Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15331534153515361537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba Ben izmirde ikamet etmekteyim 2 katlı müstakil evimiz var 2. katında ben oturyorum klima kullanıyorum alt zemin katta annemler var 24 metre salon tavan 2,8 metre yükseklikte büyükçe 2 penceresi var kapılar yeni yapıldı camlar çift cam pimapen yapıldı salon güneye bakıyor arada kaldığı için çok soğuk olmuyor eski bina 30 yaşında extra yalıttım yok altta parke yapıldı şimdi klima alacağız ama bizim için önemli olan annemi sobadan kurtarmak yaşlılar zaten zor oluyor anlıyacağınız yazın klima kullanmıyoruz bize bu salon için ısıtma öncelikli yeterli gerekli klima tavsiyelerinizi ve ustalardan yardım bekliyorum

kafamda almayı düşündüğüm klimalar

samsun ar5600 18000 btu
    airfel sezonal inverter 18000 btu
  • quote:

Orijinalden alıntı: maskologi

merhaba Ben izmirde ikamet etmekteyim 2 katlı müstakil evimiz var 2. katında ben oturyorum klima kullanıyorum alt zemin katta annemler var 24 metre salon tavan 2,8 metre yükseklikte büyükçe 2 penceresi var kapılar yeni yapıldı camlar çift cam pimapen yapıldı salon güneye bakıyor arada kaldığı için çok soğuk olmuyor eski bina 30 yaşında extra yalıttım yok altta parke yapıldı şimdi klima alacağız ama bizim için önemli olan annemi sobadan kurtarmak yaşlılar zaten zor oluyor anlıyacağınız yazın klima kullanmıyoruz bize bu salon için ısıtma öncelikli yeterli gerekli klima tavsiyelerinizi ve ustalardan yardım bekliyorum

samsun ar5600 18000 btu

arkadaşım öncelikle samsungun o modelini listenizden çıkartın. bana göre samsungun alınabilir kliması jungfaru serisidir. onuda bulmak biraz zor iş gibi araştırmak gerekiyor.

airfelde olabilir. fakat airfelde bakır boru farkı vermeniz gerekiyor. mt 35-45 arası değişir. kullanılan metreja göre hesap yaparlar. yani bakır boru farkınıda üstüne ekleyin airfelin.

internette güzel fiyatlar yakalayabilirsiniz. araştırın.

midea klimalarada bakabilirsiniz. güzel klimalardır. önerdiğim modeli ise

Midea Fairwind MS12FU-18 Duvar Tipi Klima

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: maskologi

merhaba Ben izmirde ikamet etmekteyim 2 katlı müstakil evimiz var 2. katında ben oturyorum klima kullanıyorum alt zemin katta annemler var 24 metre salon tavan 2,8 metre yükseklikte büyükçe 2 penceresi var kapılar yeni yapıldı camlar çift cam pimapen yapıldı salon güneye bakıyor arada kaldığı için çok soğuk olmuyor eski bina 30 yaşında extra yalıttım yok altta parke yapıldı şimdi klima alacağız ama bizim için önemli olan annemi sobadan kurtarmak yaşlılar zaten zor oluyor anlıyacağınız yazın klima kullanmıyoruz bize bu salon için ısıtma öncelikli yeterli gerekli klima tavsiyelerinizi ve ustalardan yardım bekliyorum

samsun ar5600 18000 btu

arkadaşım öncelikle samsungun o modelini listenizden çıkartın. bana göre samsungun alınabilir kliması jungfaru serisidir. onuda bulmak biraz zor iş gibi araştırmak gerekiyor.

airfelde olabilir. fakat airfelde bakır boru farkı vermeniz gerekiyor. mt 35-45 arası değişir. kullanılan metreja göre hesap yaparlar. yani bakır boru farkınıda üstüne ekleyin airfelin.

internette güzel fiyatlar yakalayabilirsiniz. araştırın.

midea klimalarada bakabilirsiniz. güzel klimalardır. önerdiğim modeli ise

Midea Fairwind MS12FU-18 Duvar Tipi Klima

hasan bey teşekkürler bir kaç sorum olacak bana denilen 12000 btu sınırmış
    12000 olurmu bu şartlara yoksa 18000 btu istermi hangisi ideal
    ve airfel evet bakır boru farkı sordum 4 metre gitse servis 8 tl metresi dedi 18000 btu için
    servis neden aleminyum istemiyorsunuz sorun olmuyor diyor sizce sorun ne olur aleminyum olsa
    saygılar

• Aliminyum borunun maliyeti daha az olduğu için bazı markalar onu kullanır aliminyum borunun 500 psi ye kadar çalıştığını ben çok gördüm benim evdeki klimanın borusu aliminyumdur klimacıyım ve bakır kullanmadım
  • maskologi M kullanıcısına yanıt
    ısıtmada birçok marka sorun verir kaliteli olsun ucuz olsun ama ısıtsın diyorsan sigma yı düşün derim
  • İyi forumlar arkadaşlar...
    ben antalyada yaşıyorum 15m2 odama(sabahtan akşama kadar güneş görüyor ve üstte teras var) klima almak istiyorum fakat yan odada yatıyorum şimdi szilerden birkaç fikir almak zorundayım yoksa işin içinden çıkamayacağım. daha keşif ekibi çağırmamama rağmen mitsubishi klima servisi bu odaya 12000 yada 16000 lik bi klima takabileceğimizi söyledi. ama sadece bu oda için diye ekledi fakat ben arkadaşımda gördüğüm kadarıyla fh35ve kodlu krigamine ile kapıları açınca diğer odalarıda terlemeyecek kadar soğuttuğunu gördüm ve klima kesinlikle rahatsız etmiyor. ayrıca bir diğer arkadaşımda kendş kullandığı sf42ve kodlu deluxe power ın daha uygun olacağını hiç olmazsa yüksek btu dan diğer odalarda daha iyi verim alabileceğim yönünde bir yorum yaptı.
    şimdi sizlere sorum şu bu oda için diğer odada da havayı kıracağını düşünürsek fh35ve mi yoksa sf42ve mi takmalıyım aralarında 700tl gibi bir fiyat farkı olacak sanırım.
    Şimdiden teşekkürler...

• 40 m2 salon için mitsubishi MUZ-HJ60 nasıldır? fiyat olarak 4800tl dediler.
  • Arkadaşlar bu klima hakkında ne düşünüyorsunuz. Keşifte 18.000 yeterli çıktı. Şu an için ısıtma amaçlı kullanacağım . Bütçem en fazla 3.000 TL.

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as18-0933inv.html
  • ARKADAŞLAR 25 M2 odaya hem ısıtma hem soğutma amaçlı klima tavsiyesi alabilir miyim. Bu konuda bilgi sahibi değilim. Ama bebeğim oldu acilen klima almam gerekiyor.
    Lütfen tavsiyelerinizi yazar mısınz.
  • En iyi 3 klima markası mitsubishi bosch alarko gerisi ıvır zıvır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar odam yaklaşık 15 16 m2, herhangi bir yalıtım yok bildiğimiz eski beton ev, daha çok kışın ısıtma amaçlı, akşam 21:00 dan sabah 07-08 e kadar full çalışacak (invertermi normal mi) 12000 btu tavsiyeniz.
    Midea önerisi dışında uğur, regal, lg, samsung, altus vs. nasıldır. bütçe 1600 1700 civarı. Bir soruda şöyle kışın bu 10 saat kullanımda ortalama kaç kw elektrik tüketimi olur. Teşekkürler.

Edit: Airfel 12000 btu inverter aldim. 1550 tl civari bir fiyata geldi. Bi kac yorum okudum sikayet esen yok Insallah memnun kalirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangersmile -- 2 Kasım 2015; 21:23:25 >
  • murat67.67 M kullanıcısına yanıt
    Telefon mu bu ucuzlasın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizci3111

İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR,

26.5 METREKARE KUZEY CEPHELİ ÇATI KATI VE KIŞIN ORTALAMA SICAKLIĞI 10-12 DERECE ARASI OLAN BİR YERDE YAŞIYORUM. ÖN CEPHEMİZ AÇIK VE YOĞUN BİR RÜZGAR VAR. KIŞIN ISINMAK AMACIYLA HANGİ KLİMAYI ÖNERİRSİNİZ. TEŞEKKÜR EDERİM.

merhaba arkadaşım. bu çatı katınız açık terasmı yoksa kapalımı üstü. ısı yalıtımı yok sanırım. iliniz neresi. ve en önemlisi bütçeniz ne kadar . bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

kusura bakmayın biraz geç gördüm. evimin salonu ve mutafağı direk kuzey cephe. ayrıca çatı katı yani son kat... yalıtım yok maalesef... il izmir ama izmirin en soğuk ilçesi olan foça da ikamet ediyorum. bütçem 2500 lira civarı... yardımınız için teşekkür ederim...

• 20 m2 Dükkan Güneş Görmüyor girişin altı yaz yeterli soğutma olması için ideal btu kaç Olmalı inverter düşünüyor ekonomik tüketim içi.tavsiyeniz ne olur .

BÜTÇE 3000 civarı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba dostlar.
    Klima ve güç tüketimi konusunda çok yabancıyım. Şuan da sadece site üzerinden fiyatlara bakıyorum.Özelliklere baktığımda ise sayısal değerlerden hiç bir şey anlamıyorum. 12 btu bir klima bakıyorum ve inverter motor olup fiyat en aşağıdaki modeller tercihim. 3 klima arasında kaldım ve bana tercihim konusunda yardımcı olmanızı rica edeceğim. Düşündüğüm ve ilgimi çeken klimaları aşağıda linkleriyle sıralıyorum. Aralarından cidden büyük ve değer bir fark yoksa yeni evlendiğimden dolayı fiyatı en uygun olanı tercih edeceğim.
    Merak ettiklerim ar5600 ve 7000 arasından güç tüketimi vs büyük fark var mı ? Baymak bunlara göre nasıl. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Baymak Elegant 12 CHS A+ 12.000 Btu Inverter Klima
    Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 Btu/h Inverter Klima
    Samsung AR7000 AR12HSSDCWKNSK A+ 12000 Btu/h Inverter Klima

• mrram112 M kullanıcısına yanıt
    Bende airfel var antalyada çok memnunum yazın sepserin çıt ses çıkarmadan yaptı işini fazla para veremem dersen 1700 1800e fp kliman olur 12lik yeterli gelir o salona.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrram112

İyi forumlar arkadaşlar...
    ben antalyada yaşıyorum 15m2 odama(sabahtan akşama kadar güneş görüyor ve üstte teras var) klima almak istiyorum fakat yan odada yatıyorum şimdi szilerden birkaç fikir almak zorundayım yoksa işin içinden çıkamayacağım. daha keşif ekibi çağırmamama rağmen mitsubishi klima servisi bu odaya 12000 yada 16000 lik bi klima takabileceğimizi söyledi. ama sadece bu oda için diye ekledi fakat ben arkadaşımda gördüğüm kadarıyla fh35ve kodlu krigamine ile kapıları açınca diğer odalarıda terlemeyecek kadar soğuttuğunu gördüm ve klima kesinlikle rahatsız etmiyor. ayrıca bir diğer arkadaşımda kendş kullandığı sf42ve kodlu deluxe power ın daha uygun olacağını hiç olmazsa yüksek btu dan diğer odalarda daha iyi verim alabileceğim yönünde bir yorum yaptı.
    şimdi sizlere sorum şu bu oda için diğer odada da havayı kıracağını düşünürsek fh35ve mi yoksa sf42ve mi takmalıyım aralarında 700tl gibi bir fiyat farkı olacak sanırım.
    Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle ihtiyacı belirlemeniz gerekli.
    Klimayı yatarken sadece yatak odasını soğutmak için mi kullanacaksınız yoksa gün boyunca yaşam alanı için mi kullanacaksınız.
    Eğer küçük odaya koyupta diğer yerlerde istifade etsin derseniz bu sefer küçük oda yaşanmaz hale gelebilir.
    Diğer yerleri de soğutayım diyerek derecesini düşürdükçe küçük oda bayağı bir soğuyacaktır. Çünkü klimalar bulunduğu alana göre çalışırlar.
    Kesinlikle bir adet klima uygulanacaksa tercih edilen odalar cihazın üfleme açısında olacak şekilde klimayı montaj yaptırmak gerekir.

• Indesit K001490 A++ 18000 BTU klima hakkında yorumu olan varmı fiyatı 2099 tl bu klimayı almayı düşünüyorum.
  • Selam arkadaşlar.

2000 - 2500 lira arasında yaz kış kullanabileceğim elektrik tasarruflu olan bir cihaz önerebilir misiniz acaba?

Ev doğalgazlı. Lakin 9. katta olduğu ve tüm cepheler boşta olduğu için kışın soğuklarda doğalgaz petekleri anca kendini ısıtıyor.

Geçtiğimiz kış çok soğukların da katkısı oldu bunda ama bu sene riske atmak istemiyorum. Ben alışığım soğuğa ama eşim üşüyor. Bu durumdan rahatsız olmaya başladım.

Önerilerinizi bekliyorum.

Ben daikin düşündüm ama.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

arkadaşlar babaannem için 12000 btu inverter klima bakıyoruz. 1500 liraya vestel bio plus inverter var. 1800 liraya da bekonun var.
    aradaki fiyat farkına değer mi sizce? hangisini alalım? Ya da 1500 lira civarı başka öneriniz var mıdır?

https://www.vestel.com.tr/bio-plus-inverter-12-a+-klima

http://www.beko.com.tr/ekonomik-inverter-klima-31200-aa.html

arkadaşım yeriniz ne kadar . 12000 btu yu sizmi çıkardınız yoksa keşif yaptırdınızmı. kullanılacak alan hakkında biraz bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

bu arada seçiminizdeki iki klimayı heleki vesteli hiç tavsiye etmem. siz yerinizin kaç m2 olduğunu söyleyin size uygun bir tavsiye bulalım.

tam kaç metrekare bilmiyorum ama zaten mevcutta 12000 lik bir klima vardı ve yetiyordu. o bozulduğu ve tamir edilemediği için yenisi alınacak.
    bütçe maksimum 1800 lira.. isteğimiz servisi ve parçasını bulmak kolay olsun, pek sorun çıkartmasın.

Midea Fairwind MS12FU-12 Duvar Tipi Klima

bu klima sizi üzmez. yerlilerden çok çok iyidir. internet araştırması yapın. uygun fiyata bulunuyor. bayilerlede görüşün.

Ustam merhaba. Bu mideanin 12000 lik modeli ni nerden ucuza alabilirim.. Ne kadar civaridir. Antalya dayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 15331534153515361537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.