Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.313
Tıklama
Giriş
      3732 Mesaj
      29 Temmuz 2015 13:27:01
      35-40 metrekare çok güneş alan bir işyeri için bu klimayı almayı düşünüyorum, sizce nasıl?

http://www.hepsiburada.com/airfel-as18-0937-green-serisi-17000-btu-h-duvar-tipi-klima-p-EVAIRAS180930
      |
      |
      29 Temmuz 2015 14:37:25

Varmı bi tavsiyesi olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      mert_sy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Temmuz 2015 16:27:52
      2 bin tl ye kadar alınabilecek en iyi klima hangisi ? ısıtma önemli değil. Salon sürekli güneş alıyor tam olarak bilmiyorum ama 25 30 m2 dir. Geniş biraz.
      |
      |

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."
    • Yarbay
      3281 Mesaj
      29 Temmuz 2015 19:08:10
      quote:

Orijinalden alıntı: arteffeck

SAMSUNG kullanan yok mu arkadaşlar ar5000 nasıldır?

var hocam, sor
    • Yarbay
      2215 Mesaj
      29 Temmuz 2015 19:13:05
      Arkadaşlar yeri burası değil ama sizden bir bilgi almam lazım

Klima bakmak için birkaç şubeye uğradım,evimin güney cephe olduğunu yandığımızı vs bahsettim.Görevli arkadaşlar güney cephe ve son katsa doğrudan güneş alır,hem soğutma performansı düşer hemde fazla elektrik gelir,montajı sağlıklı olmaz vs diye bahsettiler.İnternetten bakıncada kullanım kılavuzlarında doğrudan güneşten uzak tutulması vs diye bahsedilmiş.

Başka montaj yerim yok,gündüz sürekli güneş alıyor.Bu durumda klima kullanamayacakmıyım? Kullanan arkadaşlar varmı bu şekilde?
      29 Temmuz 2015 19:18:44
      quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Klima bakmak için birkaç şubeye uğradım,evimin güney cephe olduğunu yandığımızı vs bahsettim.Görevli arkadaşlar güney cephe ve son katsa doğrudan güneş alır,hem soğutma performansı düşer hemde fazla elektrik gelir,montajı sağlıklı olmaz vs diye bahsettiler.İnternetten bakıncada kullanım kılavuzlarında doğrudan güneşten uzak tutulması vs diye bahsedilmiş.

Başka montaj yerim yok,gündüz sürekli güneş alıyor.Bu durumda klima kullanamayacakmıyım? Kullanan arkadaşlar varmı bu şekilde?

arkadaşım sana bunları hangi bayi söyledi bilmiyorum ama saçmalamışlar iyi gene.ne yani güney cephesi olan klima kullanamıcakmı yok böyle birşey.
      |
      |
      29 Temmuz 2015 22:31:11

Hocam anlamadım gerçekten yazdığınızı. Nette baktığım kadarıyla yurtdışında baya bilinen bir marka ama türkiyede sadece klima forumda ve burda bir iki kişi tarafından önerildi. Kullanıcı yorumu göremedik.
      O nedenle insan kararsız kalıyor. Klima kaliteli görünse de çekiniyor. Servis sayısının azlığı, ana distribütörün fiyat konusunda dönmemesi de ayrı eksiklikler

|
      |
      mahmut usta35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Temmuz 2015 23:04:55
      35 m2 salon için sadece soğutma amaçlı kullanıcam açık kapı diğer odalarda serinlesin istiyorum ev son kat ve 3 cephede acık güneş görüyor 4.500Limitim var ne önerirsiniz?
      29 Temmuz 2015 23:34:09
      quote:

50 derece sıcaklığı yaşayan suudi arabistanlı veysa meksikalı bir tüketiciye bunu söylesen herhalde gö*tleri ile gülerlerdi o bayiye.... Bunların bayileri böyleyse servisleri nasıl acaba....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Çavuş
      73 Mesaj
      29 Temmuz 2015 23:48:27
      quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: arteffeck

SAMSUNG kullanan yok mu arkadaşlar ar5000 nasıldır?

var hocam, sor

Nasıldır hocam genel kullanımda sessizliği teknik özelliği ör: kompresör içeriği bakırmıdır aleminyum mudur gibi arıza durumu verimliliği ne kadar yansır faturaya ve ayrıca ekleyeceğiniz bir yorumunuz varsa öğrenebilirsem memnun olurum.
      29 Temmuz 2015 23:51:37

Klima dış ünitelerinin performanslı çalışması için "direkt güneş ışığına" maruz kalmaması gerekir.Tıpkı diger elektrikli ve elektronik cihazlar gibi.... Kalırsa performans düşer tüketim artar. Başkada bi b*k olmaz...

Direkt güneş ışığının yakıcı etkisini kırmak için dış ünitelerin üstüne delikli sactan veya sıkı şekilde dokunmuş brandadan gölgelik yapanları gördüm... Burda amaç güneş ışınlarının gölgelikte perdelenerek dış üniteye temas etmesini ve kasayı ısıtmasını engellemek....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      balbasaur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Temmuz 2015 00:13:18

Çok teknik bilgim yok, sessiz, faturaya wtkisi fazla değil. Bende ar5000 ve maldives model var, 9+18, geçen ay 30 tl civarı etkisi oldu faturaya, bu ay artabilir, çünkü gece yarısı ve şu an izmir 33 derece. Klima, japon markalara göre hesaplı malum, ısıtma soğutma iyi, ama malzeme kalitesi bir mitsubishi değil. Alınır mı, bu paraya alınır, biraz servis sıkıntılı ama diğer iller farklı olabilir. Kore malları, genelde kalşte anlamında japonlardan 1 gömlek geri ama f/p olarak iyi bence
      Estetik, sessiz, ekononik, plastiği leğen plastiği sadece :/ asıyosun, duruyor, çok ta önemli değil dedim alırken

|
      |
      arteffeck kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Temmuz 2015 00:29:33
      quote:

Benim klimalar öğleden sonra tam güneş altında kalıyor, sorun yok. Termometre 40 gösterdiğinde ev içinde 25 i çok rahat ve çabuk alıyorum, koruyucu filan da yok

|
      |

• Yüzbaşı
      398 Mesaj
      30 Temmuz 2015 07:28:39
      http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/mpage_167/f_//tm.htm#108589242

sıcaktan ölmek üzereyim bu LASKO klimalardan kullanan varmı? kullanışlıysa alıcam birtane.
      |
      |
      30 Temmuz 2015 08:07:25
      quote:

Orijinalden alıntı: onderweb

35 m2 salon için sadece soğutma amaçlı kullanıcam açık kapı diğer odalarda serinlesin istiyorum ev son kat ve 3 cephede acık güneş görüyor 4.500Limitim var ne önerirsiniz?

Soruma cevap alabılırmıyım
      |
      |
      30 Temmuz 2015 08:56:23
      quote:

Orijinalden alıntı: mert_sy

12000 btu 23 m2 salon max2300 tl sorunsuz sadece yazın kullanılacak klima tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Bugün yarın almak zorundayım tavsiyelerinizi bekliyorum. Bide eylül ekim ayından sonra fiyatlarda düşüş olurmu

|
      |
      30 Temmuz 2015 09:12:59
      Arkadaşlar sadece bugüne özel n11.com 50 tl direkt indirim yapmış. 50 tl de world puan olayı var..Klima almayın düşünüyorum.

Uğur markasının u smart 12 binlik inverteri nasıldır?
      Midea ya üretim yaptırdığı doğru mu? Sesli mi sessiz mi?
      30 Temmuz 2015 12:28:19
      Arkadaşlar 35 40 m2 lik güneş gören salon için 2500 3000 arası özellikle Bosch marka klima önerileriniz nelerdir? Bugün yarın almayı düşünüyorum

|
      |

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."
    • Teğmen
      174 Mesaj
      30 Temmuz 2015 12:56:28

Ben de uğur usmart 12 almıştım.Servisi çok kötü ürünü iade ettim bu yüzden. Parayı kıyıp mitsubishi veya daikin alacam.Bu klimalar az yaktığı için uzun vadede daha mantıklı klimalar ısıtma soğutma da çok çok iyi zaten. Anlayacağın uğur klimadan uzak dur. Mideanın giriş seviyesini kullanıyo zaten dandirik bişey.
      |
      |
      torna&do kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Temmuz 2015 12:58:37
      Uğur Usmart 12 klima sakın almayın buzdolabı takan adama klima taktırıyolar.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,496
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.