mt2 (klimanın muhtemel yerinin tam karşısında kapı ile ayrılmış 8mt2) işyeri için (dış kapının sık açılıp kapandığını düşünelim) hem ısıtma hem soğutmada kullanılabilecek enerji tüketimi düşük bir klima
    ve yine 20mt2 ve bağlantılı 12mt2 oda için (kapı klimanın tam karşısında 5mt uzakta) hem ısıtma hem soğutma klima tavsiyesi rica edebilirmiyim. hatta mümkünse bu ikincisinde gelişmiş programlama seçenekleri olsun belirli saat aralığında (odadaki bi termostattan yada kumandadan ısı ölçüp) odayı otomatik olarak ayarlanan ısıya getirsin hiç uğraştırmasın istiyoruz. kullanıcı sadece aç kapa yapsın.
    teşekkürler
    |
    |

Tavsiyeler için sağolun yardımcı oldunuz

LG Sirius Deluxe Inverter V 12K BTU şu klimayı gözüme çarptı inceliyorum SCOP değeri 4.6 yani çok verimli bu kadar verimli klimalar 5000 TL civarı bu klima neden 2300 TL ye bulunuyor anlamadım. Isıtmada A++ verimlilikte Klimada derece ve harcadığı elektriği watt olarak anlık görülebiliyor ve kontrol edilebiliyor.
    Benim için SCOP değerinin yüksek olması önemli verimli klima alıp 80 lira elektrik faturası ödemek varken niye scop değeri düşük klima alıp 120 130 tl elektrik ödeyim

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W126J1R0

Bu LG Sirius Deluxe Inverter klima kağıt üstünde oldukça şahane duruyor. Araştırıyorum.

selam. LG sirius güzel klima. bende onun 2 seri altı klima var. 18binlik. LG Libero AS-W186C7T0
    ben çok memnunum. benden sonra işyerinden 2 arkadaşım daha aynı klimayı aldı. onlarda çok memnun.
    kendi tecrübemle abime de LG aldık. ona da yeni seri bu sirius modellerinden aldık. gerçekten çok güzel ısıtıyor. biz Antalya'da kullanıyoruz. abim İzmir Tire de kullanıyor. ki orada hava sıcaklığı bazen eksi derecelere düşüyor., hatta bu sene -8'i bile gördü. ona rağmen onlar da çok memnunlar. Sirius modeli elektrik tüketiminde daha iyi. sirius serisi daha da sessiz.
    klima iyi olması için illa pahalı olması gerekmiyor. bilmeden,kullanmadan yorum yapmak ne için bilemiyorum. ama LG fiyat performans olarak gerçekten çok güzel ürünler üretiyor.. ben 2 senedir kullanıyorum çok memnunum.
    bu klimadan sonra yine abime Lg 49UF8507 TV aldık 4k. o da çok güzel çıktı. tabi bunları özelliklerini araştırarak aldım.
    kendime de LG V10 telefon aldım. bak ondan biraz memnun değilim., biraz büyük ve ağır. note 5 alsam daha iyiydi. hatta Iphone'a devam etsem.... :)
    LG sirius serisi iyidir...

2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

quote:

Tavsiyeler için sağolun yardımcı oldunuz

LG Sirius Deluxe Inverter V 12K BTU şu klimayı gözüme çarptı inceliyorum SCOP değeri 4.6 yani çok verimli bu kadar verimli klimalar 5000 TL civarı bu klima neden 2300 TL ye bulunuyor anlamadım. Isıtmada A++ verimlilikte Klimada derece ve harcadığı elektriği watt olarak anlık görülebiliyor ve kontrol edilebiliyor.
    Benim için SCOP değerinin yüksek olması önemli verimli klima alıp 80 lira elektrik faturası ödemek varken niye scop değeri düşük klima alıp 120 130 tl elektrik ödeyim

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W126J1R0

Bu LG Sirius Deluxe Inverter klima kağıt üstünde oldukça şahane duruyor. Araştırıyorum.

selam. LG sirius güzel klima. bende onun 2 seri altı klima var. 18binlik. LG Libero AS-W186C7T0
    ben çok memnunum. benden sonra işyerinden 2 arkadaşım daha aynı klimayı aldı. onlarda çok memnun.
    kendi tecrübemle abime de LG aldık. ona da yeni seri bu sirius modellerinden aldık. gerçekten çok güzel ısıtıyor. biz Antalya'da kullanıyoruz. abim İzmir Tire de kullanıyor. ki orada hava sıcaklığı bazen eksi derecelere düşüyor., hatta bu sene -8'i bile gördü. ona rağmen onlar da çok memnunlar. Sirius modeli elektrik tüketiminde daha iyi. sirius serisi daha da sessiz.
    klima iyi olması için illa pahalı olması gerekmiyor. bilmeden,kullanmadan yorum yapmak ne için bilemiyorum. ama LG fiyat performans olarak gerçekten çok güzel ürünler üretiyor.. ben 2 senedir kullanıyorum çok memnunum.
    bu klimadan sonra yine abime Lg 49UF8507 TV aldık 4k. o da çok güzel çıktı. tabi bunları özelliklerini araştırarak aldım.
    kendime de LG V10 telefon aldım. bak ondan biraz memnun değilim., biraz büyük ve ağır. note 5 alsam daha iyiydi. hatta Iphone'a devam etsem.... :)
    LG sirius serisi iyidir...

Hocam Sony Xperia Z5 Premium da süper bilginiz olsun Z5 compact kullanıyorum bundan bile memnunum .

• Teğmen
    239 Mesaj

Sony Z5 premiumu da biliyorum.o daha da büyük. neyse, konu dağılmasın. klima da kalalım.LG Sirius serisini ben kendim gördüm. bende de LG Libero AS-W186C7T0 var. tavsiye ederim.. sorusu olan varsa yardımcı olurum.
    |
    |
    canerrtass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

Sony Z5 premiumu da biliyorum.o daha da büyük. neyse, konu dağılmasın. klima da kalalım.LG Sirius serisini ben kendim gördüm. bende de LG Libero AS-W186C7T0 var. tavsiye ederim.. sorusu olan varsa yardımcı olurum.

LG alüminyum konsander ve bozulunca tamiri imkansız gibi.

|
    |
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.