Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yarikan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15241525152615271528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gbriel

Şu an mevcutta 24.000 btuluk çok eski Arçelik klima var. Yavaş modu yok ve en kısıkta bile korkunç üflüyor. Sürekli açıp kapatmaktan sinir geldi. 2 dk açıyoruz 3 dk kapıyoruz. Açınca çarpıyor, kapayınca sıcak oluyor. Saçma sapan bir durum anlayacağınız. 12.000 lik hafif hafif üflese zaten istediğimiz serinliği verir diye düşünüyorum. Servis illa 18.000 diye tutturdu.

Uzaktan kontrol ünitesi de almayı planlıyorum. Eve gelmeden 30 dk önce açarım. Salonu gayet oturulabilir hale getirmez mi? Belki ilk soğutma hızı 18.000 lik gibi olmayabilir. Bilemiyorum ne yapsam. Sizin yorumlarınız önemli.
    MSZ-FH VEHZ
    Birde MSZ-FH ile serisinin farkı nedir?

düşüncenizde haklısınız. bu konuda rahat olun soğutmada sıkıntı yaratmaz. 18 lik gibi çabuk iklimlenmesede oturabilir hale gelir.

bu klimalar arçeliğe benzemez sizi rahatsız etmez. bu sıkıntılardan kurtulursunuz.

msz-fh -15 e kadar ısıtma yapıyor.

MSZ-FH VEHZ ise -25 e kadar.

bu sizin için önemli değil. sogutma kapasiteleri aynı sadece ısıtmda 1000 btu yüksek .

sizin ısıtmada bile olsa çok soğuk bir ilimizde değilseniz gerek yok.

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    12.000 işimi görür diyorsanız son bir soru. Daikin Emura mı Yoksa ME kirigamine mi? Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

12.000 işimi görür diyorsanız son bir soru. Daikin Emura mı Yoksa ME kirigamine mi? Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

emurayla krigamine fh serisini bir tudmayın. kesinlikle krigamine.

krigamine üst klasman bir cihaz. görsellikte var performansta . herşeyi ile harika bir cihazdır.

kafanızı hiç boşuna karıştırmayın. söylenenlerede çok kulak asmayın.

me alın birkere alın uzun yıllar kafanızda rahat olsun ailenizde.

fh nin rakibi piyasada yok denilecek kadar azdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

quote:

inverter klimalqr 24 saat acık kalacak diyorlar bu durum yazın için geçerli gibi sogutta klimayı çalıştırıken ısınınca oda iyice 0,5 waat altına düşmüyor en yüksekte 1,5 waat dikkatimi cekti heat modundada devamlı dönüyor otomatik atmıyor 21 derece çalışırken 23 derece oluyor oda otomatik atma olayı sadece auto modunda atıp calısıyor dur heat modu devamlı calısıyor kısarak herkesin böylemi çalışma sistemi acaba

İsitmada ocak ayi elektrik kaclira geldi benim 167 TL geldi 12 btu daikin tegora 18 metrekare yalitimsiz son kat beton cati yok yalitimli beton var

benim 41 geldi yanlız 3 saat çalıştırdım ara ara devamlı çalıştırmadım evde olmadıyım için ama derece ayarlarında kesinlikle değişiyor 16-30 derece ayarların arasında 0,5- 1,5 arasında oluyor 16-22 arası 0,650 waat üstü 1,5 waat daha öncede yazdım yani hava ne kadar sogurta o kadar waat harcıyor anladıgım kadarıyla dışardan içeriye aradaki 10 derece düşük olursa 1 waatın üstünde ısıtma yapıyor yani anlıyacayın yazın farklı kışın farklı ısıtma modu bunların

Marka ne ustam

• quote:

ME nin keşifte 18.000 btu çıkardığı yere 12.000 btu taksak ne olur?

para ziyan olur.kaliteli ama düşük güçlü cihaz almaktansa, güçlü, orta kalite bir şey alırdım, istediğim zaman, istediğim kadar soğutmayacaksa israf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

ME nin keşifte 18.000 btu çıkardığı yere 12.000 btu taksak ne olur?

para ziyan olur.kaliteli ama düşük güçlü cihaz almaktansa, güçlü, orta kalite bir şey alırdım, istediğim zaman, istediğim kadar soğutmayacaksa israf.

soğutmaz die birşey yok . me kulandınızmı hiç bilmiyorum. bende var aynısı 45 m2 ye vuruyorum banamısın demiyor..

fh serisini başka klimalarla karıştırmayalım.
    45 m2 ye 12 lik yetiyorsa, o zaman servis 18 lik diye abartmış olmalı. birim hacmi birim zamanda istenen sıcaklığa düşürmekten bahsediyoruz, bu söylenen teknik değil. biz de klima ustası değiliz ama 30 yıllık makine mühendisiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

45 m2 ye 12 lik yetiyorsa, o zaman servis 18 lik diye abartmış olmalı. birim hacmi birim zamanda istenen sıcaklığa düşürmekten bahsediyoruz, bu söylenen teknik değil. biz de klima ustası değiliz ama 30 yıllık makine mühendisiyiz

tekniğe bakarsak yandık . serviste teknik davranmış işte.

fh nin 9000 btu olanını 26 m2 üst kat ve yalıtımı olmayan yerde bırakın soğutmayı ısıtmada kullanıyor adam.

buda teknik değil ama gayette memnun.

kullanıcının memnuniyetine kalmış bir durum.

ha tutupta 18 derecede kullancak hali yok. kaldıki zaten bu dereceye düşürmekte öyle kolay değil.

ben tecrübemi söyler öneririrm. vede diyorumki hiçbir sorun yaşamaz yaşamıcaktır. bu kadar basit olay.

soğutma işi ayrı ısıtma işi ayrı. soğutma tabiki kolay gözüksede zor olsada nemi aldımı başlarsınız rahatlamaya.

ısıtma zor iştir. kişiden kişiye değişir ısınma işi. ben dersem ısıtmaya yeter o zaman olmaz . ısıtmaya yeter demedim demiyorum.

bu konunun tartışması çok yapıldı forumda. ararsanız bulursunuz. bence oraları bir inceleyin bu işe meraklıysanız. saygılar.

• Isıtmada fujitsu ve general markaları iyidir , kullanıyorum tavsiye ederim. ZAten general ile fujitsu modelleri vidasına contasına kadar birebir aynıdır.

İşin içine soğutma girince alternatif çoğalır , klimalar genellikle en dandik modeli bile soğutmada iş görürken ısıtma modunda bazı marka ve modeller yeterince iş görmüyorlar. Biraz kesenin ağzını açmak lazım , şok ,bimden a101 den alınan 1000 liralık klimadan etkili ısıtma performansı beklemeyin. Ayrıca bu saatten sonra inverter olmayan modellerede para vermeyin tamamen eski ve konforsuzlardır.Aç kapa Aç kapa yaparak insanı aniden üşütür hasta eder.

Ayrıca klima alırken rotary kompresör olmasını tercih edin.Daha az elektirik tüketir ,sessizdir ,az titreşim yapar. Scroll ve pistonlu kompresör modelleri artık demode oldu.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulbirbaska -- 29 Ağustos 2015; 10:54:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Toshiba ras-10n3kv-e
    Mitsubishi SRK35ZMP-S1

en üst katta oturuyorum hem ısıtma hem sogutma için kullanacagım çatı yok yer izmir..15 metre kare salonda kurulum yapılcak ...hangisinı tavsıye edersiniz 2 klimadan birini bugun alacagım acil ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildirayy

Toshiba ras-10n3kv-e
    Mitsubishi SRK35ZMP-S1

en üst katta oturuyorum hem ısıtma hem sogutma için kullanacagım çatı yok yer izmir..15 metre kare salonda kurulum yapılcak ...hangisinı tavsıye edersiniz 2 klimadan birini bugun alacagım acil ...

arkadaşım merhaba. toshiba suzumi serisi kesinlikle alınmaması gereken bir cihaz. çok sayıda şikayet var. dış üniteleri çok sesli soğutmada zayıf bir seri.

zmp seriside son derece vasat makinedir. plastik kalitesinden tutunda ön kapağının açılmamasına kadar. fan motoru sorunu bunlarda genetik bir sorun. iklimsanın eline düştünüzmü yandınız. herşeye normal diyor.

15 m2 salon için zaten 35 liğe gerek yok çatı olmasa bile. size güzel bir klima tavsiye edeyim hata yapmaktan kurtulun.,

uzun yıllar sorunsuz kaygısız ailenizle mutlu mesut yaşayın gidin.

Yeni MSZ-SF 25ve Deluxe Power Inverter Duvar Tipi Split Klima

mitsubişhi elektirik , kalitesi, performansı müşteri odaklı firma olması ve birçok nedenlerden dolayı tartışılmazdır.

yakıt dersen düşük performans dersen üst seviye . asla mhi zmp serisiyle karşılaştırılamayacak bir klimadır.

kampanya vardı bu aralar bence bitmeden hemen bakın. dolar yükseldi dolayısıyla fiyatlar akşamda sabahta çıkar yukarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Toshiba ras-10n3kv-e
    Mitsubishi SRK35ZMP-S1

arkadaşım merhaba. toshiba suzumi serisi kesinlikle alınmaması gereken bir cihaz. çok sayıda şikayet var. dış üniteleri çok sesli soğutmada zayıf bir seri.

zmp seriside son derece vasat makinedir. plastik kalitesinden tutunda ön kapağının açılmamasına kadar. fan motoru sorunu bunlarda genetik bir sorun. iklimsanın eline düştünüzmü yandınız. herşeye normal diyor.

15 m2 salon için zaten 35 liğe gerek yok çatı olmasa bile. size güzel bir klima tavsiye edeyim hata yapmaktan kurtulun.,

mitsubişhi elektirik , kalitesi, performansı müşteri odaklı firma olması ve birçok nedenlerden dolayı tartışılmazdır.

yakıt dersen düşük performans dersen üst seviye . asla mhi zmp serisiyle karşılaştırılamayacak bir klimadır.

kampanya vardı bu aralar bence bitmeden hemen bakın. dolar yükseldi dolayısıyla fiyatlar akşamda sabahta çıkar yukarı.

Teşekkür ederim...Toshiba 2700 Mitsubishi ise 2600 fiyat verildi. .sizin modele de bakacağım

• quote:

quote:

quote:

Toshiba ras-10n3kv-e
    Mitsubishi SRK35ZMP-S1

Teşekkür ederim...Toshiba 2700 Mitsubishi ise 2600 fiyat verildi. .sizin modele de bakacağım

arkadaşım zaten tavsiye ettiğim klima toshiba ile arasında 100-150 tl gibi bir rakam ya oyna ya oynamaz. sıkı bir pazarlıkla bu işi bitirebilirsiniz.

size önerdiğim klima: inanın performansta kalitede yakıtta kısacası herşeyde bu klimalar ile çok fark var . yazıktır o paraları bu klimalara bağlamayın .

tabiki son karar herzamanki gibi siz alıcıların ve kullanıcılarındır. saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbulbirbaska

Isıtmada fujitsu ve general markaları iyidir , kullanıyorum tavsiye ederim. ZAten general ile fujitsu modelleri vidasına contasına kadar birebir aynıdır.

İşin içine soğutma girince alternatif çoğalır , klimalar genellikle en dandik modeli bile soğutmada iş görürken ısıtma modunda bazı marka ve modeller yeterince iş görmüyorlar. Biraz kesenin ağzını açmak lazım , şok ,bimden a101 den alınan 1000 liralık klimadan etkili ısıtma performansı beklemeyin. Ayrıca bu saatten sonra inverter olmayan modellerede para vermeyin tamamen eski ve konforsuzlardır.Aç kapa Aç kapa yaparak insanı aniden üşütür hasta eder.

Ayrıca klima alırken rotary kompresör olmasını tercih edin.Daha az elektirik tüketir ,sessizdir ,az titreşim yapar. Scroll ve pistonlu kompresör modelleri artık demode oldu.

arkadaşım merhaba. evt fujitsuların eski serileri harikaydı. ah nerde o klimalar.

siz hangi modeli kullanıyorsunuz. fujitsu nun ısıtmada sorun yapmayacağını az çok biliyoruz. fakat soğutmada yetersiz kalıyor gibi şikayetler duyuyorum.

sizin bu konudaki tarafsız fikirleriniz nedir acaba.

birde fujutsi artık splite çok ağırlık vermiyor. vrf lere ağırlık vermiş durumdalar gibi.

• quote:

quote:

quote:

Toshiba ras-10n3kv-e
    Mitsubishi SRK35ZMP-S1

Merhaba Hocam,
    İzmir'in Bostanlı ilçesinde oturuyorum müthiş bir nem ve sıcak var. Ev yalıtımı ne yazık ki çok iyi değil 40 m2 gibi bir yer soğutmam lazım. İncelemelerime göre 24 BTU klima lazım. 3bin+-300 TL'lik bir meblam var. Benim için önemli olan biraz sessiz olması çünkü annem için alacağım sese dayanamıyor. Benim için bir öneriniz var mı acaba? Araştırma yaptım fakat bu sesleri anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jovienna

quote:

quote:

quote:

Toshiba ras-10n3kv-e
    Mitsubishi SRK35ZMP-S1

Merhaba Hocam,
    İzmir'in Bostanlı ilçesinde oturuyorum müthiş bir nem ve sıcak var. Ev yalıtımı ne yazık ki çok iyi değil 40 m2 gibi bir yer soğutmam lazım. İncelemelerime göre 24 BTU klima lazım. 3bin+-300 TL'lik bir meblam var. Benim için önemli olan biraz sessiz olması çünkü annem için alacağım sese dayanamıyor. Benim için bir öneriniz var mı acaba? Araştırma yaptım fakat bu sesleri anlayamadım.

24.000 btuluk klimaların hepsi ses çıkartır kalitelide olsa bir miktar sese razı gelmek zorundasınız. Almışken inverter ve rotary kompresör olmasına dikkat edin diğerlerine göre nispeten daha az ses çıkartırlar.

Soğutmada bütün klimalar iş görüyor , yetersiz denilemez 5 dakikada odayı buz kesiyor. Daha sonra ekonomik moda geçip düşük enerji tüketimi ve sessizlikle odayı sabit derecede tutuyor. Kumandasına , dış ünitesine , iç ünitesine herşeyine kadar memnunum. Dış ünitesinin 2-3 metre uzaklıktan bile sesi duuyulmuyor. Ancak 1 metre yanına gelince klimanın çalıştığını anlayabiliyorsunuz.
    12LM modelini kullanıyorum . Kesinlikle parasının hakkını veren bir ürün. En alt model olan inverter rotary "LL" modeli bile eminim piyasadaki birçok klimayı tokatlar..

Ama ben bir markaya kalıp papağan gibi aynı şeyi söyleyen insanlardan değilim. Başka kaliteli markalarında elbette kaliteli klimaları vardır. Zaten olay en iyisini almak değil , az paraya alabileceğinin en iyisini almaktır. Zaten insanlar forumlara F/P ürünleri araştırmak için giriyor. Herkes klimaya 4 veya 5 bin TL veremez.

• Arkadaşlar merhaba, 28 metrekarelik bir büfem var.
    Kapı sürekli açık, günde ortalama 14 saat klima açık kalacak,
    ısıtmada ve soğutmada bizi tatmin edecek tasarruflu bir marka model tavsiye edermisiniz?
    bütçe max 3000...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejke

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

quote:

inverter klimalqr 24 saat acık kalacak diyorlar bu durum yazın için geçerli gibi sogutta klimayı çalıştırıken ısınınca oda iyice 0,5 waat altına düşmüyor en yüksekte 1,5 waat dikkatimi cekti heat modundada devamlı dönüyor otomatik atmıyor 21 derece çalışırken 23 derece oluyor oda otomatik atma olayı sadece auto modunda atıp calısıyor dur heat modu devamlı calısıyor kısarak herkesin böylemi çalışma sistemi acaba

İsitmada ocak ayi elektrik kaclira geldi benim 167 TL geldi 12 btu daikin tegora 18 metrekare yalitimsiz son kat beton cati yok yalitimli beton var

benim 41 geldi yanlız 3 saat çalıştırdım ara ara devamlı çalıştırmadım evde olmadıyım için ama derece ayarlarında kesinlikle değişiyor 16-30 derece ayarların arasında 0,5- 1,5 arasında oluyor 16-22 arası 0,650 waat üstü 1,5 waat daha öncede yazdım yani hava ne kadar sogurta o kadar waat harcıyor anladıgım kadarıyla dışardan içeriye aradaki 10 derece düşük olursa 1 waatın üstünde ısıtma yapıyor yani anlıyacayın yazın farklı kışın farklı ısıtma modu bunların

Marka ne ustam

http://forum.donanimhaber.com/m_94804436/f_//tm.htm#94804436
    BU MODEL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 29 Ağustos 2015; 21:37:37 >

• Arkadaşlar bende 3 adet klima almayı düşünüyorum kasım gibi fiyatlar o zaman daha ucuz olur sanırım %80 soğutma Amaçlı Olmalı 3 de ...bir tanesini 135 m2 olan bir evde 35 m2 salonda kullanıcam ve en iyisi Olmalı... 2.sini 110 m2 bir evin 30 m2 salonda sadece salonu soğutmak için ...3.klimayıda 90 m2 bir evde bütün ev için soğutma Amaçlı ..... İşin ehli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 15241525152615271528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.