Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15211522152315241525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben marka vermiyeceğim, forumda bir çok marka öneriliyor, ama acizane önerım 2 adet 12.000 btu klıma almanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanım Rehberi

quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

Arkadaşlar 2000tl ye kadar klima arıyorum soğutulacak ortam 2 pencereli gündüz güneş alan 23m2 bir yer.

Uğur USMART 12 12000 Btu İnverter Klima A ENERJİ

Airfel AS12-0942/SINV INV 12.000 Btu Inverter

ayrıca pm attım

Hocam banada pm atın airfel in bu modeli ile 2100 2200 e samsung ar9000 12000btu alabiliyorum mesaj atın lütfen

tercihinizi airfelden yana kullanın. samsungtan uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Closer

arkadaşlar, 18btu inverter bi klima arıyoruz. fiyat olarak en son 2700 lere çıkabiliyoruz. Bu fiyat bandında en çok tercih edilen veya alınması gereken klima nedir?

arkadaşım o bütçeye en uygun airfel klimalar var şu an güvenilecek. yalnız kurulumda bakır boru farkı vermeniz gerekiyor.

internette çok ucuza alınabiliyor. iyi bir araştırma ile.
  • quote:

quote:

arkadaşlar, 18btu inverter bi klima arıyoruz. fiyat olarak en son 2700 lere çıkabiliyoruz. Bu fiyat bandında en çok tercih edilen veya alınması gereken klima nedir?

arkadaşım o bütçeye en uygun airfel klimalar var şu an güvenilecek. yalnız kurulumda bakır boru farkı vermeniz gerekiyor.

Örnek bi link atabilirmisiniz? Nasıl birşey almam gerektiğini bilmem için.

Biraz kendim inceledim klimaları ama lg econo buldum. Airfel le kıyaslarsak sizin tercihiniz ne olurdu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Örnek bi link atabilirmisiniz? Nasıl birşey almam gerektiğini bilmem için.

Biraz kendim inceledim klimaları ama lg econo buldum. Airfel le kıyaslarsak sizin tercihiniz ne olurdu?

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as18-0933inv.html

bu linkten inceleyebilirsiniz.

ben tercihinizi airfelden yana yapmanızı öneririm. son karar sizindir.

• Arkadaşlar ME hangi modeli Melcloud u destekliyor? Eve gelmeden evi cep telefonundan soğutmak güzel olsa gerek.

• merhaba,
    me sf35 modelini aldım. klimayla komp. birbirlerine çok yakın 2-2.5 mt kadar boru kullanıldı.
    montajı yapan usta 6dk kadar vakumlama yaptı ve boru mesafesi kısa bizim vakum pompamızda büyük olduğu için 6dk lık vakumlamanın yeterli olacağını söyledi.
    sizce bu kadar vakumlama yeterli midir. şu an soğutmada bir problem yok ama ilerde performansta düşme yaşanır mı?
  • 25 m2 salonumuz var.Öğleden akşama kadar sürekli güneş alıyor, 2 camlı.1750 TL bütçem var.Hangi klimayı önerirsiniz ? pek bilgim yok
  • Hasan usta sana önceleri pm de attım cevap vermedin. Bize neden Samsung almayalım ? Neden Vestel almayalım ? Neden Arçelik almayalım ? v.b. marka klimaları almayalım gibi sorularada cevap verirsen seviniriz. Mesela ben rubeni klima , Olifeni klima hakkında konular açtım ama kimse cevap vermiyor ? Ben evde ki beyaz eşyamı samsung dan dizdem ve allaha şükür Maşşallahı var neden Samsung klima almayalım mesela ? özellikle samsungun İnventer ına ben güveniyorum çünkü ürettikleri çip bence gayet başarılı evet belki klima sektörüne yeni girdi ama sonuçta devre çip işlemci üretimlerinde samsung çok başarılı bir firmadır. Bak ben geçen yıl samsungdan 3300 tl A++ ürünler seçip beyaz eşyamı dizdim hemde pahalısı olan İNOX lardan ve ozamanda forumlarda şöyle almayın böyle etmeyin samsung kötü çevremde ki insanlarda diyordu ama bu yıl bakıyorum bana şöyle kötü alma etme vs diyen insanlar SAMSUNG BAYİLİ almışlar :D yani servis işini çözünce samsung bir anda beyaz eşyada güzel oldu alla alla geçen yıl da aynı kalite mal üretiyordu bu yılda :D komik yani neye göre ALMA DİYORSUN bize beni ve diğer arkadaşlar aydınlatman gerek mesela AİRFEL al dediğin zaman arkadaşlar şunlar şunlar var demen lazım niye diyorum bunu bak ben aşşağada airfelin kataloğunu buldum katalokta sadece SEER ve SCOP değerleri yazıyor Normal verimlilik hakkında bir bilgi yok yani EER ve COP değerleri yazmıyor ama bak Samsungun sayfasında bütün veriler yazıyor ve AİRFELden üstün ayrıca Antalya'da 28 tane bayi ve 20 tane Klima Ustası ile görüştüm Airfel satanlar da dahil dedikleri şey şu " Airfel eski klimaları güzel başarılı insanlarımız Daikin Güvencesi altında hemen atlıyor ama esasenda Çin malıdır ha 1999 yılında kurulmuştur ve Türkiye'de ciddi ve Dünyada da ciddi başarılar elde etmişlerdir ancak İnventer klimaları Randımanlı değil İnventer olayını oturtamadılar ve bu konuda sattığımız ürünlerde de olumlu yorumlar almadık biraz daha zaman ihtiyacı var mesela Airfel hala AC inventer kullanıyor DC inventer ise daha Tasaruflu " bak Usta neler dedi anlattı bana aşşağıda da Airfel in broşürü var istersen baka bilirsin Normal verimlilik olan EER ve COP değerleri yok " PT KATSAYISI 2,60 , 3,70... " giden katsayılar var eğer bunlar her klima için ki

ŞU sayfada:http://klimalar.blogspot.com.tr/2012/03/cop-ve-err-degeri-nedir-ne-anlama-gelir.html

EER nin COP un türkçe karşılığı da var anlatıyor tam Türkçesi Performans Katsayısı demek ve eğer Airfel normal verim 2,60 ise bu ürün bırak A sınıfı D sınıfına giriyor. Aşşağıda konu ile alakalı açtığım TOPİC var istersen bir incele:

Benim TOPİC:http://forum.donanimhaber.com/m_109206347/tm.htm

Bu da Airfel in kataloğu:

http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Sezonsal-Inverter-Klima-Brosuru.pdf.

Bak buda ALMA DEDİĞİN SAMSUNG AR5600 SERİSİ KATALOĞU

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201506/20150622104409207/150603_SK_GOOD_INV_A3050_IBIM_TR_DB68-05145A-03.pdf

TEK TEK AÇIKLAMIŞ SEZONSAL VERİMLİLİK VE NORMAL VERİMLİLİKLERİ EER COP SEER SCOP malesef Airfel de yok bu açıklamalar. Neyse ben Rubeni hakkında Olifeni Hakkında da konular açtım Airfel hakkında da konu açtım açtığım konuları gördün veya görmedin bilemem ama sorduğum sorulara kaçamak cevap verdiğin kesin 2-3 gündür çünkü burda ki konuya yorum atıyorsan benim sana attığım PM de görmüş olman gerek neden sorularıma açıklama getirmiyorsun veya konularıma yorum yazmıyorsun bilmiyorum ama Hem DH gezinip benim konularımı da görmemiş olman biraz şüphe çekiyor haberin olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Megas-XLR ver. 2.0 -- 20 Ağustos 2015; 15:13:23 >

• Arkadaşlar DAIKIN Emura'nın btu değerleri neden böyle düşük? En üst modeli soğutmada 16400 btu. Halbuki Shira'nın Emura'dan daha ucuz fiyata sahip en büyük modeli 24000 btu. Hangisini almak lazım? Ne önerirsiniz?

• Mitsubishi Electric güncel fiyat listesi elinde olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 20 Ağustos 2015; 15:20:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megas-XLR ver. 2.0

Hasan usta sana önceleri pm de attım cevap vermedin. Bize neden Samsung almayalım ? Neden Vestel almayalım ? Neden Arçelik almayalım ? v.b. marka klimaları almayalım gibi sorularada cevap verirsen seviniriz. Mesela ben rubeni klima , Olifeni klima hakkında konular açtım ama kimse cevap vermiyor ? Ben evde ki beyaz eşyamı samsung dan dizdem ve allaha şükür Maşşallahı var neden Samsung klima almayalım mesela ? özellikle samsungun İnventer ına ben güveniyorum çünkü ürettikleri çip bence gayet başarılı evet belki klima sektörüne yeni girdi ama sonuçta devre çip işlemci üretimlerinde samsung çok başarılı bir firmadır. Bak ben geçen yıl samsungdan 3300 tl A++ ürünler seçip beyaz eşyamı dizdim hemde pahalısı olan İNOX lardan ve ozamanda forumlarda şöyle almayın böyle etmeyin samsung kötü çevremde ki insanlarda diyordu ama bu yıl bakıyorum bana şöyle kötü alma etme vs diyen insanlar SAMSUNG BAYİLİ almışlar :D yani servis işini çözünce samsung bir anda beyaz eşyada güzel oldu alla alla geçen yıl da aynı kalite mal üretiyordu bu yılda :D komik yani neye göre ALMA DİYORSUN bize beni ve diğer arkadaşlar aydınlatman gerek mesela AİRFEL al dediğin zaman arkadaşlar şunlar şunlar var demen lazım niye diyorum bunu bak ben aşşağada airfelin kataloğunu buldum katalokta sadece SEER ve SCOP değerleri yazıyor Normal verimlilik hakkında bir bilgi yok yani EER ve COP değerleri yazmıyor ama bak Samsungun sayfasında bütün veriler yazıyor ve AİRFELden üstün ayrıca Antalya'da 28 tane bayi ve 20 tane Klima Ustası ile görüştüm Airfel satanlar da dahil dedikleri şey şu " Airfel eski klimaları güzel başarılı insanlarımız Daikin Güvencesi altında hemen atlıyor ama esasenda Çin malıdır ha 1999 yılında kurulmuştur ve Türkiye'de ciddi ve Dünyada da ciddi başarılar elde etmişlerdir ancak İnventer klimaları Randımanlı değil İnventer olayını oturtamadılar ve bu konuda sattığımız ürünlerde de olumlu yorumlar almadık biraz daha zaman ihtiyacı var mesela Airfel hala AC inventer kullanıyor DC inventer ise daha Tasaruflu " bak Usta neler dedi anlattı bana aşşağıda da Airfel in broşürü var istersen baka bilirsin Normal verimlilik olan EER ve COP değerleri yok " PT KATSAYISI 2,60 , 3,70... " giden katsayılar var eğer bunlar her klima için ki

ŞU sayfada:http://klimalar.blogspot.com.tr/2012/03/cop-ve-err-degeri-nedir-ne-anlama-gelir.html

EER nin COP un türkçe karşılığı da var anlatıyor tam Türkçesi Performans Katsayısı demek ve eğer Airfel normal verim 2,60 ise bu ürün bırak A sınıfı D sınıfına giriyor. Aşşağıda konu ile alakalı açtığım TOPİC var istersen bir incele:

Benim TOPİC:http://forum.donanimhaber.com/m_109206347/tm.htm

Bu da Airfel in kataloğu:

http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Sezonsal-Inverter-Klima-Brosuru.pdf.

Bak buda ALMA DEDİĞİN SAMSUNG AR5600 SERİSİ KATALOĞU

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201506/20150622104409207/150603_SK_GOOD_INV_A3050_IBIM_TR_DB68-05145A-03.pdf

TEK TEK AÇIKLAMIŞ SEZONSAL VERİMLİLİK VE NORMAL VERİMLİLİKLERİ EER COP SEER SCOP malesef Airfel de yok bu açıklamalar. Neyse ben Rubeni hakkında Olifeni Hakkında da konular açtım Airfel hakkında da konu açtım açtığım konuları gördün veya görmedin bilemem ama sorduğum sorulara kaçamak cevap verdiğin kesin 2-3 gündür çünkü burda ki konuya yorum atıyorsan benim sana attığım PM de görmüş olman gerek neden sorularıma açıklama getirmiyorsun veya konularıma yorum yazmıyorsun bilmiyorum ama Hem DH gezinip benim konularımı da görmemiş olman biraz şüphe çekiyor haberin olsun :)

bu kadar araştırmışsın o zaman senin bilgiye ihtiyacın yok. kafana göre konular açıyorsun. bir o klimadan bir bu klimalara atlıyorsun. sana hangi klima hakkında cevap vermek zor iş. böyle giderse bütün markalarla ilgili konu açacaksın.

alıcı sensin . memnun olduğun ürünleri almaya devam et. benden sana bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

merhaba,
    me sf35 modelini aldım. klimayla komp. birbirlerine çok yakın 2-2.5 mt kadar boru kullanıldı.
    montajı yapan usta 6dk kadar vakumlama yaptı ve boru mesafesi kısa bizim vakum pompamızda büyük olduğu için 6dk lık vakumlamanın yeterli olacağını söyledi.
    sizce bu kadar vakumlama yeterli midir. şu an soğutmada bir problem yok ama ilerde performansta düşme yaşanır mı?

klimanız hayırlı olsun arkadaşım. çok iyi bir seçim yapmışsınız. klima gibi klima almışsınız.

vakuma takılmayın o süre yeterlidir. klimanızla uzun yıllar mutlu mesut, bol performanslı, az faturalı günler dilerim.
  • Yani bende oturup o kadar uzun yazı yazdım boşaymış bende bekliyorum. Airfel alınır şu yüzden.... Daikin alınır bundan dolayı... vs bak gene kaçamak cevap neden sorularına gene bir cevap yok AİRFEL ile ilgili yazdığım olaya İTİRAZ bile etmedin ama akıl vermeye gelince 1. si helal ! Al benden de bu kadar sana ozaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: qrolica

25 m2 salonumuz var.Öğleden akşama kadar sürekli güneş alıyor, 2 camlı.1750 TL bütçem var.Hangi klimayı önerirsiniz ? pek bilgim yok

arkadaşım bu bütçeye uygun airfel klimalar ve uğur klimalar var.

soğutma amaçlımı kullanacaksınız. ara kat veya son katmıdır. evinizin yalıtım durumu nedir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

merhaba,

klimanız hayırlı olsun arkadaşım. çok iyi bir seçim yapmışsınız. klima gibi klima almışsınız.

vakuma takılmayın o süre yeterlidir. klimanızla uzun yıllar mutlu mesut, bol performanslı, az faturalı günler dilerim.

allah razı olsun. inşallah herkese çok çok daha iyileri nasip olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaşlar DAIKIN Emura'nın btu değerleri neden böyle düşük? En üst modeli soğutmada 16400 btu. Halbuki Shira'nın Emura'dan daha ucuz fiyata sahip en büyük modeli 24000 btu. Hangisini almak lazım? Ne önerirsiniz?

neden düşük cop degeri ne kadar yüksek ise yani aşagıda olursa ucuz klimadır ama yüksek olursa fiyatı çok fark eder örnek 3,20 cop degeri olan cihaz 2000 tldir ama cop degeri 4,3 olan 4000 tldir umarım yeterince açıktır.
  • quote:

quote:

25 m2 salonumuz var.Öğleden akşama kadar sürekli güneş alıyor, 2 camlı.1750 TL bütçem var.Hangi klimayı önerirsiniz ? pek bilgim yok

soğutma amaçlımı kullanacaksınız. ara kat veya son katmıdır. evinizin yalıtım durumu nedir.

soğutma amaçlıdır.bina 5 katlı, 4.katta oturuyoruz.yalıtım durumunu pek bilmiyorum açıkçası.
  • quote:

quote:

quote:

soğutma amaçlıdır.bina 5 katlı, 4.katta oturuyoruz.yalıtım durumunu pek bilmiyorum açıkçası.

AIRFEL DAYLUX 12000 BTU

AİRFEL GREEN 12000 BTU

Uğur UACI 12 Duvar Tipi DC Inverter Klima

AİRFEL AS12-0940/İNV(12.000'LİK) İNVERTER KLİMA

ucuzdan pahallıya doğru sıraladım. kısa süreli (saat) kullanacaksanız üsttekileri öneririm. ama sürekli kullanılacaksa inverter almanız yani en alttaki iki ürün sizin için iyi olacaktır.

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 15211522152315241525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.