Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15021503150415051506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Klima tavsiyesi lazim 24000 btu ancak yeter galiba .

F/p ürünü yada tavsiye edilebilecek yaz-kis kullanima uygun birsey ariyorum .

Yardimlar icin simdiden tesekkurler .

Not : klimadan hic mi hic anlamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar

ben çalışma odam için duvara asabileceğim öyle çok yer kaplamayan küçük bir klima arıyorum 5-10 metrekare küçük bir oda. beni ikide bir servis derdiyle uğraştırmayacak ısıyı dengede tutacak işini düzgün yapan bir firmanın ürünü varsa tavsiyelerinize ihtiyacım olacak.

• 18lik klima lazım 2500 TLye Samsung var A++ almaya değer mi sizce ? Beko alacaktık siyah olandan çok pahalı. Daikin vs. derseniz o da pahalı ne almam lazım ? İş yerinde kullanacam A++ olması lazım
  • Merhabalar

DAIKIN de güzel kampanya başladı. Kampanya PDF sinin linkini paylaşıyorum. Ayrıca bugün radyoda 2. klima % 50 indirimli diye bir kampanya duydum ama markayı duyamadım :) Bugün yarın yazarlar zaten burada :)

https://www.daikinturkiye.com/Dokumanlar/Yuzde-Yuz-Serinlik-Kampanyasi.pdf

DAIKIN ler bnce uygun fiyata gelmiş hemde 9 taksit. Bu rakamlar üzerinden kaçırmamak lazım. Nerdeyse klimada 1000 TL indirim olmuş modeline göre...
  • Antocio kullanıcısına yanıt
    Samsung tan şaşma bence.Bende alıcam ve kullanan arkadaşların oldukça memnun olduğunu biliyorum
  • Herkese Merhaba,
    Öğleden sonra güneş batana kadar güneş alan 25m2 lik salonum için öncelikli olarak soğutma amaçlı klima ihtiyacım var.
    bütçem maksimum 1600 TL.
    Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.
  • Forum'un sadece klima bölümünde üslup sorunu var.Bir süredir takip ettiğim bölüm lakin 2-3 arkadaş(Tamir veya satıcı)burda inanılmaz seviyesiz görüş ve düşünce bildiriyor.
    O kadar çok biliyolarki ne fikire nede kullanıcaya laf düşmüyor.Bir tek bu arkadaşların dedikleri geçerli.
  • bende klima arıyorum samsungu bedava verseler eve sokmayın işini düzgün yapan firmadan alın.

• ülen GÜRCAN FAKE denen arıza,sen de hiçmi utanma yok be yaw,8 senedir forıuma FAKE girip Guinnes Rekorlar kitabına bile girdin 555 defa ban edilip giren adam
    anca rekorlar kitabına girer,az utan diyeceğim ama nerdeeee sen de o surat

++

Beyler selamlar malum tipe küfür etseniz de hep aynı ama konu klima ise,artık DH nin bu konuda hiç bir esprisi kalmadı! satıcılar/fake tipler/fanboylar/firma yalakaları
    v.s v.s ne ararsan bol,bu herifler den size ne bilgi gelir ne de bir hayır gelir veya gelse gelse anca gidip klima alırsınız bunlardan

Gidin işin Doktorun dan hem bilgi alın hem de harbi birisiyle muhatap olun,adam Satıcıdır ama bunu çakallık yaparak değil de adam gibi delikanlı gibi ortaya çıkıp yapıyor

Evet DH TR nin en büyük sitesi ve zaten tüm çakallar ile önüne gelen bu illet yere geliyor ama bilgi alacağına ya sopa yiyor ya fırça yiyor yinede istediği şeyleri bilgi babın da
    elde edemiyor,ben de kendi işim ve mesleğim icabı Paneller konusundayım orası da aynı bok,aynı tantana;örneğin herif daha bir panel alıp kullanmamış ve sıfır bilgiye sahip
    ama başlık açıp "Tavsiye" yapıyorum diyor yaw,ülen sen de bilgi yok,elinde panel yok neyin tavsiyesini yapıyorsun bu tipler gibi bir sürü tip daha var(bazıları
    satıcıdır bunların çaktırmadan iş tutuyorlar!)

Bir kişi bir şey yazmışsa önce giriş tarihine bakın(fake olabilir!)sonra yazdıklarına bakın(profili gizli değilse,zira bazı çakallar profillerini de gizliyorlar hesap da iz bırakmamak için)
    forumda adam gibi Yöneticiler yokki! dolayısıyla klima konusunda adam yeniyse ve msg ları da aynı ise sallayın geçin bu fake tipleri!

Şimdi aynen gidin bizim Köylü ve Birl hocaların mekanına klimaforumu diye bir adresi var,sizinle özel ilgilenirler en azından bu adamları biliriz tanırız,ne çakal ne de faka v.s değildir
    harbiden bilgi alırsınız veya ona göre donanırsınız,sallayın geçin klima konusunda DH yi artık,ülen bölüm resmen başlık kirliliği be yaw,aklına esen başlık açmış

++

"MARKA" lar eskiden di,ben de MARKA derdim ama çok seneler önce 2009/2010 dan sonra bu işte bitti! benim işim de panellerdir,neyin ne olduğunu ne zaman bittiğini içinden gelen birisi olarak
    A dan Z ye bilirim,kısaca "alayı" ÇİN malıdır!! bu MARKA lar artık sadece MARKA satıyorlar;dolayısıyla gelmeyin yemlere veya yemeyin gazları,abuk rakamlara klima satılıyor bu memlekette!

ME imiş Daikin imiş cart-curt!! yok Tayland imiş yok Malezya miş kısaca miş miş hepsi yani alayı ÇİN malıdır! ancak bunlar tabiki kalite ve iyi mallar ama o paralarında malı değildir!

Birisi çıktı bana ME veya Daikin nin hangi serisi Çin malıymış diye laf attı,yaw kardeşim gidin işinize yemeyin milleti! ayıp oluyor sonra

yaz geldi havalar acaip ısındı bir anda,3 gündür Antalya da sert poyraz var,hava çok kuru ama aşırı sıcak! klimalar tam gaz gidiyor
    herkese serin günler,yarın hayırlısıyla mübarek Ramazan başlıyor;bu akşam ilk teravih başlıyor,Allah niyetlerinizi,dualarınızı kabul ve bayrama ulaşmayı nasip etsin

Saygılar
    CAN

• yaw Birol ve Köylü

kardeşim yazsanıza şu HAIER denen meretin her türlü teknik detaylarını ve özellikle fiyatlarını!!! ülen bazı markalar sır gibi valla,bilgi bulmak adeta işkence

Beyler MIDEA/GREE/HAIER TR de veya global pazar da gördüğünüz neredeyse %70 ve üstü split leri işte bu üç ana üretici üretiyor! "MARKA" ya takılmayın yaw

Tabiri caizse split lerin "ALAYINI" aha işte bu herifler üretiyor,kimileri hala anlamamak için veya illa "kesilmek" için kendisine bahaneler üretiyor!!

Azıcık nete çıkın,takip edin global üretim durumlarını!! zaten ne görseniz hemen hepsi ÇİN malı,sadece bol bol marka görüyorsunuz sizler

DAIKIN ne yaw,yemeyin milleti yine! GREE ye ortak oldu bu herifler! dieğrleri de malları zaten çoğunlukla üç ana üreticiden çıkarıp;en fazla Tayland/Malezya dan montajlayıp gazlıyorlar!

ME iyi hoş ama voltajlar ne alemde yaw???? 200V de su koyveriyor ME ler! 190 da çalışmaz,arıza yaparlar! 220/230V gerekiyor normal de ama burası TR yahu,nerede düzgün akım varki
    adama 5 kağıda ME veya Daikin aldırıp da sonra voltajı nanaysa ne olacak!!

cihazın 180V de çalışması doğru değildir ama adamın oturduğu yerde ki TR nin çoğu yeri yaklaşık böyledir 200v bile göremiyor;adama 4/5 kağıtlık cihaz tavsiye ediliyor

sonra adam zırt-pırt servisi arıyor,satan veya servis ise sadece "mal satılsın" zihniyetinde tabiki!! size bunu daha sonra söyler abi bunlar 220v ister performans için der ve gider!

bizim Antalya da bazı yöreler hala 180/190 v olan yerleri vardır!! ME mi alsın adam şimdi MARKA diye veya git kardeş en iyisi DAIKIN dir mi demeliyiz

birileri biliyorum diye ki bunların satıcı olanları elbette bilir bir takım teknik değerlerini ama herkes mal satılsın derdinde! gelip paso ME alın yok Daikin alın diyor! kaldıki bunları
    almak artık şart da değil!!

Yerli montajcılar Beko/Arçelik/Vestel her zaman malı bunlar satıyor zaten,diğer MARKA dedikleriniz hikaye(satış cirolarında) bu fiyatlar ile yakında iyice düşecektir satışları!

Şu yerliciler de çakallığı az bıraksalar;Midea ve Gree den çok güzel mallar çıkarabilirler hatta Haier den millet de fiyatları çok daha makul olan bu cihazları alır!
    ama yerliciler de çakal olmuş gidiyor

• bunu alayım mı? sadece yaz ayında sogutma amaclı kullanılacak. ?

Airfel AS12-0937 Green Serisi 12000 BTU/h Duvar Tipi Klima

http://www.hepsiburada.com/airfel-as12-0937-green-serisi-12000-btu-h-duvar-tipi-klima-p-EVAIRAS120930R3?productId=evairas120930r3&categoryId=17453
  • quote:

Orijinalden alıntı: kitapkitapkitap

bunu alayım mı? sadece yaz ayında sogutma amaclı kullanılacak. ?

Airfel AS12-0937 Green Serisi 12000 BTU/h Duvar Tipi Klima

http://www.hepsiburada.com/airfel-as12-0937-green-serisi-12000-btu-h-duvar-tipi-klima-p-EVAIRAS120930R3?productId=evairas120930r3&categoryId=17453

ya da bunu mu alsam. a++ enerji yazıyor elektrikte cok farkeder mi.

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5600-ar12jsfncwk-sk-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR12HSF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kitapkitapkitap -- 17 Haziran 2015; 17:30:01 >

• bende bugün kilimamı temizlettim yerınde..

normalde komple söküp götüreceklerdi, ama kokuyu böyle de çözeriz dediler, ön panelin hepsini söküp içindeki yuvarlak dönen şeyi bile yıkadılar, çok fena kir aktı.. daha önceki servis onu çıkarmamıştı mesela.. diş fırçasıyla temizlemişti

elindeki pompalı şeyle yıkadı herşeyi..

gazına bakın dedim elini bir yere koydu, gazı iyi dedi.. 2008 de aldığım 18bin btuluk makina.. çok inandırıcı gelmedi bana yaptığı şey.. eliyle gaz mı ölçülürmüş

klima alacağım ben, dedim marka olarak ne önerirsiniz 1000-1200 arası falan diye.. inverter klima önermem, yatak odası için fazla gelir dedi.. daikin in en ucuzunu alacaksın yine de vestel ayarında olacak dedi, vestel, demirdöküm baymak önermiyorum dedi..

ne derece doğru bilmiyorum..

samsunga gittim 9binlik klimaya 1300 lira dedi.. acaba ne almalı ne yapmalı

• merhaba,

klima btu hesaplama nasıl yapılıyor bilen var mı? odanın m2 kişi sayısı bulundugu iklim vs.. gibi
  • B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    Çok güzel söylemişsin ALlah razı olsun kardeşim ama benim verebilecegim en fazla 1500-1600 TL, bu markalarda da istedigim fiyat aralıgında yok.
    Baymak inverter var 12'^lik birde demirdöküm 12'li a enerjili var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemkate

Çok güzel söylemişsin ALlah razı olsun kardeşim ama benim verebilecegim en fazla 1500-1600 TL, bu markalarda da istedigim fiyat aralıgında yok.
    Baymak inverter var 12'^lik birde demirdöküm 12'li a enerjili var.

Midea.
    haier geos.
    Aırfel.
    olefini.
  • Almilakawa A kullanıcısına yanıt
    http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-12-chs-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-p-EVBAYELEG12CHS

bu ürünü tavsiye edermisin hocam
  • Beyler başlıkda bir kaç fake nickle dolaşan malum şahıs vardır! zaten adam kalmadı başlıkda doğru bilgi verecek! işi bilennler olarak ya fake ya satıcılar dolanıyor gari,Yöneticiler
    hepten hikaye gidin yeni foruma en azından işin ehli adamları orada klimaforumu .com

CAN++
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemkate

http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-12-chs-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-p-EVBAYELEG12CHS

bu ürünü tavsiye edermisin hocam

Bu forumda bu klima alınmaz diye bin mesaj var arkadaşım.
    önereceklerimi yazdım, önerdiklerimde alınacak uygun fiyatlı ürünler.
    Baymak üretici bir firma değildir çinden en ucuz ürünü getirir biraz jan janlı oldumu gösteriş severler alır paranızı çöpe atacaksanız alın.

• 
Sayfa: önceki 15021503150415051506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.