Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • halkalı atakent için klima merkezi arıyorum, küçükçekmece-başakşehir civarı olabilir, keşif, satış, montaj, bakım yapan yer önerilerinizi bekliyorum
  • Arkadaşlar bir türlü karar veremedim ya,tavsiyelerinizi bekliyorum

18000 btu : Samsung AR7500 mü almalıyım? (kapasite yüksekliği+fiyatı)
    Yoksa
    12000 btu : LG Sirius Deluxe mu? (en önemli tercih sebebim havayı doğrudan yukarı verebilmesi)

Bu seviyede önerebileceğiniz başka model varmıdır ?(özellikle havayı doğrudan üzerimize üflemeyip,tavana doğru üfleyen)
  • quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

arkadaşlar evim istanbulda dubleks. alt kata klima almaya karar verdik.
    20m2 salon + 3m2 hol + 6m2 mutfak 5m2 banyo toplamda 34-35m2 olan ısı kaybı fazla olmayan güney cepheli ev için 2 klima arasında kaldım,

daikin shira FTXS35K

Toshiba RAS 13 N3KVR

bu 2 klimadan hangisini önerirsiniz. kışın fazla soğuk olmayan zamanlarda kombi yerine klima açılacak.

arkadaşım listenize birde me sf serisini ekleyin.me nin kalitesi tartışılmazdır.araştırdığınızda zaten görürsünüz.bayiler ile birebir görüşme yaptığınızda daha uygun fiyatlra alabilirsiniz.

yalnız bu dediğiniz alanda 35 lik olmaz.en az 1800 btu gerekir.ki oda evinizin konumuna göre az çok iş görür.soğutmada sıkıntı fazla olmamakla beraber ısınmada evinizin şekli nasıldır bilmiyorum ama çok bir verim alamazsınız.

evet hocam haklısınız ısıtma için 18000 btu. evin yalıtımı iyi yan ve altı dolu.
    daha önce keşfe gelen müh. arkadaşta ısınma için 18000 btu şart demişti.

şimdi,
    Mitsubishi MSZ-SF42VE
    Toshiba RAS-18S3KV-TR

olarak değiştirdim. ME için herkes olumlu ok. de fiyatı yüksek. Toshibanın fiyatı 650TL daha uygun. sizce bu farkı verip ME almaya değer mi?

arkadaşım kesinlikle toshibanın o serisinden uzak durun.sorunlu bir cihazdır.araştırırsanız görürsünüz.

me için kesinlikle o parayı vermeye değer.sonuçta klima bir sefer alınıyor.oda almışken az iyi olsunki başınızı uzun yıllar ağrıtmasın.dediğim gibi niyetine girdiğinizde bayileri dolaşın pazarlığa oturun.zira hepsinin fiyatı birbirini tutmayabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhiraoglu

Cevap için teşekkürler, 20 metre kareye çok mu gelir, yoksa 9000 btu almak gerekir, yatak odasına takılacak, öğleden sonra batana kadar güneş alıyor, üstümüz teras.. çok teşekkür ederim..

arkadaşım sadece soğutma içinse yeterli gelir sorun çıkarmaz.fakat ısıtmada düşünüyor iseniz ve üstünüz açık teras ise tam soğuklarda istediğiniz performansı vermez.

nerden biliyorum benim de 20 m2 de 9000 btu klima var.teras üstü açıkken çok soğuklarda zorlandı.ısıttımı ısıttı fakat istenilen performansı tam vermedi.

evinizin yalıtım durumu iyi ise ozaman sorun yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mhiraoglu

Cevap için teşekkürler, 20 metre kareye çok mu gelir, yoksa 9000 btu almak gerekir, yatak odasına takılacak, öğleden sonra batana kadar güneş alıyor, üstümüz teras.. çok teşekkür ederim..

arkadaşım sadece soğutma içinse yeterli gelir sorun çıkarmaz.fakat ısıtmada düşünüyor iseniz ve üstünüz açık teras ise tam soğuklarda istediğiniz performansı vermez.

nerden biliyorum benim de 20 m2 de 9000 btu klima var.teras üstü açıkken çok soğuklarda zorlandı.ısıttımı ısıttı fakat istenilen performansı tam vermedi.

evinizin yalıtım durumu iyi ise ozaman sorun yok.

Isıtma için düşünmüyorum, 9000 btu 'da tavsiyeniz var mı ? ucuz olanlardan ilginiz için teşşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Arkadaşlar bir türlü karar veremedim ya,tavsiyelerinizi bekliyorum

Yoksa
    12000 btu : LG Sirius Deluxe mu? (en önemli tercih sebebim havayı doğrudan yukarı verebilmesi)

Bu seviyede önerebileceğiniz başka model varmıdır ?(özellikle havayı doğrudan üzerimize üflemeyip,tavana doğru üfleyen)

arkadaşım iki klimada benim fikrimce alınmaz.o fiyatlara güvenebileceğiniz başka marka klimalarda var.ikiside aliminyum üniteye sahip.

odanızın metrekaresi ve evin yalıtım vs.durumunda bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

ayrıca büyük kapasite odanızın durumuna göre avantaj ve dez avantaj sağlar.

klimaların üfleme yöntemleri hepsindede aynıdır.hepsininde on flapları vardır ve bu flaplar aşağı yukarı kaldırılıyordur.yukarı kaldırdığınızda sorun teşkil etmez.kaldıki sağutma zaten ısınan havanın tafanda yoğun olması sebebi ile flaplar yukarıda çalışması gerekir.kışın ise tam tersi.

• hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    Hocam guney ve guneybati cephe,surekli gunes alan yalitimli yeni bina,ev 2katli cati dublex
    Alt kat salon 25m2 ve buraya koyulacak,ama ben koridoru,mutfagi vsde sogutsun istiyorum o yuzden 18binlik dusundum,seneye ust katada klima alip tum evi olabildigince sogutmayi hedefliyorum.2 tane dusundugumden fiyat onemli,pek alimunyum vs diye takmiyodum 3-5sene gitsin yeter diye dusunuyorum.18000 icin max butce 2800-2900tl
    Bu arada samsungda kanatcik belli bir seviye yukari ufluyor,tamamen yukari kalkmiyor,lg de ise neredeyse tam olarak yukari dogru ufluyor,bilmem cok fark edermi? Sizin tavsiyeniz nedir?
    Sadece sogutma amaçlı kullanılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 9 Ağustos 2015; 18:40:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam guney ve guneybati cephe,surekli gunes alan yalitimli yeni bina,ev 2katli cati dublex
    Alt kat salon 25m2 ve buraya koyulacak,ama ben koridoru,mutfagi vsde sogutsun istiyorum o yuzden 18binlik dusundum,seneye ust katada klima alip tum evi olabildigince sogutmayi hedefliyorum.2 tane dusundugumden fiyat onemli,pek alimunyum vs diye takmiyodum 3-5sene gitsin yeter diye dusunuyorum.18000 icin max butce 2800-2900tl
    Bu arada samsungda kanatcik belli bir seviye yukari ufluyor,tamamen yukari kalkmiyor,lg de ise neredeyse tam olarak yukari dogru ufluyor,bilmem cok fark edermi? Sizin tavsiyeniz nedir?
    Sadece sogutma amaçlı kullanılacak

bütçenize uygun sağlam olarak ilk önce medeanın klimalarına ve aynı üretim olan uğur klimalara bakmanızı öneririm.

birde airfel klimalara bakınız.yalnız bunlarda montajda aliminyum boru kullanılıyor.metrenize göre fiyat farkını vererek bakır boru ile montaj yaptırmanız lağzım.

bu markalar sizi üzmez.samsung dan uzaak durun.saygılar.

Teşekkürler,midea onerebileceginiz model varmi? 18000lik 3200tlye mission serisi gordum nasil iyimidir?

Birde çözemedim bu samsung düşmanlığını:) Samsung icin benzer uyarıları,buzdolabi ve camasir makinesinde almistim,baska sebeplerden oturu aldim ve yillardir cok memnunum.:) ek garanti ile 7 yil garanti yaptirmistim,buzdolabinin panelde harfler kayboldu(surekli elektrikler kesildigi icin),yedek parca bulamadiklari icin komple buzdolabinin sifir bir ust modelini bile verdiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 9 Ağustos 2015; 19:13:15 >
  • quote:

Teşekkürler,midea onerebileceginiz model varmi? 18000lik 3200tlye mission serisi gordum nasil iyimidir?

Birde çözemedim bu samsung düşmanlığını:) Samsung icin benzer uyarıları,buzdolabi ve camasir makinesinde almistim,baska sebeplerden oturu aldim ve yillardir cok memnunum.:) ek garanti ile 7 yil garanti yaptirmistim,buzdolabinin panelde harfler kayboldu(surekli elektrikler kesildigi icin),yedek parca bulamadiklari icin komple buzdolabinin sifir bir ust modelini bile verdiler..

mission serisi güzeldir.ayrıca birde bayiden fiyat alırsanız iyi olur.çünki bayiden almak herzaman sizin yararınıza olacaktır.

samsung düşmanlığı demeyelimde o meseleye samsung klima kalitesi diyelim.yoksa marka olarak herhangi bir düşmanlığım kendi adıma yok.siz aynı paraya veya dahada ucuza bakır var iken gidip aliminyum alırmısınız?

buzdolabı işi klima işine benzemez.sizin şansınız varmış ürününüzü değiştirmişler.googleye bir yazın aratın samsung klima mağdurlarını ve firmanın ilgisini göreceksiniz.

servisler tam bir klima kasabı.sorun karşısında müşterisinin yanında durmuyor.buda yetmedi çözümde sunmuyor.işine gelirse mantığı yani.

tabiki son karar sizindir.saygılar.

Tesekkur ederim ilginiz için,son olarak midea bakır degil mi:) emin olmak icin soruyorum.

• quote:

Tesekkur ederim ilginiz için,son olarak midea bakır degil mi:) emin olmak icin soruyorum.

şüpheniz olmasın bakırdır.
    Hocam airfel'de manisa turgutlu daikin servisleri bakır boru metresine 40 tl alıyor. Bende 3,5 m gitti. İlgilenenlere duyurulur. Şartelede 15 tl aldılar.

• quote:

quote:

Arkadaşlar bir türlü karar veremedim ya,tavsiyelerinizi bekliyorum

Yoksa

arkadaşım iki klimada benim fikrimce alınmaz.o fiyatlara güvenebileceğiniz başka marka klimalarda var.ikiside aliminyum üniteye sahip.

odanızın metrekaresi ve evin yalıtım vs.durumunda bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

ayrıca büyük kapasite odanızın durumuna göre avantaj ve dez avantaj sağlar.

klimaların üfleme yöntemleri hepsindede aynıdır.hepsininde on flapları vardır ve bu flaplar aşağı yukarı kaldırılıyordur.yukarı kaldırdığınızda sorun teşkil etmez.kaldıki sağutma zaten ısınan havanın tafanda yoğun olması sebebi ile flaplar yukarıda çalışması gerekir.kışın ise tam tersi.

Sadece öğrenmek için soruyorum.

LG' nin aliminyum olduğuna emin misiniz ?

Alüminyum olması ile bakır olması arasındaki farklılık kullanıcı için ne olacaktır ?

• 25 m2 salonuma ne kadalık bir klima kullanmalıyım? Marka olarak ne tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temel_Reis1071

25 m2 salonuma ne kadalık bir klima kullanmalıyım? Marka olarak ne tavsiye edersiniz?

evin konumunu yalıtım vs gibi ayrıntıları yazar bütçenizi bildirirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
  • birinci kat, altı boş (bodrum), yalıtımsız ve güney hariç üç cephesi açık bir evimiz var.
    duvar tipi değilde, salon tipi bir klima alıp antreye koysam 3-4 oda soğutma imkanımız olur mu?
    olursa nasıl?
    (ısıtma için kullanmayacağız)
  • quote:

Orijinalden alıntı: berden

birinci kat, altı boş (bodrum), yalıtımsız ve güney hariç üç cephesi açık bir evimiz var.
    duvar tipi değilde, salon tipi bir klima alıp antreye koysam 3-4 oda soğutma imkanımız olur mu?
    olursa nasıl?
    (ısıtma için kullanmayacağız)

arkadaşım salon tipi genelde evlerde tercih edilmez.en büyük nedeni elektirik faturasına çalışırsınız. sizin dediğiniz olur ama konfor ve yaşam tarzınızı sıkıntıya sokar.

genelde bu tip klimalar geniş ve tek alanlarda kullanılır.

siz tek klima ile işi bitiririm diyorsunuz ama verim alamazsınız istediğiniz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Hocam airfel'de manisa turgutlu daikin servisleri bakır boru metresine 40 tl alıyor. Bende 3,5 m gitti. İlgilenenlere duyurulur. Şartelede 15 tl aldılar.

arkadaş bu servislerin ayak üstü servislerde dahil çok şerefsizler metresi 10-20 tl arasıdır orjinal 30-50 arası kakalıyorlar allahından bulsun böyleleri paragöz köpekleri eve bakır boru döşekirken metresi 30 derken eve taşındık klimanın orjinal borusunu satayım dedim 5 tlden almazlarmı gelde inanın şimdi bu servis ve ayak üstü servislere arkadaşlar bakır boru alacaksanız servislerden almayın resmen kazıklıyorlar herkes bilsin bu durumu
  • ben izmir çankaya sormuştum bakır boruyu m si 10-15 tl demişti.tam da hatırlamıyorum ama yarın yine sorucağım.
  • 
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.