Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1522. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15201521152215231524
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KaFKa

Arkadaşlar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 18 bin lik bir klima alacağım ve araştırma yaptıktan sonra bütçeyi de çok zorlamamak için Airfel markasında karar kıldım fakat on-off modeliyle inverter modeli arasında kararsız kaldım. 1600 liraya düz modeli (Airfel Green AS18-0930), 2300 e inverter modeli (Airfel AS18-0942-SINV) var. Aradaki farka değer mi sizce. Kullanım alanım 25 m2 salon ve kapı olmadığı için aşağı yukarı 20m2 civarında koridor da işin içine giriyor. Yalıtım orta seviyede. Sadece yazın soğutma amaçlı olarak günde 4-5 saat civarı kullanmayı düşünüyorum. on-off ile inverter klimalar arasındaki farkları çalışma prensibi bakımından az çok biliyorum, ama kullanım şekli ve süresi de işin içine girince kararsız kaldım. Aradaki 700 lira farka değer mi sizce? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

sadece 4-5 saat içinse inverter almanızın bir anlamı yok. green serisi iyidir sizi üzmez.

ama dersenizki saatler uzar o zaman ınverter derim. aradaki farkada değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: the-music

quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Klima almayı düşünüyorumda mitsubishi MSZ-FH24VE düşünüyorum 1300 euro fiyatı bu markayı önerirmisiniz

benim için önemli olan faturam olduğunca tasarruf etmek enerji tasarrufu konusunda ısıtma ve soğutmada A+++ bi klima değer mi acaba fiyatı 9000 btu için biraz abes

arkadaşım klimanın kralını seçmişsiniz. piyasadaki en iyi klimadır. me kalitesini araştırmışsınızdır sanırım. kalitesi tartışılmazdır. servisi mükemmeldir.firma herzaman müşterisinin yanındadır.

fiyatları yüksek ,tabi kalite ve performansıda yüksek.imkanınız varsa bir kere alın ve uzun yıllar hem sizler hem evdekiler hemde faturalarınız rahat etsin.

bende bu modelin 12000 btu su var.tek kelime ile mükemmel.

kime sorarsanız sorun bu klima tektir.daıkın ururu sarara dan sonra.

Bende msz fh 24 ve var.memnunum.
    Iki odayi arada koridor olmasina ragmen toplamda 40 m2 i sogutabiliyor.klima benim odamda ve odam 15-20 m2 falan.odamin kapisini kapatim 25 derec de gece modunda calistiriorum.cunku dereceyi 24 yapsam veya fanli calistirsam usumeye basliyorum:)).
    Cok ozellikli bir klima.
    Ben sogutma amacli aldigim icin memnunum.
    Isatma amacli kullanmadigim icin bilemicem.
    Sessiz diye bilirim.
    Gece modundayken leptopun fan sesinden klimanin sesi hic duymuorum:).
    Sonuc olarak tavsiye ederim.

memnun olmanıza ve güzel bir seçim yapmış olmanıza sevindim. klimanız son derece güzel .ısıtmadada asla sizi üzmez. aynı metraja vurun bakın nasıl ısıtıyor. bunlar ısıtmada dahada bir güzel klimalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

Orijinalden alıntı: Divizör

quote:

valla zorlamak gerek. 3-4 mıslı fiyat olur mu allahışkına.bu gun soramadım.takip ediceğim.

bende klima için bakır boru aldırdım istanbul-karaköyden metre fiyatı değilde ağırlık ile fiyat belirliyorlar siz alırken metre söylüyorsunuz onlar m fiyatını ağırlığında hesaplıyorlar ben 5.5m aldım 1/4 ve 1/2 boruları toplamda 2kg dan biraz fazla gelmişti 50tl den biraz fazla tutmuştu fiyatı, resimde bakır boruyu aldığım yerin kartı var oradan fiyat soarabilir bigi alabilirsiniz gerçi siz izmirdesiniz ama en azında piyasa hakkında bilgi alırsınız
    . Boruların dış kısımlarına boru izolasyonu malzemesimnden aldım 1 adeti 2m oluyor
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-38
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-14
    bakır boruyu havşalatmak gerçekten sorun oldu benim için adamlar havşayı açmayı beceremiyorlar 3 kere havşa açtırmak zorunda kaldım borunun yanaklarını havşa yaparken içine katlıyorlar bazende borunun yanakları kesik kesik çıkartıyorlar dikkatli incelemek lazım yoksa onlara göre bu sorun olmazmış gaz kaçağı yaşanmaması için havşa düzgün olmalı
    [simage][/simage]

valla bakır borunun fiyatını sormuştum ama kilo mu metre mi tam haıtrlamıyorum,sanki been metre fiyatını sordum gibi.
    benım klıma da bakır boru mu alimunyum mu t am bilemiyorum.alimunyum ise servis değiştirır mı onu da bilmiyorum,
    bu havşa işlemi borunun her iki ucunamı açılıyor, diyelim ki havşa açıldı boru uzun veya kısa gelirse
    havşa işlemi yeniden mi yapılacak, havşa işlemini bakır boruyu satan mı yapıyor,servis mi yapıyor,

havşayı servis borunun mesafesini ayarlayıp kesip havşalıyor ama bana denk gelen hırbolar beceremdiler havşayı adam bakır boruyu kese kese aliminyuma geçti aliminyum boruya havşa açmış fark etmesem o boruyu kullanacaktı
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    sizin klima durumunu bilmiyorum şayet aliminyum boru çıkarsa ve sizde aliminyum boru kullanmak istemesseniz bakır borunun metresini biraz fazla iteliyorlar benim baklır borular 5.5m ve 50tl civarı bir fiyata aldım eğer servis değiştirse 200tl fiyatı bulurdu

• 12000lik 2000tl alti bana da bi klima tavsiyesinde bulunsaniz sogutma amacli .
    Samsung dusundum uzak dur demis herkes airfel mi mantikli ,yoksa yerli beko falan mi.almali
    Cok.ses yapmasa iyi olur
    Bir.cok.yorumu okudum ama sudur diyemedim.ondan yazdim
    garantiden sonra da beni uzmeyecek bir.cihaz olmali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 9000 btu 2500 tl civarı kaliteli bir klima tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

valla zorlamak gerek. 3-4 mıslı fiyat olur mu allahışkına.bu gun soramadım.takip ediceğim.

bende klima için bakır boru aldırdım istanbul-karaköyden metre fiyatı değilde ağırlık ile fiyat belirliyorlar siz alırken metre söylüyorsunuz onlar m fiyatını ağırlığında hesaplıyorlar ben 5.5m aldım 1/4 ve 1/2 boruları toplamda 2kg dan biraz fazla gelmişti 50tl den biraz fazla tutmuştu fiyatı, resimde bakır boruyu aldığım yerin kartı var oradan fiyat soarabilir bigi alabilirsiniz gerçi siz izmirdesiniz ama en azında piyasa hakkında bilgi alırsınız
    . Boruların dış kısımlarına boru izolasyonu malzemesimnden aldım 1 adeti 2m oluyor
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-38
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-14
    bakır boruyu havşalatmak gerçekten sorun oldu benim için adamlar havşayı açmayı beceremiyorlar 3 kere havşa açtırmak zorunda kaldım borunun yanaklarını havşa yaparken içine katlıyorlar bazende borunun yanakları kesik kesik çıkartıyorlar dikkatli incelemek lazım yoksa onlara göre bu sorun olmazmış gaz kaçağı yaşanmaması için havşa düzgün olmalı
    [simage][/simage]

valla bakır borunun fiyatını sormuştum ama kilo mu metre mi tam haıtrlamıyorum,sanki been metre fiyatını sordum gibi.
    benım klıma da bakır boru mu alimunyum mu t am bilemiyorum.alimunyum ise servis değiştirır mı onu da bilmiyorum,
    bu havşa işlemi borunun her iki ucunamı açılıyor, diyelim ki havşa açıldı boru uzun veya kısa gelirse
    havşa işlemi yeniden mi yapılacak, havşa işlemini bakır boruyu satan mı yapıyor,servis mi yapıyor,

havşayı servis borunun mesafesini ayarlayıp kesip havşalıyor ama bana denk gelen hırbolar beceremdiler havşayı adam bakır boruyu kese kese aliminyuma geçti aliminyum boruya havşa açmış fark etmesem o boruyu kullanacaktı
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    sizin klima durumunu bilmiyorum şayet aliminyum boru çıkarsa ve sizde aliminyum boru kullanmak istemesseniz bakır borunun metresini biraz fazla iteliyorlar benim baklır borular 5.5m ve 50tl civarı bir fiyata aldım eğer servis değiştirse 200tl fiyatı bulurdu

benımklıma montajı 2 ay kadar önce yapıldı.klımada bakır borumu alimınyum boru mu kullanıldı bilmiyorum.iç ve dışünıte yakınlığı 40-60 cm civarı.yanı arada bir duvar var.dış unıtenın arkasına baktıgımda kıvrılmış şekilde bır boru yok.sankı forumda okudugum kadarı ile bakır boru enaz z 2-3 m olmalı diyordu.bu borunun kısa olması dogru değil şeklinde idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

12000lik 2000tl alti bana da bi klima tavsiyesinde bulunsaniz sogutma amacli .
    Samsung dusundum uzak dur demis herkes airfel mi mantikli ,yoksa yerli beko falan mi.almali
    Cok.ses yapmasa iyi olur

önceliğiniz midea olsun. airfel ve uğur klimalarda sizi üzmez. uğur klimalarda midea üretimidir. yerlilerden uzak durmanız iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

quote:

ben izmir çankaya sormuştum bakır boruyu m si 10-15 tl demişti.tam da hatırlamıyorum ama yarın yine sorucağım.

Tamamda servisler dışardan aldığımız bakır boruyu takıyorlar mı? Alıp gelsek biz bunu takmayız derler miki? Metresine 40 tl verdim pahalıda buldum ama serefsizler iyi taktı klimayı xD

evet 40 fazla en fazla 20 tl geçmez en kalitelisi ve bunlar bahanede uydurur ne derler çin malıdır 5 tl olanlar der :) yada birinci sınıf bakır 40 tl normaldir derler ey yavrum ey toplumu keriz sanıyorlar kendileri cok akıllı elinde olmadı kendi imkanınız varsa alım olarak kendiniz alınız arkadaşlar takmama durumu olamaz kesinlikle adam işiniz düzgün havşa actın ömürlük tür bilerek patlatırda kötülemek için iyi niyetli servis ve montajcı bulmak zor bu piyasada hep bakırdan hem montajdan kazanıyorlar len hakkın neyse metresi neyse onu al arada 20 tl gecirim metreden kazanan cok neyse uyanık olsun herkes

• arkadaşlar merhaba çok tartışıyoruz.. içinden çıkamıyoruz.. tam olarak 3000 bütçemiz var..
    tabikide zorlayarak 3100-3200 ek masraflarıda düşündük ama 3000 olarak düşünelim..
    70-80 m2 bir alan için salon ve mutfak açık alan.. (çatı katı bina yalıtımı yok çatı yalıtımı var)

1 adet baymak 24000 btu almayı düşünüyorduk daha sonra 2 adet baymak 12000 btu aklımıza geldi..
    akım gücünden sıkıntı çekermiyiz? genelde soğutma amaçlı kullanılacak tabi ısıtmasıda kullanılır..

70-80 m2 alan için tek 24 btu mu yoksa 12 btu + 12 btu 2 adet klimamı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 18 Ağustos 2015; 13:58:58 >
  • 21 m2'lik salon için klima bakıyorum, salonun kapalı balkona ve diğer 3 odaya kapısı var, yani salon evin merkezinde :) ve saat 11'e kadar güneş alıyor, sonrasında salona güneş girmiyor ama İstanbul artık çekilemeyecek kadar sıcak. Daire ara katta ön ve arka cephe yalıtımı mevcut binada.
    Sadece soğutma için kullanacağım ve günde en fazla 8 saat ve toplamda 3 ay kullanılır muhtemelen. Aşağıdaki 9000 btu'luk Airfel modelini beğendim, benim işimi görür mü acaba? Bilgili arkadaşlardan cevap alabilir miyim? 1350 liraya gelecek klima, kredi kartı puanı kampanyası ile. Fiyat/performans oranı önemli benim için.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-as09-0940-inv-9-000-039-lik-inverter-klima-180715820

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 18 Ağustos 2015; 19:10:21 >

• Khalasar kullanıcısına yanıt
    12000lik anca yeter oraya 500tl buyutmen lazım butceni

• Diğer odaları soğutmasına gerek yok aslında, kapıları kapalı tutarız muhtemelen bu durumda yeter mi hocam 9000 btu sizce?
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    Ben genede 12lik alırdım yeter heralde ama .

• quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

21 m2'lik salon için klima bakıyorum, salonun kapalı balkona ve diğer 3 odaya kapısı var, yani salon evin merkezinde :) ve saat 11'e kadar güneş alıyor, sonrasında salona güneş girmiyor ama İstanbul artık çekilemeyecek kadar sıcak. Daire ara katta ön ve arka cephe yalıtımı mevcut binada.
    Sadece soğutma için kullanacağım ve günde en fazla 8 saat ve toplamda 3 ay kullanılır muhtemelen. Aşağıdaki 9000 btu'luk Airfel modelini beğendim, benim işimi görür mü acaba? Bilgili arkadaşlardan cevap alabilir miyim? 1350 liraya gelecek klima, kredi kartı puanı kampanyası ile. Fiyat/performans oranı önemli benim için.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-as09-0940-inv-9-000-039-lik-inverter-klima-180715820

ben bizm çarşıdan demirdökum elektrıklı termosifon aldım.satıcı çok ilgili.zaten yorumcu puanıda oldukça yuksek

ben de bu klimayı almayı çok arzu ediyordum ama olmadı başka marka aldım eve 3.servis geldi.tabii airfel klımayı blemıyorum..l

• quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

21 m2'lik salon için klima bakıyorum, salonun kapalı balkona ve diğer 3 odaya kapısı var, yani salon evin merkezinde :) ve saat 11'e kadar güneş alıyor, sonrasında salona güneş girmiyor ama İstanbul artık çekilemeyecek kadar sıcak. Daire ara katta ön ve arka cephe yalıtımı mevcut binada.

arkadaşım 21 m2 için bu klima size yeterli. airfellerde güzeldir. yalnız kurulumda bakır boru ile montaj yaptırınız. buda ek ücretidir. 12000 btu ya gerek yoktur. ısıtmada bile yoktur. sizin evin durumuna göre . saygılar.

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yorumlar için. Bakır boru içinde yukardaki yorumları dikkate alarak kendim alırım bir dükkandan gelenlere monte ettiririm artık.

@DEMİRCİEFE
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

12000lik 2000tl alti bana da bi klima tavsiyesinde bulunsaniz sogutma amacli .
    Cok.ses yapmasa iyi olur

önceliğiniz midea olsun. airfel ve uğur klimalarda sizi üzmez. uğur klimalarda midea üretimidir. yerlilerden uzak durmanız iyi olur.

hocam.tesekkurler peki servisini kim.sagliyor mideanin
    Bir de su urun nasildir yada onu.alma sunu al diyeceginiz model var midir sessizlik onemli benim icin sirf bu nedenden artirabilirim biraz rakami
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-as12-0940-inv-12-000-lik-inverter-klima-181377287

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muvakkit -- 19 Ağustos 2015; 0:54:48 >

• arkadaşlar, 18btu inverter bi klima arıyoruz. fiyat olarak en son 2700 lere çıkabiliyoruz. Bu fiyat bandında en çok tercih edilen veya alınması gereken klima nedir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

Arkadaşlar 2000tl ye kadar klima arıyorum soğutulacak ortam 2 pencereli gündüz güneş alan 23m2 bir yer.

Uğur USMART 12 12000 Btu İnverter Klima A ENERJİ

Airfel AS12-0942/SINV INV 12.000 Btu Inverter

ayrıca pm attım

Hocam banada pm atın airfel in bu modeli ile 2100 2200 e samsung ar9000 12000btu alabiliyorum mesaj atın lütfen
  • 78 m2 alan çatı katı için klima almayı düşünüyoruz.. bütçe 3000 TL marka konusunda karar vermiş değiliz amaç soğutma..
    baymak düşünüyoruz ama tavsiyelerinizi bekliyorum.. 24 BTU almayı düşündük.. 2000 W elektrik harcıyor tam performans..
    yoksa 2 adet 12 BTU alıp farklı noktalaramı taksak?
  • 
Sayfa: önceki 15201521152215231524
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.