Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.164
Cevap
328
Favori
3.172.123
Tıklama
Giriş
      671 Mesaj
      20 Ağustos 2015 21:27:34
      quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

merhaba,
      me sf35 modelini aldım. klimayla komp. birbirlerine çok yakın 2-2.5 mt kadar boru kullanıldı.
      montajı yapan usta 6dk kadar vakumlama yaptı ve boru mesafesi kısa bizim vakum pompamızda büyük olduğu için 6dk lık vakumlamanın yeterli olacağını söyledi.
      sizce bu kadar vakumlama yeterli midir. şu an soğutmada bir problem yok ama ilerde performansta düşme yaşanır mı?

klimanız hayırlı olsun arkadaşım. çok iyi bir seçim yapmışsınız. klima gibi klima almışsınız.

vakuma takılmayın o süre yeterlidir. klimanızla uzun yıllar mutlu mesut, bol performanslı, az faturalı günler dilerim.

allah razı olsun. inşallah herkese çok çok daha iyileri nasip olur.
      |
      |

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      20 Ağustos 2015 23:12:47
      quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaşlar DAIKIN Emura'nın btu değerleri neden böyle düşük? En üst modeli soğutmada 16400 btu. Halbuki Shira'nın Emura'dan daha ucuz fiyata sahip en büyük modeli 24000 btu. Hangisini almak lazım? Ne önerirsiniz?

neden düşük cop degeri ne kadar yüksek ise yani aşagıda olursa ucuz klimadır ama yüksek olursa fiyatı çok fark eder örnek 3,20 cop degeri olan cihaz 2000 tldir ama cop degeri 4,3 olan 4000 tldir umarım yeterince açıktır.
      |
      |
      21 Ağustos 2015 06:58:59
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qrolica

25 m2 salonumuz var.Öğleden akşama kadar sürekli güneş alıyor, 2 camlı.1750 TL bütçem var.Hangi klimayı önerirsiniz ? pek bilgim yok

arkadaşım bu bütçeye uygun airfel klimalar ve uğur klimalar var.

soğutma amaçlımı kullanacaksınız. ara kat veya son katmıdır. evinizin yalıtım durumu nedir.

soğutma amaçlıdır.bina 5 katlı, 4.katta oturuyoruz.yalıtım durumunu pek bilmiyorum açıkçası.
      21 Ağustos 2015 07:58:08
      quote:

quote:

quote:

25 m2 salonumuz var.Öğleden akşama kadar sürekli güneş alıyor, 2 camlı.1750 TL bütçem var.Hangi klimayı önerirsiniz ? pek bilgim yok

arkadaşım bu bütçeye uygun airfel klimalar ve uğur klimalar var.

soğutma amaçlımı kullanacaksınız. ara kat veya son katmıdır. evinizin yalıtım durumu nedir.

soğutma amaçlıdır.bina 5 katlı, 4.katta oturuyoruz.yalıtım durumunu pek bilmiyorum açıkçası.

AIRFEL DAYLUX 12000 BTU

AİRFEL GREEN 12000 BTU

Uğur UACI 12 Duvar Tipi DC Inverter Klima

AİRFEL AS12-0940/İNV(12.000'LİK) İNVERTER KLİMA

ucuzdan pahallıya doğru sıraladım. kısa süreli (saat) kullanacaksanız üsttekileri öneririm. ama sürekli kullanılacaksa inverter almanız yani en alttaki iki ürün sizin için iyi olacaktır.

• Yüzbaşı
      508 Mesaj
      21 Ağustos 2015 08:49:32

teşekkürler.
      |
      |
      hasanustaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      21 Ağustos 2015 10:07:51
      Arkadaslar oncelikle herkese selamlar. Yaklasik 1 aydir klima kirliligi icinde debeleniyorum😀 18000 btu bir klima alicam oncelikli kullanim alani isinma olucak.servis konusunda sikinti yasamayacagim sarfiyat konusunda tasarruflu bir cihaz ariyorum. Simdiye kadar hitachi ras-s18h2aa e yakinim 3200 9 taksit.4000 tl ye kadar cikabilirim.simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      21 Ağustos 2015 11:32:17
      quote:

Orijinalden alıntı: verbrecher35

Arkadaslar oncelikle herkese selamlar. Yaklasik 1 aydir klima kirliligi icinde debeleniyorum&#128512; 18000 btu bir klima alicam oncelikli kullanim alani isinma olucak.servis konusunda sikinti yasamayacagim sarfiyat konusunda tasarruflu bir cihaz ariyorum. Simdiye kadar hitachi ras-s18h2aa e yakinim 3200 9 taksit.4000 tl ye kadar cikabilirim.simdiden tesekkurler.

arkadaşım sizi anlıyorum gerçekten zor iş.

fakat bu bütçeyle kafanızı boşuna yormuşsunuz inanın.

size mitsubişhi elektirik MSZ-SF42VE tavsiye ediyorum.

bu klimayı alın ve arkanıza birdaha bakmayın.

mitsubişhi elektirik kalitesi ve performansı tartışılmazdır. hiçbirşekilde memnuniyetsizlik olmaz. uzun yıllar kullanırsınız.

serviside genel merkezide herzaman müşterisinin yanındadır. sorun asla yaşamazsınız. olduki bir terslik oldu anında sizi memnun edebilmek için herşeyi yaparlar.

firma tamamen müşteri odaklıdır ve arkasındadır.

öyle bir firmadırki 7 yıllık klimalarına bile sahip çıktılar. klimayı on numara yapıp ücretsiz bir şekilde müşterisine teslim ettiler.

ayrıcalıklarını saymakla bitmez. bu işi bu sektörde en ciddi yapan firmadır. gözüm kapalı tavsiye ederim. çünki biliyorum klimaların ne olduğunu.

araştırdığınızda zaten neyin ne olduğunu anlarsınız.

ücretsiz keşif ekibi çağırın gelsinler bir güzel incelesinler. detaylı bilgiyi size verirler kafanızda soru işareti kalmaz asla.

http://www.mitsubishielectric.com.tr/tr-tr/ana-sayfa.aspx

bu sayfadan bayileri ve ürünleri inceleyebilirsiniz. önerdiğim klima sizin bütçenize göre. hatta sıkı bir pazarlık ile dahada aşşa çekersiniz. bütün bayileri ile görüşün.

çok uyguna alan arkadaşlar oldu.

hitachiden uzak durun .kötü klima değil yalnız distiribitör sorunlu. başınız ağrır ileride.

klima sektöründe müşteri memnuniyetine çok önem veren dış ürünlerde mitsubişhi elektiriktir. birde yerlilerden x birtane markadır. gerçi hizmetin içi boş ama olsun genede önem veriyor.

klima birkere alınıyor. kolay alınabilen bir mal değil. o yüzden birkere alın uzun yıllar hayırlısıyla kullanın.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      21 Ağustos 2015 17:15:21
      merhaba arkadaşlar

yeni taşındığım evin salonunda hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanılmak üzere klima lmayı düşünüyorum.
      evin seklini yapmaya çalıştım ama diğer bilgileride vermeye çalışayım

izmir de oturuyorum iklimi malum sıcağı fazla soğuğu çok sayılmaz
      evimin alt katında büyük bir market ve deposu bulunmaktadır marketin altında da otopark vardır. üst katım dolu
      klima takmak istediğim salon net 25 metrekare tavan tüksekliği net 2.65 metre
      bina 1 yıllık yeni bina ısı yalıtımı var
      salonda ışıklandırmaya bakan pencere ve balkona çıkan sürgülü pimapen kapı var. balkonun yanları kapalı sadece önü açık

benim düşüncem mitsubishi electrick SF 35 modelini kullanmaktan yana ama yetrliolurmu olmaz mı emin değilim.
      ME SF 35 12000 btu fiyatı kampanyalı 3400 tl görüştüğüm bir bayi nakitte 3100 e kadar indirdi.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

ne dersiniz aklımdakine devam mı edeyim yoksa fiyat performan farklı bir ürün mü tavsiye edersiniz.
      bütçem 3000 lira civarı

• Er
      14 Mesaj
      21 Ağustos 2015 18:18:51

cevabınız için çok teşekkürler ama 18000 lik bir cihaz bakıyorum sf50ve de bütcemi aşıyor, comfort serisine de bulaşmak istemiyorum.
      |
      |
      21 Ağustos 2015 19:27:57
      quote:

Orijinalden alıntı: kamuran_35

merhaba arkadaşlar

yeni taşındığım evin salonunda hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanılmak üzere klima lmayı düşünüyorum.
      evin seklini yapmaya çalıştım ama diğer bilgileride vermeye çalışayım

izmir de oturuyorum iklimi malum sıcağı fazla soğuğu çok sayılmaz
      evimin alt katında büyük bir market ve deposu bulunmaktadır marketin altında da otopark vardır. üst katım dolu
      klima takmak istediğim salon net 25 metrekare tavan tüksekliği net 2.65 metre
      bina 1 yıllık yeni bina ısı yalıtımı var
      salonda ışıklandırmaya bakan pencere ve balkona çıkan sürgülü pimapen kapı var. balkonun yanları kapalı sadece önü açık

benim düşüncem mitsubishi electrick SF 35 modelini kullanmaktan yana ama yetrliolurmu olmaz mı emin değilim.
      ME SF 35 12000 btu fiyatı kampanyalı 3400 tl görüştüğüm bir bayi nakitte 3100 e kadar indirdi.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

ne dersiniz aklımdakine devam mı edeyim yoksa fiyat performan farklı bir ürün mü tavsiye edersiniz.
      bütçem 3000 lira civarı

seçiminiz doğru . me den başka bir klima bakmak hata olur. klimaların kalitesi performansı ortadadır.

btu konusunda sıkıntı çıkmaz. ama genede emin olmak isterseniz ücretsiz keşif ekibi çağırın.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      21 Ağustos 2015 21:05:58

Hasan usta bir de fujitsu 12000 btu lmca modeli var. Bunlar icin de iyi oldugunu duyddum fiyat sordum bi kac yere me sf35 den yaklasik 500 lira daha ucuz.
      Fujitsu lmca nin ozellikle istma performansi iyi diye biliyorum benim kullancagim m2 kritik seviye oldugundan isitmada sorun olmamasi acisindan aradaki fiyat farkini da dusunerek tercih etmek mantikli olur mu.
      Yoksa me sf35 daha mi verimli olur. Sizce hangisini almaliyim
      |
      |
      21 Ağustos 2015 21:31:49
      quote:

Hasan usta bir de fujitsu 12000 btu lmca modeli var. Bunlar icin de iyi oldugunu duyddum fiyat sordum bi kac yere me sf35 den yaklasik 500 lira daha ucuz.
      Fujitsu lmca nin ozellikle istma performansi iyi diye biliyorum benim kullancagim m2 kritik seviye oldugundan isitmada sorun olmamasi acisindan aradaki fiyat farkini da dusunerek tercih etmek mantikli olur mu.

kesinlikle me sf serisi ni alın. fujitsuyla karşılaştırılmayacak kadar arada fark vardır. o farkı zaten aldığınız cihaz fazlası ile hakediyor..

başım ağrımasın sorunsuz kullanayım derseniz me derim. olmadı macera aramak istiyorum derseniz fujitsuyu alabilirsiniz.
      21 Ağustos 2015 21:39:06
      quote:

fujitsu eski fujitsu değil. ah nerde o eski serileri. tam bir performans canavarıydı.

firma zatev vrf lere yönelmiş durumda . fujitermaya ağırlık veriyor.

tek bir ürünü kaldığı hayran olduğum.

http://www.galeribeyaz.com/Fujitsu-AWYZ14LBCZ-Nocria,PR-54274.html

bu cihaza oldum olası hastayımdır.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      21 Ağustos 2015 21:45:31
      quote:

cevabınız için çok teşekkürler ama 18000 lik bir cihaz bakıyorum sf50ve de bütcemi aşıyor, comfort serisine de bulaşmak istemiyorum.

sf 50 demedim sf42 dedim. tabiki kararda sizindir. klima işinde macera boldur. seçim sizin.
      |
      |
      22 Ağustos 2015 00:48:17
      quote:

Arkadaslar oncelikle herkese selamlar. Yaklasik 1 aydir klima kirliligi icinde debeleniyorum&#128512; 18000 btu bir klima alicam oncelikli kullanim alani isinma olucak.servis konusunda sikinti yasamayacagim sarfiyat konusunda tasarruflu bir cihaz ariyorum. Simdiye kadar hitachi ras-s18h2aa e yakinim 3200 9 taksit.4000 tl ye kadar cikabilirim.simdiden tesekkurler.

VALLA AÇIKCA SÖYLEYİM BU SERVİSLER ŞANS İŞİ BİLEN VAR BİLMEYEN VAR CİHAZI O AKDAR KÖTÜ MONTE EDİYOIRLARKİ CİHAZI MAHVEDİYIORLAR ONDAN SONRA CİHAZI KÖTÜLÜYORLAR BURDA KÖTÜLEYENLER BELLİ AZ COK O YÜZDEN ŞANSIN ACIK OLSUN SERVİS KONUSUNDA
      |
      |
      22 Ağustos 2015 17:18:22
      hasan usta bende fikrini tavsiyeni çok merak ediyorum günlerdir bekliyorum ama gözünden kaçtı sanırım.. 70-80 m2 bir alan çatı katı.. mutfak yemek masası ve oturma odası aynı yerde biraz büyük bir alan.. çatı katı olduğundan yazın çok sıcak oluyor, kışında çok soğuk.. 24 BTU klima almayı düşünüyorum.. ama 12 btu 12 btu 2 adet mi alsam diye düşündüm? farklı açılarda farklı yerlerde ama aynı salonda 2 klima birbirine zarar verirmi? sizce tek 24 mü yok 12+12 şeklindemi almalıyım? ilk hedefimiz amacımız soğutma.. ve her iki durumda da elektrik açısından hangisi daha tasarruflu olur..
      22 Ağustos 2015 20:37:34
      quote:

Orijinalden alıntı: snl_

hasan usta bende fikrini tavsiyeni çok merak ediyorum günlerdir bekliyorum ama gözünden kaçtı sanırım.. 70-80 m2 bir alan çatı katı.. mutfak yemek masası ve oturma odası aynı yerde biraz büyük bir alan.. çatı katı olduğundan yazın çok sıcak oluyor, kışında çok soğuk.. 24 BTU klima almayı düşünüyorum.. ama 12 btu 12 btu 2 adet mi alsam diye düşündüm? farklı açılarda farklı yerlerde ama aynı salonda 2 klima birbirine zarar verirmi? sizce tek 24 mü yok 12+12 şeklindemi almalıyım? ilk hedefimiz amacımız soğutma.. ve her iki durumda da elektrik açısından hangisi daha tasarruflu olur..

arkadaşım kusura bakmayın dediğiniz gibi oldu sanırım.

evinizin yalıtım durumunu ve ilinizi bilmiyorum yalnız ısıtmada o btu size yetmez.

soğutmada sıkıntı yok hertürlü soğur .

iki klima ortamı daha çabuk iklimlendircektir. farklı açılardan koyulabilir evinizin durumuna göre.

birbirine zarar vermez ikiside çalışır bu konuda sıkıntı yok.

12+12 hem çabuk iklimlendirmede hemde yakıt açısından daha iyi olur düşüncesindeyim.

tabi buraya koyacağınız klimalarda önemli. alt seri bir klima taktırırsanız fatura biraz cebinizi yakar.

soğutmada çok sıkıntı çıkmasada ısıtmada yakıt sizi üzer.
      |
      |

• Yüzbaşı
      521 Mesaj
      23 Ağustos 2015 02:19:08
      Arkadaşlar öğrenciyim odam 15 20 m2 iki pencere var bana elektriği az yakan hesaplı sorunsuz klima tavsiye edermisiniz ısınma için kullanmak istiyorum.evde yalıtım yok çatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lactobacillus -- 23 Ağustos 2015; 2:19:34 >
      23 Ağustos 2015 07:48:38
      quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

Arkadaşlar öğrenciyim odam 15 20 m2 iki pencere var bana elektriği az yakan hesaplı sorunsuz klima tavsiye edermisiniz ısınma için kullanmak istiyorum.evde yalıtım yok çatı

bütçenizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
      23 Ağustos 2015 10:31:30
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

bütçenizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

1500-2500 arası ustam
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.