Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1518. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15161517151815191520
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güneşte 56 derece ile tv lere çıkmış haber olmuş ilçeden yazıyorum.
    Samsung ar 5000 klima ile 26/28 derece cool modda, sepserin oturuyorum. 2 haftada bir filtre temizliği yapıyorum. Burda onca kötü söze yoruma kulak asmadim. Aman 3 yıl götürsün modunda idim. İyiki almışım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuğberk23

quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: tuğberk23

18 m2 mantolamali güney doğu cephe odama. vestel v-plus 9000 btu klima aldim geçen hafta . oda 28 detecenin altina düşmüyor normal mi?

klimanızı hangi derecede ve nasıl kullanıyosunuz.sürekli açık bırakın bakalım bir değişiklik olcakmıdır.bulunduğunuz il çok sıcak ve oda içi de çok sıcaksa hemen derecenin düşmesini bu klimadan beklemeyin.biraz zaman alabilir.

oda şuan 29 derece altina inmiyor klima 20 derecede calisiyor 3 saatte 32 den anca 29 a indi . elle baktim soguk ufluyo fakat oda sogumuyor

klima 20 de de çalışsa, 25 te de çalışsa, aynı soğuk hava gelir, siz derece ayarıyla, termostatın devreye gireceği sıcaklığı belirlersiniz. keşke airfel alsaymışsınız markayı hiç tanımadan gıcık kaptım, böyle forumlarda sürekli önerilen isimsiz kahramanlara hep gıcığımdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 4 Ağustos 2015; 23:51:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

quote:

Orijinalden alıntı: unplogyourself

Geçen sene yorumlardan etkilenmeden samsung ar serisi 12btu klimasını aldım. Çok memnunum tavsiye ederim. bu bunaltıcı sıcaklardan cep telefonumdan samsung uygulamasını açıp ayarlarımı wifi smart uygulamasından günlük haftalık ayarlarımı yapıyorum eve giriyorum mis. servis benim yaşadığım ilde hiç problem olmadı, hatta bakım için aradım 3 gün sonraya gün verdiler geldiler bakımını yapıp gittiler, samsungu fiyatı ve özellikleri için tercih ettim. ama bu kadar kötülemelerini anlayabilmiş değilim. etrafımda ünlü markaların klimasını kullananlarda var çok para verip. inanın sessizliği, gelen faturalar, performansı ve uygulaması bi harika.
    saygılar.

not: ar7000 üstü ve minimum 12 btu tavsiyemdir.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Valla hocam bende sizinle aynı görüşteyim..Geçen sene aldım AR serisi Samsung ve çok memnunum herşeyden önce çok sessiz.. iç ünitede neredeyse duyulmuyor dış ünitede aynı şekilde bu kadar sessiz olacagını ben bile düşünmüyordum 2 adet klima günde en az 12 saat çalışıyor faturam yaz sıcaklarında 130 lirayı geçmedi
    ar7000 ve ar9000 serisi kullanıyorum birisi 9000 btu diğeri 12000 btu...almak isteyenler yorumlara aldırış etmesin alsın keyfine baksın..

bende de 2 adet samsung klima var ve ortalama 10-12 saat çalışıyor, son faturam tam 130 tl, ilginç. tek fark benim 9 ve 18 lik

• arkadaşlar bi yardımcı olsanız sevinirim 35 40m2 lik salon için muhtemelen 21-24 btu klima lazım. Bütçe en fazla 2500 liralarda.. Arçelik klimalar çok mu kötü alınmaz mı ? Bi yardımcı olursanız sevinirim..
  • 2500 liraya kadar klima bakıyorum. Mitsubishi Srk35zmp-s nasıldır?
  • arkadaşlar evim istanbulda dubleks. alt kata klima almaya karar verdik.
    20m2 salon + 3m2 hol + 6m2 mutfak 5m2 banyo toplamda 34-35m2 olan ısı kaybı fazla olmayan güney cepheli ev için 2 klima arasında kaldım,

daikin shira FTXS35K

Toshiba RAS 13 N3KVR

bu 2 klimadan hangisini önerirsiniz. kışın fazla soğuk olmayan zamanlarda kombi yerine klima açılacak.
  • arkadaşlar dün izmir optimumdaki beko bayisine gittim 509410 mirror ıonizer inverter klima için 12 taksit 1949 tl fiyat aldım. sizce elektrik tüketimi nasıldır hiç bir yerde teknik değerlerini bulamadım. bu klima minumumda kaç watt harcar bu model iyi midir kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • şimdi beko müşteri hizmetlerini aradım 509410 model klima için minimum da 890 watt elektrik tüketimi olduğunu söyledi sanırım kendini kısınca daha da düşüyodur.
  • Merhabalar,

Havalar malum ısındı. Yeni evlendim. Malum ev de yeni. Büyük bir salonumuz var 7,5x4mt boyunda bir salon. Doğu-GüneyDoğu cepheli ve camlar cift cam olmasına rağmen camlar yerden başlıyor yani, cephe tamamen cam. Daire ara kat ama bina eski yalıtımsız.
    Kiralık bir ev maksimum 3-4 sene otururuz.
    Fiyatlar uçmadığı sürece bütçe sıkıntım yok. 2500-3500 arası bişey bana uyar. İstanbul anadolu yakasında düzgün bir servis olan düzgün bir marka arıyorum. Tahminim bana 16-18.000 BTU yetecek.
    Not: Salona açılan iki kapı var ve kapalı durmuyorlar, yani ev içine de az da olsa serinlitici etkisi zorunlu olarak yayılacak.
    Gözümü kapayıp 4000 tl yi vermem ne kadar mantıklı. Bilgisayarda telefonda hep fiyat/performans takılan birisiyim.
    Çinden 1-2 $'a telefon kılıfı siparişi veren bir tip düşünün, ya da yurtdışından telefon laptop getirten. Hatta vitamin falan.
    Haier gözüme kestirdim ama ne bayi var ne servis. ME'ye meyillliyim şu an.
    Yardım bekliyorum.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryosync -- 5 Ağustos 2015; 23:26:17 >

• Airfel as12-0942 modelin siparişini geçtim bugün. Hemen montaj randevumuda aldım cumartesiye. Genel servisi aradım sonrada yerel servis beni aradı. Bakır boruyu sordum kadın 45 tl ama 40 liradan yaparız dedi. Sizce bu fiyat normal midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun.Hangi siteden aldın.

• Arkadaşlar toplam 45 m2 (oda,hol vs dahil) alan icin 12 veya 18binlik klima dusunuyoruz. Sadece soğutma amaçlı kullanılacak. Ev güney ve güneybati cephe son kat,dis unite mecburen guneste kalacak...Butcem 3000 civari,bu fiyata alabilecegim en iyi ve sorunsuz klima nedir.Yardimlarinizi bekliyorum:) Samsungun modelleri nasıldır sizce? Sorun çıkartırmı? 5 yıl garanti vs var,Samsung AR18HSSDCWKSK modeli mesela ?

Birde arkadaslar klima montaji icin ek birsey yapmam gerekir mi yoksa servis herseyi yapiyormu (dis unite montaji icin vs..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 7 Ağustos 2015; 0:27:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

arkadaşlar bi yardımcı olsanız sevinirim 35 40m2 lik salon için muhtemelen 21-24 btu klima lazım. Bütçe en fazla 2500 liralarda.. Arçelik klimalar çok mu kötü alınmaz mı ? Bi yardımcı olursanız sevinirim..

benim 36 m2 ve kapısı da yok, 18 lik fazlasıyla yetiyor
    edit:typo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 6 Ağustos 2015; 21:35:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etomon

Hayirli olsun.Hangi siteden aldın.

N11'den 1649 liraya aldım da değindiğim konuda bi fikriniz var mı? Sizce aldığım giyat nasıl?

• Arkadaşlar, 1500 liraya kadar 12000 btu klima tavsiyesine ihtiyacım var, lütfen bir kaç tavsiye....
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Aldığın fiyat iyi geçen gün bayi 1900 lira dedi. Diğerini bilmiyorum

• 12000 airfel sezonsal inverter : 1600 lira, taksit yapıyor aldığımız yer.. (4 tane aldık, bakır boru metresi 35 lira)
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

2500 liraya kadar klima bakıyorum. Mitsubishi Srk35zmp-s nasıldır?

o fiyata alınabilecek iyi klimalardan biridir. bir de carrier x-power gold inverter sorabilirsiniz.
  • Demirdöküm klima almayı planlıyordum ama internette araştırınca markadan ve servisinden aşırı şikayet olduğunu gördüm. Şimdilik vazgeçtim siz ne diyorsunuz. 2 yıl garantisi olması zaten kafamı bulandırmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

arkadaşlar evim istanbulda dubleks. alt kata klima almaya karar verdik.
    20m2 salon + 3m2 hol + 6m2 mutfak 5m2 banyo toplamda 34-35m2 olan ısı kaybı fazla olmayan güney cepheli ev için 2 klima arasında kaldım,

daikin shira FTXS35K

Toshiba RAS 13 N3KVR

bu 2 klimadan hangisini önerirsiniz. kışın fazla soğuk olmayan zamanlarda kombi yerine klima açılacak.

bahsedilen alan için bu klimalar yetersiz kalabilir. 18000 btu inverter bir model almanız daha faydalı olacaktır.

Alarko Carrier 53 UQV 050H X-Power Gold Klima
    Fujitsu Duvar Tipi Split 14.000 Btu DC Inverter Klima ASYG14LM (14000 btu olsa da performans olarak 18000 btu klimalar kadar güçlüdür.)
  • 
Sayfa: önceki 15161517151815191520
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.