Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yarikan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15221523152415251526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar oncelikle herkese selamlar. Yaklasik 1 aydir klima kirliligi icinde debeleniyorum😀 18000 btu bir klima alicam oncelikli kullanim alani isinma olucak.servis konusunda sikinti yasamayacagim sarfiyat konusunda tasarruflu bir cihaz ariyorum. Simdiye kadar hitachi ras-s18h2aa e yakinim 3200 9 taksit.4000 tl ye kadar cikabilirim.simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: verbrecher35

Arkadaslar oncelikle herkese selamlar. Yaklasik 1 aydir klima kirliligi icinde debeleniyorum😀 18000 btu bir klima alicam oncelikli kullanim alani isinma olucak.servis konusunda sikinti yasamayacagim sarfiyat konusunda tasarruflu bir cihaz ariyorum. Simdiye kadar hitachi ras-s18h2aa e yakinim 3200 9 taksit.4000 tl ye kadar cikabilirim.simdiden tesekkurler.

arkadaşım sizi anlıyorum gerçekten zor iş.

fakat bu bütçeyle kafanızı boşuna yormuşsunuz inanın.

size mitsubişhi elektirik MSZ-SF42VE tavsiye ediyorum.

bu klimayı alın ve arkanıza birdaha bakmayın.

mitsubişhi elektirik kalitesi ve performansı tartışılmazdır. hiçbirşekilde memnuniyetsizlik olmaz. uzun yıllar kullanırsınız.

serviside genel merkezide herzaman müşterisinin yanındadır. sorun asla yaşamazsınız. olduki bir terslik oldu anında sizi memnun edebilmek için herşeyi yaparlar.

firma tamamen müşteri odaklıdır ve arkasındadır.

öyle bir firmadırki 7 yıllık klimalarına bile sahip çıktılar. klimayı on numara yapıp ücretsiz bir şekilde müşterisine teslim ettiler.

ayrıcalıklarını saymakla bitmez. bu işi bu sektörde en ciddi yapan firmadır. gözüm kapalı tavsiye ederim. çünki biliyorum klimaların ne olduğunu.

araştırdığınızda zaten neyin ne olduğunu anlarsınız.

ücretsiz keşif ekibi çağırın gelsinler bir güzel incelesinler. detaylı bilgiyi size verirler kafanızda soru işareti kalmaz asla.

http://www.mitsubishielectric.com.tr/tr-tr/ana-sayfa.aspx

bu sayfadan bayileri ve ürünleri inceleyebilirsiniz. önerdiğim klima sizin bütçenize göre. hatta sıkı bir pazarlık ile dahada aşşa çekersiniz. bütün bayileri ile görüşün.

çok uyguna alan arkadaşlar oldu.

hitachiden uzak durun .kötü klima değil yalnız distiribitör sorunlu. başınız ağrır ileride.

klima sektöründe müşteri memnuniyetine çok önem veren dış ürünlerde mitsubişhi elektiriktir. birde yerlilerden x birtane markadır. gerçi hizmetin içi boş ama olsun genede önem veriyor.

klima birkere alınıyor. kolay alınabilen bir mal değil. o yüzden birkere alın uzun yıllar hayırlısıyla kullanın.

• merhaba arkadaşlar

yeni taşındığım evin salonunda hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanılmak üzere klima lmayı düşünüyorum.
    evin seklini yapmaya çalıştım ama diğer bilgileride vermeye çalışayım

izmir de oturuyorum iklimi malum sıcağı fazla soğuğu çok sayılmaz
    evimin alt katında büyük bir market ve deposu bulunmaktadır marketin altında da otopark vardır. üst katım dolu
    klima takmak istediğim salon net 25 metrekare tavan tüksekliği net 2.65 metre
    bina 1 yıllık yeni bina ısı yalıtımı var
    salonda ışıklandırmaya bakan pencere ve balkona çıkan sürgülü pimapen kapı var. balkonun yanları kapalı sadece önü açık

benim düşüncem mitsubishi electrick SF 35 modelini kullanmaktan yana ama yetrliolurmu olmaz mı emin değilim.
    ME SF 35 12000 btu fiyatı kampanyalı 3400 tl görüştüğüm bir bayi nakitte 3100 e kadar indirdi.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

ne dersiniz aklımdakine devam mı edeyim yoksa fiyat performan farklı bir ürün mü tavsiye edersiniz.
    bütçem 3000 lira civarı
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    cevabınız için çok teşekkürler ama 18000 lik bir cihaz bakıyorum sf50ve de bütcemi aşıyor, comfort serisine de bulaşmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamuran_35

merhaba arkadaşlar

yeni taşındığım evin salonunda hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanılmak üzere klima lmayı düşünüyorum.
    evin seklini yapmaya çalıştım ama diğer bilgileride vermeye çalışayım

izmir de oturuyorum iklimi malum sıcağı fazla soğuğu çok sayılmaz
    evimin alt katında büyük bir market ve deposu bulunmaktadır marketin altında da otopark vardır. üst katım dolu
    klima takmak istediğim salon net 25 metrekare tavan tüksekliği net 2.65 metre
    bina 1 yıllık yeni bina ısı yalıtımı var
    salonda ışıklandırmaya bakan pencere ve balkona çıkan sürgülü pimapen kapı var. balkonun yanları kapalı sadece önü açık

benim düşüncem mitsubishi electrick SF 35 modelini kullanmaktan yana ama yetrliolurmu olmaz mı emin değilim.
    ME SF 35 12000 btu fiyatı kampanyalı 3400 tl görüştüğüm bir bayi nakitte 3100 e kadar indirdi.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

ne dersiniz aklımdakine devam mı edeyim yoksa fiyat performan farklı bir ürün mü tavsiye edersiniz.
    bütçem 3000 lira civarı

seçiminiz doğru . me den başka bir klima bakmak hata olur. klimaların kalitesi performansı ortadadır.

btu konusunda sıkıntı çıkmaz. ama genede emin olmak isterseniz ücretsiz keşif ekibi çağırın.

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    Hasan usta bir de fujitsu 12000 btu lmca modeli var. Bunlar icin de iyi oldugunu duyddum fiyat sordum bi kac yere me sf35 den yaklasik 500 lira daha ucuz.
    Fujitsu lmca nin ozellikle istma performansi iyi diye biliyorum benim kullancagim m2 kritik seviye oldugundan isitmada sorun olmamasi acisindan aradaki fiyat farkini da dusunerek tercih etmek mantikli olur mu.
    Yoksa me sf35 daha mi verimli olur. Sizce hangisini almaliyim
  • quote:

Hasan usta bir de fujitsu 12000 btu lmca modeli var. Bunlar icin de iyi oldugunu duyddum fiyat sordum bi kac yere me sf35 den yaklasik 500 lira daha ucuz.
    Fujitsu lmca nin ozellikle istma performansi iyi diye biliyorum benim kullancagim m2 kritik seviye oldugundan isitmada sorun olmamasi acisindan aradaki fiyat farkini da dusunerek tercih etmek mantikli olur mu.

kesinlikle me sf serisi ni alın. fujitsuyla karşılaştırılmayacak kadar arada fark vardır. o farkı zaten aldığınız cihaz fazlası ile hakediyor..

başım ağrımasın sorunsuz kullanayım derseniz me derim. olmadı macera aramak istiyorum derseniz fujitsuyu alabilirsiniz.
  • quote:

fujitsu eski fujitsu değil. ah nerde o eski serileri. tam bir performans canavarıydı.

firma zatev vrf lere yönelmiş durumda . fujitermaya ağırlık veriyor.

tek bir ürünü kaldığı hayran olduğum.

http://www.galeribeyaz.com/Fujitsu-AWYZ14LBCZ-Nocria,PR-54274.html

bu cihaza oldum olası hastayımdır.

• quote:

cevabınız için çok teşekkürler ama 18000 lik bir cihaz bakıyorum sf50ve de bütcemi aşıyor, comfort serisine de bulaşmak istemiyorum.

sf 50 demedim sf42 dedim. tabiki kararda sizindir. klima işinde macera boldur. seçim sizin.
  • quote:

Arkadaslar oncelikle herkese selamlar. Yaklasik 1 aydir klima kirliligi icinde debeleniyorum😀 18000 btu bir klima alicam oncelikli kullanim alani isinma olucak.servis konusunda sikinti yasamayacagim sarfiyat konusunda tasarruflu bir cihaz ariyorum. Simdiye kadar hitachi ras-s18h2aa e yakinim 3200 9 taksit.4000 tl ye kadar cikabilirim.simdiden tesekkurler.

VALLA AÇIKCA SÖYLEYİM BU SERVİSLER ŞANS İŞİ BİLEN VAR BİLMEYEN VAR CİHAZI O AKDAR KÖTÜ MONTE EDİYOIRLARKİ CİHAZI MAHVEDİYIORLAR ONDAN SONRA CİHAZI KÖTÜLÜYORLAR BURDA KÖTÜLEYENLER BELLİ AZ COK O YÜZDEN ŞANSIN ACIK OLSUN SERVİS KONUSUNDA
  • hasan usta bende fikrini tavsiyeni çok merak ediyorum günlerdir bekliyorum ama gözünden kaçtı sanırım.. 70-80 m2 bir alan çatı katı.. mutfak yemek masası ve oturma odası aynı yerde biraz büyük bir alan.. çatı katı olduğundan yazın çok sıcak oluyor, kışında çok soğuk.. 24 BTU klima almayı düşünüyorum.. ama 12 btu 12 btu 2 adet mi alsam diye düşündüm? farklı açılarda farklı yerlerde ama aynı salonda 2 klima birbirine zarar verirmi? sizce tek 24 mü yok 12+12 şeklindemi almalıyım? ilk hedefimiz amacımız soğutma.. ve her iki durumda da elektrik açısından hangisi daha tasarruflu olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: snl_

hasan usta bende fikrini tavsiyeni çok merak ediyorum günlerdir bekliyorum ama gözünden kaçtı sanırım.. 70-80 m2 bir alan çatı katı.. mutfak yemek masası ve oturma odası aynı yerde biraz büyük bir alan.. çatı katı olduğundan yazın çok sıcak oluyor, kışında çok soğuk.. 24 BTU klima almayı düşünüyorum.. ama 12 btu 12 btu 2 adet mi alsam diye düşündüm? farklı açılarda farklı yerlerde ama aynı salonda 2 klima birbirine zarar verirmi? sizce tek 24 mü yok 12+12 şeklindemi almalıyım? ilk hedefimiz amacımız soğutma.. ve her iki durumda da elektrik açısından hangisi daha tasarruflu olur..

arkadaşım kusura bakmayın dediğiniz gibi oldu sanırım.

evinizin yalıtım durumunu ve ilinizi bilmiyorum yalnız ısıtmada o btu size yetmez.

soğutmada sıkıntı yok hertürlü soğur .

iki klima ortamı daha çabuk iklimlendircektir. farklı açılardan koyulabilir evinizin durumuna göre.

birbirine zarar vermez ikiside çalışır bu konuda sıkıntı yok.

12+12 hem çabuk iklimlendirmede hemde yakıt açısından daha iyi olur düşüncesindeyim.

tabi buraya koyacağınız klimalarda önemli. alt seri bir klima taktırırsanız fatura biraz cebinizi yakar.

soğutmada çok sıkıntı çıkmasada ısıtmada yakıt sizi üzer.

• Arkadaşlar öğrenciyim odam 15 20 m2 iki pencere var bana elektriği az yakan hesaplı sorunsuz klima tavsiye edermisiniz ısınma için kullanmak istiyorum.evde yalıtım yok çatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1948685BE -- 23 Ağustos 2015; 2:19:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

Arkadaşlar öğrenciyim odam 15 20 m2 iki pencere var bana elektriği az yakan hesaplı sorunsuz klima tavsiye edermisiniz ısınma için kullanmak istiyorum.evde yalıtım yok çatı

bütçenizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

Arkadaşlar öğrenciyim odam 15 20 m2 iki pencere var bana elektriği az yakan hesaplı sorunsuz klima tavsiye edermisiniz ısınma için kullanmak istiyorum.evde yalıtım yok çatı

bütçenizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

1500-2500 arası ustam
  • quote:

Orijinalden alıntı: klimatavsiye

Merhab arkadaşlar , ben şimdi kışın ısınma ağırlıklı klimayı kullanacağım , yazın hafif serinlik yapsın yeter. Soğukluk olarak beklentim ortalama iken kışın ısıtma beklentim yüksek.

Sizce dış üniteyi rüzgarlı ama daha soğuk olan kısmamı yerleştireyim yoksa güneşe daha fazla bakan ve soğuk rüzgar esintisinden korunan yere mi yerleştireyim.
    Rüzgar ısı birikmesini pervaneye bile kalmadan kendiliğindne halleder ama kışın esen soğuk kuzey rüzgarı dezavantaj olur mu ?

Teşekkürer cevabınız için.

arkadaşım tabikide korunaklı yere koydurun. kuzeye bakan yerle diğer yerler arasında kışın fark eder.

• Herkeze merhabalar arkadaşlar

Evim için klima almayı düşünüyorum fakat bir türlü karar veremedik henüz

120 m2 evimin tamamını ısıtıcak yada en azından soğutmanın bazı odalarına yetmesini düşündüğüm

1500-3000 tl arası klima düşünüyorum öncelik olarak daikın ve samsung markalarını düşünüyorum ama sizlerinde farklı marka tavsiyesi varsa değerlendirebeilirim

tecrübeli arkadaşların yardımcı olmalarını görüşlerini iletmelerini rica ediyorum
  • Arkadaşlar İstanbul'da oturuyorum ve 35 m2 salonumdaki eski klimamı değiştirmek istiyorum. Daikin Emuraya bittim. Dehşet bir tasarım yapmışlar ancak bütçeme uygun modeli FTXJ35LS ve fiyatı 4650 TL. Klimayı sadece soğutma amaçlı yazın kullanıyorum. Bu klimanın soğutma kapasitesi 12.000 btu. Benim salon için 18.000 uygun ama acaba 12.000 btu yeterli gelir mi diye size sormak istedim. Sarfiyatı 10-20 tl daha çok olsun çok önemli değil ama odayı soğutmama gibi bir durumu olur mu? Şu anki 18.000 btu eski Arçelik klima yavaş modu yok ve acaiyip hızlı üfürdüğünden sürekli manuel aç kapa ile kullanıyoruz. Odayı buz gibi yapmasada normal sıcaklığa getirse kafi. Emuranın 18.000 lik üst modeli ile arasında 2000 TL fark var.

Aslında Mitsubishi MSZ-GE Deluxe Power 18.000 btu alabiliyorum. Yatak odamda 9000 btu olanı var ve çok memnunum. Ancak Emura'nın tipi ve muhteşem gri modeli beni benden aldı. Ne yapsam bilemiyorum... :(

• Neden mi marka isimler tercih ediliyor ben söyleyeyim evimizin altında boche servis var iısınmak için mitsibushy heavy 48000 BTU lu klima kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Megas-XLR ver. 2.0

Hasan usta sana önceleri pm de attım cevap vermedin. Bize neden Samsung almayalım ? Neden Vestel almayalım ? Neden Arçelik almayalım ? v.b. marka klimaları almayalım gibi sorularada cevap verirsen seviniriz.

ben bu konuda şunu söyleyeyim, izmirde yaşıyorum, geçen yıl 2 adet samsung klima aldım, biri arıza yaptı. ben, hayatımda bu kadar kötü, laçka, ilgisiz bir servis görmedim. evde samsung buzdolabı, tv filan var, biraz da ona güvenerek bu markayı aldım. (tabi bu, tüm samsung ürünlerini başarılı yapmıyor, örneğin bulaşık makineleri berbattır.) şu anda alacak olsam, kesinlikle almam. resmen psikolojimi bozdu adamlar
    veririm 300-500 daha, alırım mitsubishi, bakarım rahatıma
    bu arada, sıfr buradaki yorumlara bakarak klima alan hata yapar

• 
Sayfa: önceki 15221523152415251526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.