Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MysticDesign Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar lg beko kötü klima değil ben öneriyorum çin mallarınınında kalite kalitesi var iyi bir çin malı diyebilirim şimdiye kadar teknik servisimize lg bekoyla ilğili herhangi bir sorun gelmedi en azından söyledikleri degerleri veriyor
    Orjinalden alıntı: gurcan1
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ha bide panasonıc ve daıken le o söylediğiniz dıamond veya electra klimaları nasıl aynı kefeye koyuyosunuz onuda anlamış değilim
    quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

merhaba arkadaşlar lg beko kötü klima değil ben öneriyorum çin mallarınınında kalite kalitesi var iyi bir çin malı diyebilirim şimdiye kadar teknik servisimize lg bekoyla ilğili herhangi bir sorun gelmedi en azından söyledikleri degerleri veriyor
    quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

peki arkadaşlar LG BEKO nasıl ?

5 para etmez arkadaşım forumu dolaşsana hep aynı sorular soruluyor burda yerli ürün alma paran varsa daıkın, panasonic yoksa elektra yada dıamond

• Arkadaşlar sizce klima ısıtma amaçlı kullanılabilirmi,yani elektrik faturası durumu ne olur???
  • quote:

Orjinalden alıntı: caga

merhaba, bende klima araştırıyorum sanırım 18000 BTU gerekli.
    daikin, mitsubishi electric, toshiba, panasonic, Hitachi, sharp grubu pahalı. günde 4-6 saat klimaya ihtiyacım var o yüzden inverter (zaten pahalı) ihtiyacım yok. Isınma derdim yok merkezi kalorifer var. Haier (çin malı ama büyük bir firma), electra, diamond electric, sanyo sanırım üst grubun hemen altında daha ucuz ama kaliteli klimalar. İon teknolojisi ve biyofiltreler ne kadar önemli bilmiyorum evde astım hastası veya enfeksiyona hassas birisi yok. Ama öyle reklamlar varki şelale, orman havası hissi gibi, tüketicinin aklı çelinebiliyor. Uzman ve tecrübesi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

arkadaşım elektra, samsung,dıamond alabilirsin kaliteli klimalardır haierde olabilir oda baya kaliteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 24 Temmuz 2006; 10:34:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Strange_Prenses

Arkadaşlar sizce klima ısıtma amaçlı kullanılabilirmi,yani elektrik faturası durumu ne olur???

oturdugun yere baglı kışları çök soguk geçmeyen bir yerdeysen ısıtma amaçlı kullanabilirsin elektrik faturasıda alacagın klimanın kalitesine göre degişir evinin durumuna hangi cepheye baktıgına izolasyonuna kadar ilgili bir konudur ve kaç btu luk klima kulandıgınada baglıdır daha ayrıntılı yaz yardımcı olalım
  • bir soru sorduk kavga çıkacaktı arkadaşlar :) Yapmayın ne olur

Gürcan arkadaşım şimdi sen arkadaşı uyarmışsın okumuyorsun yazdıklarımı diye ama sayfanın üstelerine doğru bakarsan yazdıklarıma cevap vermişsin Bende inverter klima almak istiyorum senin saydığın kalite klimalardan ama lüleburgaz da servisleri yok satılan yer bile yok bana sadece iki seçenek kaldı LG*BEKO VE Baymak onların içinden hangisini alayım dedim savaş çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i39AHiM -- 19 Temmuz 2006; 22:49:40 >
  • quote:

bir soru sorduk kavga çıkacaktı arkadaşlar :) Yapmayın ne olur

Gürcan arkadaşım şimdi sen arkadaşı uyarmışsın okumuyorsun yazdıklarımı diye ama sayfanın üstelerine doğru bakarsan yazdıklarıma cevap vermişsin Bende inverter klima almak istiyorum senin saydığın kalite klimalardan ama lüleburgaz da servisleri yok satılan yer bile yok bana sadece iki seçenek kaldı LG*BEKO VE Baymak onların içinden hangisini alayım dedim savaş çıktı.

arkadaşım teknosa heryere klima gönderir sen yeterki adamları ara alacagım de sharp ı öneririm ama odan kaç metre kare kışlar orada nasıl geçer taktıracagın odan hangi yöne bakıyor izolasyon durumun nasıl klima tv gibi buzdolabı gibi alınmaz sonra ugraşırsın illa ben gördügümü alayım ugraşmamayım diyorsan sana lg den başka söyleyemeyecegim ama izmirde istanbulda tanıdıkların varsa sana gönderebilirler sende kredi kartıyla ödersin şu an türkiyede iyi klimada en yaygın servis iklimsanın ben kimseyle kavga etmem herkese yardım ederim deli gibi bütün gün ordan oraya koşturuyorum ama burada bazı arkadaşlar insanı küçümsüyorlar ben mühendisim sen nesin gibi biz ne mühendisler gördük sattıgından haberi yokönce insan olmak lazım saygılar

• Eveet bende galiba sonuçta Mitsubishi Electric de karar kıldım. Yalnız 2 modeli varmış. Birinin hava temizlemesinde galiba iyon teknolojisi varmış.Bu acaba Sharp ta kullanılan teknoloji ile aynı mı oluyor. Arada yaklaşık 400 ytl fark var. Bu farka değermi acaba?Almışken daha iyi olanını mı alsam acaba yoksa bu farka değmez mi? Ne dersiniz? Teşekkürler.
  • hocam gondermine gonderir de kim takacak klimayı ? ben mitsubishi de karar kıldım. 30 mertekare odada kullanacağım
  • Arkadaşlar merhaba. Bende 18 000 lik bir klima almayı düşünüyorum. İklimsada Midea diye bir klima var. Teknik verilerine baktım. Karşılştırdığım Çoğu klimadan daha iyi. Özellikleri...

Bio filtre
    Negatif iyon jeneratörü
    Çok açılı evaporatör sistemiyle yüksek verimlilik
    Nem alma özelliği
    Elektrik kesintilerinde tekrar çalışma özelliği
    Düşük ses seviyesi
    LCD uzaktan kumanda
    Turbo soğutma özelliği
    Dijital gösterge
    Uyku modu
    Zarif ve modern tasarım
    TEKNİK ÖZELLİKLER

Soğutma Kapasitesi : 18000 Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 19000 Btu/h
    Soğutma Sarfiyatı : 1.74 kW
    Isıtma Sarfiyatı : 1.68 kW
    Çalışma Akımı (Soğutma): 8.3 A
    Çalışma Akımı (Isıtma): 8.1 A
    EER: 10.3 Btu/W.h
    COP: 3.31 W/W
    Net Boyutlar (İç Ünite) : 292x920x225 (yükXgenXder mm)
    Net Boyutlar (Dış Ünite) : 540x780x250 (yükXgenXder mm)
    Ses Seviyesi (İç Ünite) : 38 db (A)
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 53 db (A)
    Hava Debisi : 800 m3/h
    Net Ağırlık (İç Ünite) : 13 kg
    Net Ağırlık (Dış Ünite) : 40 kg
    Güç Beslemesi : 220 V, 50 Hz, 1ph
    Bakır Boru Çapları (Sıvı-Gaz): 1/4-1/2 inch
    İç Dış Ünite Arası Max. Tek Yön Uzaklık: 15 m

Görüldüğü gibi bu değerlere göre elektrik tüketimi çok düşük ve oldukça sessiz çalışıyor. Şimdi siize sormak istiyorum. Bu klimayı kullanan veya bilen var mı? Bu klima nasıldır? Teşekkürler. selamlar...

• quote:

hocam gondermine gonderir de kim takacak klimayı ? ben mitsubishi de karar kıldım. 30 mertekare odada kullanacağım

mıtsubıshı havy ler iyi degil sakın alma sharp olabilir iklimsa ile görüşün onlar size yol gösterirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: cony35

Arkadaşlar merhaba. Bende 18 000 lik bir klima almayı düşünüyorum. İklimsada Midea diye bir klima var. Teknik verilerine baktım. Karşılştırdığım Çoğu klimadan daha iyi. Özellikleri...

Bio filtre
    Negatif iyon jeneratörü
    Çok açılı evaporatör sistemiyle yüksek verimlilik
    Nem alma özelliği
    Elektrik kesintilerinde tekrar çalışma özelliği
    Düşük ses seviyesi
    LCD uzaktan kumanda
    Turbo soğutma özelliği
    Dijital gösterge
    Uyku modu
    Zarif ve modern tasarım
    TEKNİK ÖZELLİKLER

Soğutma Kapasitesi : 18000 Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 19000 Btu/h
    Soğutma Sarfiyatı : 1.74 kW
    Isıtma Sarfiyatı : 1.68 kW
    Çalışma Akımı (Soğutma): 8.3 A
    Çalışma Akımı (Isıtma): 8.1 A
    EER: 10.3 Btu/W.h
    COP: 3.31 W/W
    Net Boyutlar (İç Ünite) : 292x920x225 (yükXgenXder mm)
    Net Boyutlar (Dış Ünite) : 540x780x250 (yükXgenXder mm)
    Ses Seviyesi (İç Ünite) : 38 db (A)
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 53 db (A)
    Hava Debisi : 800 m3/h
    Net Ağırlık (İç Ünite) : 13 kg
    Net Ağırlık (Dış Ünite) : 40 kg
    Güç Beslemesi : 220 V, 50 Hz, 1ph
    Bakır Boru Çapları (Sıvı-Gaz): 1/4-1/2 inch
    İç Dış Ünite Arası Max. Tek Yön Uzaklık: 15 m

Görüldüğü gibi bu değerlere göre elektrik tüketimi çok düşük ve oldukça sessiz çalışıyor. Şimdi siize sormak istiyorum. Bu klimayı kullanan veya bilen var mı? Bu klima nasıldır? Teşekkürler. selamlar...

arkadaşım iklimsada da gördügün gibi o grubun 3. kalite klimasıdır o yazdıkları degerler gerçekse iyi ,size elektra,dıamond,haier ve samsung pretige serileri iyidir saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 20 Temmuz 2006; 17:25:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: NIL2113

Eveet bende galiba sonuçta Mitsubishi Electric de karar kıldım. Yalnız 2 modeli varmış. Birinin hava temizlemesinde galiba iyon teknolojisi varmış.Bu acaba Sharp ta kullanılan teknoloji ile aynı mı oluyor. Arada yaklaşık 400 ytl fark var. Bu farka değermi acaba?Almışken daha iyi olanını mı alsam acaba yoksa bu farka değmez mi? Ne dersiniz? Teşekkürler.

arkadaşım sharp taki teknoloji hem eksi iyon hem artı bir tek sharp kullanıyor ona aittir patenti o iyon konusunda daha iyi ama hiç bir klima odayı tam temizlemez sadece panasonicde var 3. boru o dışardan aldıgı havayı filtre ederek içeri verirken %33 oksijen zenginleşt,rmesi yaptıgı yazılı sitesinde kaç btuluk klima alacaksınız ben size izmirdeyseniz yardımcı olayım arada öyle 400 ytl oynamaz ama ınverter düz farkı varsa oynar inverter uzun süre çalıştırmalar ve kışın kullanım için iyidir

• Cevap için teşekkürler gürcan, Benim yanardöner gönlüm bu seferde Hıtachi ve toshibaya gitti. Çünkü Diamond ve Electra 1250-1300 civarında iken Hitachi ve toshiba'nın inverter olmayan düz modelleri 18000 BTU peşin ödemede 1600-1650 civarında sizce 300-350 daha vermeli miyim ayrıca Toshiba ve Hitachi arasında öne çıkan varmı veya önerebileceğiniz ve 18000 BTU olup peşinde 1500 civarına inen başka marka?
    Bir de Airwell'in (airfel değil) 14800 soğutma kapasiteli inverter modelide hayli ucuz (1350 civarında) odam 30-35 m2 acaba işimi görür mü? Sadece soğutma için kullanacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: caga

Cevap için teşekkürler gürcan, Benim yanardöner gönlüm bu seferde Hıtachi ve toshibaya gitti. Çünkü Diamond ve Electra 1250-1300 civarında iken Hitachi ve toshiba'nın inverter olmayan düz modelleri 18000 BTU peşin ödemede 1600-1650 civarında sizce 300-350 daha vermeli miyim ayrıca Toshiba ve Hitachi arasında öne çıkan varmı veya önerebileceğiniz ve 18000 BTU olup peşinde 1500 civarına inen başka marka?
    Bir de Airwell'in (airfel değil) 14800 soğutma kapasiteli inverter modelide hayli ucuz (1350 civarında) odam 30-35 m2 acaba işimi görür mü? Sadece soğutma için kullanacağım.

arkadaşım 300-350 ytl fazla vermeye degmez o markalar için toshiba ,hitachi arasında servis açısından toshibayı tavsiye ederim ınverter ı bulan firmadır toshiba ama bence fazla para verme çünkü dünyanın en iyi kliması olan mitsubishi elektrik'in fabrikasında yapılıyor dıamond ve oda eksi 8 dereceye kadar çalışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 21 Temmuz 2006; 18:25:30 >

• art sry arkadaş niye yazmıyor bilgileri buradaki arkadaşlar için iyiydi her ne kadar kendisiyle bazı konularda anlaşamasakta zaten herkesle her konuda anlaşacagız diye bir şey yok, özgür bir dünyadayız galiba
  • Adana'da Panasonic'in servisini yapıyormuşsun.
    Ben yaklaşık 10 aydır Panasonic inverter kullanıyorum.
    İnternette hiç bir yerde "Panasonic kötüdür" diyen yok.
    Çok sessiz ve elektrik sarfiyatı çok düşük.
    Memnun musun diye soracak olursan, şöyle bir sorunum var.
    Panasonic elemanları salonumu ölçüp biçti ve 12000 BTU klimanın buraya yeteceğini, klimasına güvendiğini, eğer istersek farkını ödeyerek daha büyük BTU'su ile değiştireceklerini söylediler.
    Fakat o klimanın bu salona küçük geldiğini bir süre sonra anladık.
    Kışın ve yazın yeterli değil. Aslında yine de ısıtıyor ve soğutuyor ama büyüğünü almamız lazımdı. Çünkü kapı sürekli kapalı durmuyor. Açılıp kapanıyor.
    Kışın 10 günü saymazsak ısınabildik diyebilirim. Yazın ise maalesef sadece üfürdüğü yeri serinletiyor. Aslında perdeleri kapatıp bir süre beklesek salonu serinletiyor, ama anında serinletmesi gerekir. Bazen üşüyüp kapattığımız da oluyor, ama bir defasında kalabalık olduğumuzda odanın sıcaklığı arttığından yetersiz kalıyor.
    Neyse, daha büyüğü ile değiştirmek ve farkını ödemek istediğimi berlirtim. Fakat sözlerinde durmadılar. Bu nedenle pişmanım. Şimdiki aklım olsaydı Sharp'ın 24000 BTU olanını veya Diamond alırdım. Yani 24000 liğin ancak yeteceği salona 12000lik klima alırsan tabii ki yeterli olmaz. Yoksa Panasonic süper klima, her şeye rağmen memnunum. Şimdi yapacağım şey, bu klimayı küçük bir odaya alacağım ve salona çok büyük bir klima alacağım. Panasonic Adana'nın bu tutumunu kınıyorum.
    Başarılar dilrim.
    maviufuklar23@gmail.com

• Panasonic'i niye iyi markalar arasına almadınız?
    Panasonic kullanıyorum. Yazdıklarınızın ayarında bence.
  • Keşke almadan önce ben de araştırsaydım.

Vestel aldım, bin pişman oldum. Paranla rezil olmak buna denir işte.
  • ben ankara 30 m2 lik guney cepheli pimapenli en ust katta ki odama klima taktırıcam, hem yazın hemde kışın kullanıcam, okuduğum mesajlardan anladığım kadarıyla kışın kullanılacak klimalarda dikkat etmemiz gerekiyor, ben dizayn olarak ta odama uygun olsun diye beko-lg veya lg artcool modellerinden (arçelik ve vestelden vazgeçtim okuduğum yazılardan sonra) birini seçicem çünkü diğer bahsedilen markalarda bu tarz klimlar yok. bana tevsiyeleriniz nelerdir acaba, kışın kullanmak istiyorum özellikle

şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.