Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: _Maxximum_ , taha yasin arıcı , cyberclops Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 24 Misafir (1 Mobil) - 26 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.225
Cevap
701
Favori
4.430.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 14901491149214931494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Klimt

quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Rica ederim., siz en iyi inverter klima diyince :) kampanyaları takip edersen hem kaliteli hemde iyi bi klima alınabilir, Mayıs ayında genellikle firmalar kampanyalara başlıyorlar..

Biraz daha mı beklesek, Haier Brezza (12k) için 2.600 TL, Nebula (12k) için 2.800 TL fiyatlar güzel gibi... Bir konu vardı klimalarda kampanyalar ne zaman başlar diye ama elle tutulur bir cevap gelmedi, siz şimdi Mayıs deyince düşündüm bir an...

Kampanyalar genelde mayıs ayının 10-15 gibi başlıyorlar., bende geçen sene Mitsubishi Elektric 'in kampayasından yararlanıp uygun fiyata klimayı almıştım.. Yaz aylarının başında eğer kampanyaları takip edersen şuan baktıklarının fiyatında Mitsubishi Electric yada Daikin alabilirsin., Mesela geçen sene benim aldığım kampanyada Mitsubishi Electric 1. Klimayı alana %18 kdv indirimi ve 2. Klimaya'da ekstra %50 indirim yapıyordu., toplamda %68 ve kişi başına %34 indirim oluyordu.. Forumda konusuda vardı burda biçok arkadaş iki kişi birleşip (ben dahil) bu kampanyadan yararlandık.. Hatırladığım kadarı 12.000 btu'luk deluxe power inverter MSZ-SF35VE 2650 TL. ye geldi aldı pek çok arkadaş., Şuan o klima nerden baksan kampanyasız 4.000 tl den aşşağı değildir.. Sonuçta havalar şuan için sıcak değiller ve hwr sene mutlaka firmalar kampanya yapıyorlar.,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forzagilles kardeş Mitsubishi bayisini aradim Mitsubishi deluxe power sf42 klimaya en son 3600 TL olur dedi. Asıl satış fiyatı 4500 Tl dedi. Ben de kampanya bekleyebilirim dedim. Bayi de 3600 Tl den aşağı olmaz kesinlikle dedi. Önceleri zam yaparlar sonra indirim yaparlar dedi. Ama bu fiyattan (3600) aşağı olacağını sanmıyorum dedi. Sizce bu fiyat iyi mi. Yoksa daha bekleyelim mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mmtmam

Forzagilles kardeş Mitsubishi bayisini aradim Mitsubishi deluxe power sf42 klimaya en son 3600 TL olur dedi. Asıl satış fiyatı 4500 Tl dedi. Ben de kampanya bekleyebilirim dedim. Bayi de 3600 Tl den aşağı olmaz kesinlikle dedi. Önceleri zam yaparlar sonra indirim yaparlar dedi. Ama bu fiyattan (3600) aşağı olacağını sanmıyorum dedi. Sizce bu fiyat iyi mi. Yoksa daha bekleyelim mi

Geçen sene sf42 kampanyasız 4465 tl idi... Halaa fiyat listesini atmadım ordan biliyorum:))) kampanyanlı olarakta 3020 tl. gibi bir rakama geliyordu.. Ama tabii geçen seneki gibi büyük bi kampanya yaparlar mı açıkçası bilmiyorum.. İyi fiyat vermişler şuan için size.. Ama bayinin söylediği önce fiyatı yükseltirler sonra düşürürler bence pek inandırıcı gelmedi.. Zaten dolar, euro uçmuş gitmiş daha ne kadar zam yapacaklar.. normal bi kampanya yaparlarsa geçen seneki gibi büyük olmayan pek fark etmez.. Bence bayii ile görüşün ve sorun o dediği 3600 liraya bıraktığı klima için teşhir falan değil mi vs diye.. Bu arada önemli olan sizin oda kaç m2 ve hangi cephe olduğu da önemli ve şehir de tabiki?

• Benim oda 28 m2. Güney ve Doğu cephe. 2 katlı bina ve 1. Katta yaşıyorum. Yalıtımi da iyi sayılır. 3600 Tl bana da iyi gibi geldi ama teşhir ürün olur mu onu da bilmiyorum. Ama onuda sorarım mutlaka. Beklesem mi alsam mı kararsızım açıkçası. Sizin tavsiyeniz nedir

• quote:

quote:

quote:

Rica ederim., siz en iyi inverter klima diyince :) kampanyaları takip edersen hem kaliteli hemde iyi bi klima alınabilir, Mayıs ayında genellikle firmalar kampanyalara başlıyorlar..

Biraz daha mı beklesek, Haier Brezza (12k) için 2.600 TL, Nebula (12k) için 2.800 TL fiyatlar güzel gibi... Bir konu vardı klimalarda kampanyalar ne zaman başlar diye ama elle tutulur bir cevap gelmedi, siz şimdi Mayıs deyince düşündüm bir an...

Kampanyalar genelde mayıs ayının 10-15 gibi başlıyorlar., bende geçen sene Mitsubishi Elektric 'in kampayasından yararlanıp uygun fiyata klimayı almıştım.. Yaz aylarının başında eğer kampanyaları takip edersen şuan baktıklarının fiyatında Mitsubishi Electric yada Daikin alabilirsin., Mesela geçen sene benim aldığım kampanyada Mitsubishi Electric 1. Klimayı alana %18 kdv indirimi ve 2. Klimaya'da ekstra %50 indirim yapıyordu., toplamda %68 ve kişi başına %34 indirim oluyordu.. Forumda konusuda vardı burda biçok arkadaş iki kişi birleşip (ben dahil) bu kampanyadan yararlandık.. Hatırladığım kadarı 12.000 btu'luk deluxe power inverter MSZ-SF35VE 2650 TL. ye geldi aldı pek çok arkadaş., Şuan o klima nerden baksan kampanyasız 4.000 tl den aşşağı değildir.. Sonuçta havalar şuan için sıcak değiller ve hwr sene mutlaka firmalar kampanya yapıyorlar.,

Zibro S6635 12k klima için 2.000 TL anlastik gibi (ve taksitli), nasıl fiyat?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Zibro S6635 12k klima için 2.000 TL anlastik gibi (ve taksitli), nasıl fiyat?

Zibro hakkında forumda mbirol adlı arkadaş var.. Zibro yu ona sorarsan o sana herşeyini şöyler

• quote:

Orijinalden alıntı: mmtmam

Benim oda 28 m2. Güney ve Doğu cephe. 2 katlı bina ve 1. Katta yaşıyorum. Yalıtımi da iyi sayılır. 3600 Tl bana da iyi gibi geldi ama teşhir ürün olur mu onu da bilmiyorum. Ama onuda sorarım mutlaka. Beklesem mi alsam mı kararsızım açıkçası. Sizin tavsiyeniz nedir

Hangi şehir dostum? Güney ve doğu derken sanırım oda her iki cepheye de bakıyor sanırsam..

• Adanada yaşıyorum kardeş. Klima takacagim oda güney ve doğuya bakıyor . Tavsiyelerine açığım. Beklemeliyi miyim .almali mıyım?

• mmtmam M kullanıcısına yanıt
    Şehir sormmın sebebi normalde 28m2 odaya SF35 yani 12.000 'lik cihaz istanbul gibi adana'ya göre yazın daha ılıman geçen yerlerde yeterdi ama adana da kesinlikle yetmez.. SF42 almalısın.. alıp almama konusuna gelirsek bayi size SF42 için iyi fiyat vermiş.. nereden baksan %25 gibi bi indirim yapmış bence iyi fiyat.. Kampanyadan ne kadar indirim olur emin değilim ama %25 den daha fazla bi indirim yapacaklarınıda sanmıyorum.. Kısacası ben olsam alırdım dostum.. Ama bayiye mutlaka sor klima teşhir mi değil mi diye?

Ve eğer alırsan kesinlikle söyle klimanın dış ünitesinin ayaklarına lastik takoz takıyorsunuz dimi diye? bazıları bunlar çok sessiz cihazlar gerek yok derler.. Evet sessizler ama zamanla metalin metale değmesinden titreşim oluşur ve ses fazlalaşır..15-20 liralık malzeme için iş güzarlık yaparlar.. Dış üniteye takoz taktır!! Ve forumda da pek çok kez yazıldı.. Klima montajı esnasında cihaz kullanıma "açılmadan" mutlaka 20-25 dk. arası vakumlama yaptır.. Bu cihazın ömrü ve performansı açısından çok önemlidir.. Gelen bazı servis elemanları vakumlama yapmamak veya abi 5dk.yeter diye bir sürü bahane uydururlar ama inanma.. Burdaki pek çok usta mutlaka en az 15-20dk. gaz açılmadan önce Vakumlama yapılmasını söylediler.. Normalde bu söylediklerim sen söylemeden yapılması lazım ama bazı personel işgüzalık yapıyorlar işte genelde Mitsubishi Electric servis çok iyidir ama arada çürük elmalar çıkıyor işte bu söylediklerimin teyidini al öyle al cihazı.. Kolay gelsin;)

• Merhaba arkadaşlar. Ben yaz için para biriktirip klima almak istiyorum. Oda'm galiba 18-20 metrekare, tam ölçünce düzenlerim mesajı.

Şimdi ben işler ve dersler sebebiyle oda'dan pek çıkmam, sıcağa da hiç alışkın değilimdir, Ankara'da oturuyorum bu arada. Klimalardan da anlamadığım için sizden yardım istiyorum. Nasıl bir klima almalıyım? Ve klimadan yararlı ne gibi özellikler var. Ben kışın ısıtmak için hiç kullanmam, sadece soğutma amaçlı almak istiyorum. Dediğim gibi ne gibi ek, yararlı özellikleri var bu klimaların ve bu özellikleri hakkında bilgi verip, bana klima önerebilir misiniz acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim :)
  • LG Deluxe Plus Inverter V 12K BTU (AS-W126BVU0) modeli için yorum alabilir miyim? Kayışdağı'nda bir firma 1595'e veriyor ürünü, montaj dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jin333

Hocam az önce klimamın montajını yaptılar. Çok sessiz çalışıyor gerçekten evet büyük aldım sonradan gelen arkadaşlarda söyleyince ancak çok geçti. ileride fatura tutarlarını + ve - lerini burada paylaşacağım. Çok teşekkür ederim ilginiz için iyi günler..
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Öncelikle güle güle kullanın. Ancak açıkça söylemem gerekirse kartonpiyerli çok güzel bir salona sıvanın üzerinden giden boru-kablo takımı hiç yakışmamış. Bunu duvarı kırdırıp boruyu sıva altına alsaymışsınız mükemmel olacakmış. (Bağışlayın sadece naçizare fikrimi yazdım)

• Cümleten selamlar

Uzun zamandır artık buralara takılmıyorum,çünkü senelerdir hep aynı tantana Fake adamlar,çaktırmadan mal gazlayanlar,çeşitli boş adamlar v.s v.s
    bir sürü boş adam buralar da dolanır,bir tanesi de şu meşhur Gürcan Fake denen 450 defa banlanmış tipdir,başlığın faydası yok zararı var,kısaca hikaye başlık
    devam ediyor sizin anlayacağınız,"gerçek klima arayanlar" uyanık olsunlar ltf!!

Bu işlerin Ustaları zaten forumu terk etti bu çakallıklar yüzünden,Yöneticiler hepten hikaye,kıramadı bu tiplerin ayaklarını Bölümden!

Birol Ustanın artık forumu vardır,sallayın bu bölümleri,zira buradan bilgi almak yerine kafanız boş şeylerle dolar!

++
    Daikin maikin filan da hikaye,zaten hemen hepsi artık böyle yok capon malı yok Tayland malı sizi yerler! amann diyeyim böyle çakallık tuzaklarına düşmeyin

Bu işlerin artık tamamı harbi ÇİN işidir! hepsi oradan çıkıyor

1-GREE
    2-MIDEA
    3-HAIER
    4-Chigo

gibi Çin de 5/6 tane ana split üreticisi vardır,bütün dünyaya bunlar mal üretiyor!

GREE tek başına dünya split pazarının %25 veya biraz daha üstü oranında hitap ediyor! varın siz hesaplayın gerisini gari,Daikin bile burada artık üretiliyor!
    bunlardan birisi diğerini zaten satın almıştı bir kaç sene önce sanırım Daikin,Gree bünyesine girdi

Bu "MARKA" klimalar yine iyi veya çok iyi ama fiyatlarına baktığınız zaman heriflerin zaten "MARKA" satıklarını görebilirsiniz,Marka değeri TR de ve özellikle dışarda bir
    bedel dir! bu firmalar da MARKA dan en büyük karı elde ediyorlar! yani uyanık olun

Kalkıp da haybeye ME den "Krimagine" almanıza gerek yoktur

Fiyatlar uçmuş vaziyet de bir de millete veriyorlar gazı insanlar da bunu yutup,basıp alıyor bunları!

En azından bilgi babında örneğin gidin Birol Hocanın yanına "doğru" yönlendirmeleri alın

DH de çok eskiden idi adam gibi muhabbetler ve yönlendirmeler ve bilgiler v.s

SAygılar

CAN++

• Arkadaşım yeni aldı daikin tegora,2 ay kadar oldu.(12000BTU).İnanın hiç memnun değil. Üst serileri için bir şey diyemem ama tegora almaya gerek yok bence.
  • albani kullanıcısına yanıt
    Selamlar Albani seni buralarda görmek sürpriz oldu.

Senden ricam Gree klimalardan hangi modeller fiyat, performans ve tüketim konusunda iyidir. Eğer bilgi verebilirsen çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 15 Nisan 2015; 19:11:38 >
  • Hocam bunları Birol Hocaya sorun,bütçenizi de yazın,tam ne için ne aradığınızı da yazın,bana sorma;ben ucuz yollu veya orta halli bir şeyler taraftarıyım

Gree diye takılma,zaten TR de Gree markasının hangi kendi klimaları var onu da bilmiyorum(sanırım PVG de olabilir onuda zaten Birol satıyor)
    ama bildiğim tek şey,bak yukarıda da yazdım bu herifler tüm gördüğünüz "Marka" veya çakma-marka klimalara üretim yapıyor,ne kadar para o kadar
    kalite+performans alıyorsun,bu kadar basit,TR deki cihazların da çoğu Midea/Gree ve sonra Haier üretimidir!!!

www. klimaforumu .c om

benden de selam çakın kendilerine

Not;ben onu alın bunu alın filan demem,zaten çakmam bu işlerden yaw ama işin bir kaç önemli durumunu öğrendim ve yukarıda bunu belirttim,ayrıca çok önemli
    bir konudur bu,millet zannediyorki dünya kadar marka var(üretici bazında) halbuki üretici dedikleriniz bir elin 5 parmağı kadar hadi siz bunu ikin elin 10 parmağı
    yapın ki o kadar bile yok aslında Gree/Midea olayı bitiriyor,isterseniz siz de gidin size de çakma-marka istediğiniz kalitede mal üretsinler! yeterki paradan
    haber verin gerisi hikaye Çin li işi,en dandik mal da var en kral mal da var(Klima dan bahsediyorum)

yok "caponmuş" yok Tayland malıymış bunlar da hikaye oldu ve mazide kaldı! ülen Tayland vida bile üretemeyen ülkedir,sadece geçmişte bazı üreticiler Çin yerine
    (Çin deki bir takım rejim+sistemler sebebiyle)bu ülkeye ve Malezya ile Filipinler ve Endonezya gittiler,kısaca hepsi harbi Çin işidir

Markası eski ve sağlam olan daha güzel kazanıyor veya daha rahat satıyor v.s

Birol Hocam ve Takımı bunları sanırım okur sonra da gülersiniz bizim Köylü ile beraber ve yaw adam doğru yazıyor dersiniz

Bazıları PM atıyor bazıları eMail atıyor;yaw beyler yollamayın bana bunları zaten cevap vermiyorum! ben birazcık sizi bir takım konularda uyandırmak istedim
    gaza-yeme filan filan gelmeyin diye

Hani çok eskiler bilir bizim efsane Fujitsu LCC ler vardı(2008/2009 da) şimdi o cihazlar olsa kapın ülen almayanı döverler diye yazardım
    ve kullananları hala süper memnunlar son efsane LCC serisi sonra Fuji ler tırt oldu bir ara IPI nin ithal ettiği çok sıkı Hitachi ler vardı
    onlarda tırt oldu yaw,Hitac lar "ısıtma şampiyonu" idi eskiden,ben kendi işim gereği Paneller üzerine olduğum için,artık "kalite" diye hiç bir şey kalmadı
    ama absürt fiyata bu mallar satılıyor Panelleri de(Japon Marka olanları)millet hala capon sanıyor halbuki alayı Çin işi yaw,içini açıyoruz
    adeta ağlıyor garibim++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 15 Nisan 2015; 20:13:04 >

• Doğru tektir demişler

• evet beyler klima sezonunu açtık gari ama doğru bilginin adresine gitmelisinizwww.klima forumu.com
    işin doktorundan tavsiye almalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: husneyener

Arkadaşım yeni aldı daikin tegora,2 ay kadar oldu.(12000BTU).İnanın hiç memnun değil. Üst serileri için bir şey diyemem ama tegora almaya gerek yok bence.

ben de daikin tegora 4 aydır kullanıyorum cok memnunum tavsiye ediyorum
  • Bu yaz sıcaklarına klimalı girmek istiyorum..
    Evde hem biz hemde çocuk sıcakdan çok bunalıyor..
    Klima fiyatları şimdi mi daha uygun yoksa sıcaklar kapıyı çalarken kampanya vs derken daha mı ucuzluyor, yada kampanya ayağına fiyatlar yükseliyor mu?
    Takip eden arkadaşlar önerilerde ve tavsiyelerde bulunurlarsa ona göre hareket edeyim diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 14901491149214931494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.