Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15231524152515261527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: Megas-XLR ver. 2.0

Hasan usta sana önceleri pm de attım cevap vermedin. Bize neden Samsung almayalım ? Neden Vestel almayalım ? Neden Arçelik almayalım ? v.b. marka klimaları almayalım gibi sorularada cevap verirsen seviniriz.

ben bu konuda şunu söyleyeyim, izmirde yaşıyorum, geçen yıl 2 adet samsung klima aldım, biri arıza yaptı. ben, hayatımda bu kadar kötü, laçka, ilgisiz bir servis görmedim. evde samsung buzdolabı, tv filan var, biraz da ona güvenerek bu markayı aldım. (tabi bu, tüm samsung ürünlerini başarılı yapmıyor, örneğin bulaşık makineleri berbattır.) şu anda alacak olsam, kesinlikle almam. resmen psikolojimi bozdu adamlar
    veririm 300-500 daha, alırım mitsubishi, bakarım rahatıma
    bu arada, sıfr buradaki yorumlara bakarak klima alan hata yapar

sanki diger servisler cok dogru mu çalışıyor şans işi arkadasım mesela bulunduyum bölgede servis berbat allah düşürmesincihazların alt ve üst kalitesi vardır ben üst kalitesi aldım alt kalitesi alan da cok kaliteli beklemesin yani ve aldıgım klima on numara süper memnunum 1 senedir tasarrufluda sizin şansızlıyına denk gelmiş cihaz iyide servisi berbat onların b. yemesidir herseyi bozuyorlar mutlaka basında duracaksın memnun kalmadıgında anında müdahele edeceksin dediğini yapmıyormu kovacaksınız allah kimseyi servislerin eline düşürmesin işini bilinçli severek yapan cok nadirdir yeterince acık umarım ha sanma ki müshı servisi iyi nerden biliyorsun hepsimi iyi bastan söylüyorum her markanın servislkeri için gecerlidir şansınız bol olsun servis hakkında iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 25 Ağustos 2015; 20:40:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: Megas-XLR ver. 2.0

Hasan usta sana önceleri pm de attım cevap vermedin. Bize neden Samsung almayalım ? Neden Vestel almayalım ? Neden Arçelik almayalım ? v.b. marka klimaları almayalım gibi sorularada cevap verirsen seviniriz.

ben bu konuda şunu söyleyeyim, izmirde yaşıyorum, geçen yıl 2 adet samsung klima aldım, biri arıza yaptı. ben, hayatımda bu kadar kötü, laçka, ilgisiz bir servis görmedim. evde samsung buzdolabı, tv filan var, biraz da ona güvenerek bu markayı aldım. (tabi bu, tüm samsung ürünlerini başarılı yapmıyor, örneğin bulaşık makineleri berbattır.) şu anda alacak olsam, kesinlikle almam. resmen psikolojimi bozdu adamlar
    veririm 300-500 daha, alırım mitsubishi, bakarım rahatıma
    bu arada, sıfr buradaki yorumlara bakarak klima alan hata yapar

sanki diger servisler cok dogru mu çalışıyor şans işi arkadasım mesela bulunduyum bölgede servis berbat allah düşürmesincihazların alt ve üst kalitesi vardır ben üst kalitesi aldım alt kalitesi alan da cok kaliteli beklemesin yani ve aldıgım klima on numara süper memnunum 1 senedir tasarrufluda sizin şansızlıyına denk gelmiş cihaz iyide servisi berbat onların b. yemesidir herseyi bozuyorlar mutlaka basında duracaksın memnun kalmadıgında anında müdahele edeceksin dediğini yapmıyormu kovacaksınız allah kimseyi servislerin eline düşürmesin işini bilinçli severek yapan cok nadirdir yeterince acık umarım ha sanma ki müshı servisi iyi nerden biliyorsun hepsimi iyi bastan söylüyorum her markanın servislkeri için gecerlidir şansınız bol olsun servis hakkında iyi akşamlar

hocam cihazlar iyi zaten, cihazlardan memnunum, ama arıza yapınca servis desteği 0 (yazıyla SIFIR). bu koreliler, asla bir japon kalitesi sunamayacaklar, çünkü uzak doğunun taşralısı bunlar, kafa yapısı bizimle aynı

• Arkadaşlar bugün mitsubishi heavy industries 12000 lik inverter aldım. İlk izlenim oldukça iyi 26 derecede buz gibi yapiyor evi. Ve süper sessiz. Dış ünitenin dahi hiç sesi yok. Hi power modunda resmen üşütüyor. Servis günde 14 saat açık kalsa ayda 40 tl elektrik çekeceğini söyledi. Almayı düşünen olursa buraya dikkat mitsubishi electrik değil mitsubishi heavy olacak. Ben araştırdım mitsubishi electrik tavsiye edilmiyor. Sorun çıkarıyormuş. Bu arada nakit para 2500 liraya aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahrik edici mesajlar ve karşılıklı atışma içeren mesajlar silinmiştir.

Forumumuz bilgi paylaşım yeridir birbirine sataşma yeri değildir.

Birbirinizi alt etmek istiyorsanız hakaret ile değil teknik bilgi ve tecrübenizle alt ediniz....

Karşılıklı atışmalar devam ederse her iki taraftan katılan üyelere uzaklaştırma cezası uygulanacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ondertugral

Arkadaşlar bugün mitsubishi heavy industries 12000 lik inverter aldım. İlk izlenim oldukça iyi 26 derecede buz gibi yapiyor evi. Ve süper sessiz. Dış ünitenin dahi hiç sesi yok. Hi power modunda resmen üşütüyor. Servis günde 14 saat açık kalsa ayda 40 tl elektrik çekeceğini söyledi. Almayı düşünen olursa buraya dikkat mitsubishi electrik değil mitsubishi heavy olacak. Ben araştırdım mitsubishi electrik tavsiye edilmiyor. Sorun çıkarıyormuş. Bu arada nakit para 2500 liraya aldım.
    quote:

Orijinalden alinti: ondertugral

Arkadaslar bugün mitsubishi heavy industries 12000 lik inverter aldim. Ilk izlenim oldukça iyi 26 derecede buz gibi yapiyor evi. Ve süper sessiz. Dis ünitenin dahi hiç sesi yok. Hi power modunda resmen üsütüyor. Servis günde 14 saat açik kalsa ayda 40 tl elektrik çekecegini söyledi. Almayi düsünen olursa buraya dikkat mitsubishi electrik degil mitsubishi heavy olacak. Ben arastirdim mitsubishi electrik tavsiye edilmiyor. Sorun çikariyormus. Bu arada nakit para 2500 liraya aldim.

arkadaşım klimanız hayırlı olsunda yanlış yazıyorsunuz.

iyi araştırın sorun çıkaran mitsubişhi heavy nerden çıkardınız elektiriği.

iyi bir araştırma yapın forumda bakalım sizin yazdıklarınızı doğrular nitelikte bir yazı varmı.

siz tam tersini yazmışsınız.

me alınacak ve kaliteli olanıdır.

mhı ise kalitesiz olanı.

size kim bilgi vermişse yanlışında yanlışını vermiş. iklimsacılarmı verdi bu aklı size. ellerine bir düşünde burda çok ağlarsınız. hiçmi araştırma yapmadınız.
    ama genede uzun yıllar sorunsuzca kullanmanızı dilerim.

• Arkadaşlar selamunaleykum eylül ayında kısmetse düğünüm olacak geçeceğim ev 2. kat ve çift taraflı gün boyu güneş alıyor ve geceleri cam veya kapı açık uyumak biraz sıkıntılı olacağı için klima almayı düşünüyorum. Klimanın takılacağı oda tahmini 22-25 m2 genel olarak yorumlara bakılırsa 12.000 btu yeterli olacaktır. İkinci bir klimaya bütçem yetmeyeceği için biraz yüksek 15.000 veya 18.000 lik alıp evdeki tüm kapıları kapatıp sadece yatak odasını açık tutmayı azda olsa bunaltıcı havayı kırmak istiyorum.

1. sorum: Oturacağım odada bana sıkıntı yaratırmı yüksek btu olması
    2. sorum: Azda olsa yatak odasına faydası olurmu (klima odası ile yatak odası kapısı arası tahmini 2 metre ve düz herhangi bir duvar engeli vs yok)
    3. sorum: Bana önerebileceğiniz bir model ve marka varmıdır malum düğün işi biraz yordu beni marka takıntım yoktur düşük elektrik ve iyi performans vermesi yeterlidir benim için ()

klima konusunda hiçbir tecrübem yok daha önce bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugur A.

Arkadaşlar selamunaleykum eylül ayında kısmetse düğünüm olacak geçeceğim ev 2. kat ve çift taraflı gün boyu güneş alıyor ve geceleri cam veya kapı açık uyumak biraz sıkıntılı olacağı için klima almayı düşünüyorum. Klimanın takılacağı oda tahmini 22-25 m2 genel olarak yorumlara bakılırsa 12.000 btu yeterli olacaktır. İkinci bir klimaya bütçem yetmeyeceği için biraz yüksek 15.000 veya 18.000 lik alıp evdeki tüm kapıları kapatıp sadece yatak odasını açık tutmayı azda olsa bunaltıcı havayı kırmak istiyorum.

1. sorum: Oturacağım odada bana sıkıntı yaratırmı yüksek btu olması
    2. sorum: Azda olsa yatak odasına faydası olurmu (klima odası ile yatak odası kapısı arası tahmini 2 metre ve düz herhangi bir duvar engeli vs yok)
    3. sorum: Bana önerebileceğiniz bir model ve marka varmıdır malum düğün işi biraz yordu beni marka takıntım yoktur düşük elektrik ve iyi performans vermesi yeterlidir benim için ()

klima konusunda hiçbir tecrübem yok daha önce bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim..

arkadaşım şimdiden hayırlısı olsun diyelim o zaman.

siz sedece soğutma amacı ile alacaksınız sanırım. normalde soğutma için 22-25 m2 9000 btu size yeter. diğer yatak odası kaç m2 ?

tabi birde bütçenizi belirtirseniz ona göre seçim yapalım.

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    sağolasın ustam %95 soğutma amaçlı kullanılacak hemen hemen diğer odada aynı ölçülerde 1 veya 2 m2 değişir bütçe olarak ise 1500 barajını çok fazla geçemiyorum kış aylarında klima fiyatlarında oynama oluyorsa birkaç ay takipte kalabilirim ama
  • Arkadaşlar herkes farklı birşey diyor. 18000 BTU bir klima ihtiyacımız var. 2500 lira civarı birşey düşünüyoruz. Tecrübeli arkadaşların önerecekleri modeller var mıdır? Hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanılacak. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi storm -- 27 Ağustos 2015; 14:03:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugur A.

sağolasın ustam %95 soğutma amaçlı kullanılacak hemen hemen diğer odada aynı ölçülerde 1 veya 2 m2 değişir bütçe olarak ise 1500 barajını çok fazla geçemiyorum kış aylarında klima fiyatlarında oynama oluyorsa birkaç ay takipte kalabilirim ama

arkadaşım bu bütçeye ancak inverter olarak 1200 btu airfel olabilir internet şatışlarında.

ara kapasiteli makine ucuz klimalarda malesef yok.

18000 btu olarak şu sıralamayı yaptım bir araştırın.

Auer Maximax AG18-R410A Duvar Tipi Klima

AİRFEL GREEN 18000 BTU A SINIFI

Midea MSRI 18 Duvar Tipi Split Klima

ucuzdan pahallıya doğru sıraladım. midea biraz daha pahallı olanı. amaç soğutmak ise ben olsam 1200 btu yu alırdım.

sürekli çalıştığında bir sorun olmaz. ama garantide kalayım der iseniz diğer yüksek btu ları baz alın.

odadan odayı soğutmak tam bir randıman vermez. ama genede azda olsa etkisi olacaktır.

9000 btu+9000btu şekinde olsa tadından yenmez.

bu konuyu bir düşünün sonra gene fikrimizi paylaşırız.

• n11'de BUSES ISAC 24000 BTU INVERTER SMART INTERNAL SPLIT KLIMA 2500 lira diyor. 100 lira indirim ve 50TL'de bonus var. 18000 BTU fiyatına 24000 BTU bir ürün. Marka Midea olarak belirtilmiş, ürün hakkında fikri olan var mıdır? Teşekkürler.

http://urun.n11.com/klima/buses-isac-24000-btu-inverter-smart-internal-split-klima-P72679072
  • Aşağıdaki 2 üründen birini alacak gibiyim ama net karar veremedim.

LG-Mega-Inverter-AS-W2462EA1-24000
    http://www.kombiveklima.com/LG-Mega-Inverter-AS-W2462EA1-24000-btuh-klima,PR-2279.html

Airfel-AS22-0942SINV-22000-BTU
    http://www.kombiveklima.com/Airfel-AS22-0942SINV-22000-BTU-Duvar-Tipi-Klima,PR-2253.html

• Klima montajından tehlikeli sahneler

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    [simage]img692.imageshack.us/img692/1368/20100722411332127979126.jpg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulbirbaska -- 27 Ağustos 2015; 21:11:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• klimaların soğutması iyide, ısıtmaya gelince olmuyor, ısıtması iyi klima tavsileriniz nelerr?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

klimaların soğutması iyide, ısıtmaya gelince olmuyor, ısıtması iyi klima tavsileriniz nelerr?

arkadaşım klimanın iyisi olduğu zaman ısıtmasıda süper olur.

siz nereye nasıl birşey bakıyorsunuz.

kullanım alanı neresi olacak kaç m2 bütçe hakkında bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: storm

Arkadaşlar herkes farklı birşey diyor. 18000 BTU bir klima ihtiyacımız var. 2500 lira civarı birşey düşünüyoruz. Tecrübeli arkadaşların önerecekleri modeller var mıdır? Hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanılacak. Teşekkürler.

arkadaşım mesaj attım ama arada kayboldu sanırım.

öncelikle bu klima nerde kullanılacak, kaç m2 de kullanılacak ,yerin yalıtım durumu ve ilinizi söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

18000 btu sizmi çıkardınız yada keşifmi yaptırdınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa
    18000 btu sizmi çıkardınız yada keşifmi yaptırdınız.

Onu biz çıkardık, ölçüm yaptıracak durum olmadı. 24000 BTU'luk bir ürün almaya karar verdik. Size detaylı bir mesaj attım. Teşekkürler.
  • ME nin keşifte 18.000 btu çıkardığı yere 12.000 btu taksak ne olur? Yazdan yaza genelde akşamları sadece soğutma için kullanılacak. Haftasonu gündüz de soğutma amaçlı kullanılabilir tabi.

Ben 4.675 TL'ye 12.000 btu MSZ-FH35VE kirigamine almak istiyorum. Servis keşif sonucu 18.000 btu MSZ-SF50VE önerdi. Eminim ki 18.000 btu salonu buz gibi yapacaktır. Ben hasta yapmaması adına 25-26 dereceden daha düşük zaten kullanmıyorum. FH serisinin yön ayarları, bir tarafın kapalı tutulması çok önemli. FH serisinin 18.000 lik modeline de 6700 TL verme imkanım yok. 2 ay soğutma için bu kadar para bence anlamlı değil. İstanbul'da 11:00-17:00 arası güneş alan 38 m2 bir salon. 12.000 btu alsam salona hiçbir faydası olmaz mı? Bu kadar net 18.000 btu şart mı? Elektrik 3-5 daha fazla çeksin çok önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 28 Ağustos 2015; 10:32:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

ME nin keşifte 18.000 btu çıkardığı yere 12.000 btu taksak ne olur? Yazdan yaza genelde akşamları sadece soğutma için kullanılacak. Haftasonu gündüz de soğutma amaçlı kullanılabilir tabi.

Ben 4.675 TL'ye 12.000 btu MSZ-FH35VE kirigamine almak istiyorum. Servis keşif sonucu 18.000 btu MSZ-SF50VE önerdi. Eminim ki 18.000 btu salonu buz gibi yapacaktır. Ben hasta yapmaması adına 25-26 dereceden daha düşük zaten kullanmıyorum. FH serisinin yön ayarları, bir tarafın kapalı tutulması çok önemli. FH serisinin 18.000 lik modeline de 6700 TL verme imkanım yok. 2 ay soğutma için bu kadar para bence anlamlı değil. İstanbul'da 11:00-17:00 arası güneş alan 38 m2 bir salon. 12.000 btu alsam salona hiçbir faydası olmaz mı? Bu kadar net 18.000 btu şart mı? Elektrik 3-5 daha fazla çeksin çok önemli değil.

me ısıtmayıda hesaba katmış olmalı. ben olsam tabiki 12000 btu soğutmak için takarım. sonuçta soğutur.

ama dediğinize göre çokta soğuk sevmeyen birisiniz.

fh35 size yeterde artar .içiniz rahat olsun.

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    Şu an mevcutta 24.000 btuluk çok eski Arçelik klima var. Yavaş modu yok ve en kısıkta bile korkunç üflüyor. Sürekli açıp kapatmaktan sinir geldi. 2 dk açıyoruz 3 dk kapıyoruz. Açınca çarpıyor, kapayınca sıcak oluyor. Saçma sapan bir durum anlayacağınız. 12.000 lik hafif hafif üflese zaten istediğimiz serinliği verir diye düşünüyorum. Servis illa 18.000 diye tutturdu.

Uzaktan kontrol ünitesi de almayı planlıyorum. Eve gelmeden 30 dk önce açarım. Salonu gayet oturulabilir hale getirmez mi? Belki ilk soğutma hızı 18.000 lik gibi olmayabilir. Bilemiyorum ne yapsam. Sizin yorumlarınız önemli.

Birde MSZ-FH ile MSZ-FH VEHZ serisinin farkı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 28 Ağustos 2015; 13:03:28 >
  • 
Sayfa: önceki 15231524152515261527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.