Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gizli Bahçe

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gadgass

Klima konusunda inanın hiç bilgim yok ve aklımın ucundan klima almak geçmezdi. Fakat yeni bebeğim oldu ve şu an 3 aylık , annesiyle birlikte evde bütün gün sıcaktan perişan oluyorlar. Benim sizden ricam 30 m2 lik salonumuz için ideal bir klima , fiyat -performans ve enerji tüketimi bizim için önemli. Aldığımız zaman da ömürlük olsun istiyoruz , en azından 5-6 sene sorunsuz kullanalım. Bu arada evi buz gibi yapmak gibi bir niyetimiz de yok ortalama 22-23 derece oda sıcaklığı sağlasın bize yeterli. Tekrar etmem gerekirse hiç bilgimin olmadığı bu konuyla ilgili sizlerin önerileri benim için çok değerli , yardımlarınızı bekliyorum. Değerli önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ömürlük olsun ama 5 - 6 sene sorunsuz diyorsunuz iyi bir klima en az 15 - 20 sene sorunsuz çalışır.
    Bütçenizi yazarsanız.

rkadaşlar herkese merhabalar
    yaklaşık 28 ile 30 metrekarelik salon için.. klima tavsiyesine ihtiyacım var..
    salondan bahsediyim 28-30 metrekare oglen 12 den sonra aksam 20:00 ye kadar güneş vurmakta.. 3 camlı
    binamızın ıkı yan tarafında bitişik başka binalar var mantolama mevcuttur..
    açıkcası .. aklım 18 likte.. 12 lik yeterlimidir.. anne ve babam kullanıcak..
    istegim hem ısıtsın hem sogutsun...
    seg a enerji 18000 btu 1300 tl ? sizce nasıl
    aklım baymaktahttp://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-18-chs-a-18000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-pm-evbayeleg18chs

Bu sorduğunuz ne markalar işinizi görür nede o bütçe ile iyi bir klima alınır.

Ya oda küçülecek yani daha ufak bir odaya klima takacaksınız yada bütçe 2500- 3000 tl ye çıkacak.
    Şöyle örnek vereyim sorduklarınız Murat 124 yada eski skoda (çarpık bacak) ama sizin istediğiniz Opel - Audi - Bmw performansı asla böyle bir şey mümkün değil.

Ben alınacak gibi olanları yazayım tercih sizin

Midea.
    Dıamond miyazaki.
    Zibro 66 serisi
    Aırfel.
    Haier Geos.
    LG

Dahada iyileri var ama bütçe 4.500 - 5. 000 gibi olması gerekiyor.

merhabalar.. dedigim gibi bütçem o en fazla alabılcegım okadar sanıırm 18 lık seg ı alıcam tesekkurler yardımınız ıcın

serkan sen aqv12kbna klimayı al kesinlikle memnun kalacaksın samsungun bir numarası klimasıdır 24 yerine 18 18 yerine 12 btu klimalar perfonmans klimalarıdır btu yüksek ısıtması 23,85 civarında sogutmasıda 15,5 civarında müşteri hizmetleri bile bilmez bunları :) digerlerini tercih etme zaten ben kullanıyorum süper önce coll calıştırıyorum 2 saat sonra orta fana alıyorum cok rahat oluyor fiyatı 2450 lerde suanda haberin olsun diger konuda actıyım videosu resimleir görebilirsin
    http://forum.donanimhaber.com/m_94804436/tm.htm

hocam tesekkur ederım ama 2 adet belkı alıcam ondan butcemı dusurdum segı alıcam 1300 tl ye 18000 lık gidiyorum almaya

rica ederim segi ne bilmediğin markayı alma sakın

• quote:

Orijinalden alıntı: drdemir

mesajda da düzeltme yaptım 20 metrekarede kullanacağım bu makinaların hepsinin ortalama olarak güzel performanslı olduklarını düşünüyorum mitsubishi sattığınız için yorumunuz çok objektif olmayacaktır diye düşünüyorum yorumlarda neden mitsubishi neden daikin neden samsung açıklamalarını bulabilirsem benim için daha yönlendirici olacaktır
    Selam Arkadaşlar,

2 aylık bebiğimiz var evi serinletmek amacıyla klima alacağım Daikin ve ME için önerilerinizi rica edeceğim.

İstanbul da oturyorum - Sadece soğutma için kullanacağım - Bebek var - !2000 BTU yeterli oalcak ama hagi model 12000'lik cihaz alayım bilemedim, 2700'e de var 4000'e de bebek için iyi birşey almak mı gerekir?
    Bu arada
    Daikin FTXN35LV için 2710TL
    ME comfort için 2720 TL delux power için 3415 fiat aldım.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar, bu zamana kadar konuda emeği geçen herkese teşekkürler.

Benim sorum şu şekilde. İnşaattan teslim olacak şekilde bir daireye taşınıyorum. Dairenin net büyüklüğü 150m2 civarında. Müteeahit ilginç bir karar vererek eve multi sistem 2 adet kaset tipi klima takılacak şekilde altyapıyı hazırlamış.

Tek dış ünite ve iki adet kaset tipi 24.000btu lük iç ünite olacak şekilde bir sistem alacağım. Bir klimacıya gittim, bana LG de bu şekilde bir sistem olduğunu fakat Mitsubishi Heavy de olmadığını söyledi. Mitsubishi de multi sistemin olmaması ilginç geldi pek de inandırıcı gelmedi açıkçası. Broşürlerini incelediğimde mitsubishide de oldugunu gördüm. Sizin tavsiyeniz nedir bu tarz bir sistemde ?

• quote:

Orijinalden alıntı: turtles2

mıtsubıshı al

Alıntıları Göster
    Bence Vestel Nexon Hem Kullanışıda Çok Basit Hemde Çok Soğutuyor Isıtma Moduda Var
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxQuaLityDamage

Bence Vestel Nexon Hem Kullanışıda Çok Basit Hemde Çok Soğutuyor Isıtma Moduda Var

Alıntıları Göster
    2500 liraya kadar nakit bütçem var (biraz daha çıkabilirm) 18000 yada üstü klima tavsiyesi verebilecek varmı.. soğutulacak alan 60-70 metrekare..sessiz çalışması,tüketim değerleri vs konusunda hayırsever =) yardımsever bi arkadaştan bilgi alabilirmiyim varmı tavsiye verebilecek.. (soğutulacak alan kuzey cephesi görüyor evim kuzey güney cepheli)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: woredij

2500 liraya kadar nakit bütçem var (biraz daha çıkabilirm) 18000 yada üstü klima tavsiyesi verebilecek varmı.. soğutulacak alan 60-70 metrekare..sessiz çalışması,tüketim değerleri vs konusunda hayırsever =) yardımsever bi arkadaştan bilgi alabilirmiyim varmı tavsiye verebilecek.. (soğutulacak alan kuzey cephesi görüyor evim kuzey güney cepheli)

İlk önce normal şartlarda klimaların soğutacağı alan budur sonrası sürprizdir.

9.000 = 15 M.kare
    12.000 = 20
    15.000 = 25
    18.000 = 30
    21.000 = 35
    24.000 = 40
    27.000 = 45
    30.000 = 50
    33.000 = 55
    36.000 = 60

Dıamond.
    Zibro 66 serisi.
    Aırfel.
    Midea.
    Haier geos
    Carrier
    Bunların arasında uygun olanı alın ama önce mutlaka keşif yaptırınız.

Hocam bizim balkon yok dış cepheyede koydurmuyor yönetici bana sesiz hemde 12 btu mobil klima öneririmisiniz DeLonghi Pinguino 12.000 btulusunu aradım nette ne kadar baktıysam bulamadım başka onun ayarında bildiğiniz model varmı odam 20m.kare
    Odam güney cephesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardstyler -- 31 Temmuz 2015; 19:42:44 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: woredij

İlk önce normal şartlarda klimaların soğutacağı alan budur sonrası sürprizdir.

9.000 = 15 M.kare
    12.000 = 20
    15.000 = 25
    18.000 = 30
    21.000 = 35
    24.000 = 40
    27.000 = 45
    30.000 = 50
    33.000 = 55
    36.000 = 60

Dıamond.
    Zibro 66 serisi.
    Aırfel.
    Midea.
    Haier geos
    Carrier
    Bunların arasında uygun olanı alın ama önce mutlaka keşif yaptırınız.

peki hocam daikin zhara serisi nasıldır acaba 21 000 binlik ikinci el (2 yıllık makina fazla kullanılmamış) 2500 liraya buldum nakit iyimidir

• Gizli Bahçe G kullanıcısına yanıt
    aslına bakarsanız yüksek bir bütcem yok...1.500*2.000 diyelim ...ama aklıma yatan ve beni tatmin eden bir cihaz olursa 3 binlere de cıkabilirim :) dedim ya konu hakkında bilgim 0...sadece şunu söyleyebilrim..salon 30 m2 güney cephe,üst düzey yalıtıma sahip fakat evin içi su an 29 derece :) tekirdağ da yasıyorum ayrıca...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gadgass

aslına bakarsanız yüksek bir bütcem yok...1.500*2.000 diyelim ...ama aklıma yatan ve beni tatmin eden bir cihaz olursa 3 binlere de cıkabilirim :) dedim ya konu hakkında bilgim 0...sadece şunu söyleyebilrim..salon 30 m2 güney cephe,üst düzey yalıtıma sahip fakat evin içi su an 29 derece :) tekirdağ da yasıyorum ayrıca...
    http://www.avrupabilisim.com.tr/midea-buses-isac-18000-inverter-klima
    18000 lik midea buses serisi
    Marka olarak genel duyumlar iyi ama buses serisini pek bir yerde bulamadım. Sizce bu model nasıldır alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: unplogyourself

Geçen sene yorumlardan etkilenmeden samsung ar serisi 12btu klimasını aldım. Çok memnunum tavsiye ederim. bu bunaltıcı sıcaklardan cep telefonumdan samsung uygulamasını açıp ayarlarımı wifi smart uygulamasından günlük haftalık ayarlarımı yapıyorum eve giriyorum mis. servis benim yaşadığım ilde hiç problem olmadı, hatta bakım için aradım 3 gün sonraya gün verdiler geldiler bakımını yapıp gittiler, samsungu fiyatı ve özellikleri için tercih ettim. ama bu kadar kötülemelerini anlayabilmiş değilim. etrafımda ünlü markaların klimasını kullananlarda var çok para verip. inanın sessizliği, gelen faturalar, performansı ve uygulaması bi harika.
    saygılar.

not: ar7000 üstü ve minimum 12 btu tavsiyemdir.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Valla hocam bende sizinle aynı görüşteyim..Geçen sene aldım AR serisi Samsung ve çok memnunum herşeyden önce çok sessiz.. iç ünitede neredeyse duyulmuyor dış ünitede aynı şekilde bu kadar sessiz olacagını ben bile düşünmüyordum 2 adet klima günde en az 12 saat çalışıyor faturam yaz sıcaklarında 130 lirayı geçmedi
    ar7000 ve ar9000 serisi kullanıyorum birisi 9000 btu diğeri 12000 btu...almak isteyenler yorumlara aldırış etmesin alsın keyfine baksın..

• quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

quote:

Orijinalden alıntı: unplogyourself

Geçen sene yorumlardan etkilenmeden samsung ar serisi 12btu klimasını aldım. Çok memnunum tavsiye ederim. bu bunaltıcı sıcaklardan cep telefonumdan samsung uygulamasını açıp ayarlarımı wifi smart uygulamasından günlük haftalık ayarlarımı yapıyorum eve giriyorum mis. servis benim yaşadığım ilde hiç problem olmadı, hatta bakım için aradım 3 gün sonraya gün verdiler geldiler bakımını yapıp gittiler, samsungu fiyatı ve özellikleri için tercih ettim. ama bu kadar kötülemelerini anlayabilmiş değilim. etrafımda ünlü markaların klimasını kullananlarda var çok para verip. inanın sessizliği, gelen faturalar, performansı ve uygulaması bi harika.
    saygılar.

not: ar7000 üstü ve minimum 12 btu tavsiyemdir.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Valla hocam bende sizinle aynı görüşteyim..Geçen sene aldım AR serisi Samsung ve çok memnunum herşeyden önce çok sessiz.. iç ünitede neredeyse duyulmuyor dış ünitede aynı şekilde bu kadar sessiz olacagını ben bile düşünmüyordum 2 adet klima günde en az 12 saat çalışıyor faturam yaz sıcaklarında 130 lirayı geçmedi
    ar7000 ve ar9000 serisi kullanıyorum birisi 9000 btu diğeri 12000 btu...almak isteyenler yorumlara aldırış etmesin alsın keyfine baksın..
    bakım için hemen geliyorlar, doğru. bir de arıza yapınca görün onları. 20 iş gününde geldiler, son gün. cihaz iyi, servis, arıza durumunda berbat

• Mitsubishi krigamine Zen 15 bin btu kullanıyorum. Yaz başında aldım. Temmuz Ayında ortalama 20 derece son fan hızında tüm Kapılar açık 27 gün boyunca 24 saat çalıştı. Faturama etkisi 60 lira oldu. Elektrik tüketimi açısından bilginiz olsun diye yazıyorum. Ayrıca evim güney cephe ve Güneş alıyor. Çalıştığı odada kimse durmuyor zaten diğer odaları da terletmeyecek hale getiriyor. Ev net 100 m2 ve oldukça köşeli ve koridorlu.
  • 25 m2 odam için 12000'lik daikin tegora ile 12000'lik airfel as12-0942 modeli arasında kaldım. Mağazada tegora 2600tl , airfel 1900 tl dediler tani nette daha hesaplıda bulunabilir. Siz hangisini önerirsiniz yada buna yakın başka önerilerinizde var mı?
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Tartışmasız airfel onuda internetten alır 300 400 kaar ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

25 m2 odam için 12000'lik daikin tegora ile 12000'lik airfel as12-0942 modeli arasında kaldım. Mağazada tegora 2600tl , airfel 1900 tl dediler tani nette daha hesaplıda bulunabilir. Siz hangisini önerirsiniz yada buna yakın başka önerilerinizde var mı?

tegoraya o parayı vereceğinize gidin airfel alın.internette araştırma yaparsanız uygun fiyatlara bulabilirsiniz.yalnız airfel bakır boru kullanmıyor.bakır boru farkını vererek kurulumu yaptırırsanız iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htopdas

Mitsu. msz sf 35 ve toshiba ras 13 skvr ikisi arasinda kaldim hemen hemen fiyatlar ayni 3200 civari oda 20mt2 hangisi daha tasarruflu olursa onu alayim diyorum , hangisi daha iyidir arkadaslar

Mitsubishi Electric MSZ SF 35 iyi klimadır sizi üzmez
  • Artık arçelikde bakir kullanmiyor son anda vazgeçip samsung ar5600 aldim
  • Artık arçelikde bakir kullanmiyor son anda vazgeçip samsung ar5600 aldim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serderi

Artık arçelikde bakir kullanmiyor son anda vazgeçip samsung ar5600 aldim
    Birileri biz bu forumdan attırmak için savaş açmış.Uzun süredir böyle kendini bilmezler yüzünden yazmıyorum burada malesef.

Bizi bilen arkadaşların aşağıdaki konuda objektif yorumlarını bekliyoruz.

http://forum.donanimhaber.com/m_108642437/f_//tm.htm#108698269
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    klima başlılkları ve klima fırsatları diye 2 konu var, ikisinde de bir airfel muhabbetidir gidiyor beyler dikkat edin, marka için bir şey demiyorum da, manipülasyona da gelmeyin, almadan cihazı mutlaka bir görün, soğutmasına vs bir bakın, balıklama atlamayın, her başlıkta acayip çakal gizli satıcı var, bilesiniz. klima için demiyorum ama başka başlıklarda bildiğim satıcılar var, kim ne isterse istesin, kendi ürünüe yönlendiriyor görüş soranı, bilesiniz

• 
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.