Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15361537153815391540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13-14 metrekare civarı, yalıtımsız, güneyde küçücük bir odamız var. Bu odanın yaklaşık iki katı olan başka bir odada Auer'in 18000 BTU'luk inverter bir klimasını kullanıyoruz ve ısıtması da soğutması da çok iyi, daha büyük bir yer bile olsa rahatlıkla ısıtıp soğutabileceği hissini veriyor.

Şimdi bizim bu 13-14 metrekarelik küçük odamız için 9000 BTU'luk bir klima yeterli olur diye düşünüyorum, bütçe de en fazla 1200 TL. Auer'den memnun kaldığımız için yine bu markaya baktım ama sadece şu modeli bulabildim ve yorum vs. bulamadım:

http://www.gunesteknoloji.com/urun_detay.aspx?prid=16&cat=15

1200 TL civarı, 9000 BTU'luk bir öneriniz olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eldiven -- 2 Aralık 2015; 12:39:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mazi09

Sadece daikin tavsiye edebilirim. Üstüne yok.

Katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jeepers_creepers kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi msz-hj25va -1790 TL - Klima Mitsubishi Electric

Güzel fiyat bende almayı düşünüyorum aynı klimadan bana nereden alacağınızın bilgisini verirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ossigeno

Mitsubishi msz-hj25va -1790 TL - Klima Mitsubishi Electric

Güzel fiyat bende almayı düşünüyorum aynı klimadan bana nereden alacağınızın bilgisini verirmisiniz?

Yerel bir satıcıdan alacağım K.Maraş'ta.Mitsubishi Electric Servisi aynı zamanda.Kampanya bazında kataloğunda da aynı fiyat,yani tüm Mitsubishi Electric satıcılarında geçerli olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeepers_creepers -- 3 Aralık 2015; 9:53:56 >
  • Arkadaşlar meraba . Evimde şuan krigamine zen 9.000 lik (ef25) ve Fuji 24.000 lik klima bulunmakta. Ev yapı itibariyle kutu gibi ve yalıtımlı ısıyı gayet iyi koruyor . Fakat yeni eve fuji çok büyük geliyor ve inverter vs değil 18 yaşında . Açmanızla tutulmanız bir oluyo en yavaşı Zen de 3-4 e tekabil eder :D .

Bi yakınıma 12 binlik Comfort inverter ( HJ35 ) bakarken 9.000 liğin fiyatı dikkatimi çekti . Ben krigamine i alırken 2.240 olan klima şuanki indirimli fiyatı 2.600lerde olması gerekirken sanırım 1.790 dı .
    Salondaki fujiyi diğer eve koymayı planlıyordum ( atmaya kıyamıyorum :D ) ve salona 9 veya 12binlik zen almayı düşünüyordum . Fakat bu fiyatı görünce acaba 1.800 e kaçırmasam onumu alsam diyorum .
    Kalitesi çok mu kötü ? Bi tek yazın kullanıyorum . Doğalgaz sıkıntısı olursa kesin zen alırdımda olmaz bu saatten sonra heralde .
  • Merhaba

Gerçekten kaliteli 21000 yada tercihen 24000 BTU luk bir klima arıyorum. Profesyonel bir seri tercihen.
    Bilgi işlem Odasına takılacak. 7/24 soğutma yapacak. dayanıklı az enerji tüketen, çevreci bir klima arayışındayım.

Teknik desteği sıkıntısız hatta "problem çıkartmıyor ne desteği" dedirtse daha da iyi. :)

5K civarı bütçe ayırabildik.

• Yeni evliyim ve Antalya da yaşıyorum klima konusunda hiç bir fikrim yok hediye olarak eniştem >>beko 31201 AA inverter seer 12.000 btu << taktirdı yatak odasında kullanıyoruz havaların soğuması ile malum yazlarında sıcak olması sebebi ile ikinci bir klimaya ihtiyaç duyduk...
    Taktıracagımız odanın metrekaresi :23 m2
    Öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ediyorum

• Merhaba herkese.

Bu iki klimadan hangisi sizce daha verimlidir. Yoğun olarak ısıtma için düşünüyoruz 16 metrekare oda için.

MSZ-EF35VE - 3.800 Nakit ( Ege Klima bu modeli önerdi)
    MSZ-SF35VE - 3.350 Nakit

• arkadaşlar acil yardım özellikle bu işin servisliğini yapanlardan rica ediyorum...
    3 gün önce mitsubishi ef35ve taktırdım cihazdan sürekli olarak gazın üfleme sesi gelmekte daha garantisi başlamadı fakat montajı yapan servisi çağırdığımda böyle bişeyle karşılaşmadığını merkezden daha tecrübeli arkadaşlarla bir daha bakılacağını birde 2metre taktığı bakır boruyu 3metreye uzatırsak sesin kesilebileceğini bunu deneyeceğini söyledi sizce bu ses daha 3 günlük klimada neden olur???
    sese gelince böyle uzaktan yükselen bir yolcu uçağının sesi gibi arada bir artıp arada bi azalıyor...
    kandırılmak istemiyorum yardım ederseniz sevinirim.... saygılar
  • arkadaşlar 22 m2 oda için hj25va çokmu küçük gelir? odada 2 adet fransız balkon var yerden yukarı kadar çift camlı
  • 3 klima kullanan biri olarak, klima tavsiye etmem. çünkü çok pahalı ve sağlık sorunları yaratıyor ( astımı tetikliyor, gözü kurutuyor vb.) . Araştırdım, en mantıklı, sağlıklı olan konvertör ve radyatör ısıtıcıları buldum. Konvektör olanını aldım. Fiyat olarak 200-500 arası değişiyor. Duvara monte ettim. Kalorifer gibi ısıttı, sesi yok, termostatı var. Elektrik tüketimi klimadan fazla olduğu kesin, günde 5 saat kullandığım için uzun vadede aynı yakıyor. Çünkü en son inverter klimayı 3000 tlye almıştım. En önemlisi sağlık yönünden iyi olması. Yazın kullanmayacaksanız, günlük ara sıra açarım diyorsanız, sağlığınıza dikkat ediyorsanız klima önermem. Bunlar deneyimlerimden çıkardıklarım, şahsi görüşümdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zakkuivi

Merhaba herkese.

Bu iki klimadan hangisi sizce daha verimlidir. Yoğun olarak ısıtma için düşünüyoruz 16 metrekare oda için.

MSZ-SF35VE - 3.350 Nakit

Eğer ddoğud yyaşıyorsanız birincisi eğer batıda yaşıyorsanız ikincisi ve ayrica 16 metreye 9000 bBTU yeter

• http://www.teknosa.com/urunler/119967916/samsung-ar09hssdcwknsk-klima-ic-1-1520-0226-samsun#product-features arkadaşlar 10 metrekare için bunu düşünüyorum sizce nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

quote:

Orijinalden alıntı: zakkuivi

Merhaba herkese.

MSZ-SF35VE - 3.350 Nakit

Eğer ddoğud yyaşıyorsanız birincisi eğer batıda yaşıyorsanız ikincisi ve ayrica 16 metreye 9000 bBTU yeter

İzmir'de yaşıyorum. Dün mitsubishiden keşfetteam geldi baktı odaya ısı kaybı yok dedi. Onlarda ef daha tasarruflu bir cihaz dediler. Almışken biraz daha ekleyip ef serisini almayı düşünüyorum. 12.000lik önerdiler.

• zakkuivi kullanıcısına yanıt
    Güzel makina aalinabilinir ben yinede sf tavsiye ederim özellik olarak arasında çok fazla fark yoktur diye biliyorum ef serisi çok eksi ddercelerde calisabiliyor diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

Güzel makina aalinabilinir ben yinede sf tavsiye ederim özellik olarak arasında çok fazla fark yoktur diye biliyorum ef serisi çok eksi ddercelerde calisabiliyor diye biliyorum

Ef35 aldık. Keşfetteam hiç öyle birşey demedi ama bakalım nasıl olacak. Teşekkürler yardım için.

• Bizim balkon kapalı. Klimayı her çalıştırdığımızda camı açmak zorundaymışız (bilmiyordum). Bu yüzden klima almaktan vazgeçtim. Şaka gibi değil mi?
  • arkadaşlar bu modellerden hangisi daha akıllı seçim olur

LG AS-W126J1R0 12000BTU Sirius Deluxe İnverter V Klima 2240 tl

Samsung AR 5600 Serisi AR12JSFNCWK Inverter A++ Enerji Klima 1763 tl kargo dahil

Samsung AR 7000 Serisi AR12HSSDCWKNSK Inverter A+ Enerji Klima 2075 tl kargo dahil

samsung AR 9000 12000

şuan n11 de %11 indirimi var 12 ye kadar sürüyor ama karar veremedim bir türlü
  • 25-30 metre kare çatı katı teras, sabah ve öğleden sonra güneş alıyor. 2 çatı, 2 daire toplam 4 tane alacağım. Airfel, dieken, mitsubishi kampanyalı tavsiye bekliyorum.

• Daikin al sağlam kal

• 
Sayfa: önceki 15361537153815391540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.