Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15091510151115121513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StarForce

quote:

Orijinalden alıntı: B.H.R.17

quote:

Bu 3 klimadan hangisini önerirsiniz 2000 TL civarı

Daikin TEGORA FTXB25B 8.500BTu/h Sezonsal Inverter Klima A+ Enerji

Toshiba Suzumi RAS 10 N3KV (RAS 10 SKV) 10200 BTU-h A Enerji Sınıfı Inverter Duvar Tipi Split Klima

Arçelik 09510 AA Mirror Ionizer Inverter

Arçelik gibi yerlileri es geçin.
    Toshiba Suzumi soğutmada sağır klima bin pişman olursunuz.
    Tegorada gerçek daıkının alt serisi.
    Daıkın alacaksanız Shira ile Daıkın başlar gerisi yerli montaj yada alt kalite almaya değmez.

normalde limitim 1500 idi 2000 e kadar çıkabilirim dedim bu aralıkta senin önereceğin ne olur? 20 metre kare bir alan için.

Tam olarak fiyatlarını bilmiyorum ama siz araştırın.

Haier Geos
    Zibro 6534 - 6635
    Dıamond.
    Midea.
    Bunlara bakın sorduklarımızdan iyi (model bazından sorduklarınızdan)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Toshiba Suzumi RAS 10 N3KV (RAS 10 SKV) 10200 BTU-h A Enerji Sınıfı Inverter Duvar Tipi Split Klima

Daıkın alacaksanız Shira ile Daıkın başlar gerisi yerli montaj yada alt kalite almaya değmez.

normalde limitim 1500 idi 2000 e kadar çıkabilirim dedim bu aralıkta senin önereceğin ne olur? 20 metre kare bir alan için.

Haier Geos
    Zibro 6534 - 6635
    Dıamond.
    Midea.

Mitsubishi olarak ne önerirsin ? 12000 BTU olan modellerden

• StarForce kullanıcısına yanıt
    Mitsibuşi pahalıdır ustam sf,ef ve fh modelleri güzel ucuzdan pahalıya sıraladım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Haier Geos
    Zibro 6534 - 6635
    Dıamond.
    Midea.

Mitsubishi olarak ne önerirsin ? 12000 BTU olan modellerden

Bulabilirseniz bu seri uygun

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-ge-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split-klim.aspx

O seriyi bulamazsanız altdakini önerim çünkü üstü çok pahalı altını önermem.

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

Mitsibuşi pahalıdır ustam sf,ef ve fh modelleri güzel ucuzdan pahalıya sıraladım

Arkadaş ME o kadar para vereceğine aslında Haier Nebula alsa harika cihaz ama tabii kendisi bilir.

Bizim mahallede emekli asrsubay var 10 küsur sene ME de çalıştı onun sayesinde sokağımız ME dolu gözlemleyebiliyorum.
    Voltaj düştümü performans düşüyor.
    Geçen kış Nebulam defrosa girmedi ME ler hep girdi, ağız çıkış sıcaklığım 65 derecelerde geziyor ME lerde 52 - 55 arasında geziyor.

Daha uygun fiyata harika ürün almakda var.:)
  • StarForce arkadaşım me heryönüyle kafanızın rahat edeceği bir klimadır.gerek klimaların kalitesi gerek servisin kalitesi ve müşterisinin yanında olması heryönüyle insana güven veriyor.

sf serisi 12 binlik şu aralar yanılmıyorsam 3300 lerde.bu rakamlara birdaha almak çok zor olacaktır inanın.ben bu serinin 25 liğini kullanıyorum .çok memnunum.

ayrıca sayın B.H.R.17 sanırım ağız sıcaklığını fazla yazdınız.bu kadarda abartmaya gerek olmadığını biliyoruz.ayrıca bu ağız ısıları ortama göre ve birçok etkenlerden dolayı değişir.kim demiş me 52-55 arası die.sf 25 liği en son testimde -4 de 58 derece üflüyor.ayrıca oda ne kadar sıcak olursa ağız ısısıda o kadar artar.bunlar sizinde bildiğiniz gibi uzun mesele orlara girmeyelim.

ha ben nebulayı kötü demiyorum.ama sizde me den iyi dedinizmi iş değişir.aradaki fiyat farkında uçurum yok.ha fh serisini derseniz zaten o makineninde kusura bakmada haierde karşılığı yok.saygılar.

• Üstadlar 30 m2 - 2,6 metre yüksekliğinde, ısı yalıtımlı, kuzey cephe ara kat, balkon kapısı ve 2 adet 2 m2lik pencerenin bulunduğu oda için (yazın sıcaklığın 40 derecelerde gezdiği bir yerde sadece soğutma amaçlı kullanılmak üzere) şu 3 modelden hangisini tavsiye edersiniz ? Günlük hemen hemen 12 saat (yazın) açık olacak cihaz. Ara sıra oda kapısı açılarak diğer odalara da hava akışı düşünülebilir (70 m2 kadar)

Airfel AS18-0942/SINV İnverter Klima (Sezonsal) ----> 2.000 tl (sezonsel değerleri SEER SCOP gayet iyi görünüyor)

Samsung AR5600 AR18JSFNCWK/SK İnverter ----> 2.200 tl (5 yıl iç ünite, 10 yıl kompresör garantisi varmış)

General ASHG12LLTB/CC İnverter ----> 2.300 tl (fujitsu ile değerleri aynı ama fiyatı 200-300 daha uygun, bir de btu yetmez de inverter oluşunun faydasını göremezsem diye tereddüt ediyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirpi48 -- 25 Temmuz 2015; 1:26:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow006

Arkadaşlar Memuriyet nedeniyle Diyarbakırdayım 18m2'lik akşam üstü güneşi gören odaya klima alacağım, alacağım klimayı bir sene sonra Ankarada aynı büyüklükte ve aynı zaman güneş alan yalıtımlı odaya takılacak. Odaların boyutu ve ve güneş durumu bu.

Klima soğutmada hafta sonları 7/24 hafta içi ise sadece akşamdan sabaha kadar çalışacak. Isıtmada ise hafta sonları merkezi sistem kapalıyken hafta içide akşam bir ihtimal çalışacak muhtemelen ısıtma Ankarada biraz daha önemli olur mevsim geçişinde merkezi sistem yanmadan nce daha yoğun kullanılır.

Bütçem:2000-2250TL

Düşündüğüm medeller
    1. Mitsubishi Electric MSZ-HJ25VA 9000 Btu/h = 2220TL
    2. Mitsubishi Heavy Industries SRK 25 ZMP-S1 9000 Btu/h = 2000TL
    3. Zibro ?
    4. Daikin Ftxn25l9 Mira 9000 Btu/h = 2200TL
    5. Airfel ?
    6. Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK 12000 Btu/h = 1800TL

O sorduklarınızdan zibro dışında alınacak klima yok.

• merhaba arkadaşlar izmir de oturuyorum 18 m2 genişlik 2.60 m yükseklikteki yalıtımsız oda için 2500 tl ye kadar klima bakıyorum kaç btu almamız gerekir marka ve model tavsiyeleriniz ne olur? mitsubishi nin bir kaç modeline baktım sizin tavsiyeleriniz nedir?
  • Merhaba arkadaşlar. Kısa bir sorum olacak. Bu seer değeri üzerinden elektrik tüketimini BTU/SEER şeklinde mi hesaplanıyor?

Yani 24000 BTU bir klimanın SEER değeri 5.1 ise bu klima 4.7 kWh mı harcıyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • oto tavsiyesi isteyene, mercedes, bmw tavsiye etmek, diğerleri çöp demek kolay, 3-4 bin tl para ayıracak olan, gider daikin, mitsubishi bayine, üst modeli alır çıkar
  • arkadaşlar mitsubishi klimalardan anlayan var mı? bir şey sormam lazım bana pm atabilir mi? teknik konuda bilgi almam lazım
  • airfel green yada turquaz alacaktik 12binlik. 4 taneye invertera iyi indirim yapti bayi ve artik 4 adet airfel as12-942 sezonsal inverter klimamiz oldu. cuma gunu montajlanacak. bu arada airfel klima yaninda aluminyum boru veriyormus, bakir degil. merkezi arayip iyice sorgulayip ogrendik. montaj yapacak servis ile gorustu klima aldigimiz yer. metresi 35 liradan bakir boru ile montajlayacaj. kutudan cikan aluminyum boru metresi 10 liradan alacak.tahminime gore 16 metre boru kullanilacak: 16x 35: 560 lira 160a bizim borularibalsa bari bakalim ne olacak.. dilerim pisman olmayiz. gonul ister daikin ME vb. ama butce meselesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar isyerimiz için 18000 BTU klima önerdiler. Sizce Samsung 5 yıl garanti, baymak 7 yıl garanti yada başka marka mi almaliyim? Bütçe 2500 TL civarı yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost_41

Arkadaşlar isyerimiz için 18000 BTU klima önerdiler. Sizce Samsung 5 yıl garanti, baymak 7 yıl garanti yada başka marka mi almaliyim? Bütçe 2500 TL civarı yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler

Bunları öneren arkadaşınızsa bence arkadaşlığınuzı gözden geçerin.2 sşde dandik klima.

• Hocam var mi oneriniz ?yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kirpi48

Üstadlar 30 m2 - 2,6 metre yüksekliğinde, ısı yalıtımlı, kuzey cephe ara kat, balkon kapısı ve 2 adet 2 m2lik pencerenin bulunduğu oda için (yazın sıcaklığın 40 derecelerde gezdiği bir yerde sadece soğutma amaçlı kullanılmak üzere) şu 3 modelden hangisini tavsiye edersiniz ? Günlük hemen hemen 12 saat (yazın) açık olacak cihaz. Ara sıra oda kapısı açılarak diğer odalara da hava akışı düşünülebilir (70 m2 kadar)

Airfel AS18-0942/SINV İnverter Klima (Sezonsal) ----> 2.000 tl (sezonsel değerleri SEER SCOP gayet iyi görünüyor)

Samsung AR5600 AR18JSFNCWK/SK İnverter ----> 2.200 tl (5 yıl iç ünite, 10 yıl kompresör garantisi varmış)

General ASHG12LLTB/CC İnverter ----> 2.300 tl (fujitsu ile değerleri aynı ama fiyatı 200-300 daha uygun, bir de btu yetmez de inverter oluşunun faydasını göremezsem diye tereddüt ediyorum)

şu an bende seninle aynı araştırmayı yapıyorum işin ehli arkadaşlar fikir beyan ederse sevinirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost_41

Arkadaşlar isyerimiz için 18000 BTU klima önerdiler. Sizce Samsung 5 yıl garanti, baymak 7 yıl garanti yada başka marka mi almaliyim? Bütçe 2500 TL civarı yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler

hocam iki yildir arastiriyorum bu klima isini. sonunda 4 tane airfel inverter aldik. gordugum su ki klima klimacidan alinir. maceraya girmeyin...

• quote:

8 senedir toşhiba suzumi 10 binliğini kullanıyorum ve Maşallah diyorum hem az yakıyor hem de performansı süper derim ben

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bilgim yok sadece deneyimlerimle konuşuyorum üstteki arkdaşların dediği gibi belli başlı markalardan alırsan büyük ihtimal memnun kalırsın.

Ben antalyada yaşıyorum sıcaklık öyle - lere pek düşmez burda. Ucuz birşey alalım istedik ve arçelik aldık. 2008 de ve geçen sene aldık. 2008 de aldığımız klima bu güne kadar zannedersem 2 kere arıza çıkardı onları da garantiden halletmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. Veya 20 liralık o tüp gibi bişey değişti. Tam hatırlamıyorum.

Yanımızdaki otelin tüm klimaları arçelik.
    Ben tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 15091510151115121513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.