Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.415
Tıklama
Giriş
      58 Mesaj
      07 Temmuz 2015 08:52:09
      Merhaba arkadaşlar. Soğutma amaçlı kullanmak üzere bir klima almayı düşünüyorum. Adıyaman'da ikamet etmekteyim. Soğutmak istediğim oda Yaklaşık olarak 20 m2, doğu ve güney cepheli. Evim son katta ve dış yalıtım mevcuttur. Bütçe olarak ta maximum 2000 TL civarında bir bütçe ayırmayı düşünüyorum. bu konuda klima tavsiyelerinizi alabilir miyim?
      |
      |
      08 Temmuz 2015 14:39:34
      Enerji verimliliği en iyi olan klima önerisi bekliyorum fiyatın önemi yok 13btu civarında olması yeterli.
      |
      |
      08 Temmuz 2015 14:44:51
      quote:

Orijinalden alıntı: BABAHAKKI

Beyler Arçelik klimalar çokmu kötü kimse birşeyden bahsetmemiş. Arçelik hakkında fikri olanlar varmı ? Tamam baba markalar var ben de kaç kişiye sordum çevremde Arçelik den memnunlar, lakin forumdaki arkadaşlar sizlerden de bilgi almaya ihtiyacım var.

Evde ta 5 adet arçelik klima var. Eskiden yeniye doğru 18, 14, 10, 5,4 yıldır kullanılıyorlar. Sadece en eski olana bir kez gaz dolumu yapıldı bunun dışında arıza çıkaran olmadı. Enerji tüketimi açısında en son alınan 3 klima inverter olduğu için gayet düşük enerji tüketimine sahip diğerleri eski tip olduğu için onlara göre fazla tüketiyor. Şuana kadar gördüğüm eksisi piyasada daha sessiz çalışan modeller var.
      08 Temmuz 2015 16:13:37
      Öncelikle herkese merhaba.
      Bir konu hakkında fikirlerinizi almayı istiyorum.

Salonumuza Daikin marka klima almayı düşünüyoruz ama daha önce kullanmadığımız için kafamız çok karıştı. Model seçmemize yardımcı olabilirseniz sevinirim.
      |
      |
      08 Temmuz 2015 20:37:04
      quote:

Orijinalden alıntı: drhiro

40 metre kare salon için klima tavsiyesi istiyorum. İnverter ya da normal olan farketmez

Bu soru cevaplanabilirse ben de faydalanmiş olacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      08 Temmuz 2015 21:06:13
      Soruma cevap gelmedi ama ,ben araştırdım ne auer marka klimayı alacağım nede baymak elegant inverter klimayı , uğur u smart 12 inverter klima alcağım , hatta siparişinşde verdim :) hemde çok uygun bir fiyata 1389 tl peşin fiyatında 9 taksite böldürdüm :) piyasa fiyatı 1800 tl lerde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      09 Temmuz 2015 09:07:44
      İstanbul Bilişim'de Daikin klimalar çok uygun fiyata satılıyor. Bayisinden bu fiyata almanız zor. Üstelik Daikin Türkiye garantili ve servisi de Daikin Türkiye.
      http://www.istanbulbilisim.com.tr/DAIKIN-Klima,1872,2754.html
      Macbook Pro 15" Touchbar 2017 3.1Ghz & Radeon Pro 560 | Imac Pro *yakında" | Iphone X 256 GB Space Gray | Apple TV 4K | Apple Watch S3 Aluminum Black 42mm | Ipad Pro 12.9 128 GB Wifi+Cel | Apple Music | Sony KD65A1 Oled TV | Tesla Model X P100D | Airpods |RAZER BLADE PRO - 4K (GTX 1080 SLI) - 2TB
    • Teğmen
      233 Mesaj
      09 Temmuz 2015 10:21:33
      quote:

Orijinalden alıntı: Augias

quote:

Orijinalden alıntı: BABAHAKKI

Beyler Arçelik klimalar çokmu kötü kimse birşeyden bahsetmemiş. Arçelik hakkında fikri olanlar varmı ? Tamam baba markalar var ben de kaç kişiye sordum çevremde Arçelik den memnunlar, lakin forumdaki arkadaşlar sizlerden de bilgi almaya ihtiyacım var.

Evde ta 5 adet arçelik klima var. Eskiden yeniye doğru 18, 14, 10, 5,4 yıldır kullanılıyorlar. Sadece en eski olana bir kez gaz dolumu yapıldı bunun dışında arıza çıkaran olmadı. Enerji tüketimi açısında en son alınan 3 klima inverter olduğu için gayet düşük enerji tüketimine sahip diğerleri eski tip olduğu için onlara göre fazla tüketiyor. Şuana kadar gördüğüm eksisi piyasada daha sessiz çalışan modeller var.

Teşekkür ederim verdiğin bilgi için. Geçenlerde Mitsubishi klima bakmıştım. Arçelikden keşfe gelenler 18000 lik klima lazım sana dediler ama mitsubishi deki adam diyorki bizim 12000 lik sana yeter diye. Böyle birşey olabilirmi peki ? Oda 6,50 ye 3,50. Ne dersiniz ?
      |
      |

• Yarbay
      15493 Mesaj
      09 Temmuz 2015 14:53:15
      quote:

Orijinalden alıntı: ElPoderoso

İstanbul Bilişim'de Daikin klimalar çok uygun fiyata satılıyor. Bayisinden bu fiyata almanız zor. Üstelik Daikin Türkiye garantili ve servisi de Daikin Türkiye.

Hep çöp modeller var.
      |
      |
      3596 Mesaj
      09 Temmuz 2015 16:19:23
      arçelik 3903 aa model 9000 btu klima var saatlik ne kadar yakıyor nerden öğrenebilriim?
      09 Temmuz 2015 16:55:47

Klavuzu yokmu hocam? Klavuz yoksa internet sitesinde teknik detaylar yazar modeli ile bulabilirsiniz
      @xMakavelix

1300 TL yi geçmeyen soğutma amaçlı tercihen sessiz ev daire ye uygun öneriniz ne var hocam ? @caver
      @caver
      |
      |
      Bahsedilenler: caver , xMakavelix
      4 Mesaj
      09 Temmuz 2015 17:00:16

Daha dün bayi ve toptancılar ile görüştüm ve o fiyatlardan daha uyguna verebiliyorlar.
      |
      |
      ElPoderoso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      09 Temmuz 2015 17:12:57
      quote:

Orijinalden alıntı: ElPoderoso

Daikin alacaksanız en kötü shira modeli alın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      09 Temmuz 2015 17:32:14

Shira modelinin özelliklerini sevdim ama Tegora modeli ile de arasında uçurum yok gibi. Kafamı karıştıran da aralarında ki 1.000 TL lik fark açıkçası
      |
      |
      coco1912 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      09 Temmuz 2015 17:35:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Bigera

Shira modelinin özelliklerini sevdim ama Tegora modeli ile de arasında uçurum yok gibi. Kafamı karıştıran da aralarında ki 1.000 TL lik fark açıkçası

Reno ile daçya düşün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      09 Temmuz 2015 17:39:36
      quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

quote:

Orijinalden alıntı: Bigera

Reno ile daçya düşün

Net bir kıyaslama oldu
      |
      |
      09 Temmuz 2015 22:13:21
      quote:

Orijinalden alıntı: xMakavelix

arçelik 3903 aa model 9000 btu klima var saatlik ne kadar yakıyor nerden öğrenebilriim?

ben de 1 ay önce arçelik active power 9.00 btu aldım.elektrık sarfiyatı sogutma 845 w ,ısıtma 810 W (KULLANIM KLAVUZUNA GÖRE)

yani 0.81 KWH civarı.
      09 Temmuz 2015 22:20:49
      quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

ben de 1 ay önce arçelik active power 9.00 btu aldım.elektrık sarfiyatı sogutma 845 w ,ısıtma 810 W (KULLANIM KLAVUZUNA GÖRE)

yani 0.81 KWH civarı.

hocam kullanım klavuzuna göre 900 watt soğutma bunda yani saatlik ne yakıyor bu genelde 24 derecede fan hızı orta seviyede çalıştırıyorum fazla yakmasın diye
      09 Temmuz 2015 22:33:05
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

yani 0.81 KWH civarı.

hocam kullanım klavuzuna göre 900 watt soğutma bunda yani saatlik ne yakıyor bu genelde 24 derecede fan hızı orta seviyede çalıştırıyorum fazla yakmasın diye

valla benım anladığım 1 saatta 35 kuruş falan yakıyor, 1 kwh altında olduguna göre (900 w) 30 kuruş gibi. 20 derecede veya 24 derecede aynı elektrık mı kullanılıyor onu bilemiyorum.klavuzad bu konuda açıklama yok.
      zannedersem klavuzdaki degerler en soguk veya en sıcak ayardaki miktarlar olabilir.tam bilemiyorum.

• Yüzbaşı
      393 Mesaj
      09 Temmuz 2015 22:57:14
      LG Deluxe Plus Inverter V 12K BTU (AS-W126BVU0)
      Alarko Carrier x-power gold 53 nqv 025m
      AİRFEL TURKUAZ GOLD AS12-0925/R2

Hangisini almalı sizce ? Alarko'yu bir kere aldım ses problemi çıkmıştı iade etmiştim ama iyi makinaydı. Tekrar almayı da düşünüyorum.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.