Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15371538153915401541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Balıkesir de 35m2 salonda kullanılacak ev müstakil ve en üst katta bulunuyor ısıtma amaçlı kullanılacak ve ileride herhangi bir sağlık açısından rahatsızlık vermeyecek ısıtıcı önerisi alabilir miyim ? bu salonda 9 Dilim delonghi yağlı radyatör havayı kıramadı bile Delonghi dragon4 var 11 dilim ancak onun da pek ısıtmada verimli olacağını düşünmüyorum bahsettiğim yer için ayrıca elektrik faturası da cabası.. Klimadan başka çarem yok gibi önerilerinizi bekliyorum.
  • Flying Bird kullanıcısına yanıt
    Hocam 3000 TL civarı belki biraz daha üzerine çıkabiliriz ancak klimanın hep sağlık açısından zararlı olduğu söylenir ben annem için istiyorum ve anneminde maalesef ciğerleri ile ilgili sorunları var olmazsa salona çatıya çıkan soba deliği açtıracağım salona büyük bir soba kuracağım ama çatı işi biraz sorunlu yani durum karışık neye karar vereceğimi bilemedim soğukta iyice bastırmadan çözmem lazım, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1nf1n1ty

Balıkesir de 35m2 salonda kullanılacak ev müstakil ve en üst katta bulunuyor ısıtma amaçlı kullanılacak ve ileride herhangi bir sağlık açısından rahatsızlık vermeyecek ısıtıcı önerisi alabilir miyim ? bu salonda 9 Dilim delonghi yağlı radyatör havayı kıramadı bile Delonghi dragon4 var 11 dilim ancak onun da pek ısıtmada verimli olacağını düşünmüyorum bahsettiğim yer için ayrıca elektrik faturası da cabası.. Klimadan başka çarem yok gibi önerilerinizi bekliyorum.

arkadaşım sizin oraya 18000 btu almalısınız ki güvende kalın.birde çatı katı o yuzden 18 lik gerekli en azından.

alacağınız klima önceliğiniz mitsubişhi elektirik olsun.kampanyası var bu ara.bütçe sorununz yok ise bu markaya bakmanızı öneririm.uzun yıllar kullanır dua edersiniz inşallah.ayrıca ücretsiz keşif ekibide çağırabilirsiniz ki işiniz tam garanti oolsun.

toshiba klimalar alınacaksa skvp den aşagısı alınmamalı.

ama şunu iyi bilnki asla va asla HAİER klima almayın.bakın araştırın çok şikayet var.çok iade edenler oldu.bu klimalar elektirik saati ile beraber yatıp beraber kalkıyor.sakın deyim öyle bir yanlışa girmeyin.

daha uygun bir klima istiyorsanız midea fairwind serisine bakın.fiyatlarıda klimada güzeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: seraaser

25-30 metre kare çatı katı teras, sabah ve öğleden sonra güneş alıyor. 2 çatı, 2 daire toplam 4 tane alacağım. Airfel, dieken, mitsubishi kampanyalı tavsiye bekliyorum.

merhaba arkadaşım.önceliğiniz hatta gücünüz yetiyorsa tek alabileceğiniz klima mitsubişhi elektiriktir.gerisi yalandır.kampanyası şuan.ayrıca ücretsiz keşif ekibide çağırıp kendinizi garantiye almış olursunuz.

airfel klima kötünün iyisidir.en son seçiminiz olsun.airfel alana kadar midea fairwind serisi çok güzeldir ve fiyatları uygun.airfele on basar.

daıkın derseniz bana daıkın güven vermiyor.nedeni ise birçok alt kalite klima üreten klimaların fabrikasını satın aldı.ve üretimler devam ediyor o fabrikalarda.içi başka dışı daiıkın logolu.

şimdik nasıl güvenirizde daıkın alırız.nerden bilebirimki klimanın içindeki parçaların bu ucuz fabrikalardan gelmediğini takılmadığını.

daıkın bana göre ururu saraRADIR. oda bir araba parası.

heleki haier,york gibi markalara yaklaşmayın.yoksa çok canınız yanar.çöpe atacak paranız varsa o başka tabikide.

• 3 Hafta evvel Airfel 18000 BTU Sezonal İnverter Klima aldım. 2750 TL para ödedim. Klimayı çalıştırdığım ilk günün ertesinde 3 ayrı komşum şikayette bulundu. Aşırı gürültülü çalışan cihazda bir sorun olduğunu düşünerek servisi aradım. DAIKIN yetkili servisinden gelen arkadaşlar, Klimanın sesinin normal olduğunu söylediler. Daikin marka ürünlerde böyle bir ses olmadığını fakat bu AIRFEL marka klimalarda bu sesin normal olduğunu söylediler. Ben bu gürültüyle bu cihazı kullanamayacağımı ve apartman yönetiminin bu klimayı kullanmama izin vermeyeceğini firma yetkililerine ilettim. İade alamayacaklarını söylediler. İade alıp yerine DAIKIN marka cihaz getirin ve aradaki farkı vereyim dedim. İade almalarının mümkün olmadığını söylediler. Bana iade alamayacağını söyleyen yetkililer neden beni bu cihazı alırken gürültülü çalıştığıyla ilgili uyarmadılar. Tüketici hakem heyeti ile görüştüm fakat cihazın ayıbı olmadan iade hakkımın bulunmadığını söylediler. Cihazın ayıplı olduğunu ıspat etmem için TSE ile görüşmem, ölçüm yaptırmam vs. gerekiyormuş.
    Durumu DAIKIN bölge müdürü Emre İREN in mail adresinden yazarak kendisiyle paylaştım. Emre bey sağolsun, umruna koyup mesajıma cevap yazma tenezzülünde dahi bulunmadı. Bu adam DAIKIN Ege Bölge Müdürüymüş.
    Şimdi çalıştırdığımda jenaratör gibi dışarıda gürültü çıkaran bir klimam var. Ben bu klimayı aldığım için 2750 TL kazıklandım. 2751 TL olmaz bu rakam ama SİZ SİZ OLUN BENİM GİBİ AKILSIZLIK EDİP DE UCUZ ET (AİRFEL) ALMAYIN...!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturk65

3 Hafta evvel Airfel 18000 BTU Sezonal İnverter Klima aldım. 2750 TL para ödedim. Klimayı çalıştırdığım ilk günün ertesinde 3 ayrı komşum şikayette bulundu. Aşırı gürültülü çalışan cihazda bir sorun olduğunu düşünerek servisi aradım. DAIKIN yetkili servisinden gelen arkadaşlar, Klimanın sesinin normal olduğunu söylediler. Daikin marka ürünlerde böyle bir ses olmadığını fakat bu AIRFEL marka klimalarda bu sesin normal olduğunu söylediler. Ben bu gürültüyle bu cihazı kullanamayacağımı ve apartman yönetiminin bu klimayı kullanmama izin vermeyeceğini firma yetkililerine ilettim. İade alamayacaklarını söylediler. İade alıp yerine DAIKIN marka cihaz getirin ve aradaki farkı vereyim dedim. İade almalarının mümkün olmadığını söylediler. Bana iade alamayacağını söyleyen yetkililer neden beni bu cihazı alırken gürültülü çalıştığıyla ilgili uyarmadılar. Tüketici hakem heyeti ile görüştüm fakat cihazın ayıbı olmadan iade hakkımın bulunmadığını söylediler. Cihazın ayıplı olduğunu ıspat etmem için TSE ile görüşmem, ölçüm yaptırmam vs. gerekiyormuş.
    Durumu DAIKIN bölge müdürü Emre İREN in mail adresinden yazarak kendisiyle paylaştım. Emre bey sağolsun, umruna koyup mesajıma cevap yazma tenezzülünde dahi bulunmadı. Bu adam DAIKIN Ege Bölge Müdürüymüş.
    Şimdi çalıştırdığımda jenaratör gibi dışarıda gürültü çıkaran bir klimam var. Ben bu klimayı aldığım için 2750 TL kazıklandım. 2751 TL olmaz bu rakam ama SİZ SİZ OLUN BENİM GİBİ AKILSIZLIK EDİP DE UCUZ ET (AİRFEL) ALMAYIN...!!!

geçmiş olsun arkadaşım.airfeller evt biraz seslidir.dış üniteleri yani.kötünün iyisidir boşuna demiyorum.ama kısdığı zaman sesinde azalması gerekiyor.hep sürekli aynı sesi çıkarıyorsa sorun olabilir.

video işleme şansınız olabilirse bizde dinlemiş olur diğer arkadaşlarada örnek olurdu.

size tavsiyem bu işin peşini bırakmayın.sürekli genel merkeze baskı yapın.özellikle komşularınızdan dolayı kullanamayacağınızı belirtin.müşteri anlayışı daıkının bir mitsubishi elektirik gibi değildir.dev firma ama malesef pek önemsemiyor.herşey alana kadar aldımı bitti.

ben bunu derim bilirim aldığınız klima kadar hatta dahada önemlisi arkasındaki firmanın müşterisinin yanında ne kadar olduğu arkasında ne kadar durduğudur.

burda yazıp çizen öven insanlar bunları düşünmeden herkese al şunu al bunu diyor .nasılsa kendilerine birşey olmuyor.ama böylede sorun çıkıınca sesleride çıkmaz.

o yuzden bir klima alırken çok iyi araştırın.ucuza kaçıyoruz hep ama sonunda olan gene bize oluyor.tabiki maddiyat önemli bu konuda.ama genede paranızla başka hangi marka alabilirim nasıl yapabilirim şeklinde araştırmanız sizin yararınıza olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: trhuseyn
    ...müşteri anlayışı daıkının bir mitsubishi elektirik gibi değildir.dev firma ama malesef pek önemsemiyor.herşey alana kadar aldımı bitti.

ben bunu derim bilirim aldığınız klima kadar hatta dahada önemlisi arkasındaki firmanın müşterisinin yanında ne kadar olduğu arkasında ne kadar durduğudur.

bence önemli bir mesele bu ...
    örneğini verdiğiniz M.E. gibi müşteri hassasiyeti iyi başka firmalar var mı?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberti

quote:

Orijinalden alıntı: trhuseyn
    ...müşteri anlayışı daıkının bir mitsubishi elektirik gibi değildir.dev firma ama malesef pek önemsemiyor.herşey alana kadar aldımı bitti.

bence önemli bir mesele bu ...
    örneğini verdiğiniz M.E. gibi müşteri hassasiyeti iyi başka firmalar var mı?..

açıkcası ben görmedim arkadaşım.bu konuda me tek.amacım reklamını yapmak değil gerçek olan bu.örnekleride çoktur.

yerlilerdende arçeliktir.ama malesef ben ısınma için önermiyorum.

tabiki herkeste me alamıyor.ama bütçesi yetenler için tek firmadır.diğerleride şansınıza artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturk65

3 Hafta evvel Airfel 18000 BTU Sezonal İnverter Klima aldım. 2750 TL para ödedim. Klimayı çalıştırdığım ilk günün ertesinde 3 ayrı komşum şikayette bulundu. Aşırı gürültülü çalışan cihazda bir sorun olduğunu düşünerek servisi aradım. DAIKIN yetkili servisinden gelen arkadaşlar, Klimanın sesinin normal olduğunu söylediler. Daikin marka ürünlerde böyle bir ses olmadığını fakat bu AIRFEL marka klimalarda bu sesin normal olduğunu söylediler. Ben bu gürültüyle bu cihazı kullanamayacağımı ve apartman yönetiminin bu klimayı kullanmama izin vermeyeceğini firma yetkililerine ilettim. İade alamayacaklarını söylediler. İade alıp yerine DAIKIN marka cihaz getirin ve aradaki farkı vereyim dedim. İade almalarının mümkün olmadığını söylediler. Bana iade alamayacağını söyleyen yetkililer neden beni bu cihazı alırken gürültülü çalıştığıyla ilgili uyarmadılar. Tüketici hakem heyeti ile görüştüm fakat cihazın ayıbı olmadan iade hakkımın bulunmadığını söylediler. Cihazın ayıplı olduğunu ıspat etmem için TSE ile görüşmem, ölçüm yaptırmam vs. gerekiyormuş.

Bu ses durumunu bende çok arastirmistim komşular rahatsız olur mu diye daikin tegora da fakat sıkıntı yok nezaman komşular im rahatsız olur bende bu makinayı çıkartırım klimayi takanlara çok sıkı tembih etmiştim şayet sıkıntı çıkarırsa hemen iade ederim diye onlarda tamam dediler ürünlerinin arkasında olduklarını belirtmişlerdi
    Airfel ci arkadaşlar çok büyük yanlış yapıyorlar makinalarının arkasında dursunlar ve çözüm uretmeliler satım bitti diye bir şey yok karşılaştığınız bütün sıkıntıları yazin okuyalım takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1400 civarı 15000 2. El buldum ama guvenemedim
  • arkadaşlar
    Samsung AQV12KBANSTK Jungfrau 12000 BTU Inverter Klima

modeli AR56000 ve AR7000 den iyimi?
    2250 tl civarında buldum ben uygunmu fiyat
    bu klima nasıl sizce elektirik tüketimi çok çok iyi baktığım kadarı ile
    http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioners/wall-mount/AQV12KBANSTK

Enerji Verimliliği
    Güç Tüketimi (Soğutma)

780 W
    Güç Tüketimi (Isıtma)

890 W
  • Merhaba

15 m2 Mutfak için 9000 BTU klima almayı düşünüyorum...Sadece yazın sogutma amacıyla kullanılacaktır...

Aklımdan geçen ürünler aşağıdaki gibidir...Bu ürünlerde yıl sonu olduğundan ciddi indirimler ve isimleri güven verdiği için düşünüyorum

1-FUJİTSU ASYG 09-LLT Fiyatı 2758 TL den 1777 TL ye düşmüş

2-DAIKIN KAIRA FTXN25M9 Fiyatı 2795 TL den 1799 TL ye düşmüş

3-MITSUBISHI ELEKTRIK MSZ-HJ25VA Fiyatı 1789 TL

Daha ekonomik ve güven verici klima alabilir miyim bilemiyorum....Demirdöküm A4 mesela hemen hemen yukarıdaki ürünlerle aynı fiyat 9000 invertör modeli

İşin ustası arkadaşlardan düşüncelerini almak isterim....Özellikle elektrik tüketimi -sessizlik ve servis özelinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarih Bilinci -- 16 Aralık 2015; 11:57:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarih Bilinci

Merhaba

15 m2 Mutfak için 9000 BTU klima almayı düşünüyorum...Sadece yazın sogutma amacıyla kullanılacaktır...

Aklımdan geçen ürünler aşağıdaki gibidir...Bu ürünlerde yıl sonu olduğundan ciddi indirimler ve isimleri güven verdiği için düşünüyorum

1-FUJİTSU ASYG 09-LLT Fiyatı 2758 TL den 1777 TL ye düşmüş

2-DAIKIN KAIRA FTXN25M9 Fiyatı 2795 TL den 1799 TL ye düşmüş

3-MITSUBISHI ELEKTRIK MSZ-HJ25VA Fiyatı 1789 TL

Daha ekonomik ve güven verici klima alabilir miyim bilemiyorum....Demirdöküm A4 mesela hemen hemen yukarıdaki ürünlerle aynı fiyat 9000 invertör modeli

İşin ustası arkadaşlardan düşüncelerini almak isterim....Özellikle elektrik tüketimi -sessizlik ve servis özelinde

Soğutma amaçlı ise seer A++ olanlara bak ısıtma içinse sSCOP A++ olanlara bak Uc markada kaliteli ucude alınır ben aynı durumda kalsam önce kullanıcı yorumlarını okurdum sonra özelliklerine bakardım özellik açısından sanki Fujitsu önde gibi araştırmanıni iyi yap kkararı kendin ver

• merhaba arkadaşlar İzmir'de yaşıyorum soğutma ve özellikle ısıtması iyi olan 2200 tl ye kadar 9000 veya 12000 BTU inverter klima tavsiye eder misiniz?
  • 30 metrekare salon için klima arıyorum. Şuan 10 senelik Arçelik 4620AY 15.000 Btu klima var. Performansı fena değil ama artık eskimeye başladı. 18.000 Btu klima almak istiyorum. Ayrıca sessiz çalışması çok önemli.

Daikin - FTXN50MB9
    3.199 TL

Carrier - Xpower 53QHF22DST
    4.500 TL

Mitsubishi Electric - MSZ-SF50VE
    5.050 TL

Siz bunlardan hangisini önerirsiniz? Başka önereceğiniz klima var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 18 Aralık 2015; 14:17:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

30 metrekare salon için klima arıyorum. Şuan 10 senelik Arçelik 4620AY 15.000 Btu klima var. Performansı fena değil ama artık eskimeye başladı. 18.000 Btu klima almak istiyorum. Ayrıca sessiz çalışması çok önemli.

Daikin - FTXN50MB9
    3.199 TL

Carrier - Xpower 53QHF22DST
    4.500 TL

Mitsubishi Electric - MSZ-SF50VE
    5.050 TL

Siz bunlardan hangisini önerirsiniz? Başka önereceğiniz klima var mı?

Daikin in enjoy serisi herhaldr bence onu daikin tegora ile değiştirin fiyatı biraz daha pahalı ama isininizi fazlasıyla gorur

• Tarih Bilinci kullanıcısına yanıt
    mutfak için ve sadece soğutma için kullanacaksan çok büyük paralar vermeye gerek yok
    airfel yada alarko inverter modelleri işinizi görür diye tahmin ediyorum
    ısıtma da olacak demiş olsaydınız o zaman iş biraz değişebilirdi (gerçi 15 m2 alanı çoğu klima ısıtır ,bulunduğunuz yerde sıcaklık -5 derecelerin altına düşmüyorsa)
    ayrıca bu büyüklükteki klimalar arasında çok fazla elektrik tüketim farkı olmaz
    yalnız demirdöküm-vestel-arçelik-baymak gibi klimaları tavsiye etmem ,ha benim için çok sesli olması+çok arıza yapması+kötü servisi olması önemli değil derseniz ona karışmam
  • arkadaşlar internetten samsung klima aldım sürat kargo az önce getirdi koca klimayı tek bir kişi 2 seferde 2 . kata asansor ile taşımı. motoru sürükleyerek getirmiş. spliti sanırım tan taşımışlar köpükte çatlama vardı adam sürekli böyle çatlak oluyor taşımadan dolayı sorun olmaz dedi teslim aldım ama sonradan acaba almasamıydım zarar görmüşmüdür diye kuşku düştü içime. koli üzerinde dikey yada yan taşınmaması gerekiyor diye uyarılar var ama hiç önemsememişler. bir zarar görmüş olabilirmi cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

arkadaşlar internetten samsung klima aldım sürat kargo az önce getirdi koca klimayı tek bir kişi 2 seferde 2 . kata asansor ile taşımı. motoru sürükleyerek getirmiş. spliti sanırım tan taşımışlar köpükte çatlama vardı adam sürekli böyle çatlak oluyor taşımadan dolayı sorun olmaz dedi teslim aldım ama sonradan acaba almasamıydım zarar görmüşmüdür diye kuşku düştü içime. koli üzerinde dikey yada yan taşınmaması gerekiyor diye uyarılar var ama hiç önemsememişler. bir zarar görmüş olabilirmi cihaz

bı sey olmamıstır ınsallah ama samsung almasaydın keske klıması ıyı degıl dıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

arkadaşlar internetten samsung klima aldım sürat kargo az önce getirdi koca klimayı tek bir kişi 2 seferde 2 . kata asansor ile taşımı. motoru sürükleyerek getirmiş. spliti sanırım tan taşımışlar köpükte çatlama vardı adam sürekli böyle çatlak oluyor taşımadan dolayı sorun olmaz dedi teslim aldım ama sonradan acaba almasamıydım zarar görmüşmüdür diye kuşku düştü içime. koli üzerinde dikey yada yan taşınmaması gerekiyor diye uyarılar var ama hiç önemsememişler. bir zarar görmüş olabilirmi cihaz

hayırlı olsun normal koruyucudur o köpükler en iyi klimayı aldın cidden daıkın mıs marka ya para verilmez sen servis durumuna dikkat et servisler cok berbat bunu atlattınmı keyfine bak gerisi almayanlar düşünsün :)

• 
Sayfa: önceki 15371538153915401541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.