Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (3 Mobil) - 13 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.175
Cevap
702
Favori
4.426.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni aldığım evin salonuna taktırmak için klima tavsiyenize ihtiyacım var, salonum 40 metrekare, hangi marka hangi modeli önerirsiniz ? 3000 tl ye kadar bir bütçe ayırdım bu iş için , ithal ürün tercihimdir.

Şimdiden teşekkürler.
  • 18.000 lik bir klima ihtiyacım var.

DAIKIN FTXB50B Tegora Inverter Split Klima gözüme çarptı.. bu model nasıldır..

Toshiba Toshiba RAS 16 N3KVR mi tercih edilmeli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: genesa

18.000 lik bir klima ihtiyacım var.

Gonul rahatligiyla tercih edebilirsiniz tegora serisi yeni bir modeldir ve enerji tuketimleri cok dusuktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patates baskıçakma klma içiniz rahatolsun.

• quote:

daikin' in en dandik makinesi uzak durulması gerek.

o fiyata haier, midea, zibro gibi cihazlara bakabilirsin. emin ol pişman olmazsın
  • Evimdeki tesisat borusu ölçülerinden dolayı 24000'lik ve 9000'lik olmak üzere 2 adet klima alacağım. Multi sistemin daha iyi olacağını düşünüyorum. Kaliteli ürünlere para verebilirim. Uzun yıllar filtre temizliği ve bakımı ile kullanacağım ürünler arıyuorum. ME ve Daikin baktım ama galiba daikin'de bu ikisini karşılayacak ölçüde ana ünite yok.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: general_einstein

quote:

o fiyata haier, midea, zibro gibi cihazlara bakabilirsin. emin ol pişman olmazsın

Arkadaş neye göre en dandik , vatandaşı yanlış yönlendirmeyin DAIKIN çöpü bile piyasadaki klimalara fark atar , Tegora serisi dediğin klimanın altında zhara , enjoy ,mira olacak şekilde 3 model klima daha vardır tegora serisi 4. üst basamak bir klimadır zaten . piyasada alabıleceğin mitsubıshı dahıl en ıyı klımadır daıkın üst serileri hariç.

• quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

quote:

quote:

Arkadaş neye göre en dandik , vatandaşı yanlış yönlendirmeyin DAIKIN çöpü bile piyasadaki klimalara fark atar , Tegora serisi dediğin klimanın altında zhara , enjoy ,mira olacak şekilde 3 model klima daha vardır tegora serisi 4. üst basamak bir klimadır zaten . piyasada alabıleceğin mitsubıshı dahıl en ıyı klımadır daıkın üst serileri hariç.

abi yapmayın bırakın bu daikin fanatizmini. daikin' in shira modeli ve üstü için kimsenin laf ettiği yok. ama tegora, mira gibi makinelerin ederi çok fazla.

tegora dan daha üstün ve ucuz klima çok var. haier nebula-brezza, midea oasis-premier, zibro s6k serisi, gf lmca-luca.

insanları ederinden fazla cihazlardan uzakta tutmak yanlış yönlendirmek değil. tegora mira zhara kullananları herkes biliyor.

daikin' in çöpüne 3000tl vermek anca marka hastası insanların yapacağı iş.

• Klima Alacaksanız Servis Ağı Yaygın Olmasına Ve Markanın Yurt Genelinde Saygın Öncü bir Kuruluş Olmasına dikkat edeniz iyi marka olarak önerim se Beyaz Eşya Kombi Klima Servis Telefonlarıelektric, alarko klima, general klima bunları almanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

quote:

quote:

Daikin klimalar Shire - Emura - Ururu Sarara olarak gider, geriye kalan Enjo-Mira-Tegora vs. Daikin olmayan ama Daikin markası vurulmuş makinalardır.

Sanırım G serisi Shira serisinin büyük kapasitede ki ismi oluyor yani 6 ve 7.1 Kwatt kapasiteli cihazlarına verdikleri isim oluyor. Tahminim kapasiteleri büyüdüğü için Scop ve Seer değerleri değiştiği yani yükseldiği için G seri ismi vererek Shira modellerinin değerlerini ortalamada düşük tutmuşlar. Tabi bu benim teorim.

https://www.daikinturkiye.com/Klima-Fiyatlari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 8 Nisan 2015; 18:10:07 >

• Klima Alacaksanız Servis Ağı Yaygın Olmasına Ve Markanın Yurt Genelinde Saygın Öncü bir Kuruluş Olmasına dikkat edeniz iyi marka olarak önerim se ıelektric, alarko klima, general klima bunları almanızı öneririm.
  • Klima Alacaksanız Servis Ağı Yaygın Olmasına Ve Markanın Yurt Genelinde Saygın Öncü bir Kuruluş Olmasına dikkat edeniz iyi marka olarak önerim se ıelektric, alarko klima, general klima bunları almanızı öneririm.
  • Merhaba arkadaşlar..

Yeni taşındığım dairem için klima alacağım fakat daire içi tüm tesisat hazır yani müteahhit tarafından inşaat zamanı duvar içinden dışarıya kadar götürülmüş (bakır borular vs.).

Forumu geriye doğru okuduğumda montaj ve tesisatın performans açısından önemli olduğu gördüm.

Acaba benim hazır tesisatım iyi bir klima alsam bile performans da bana sıkıntı çıkarır mı? Çıkarır ise yapılabilecek bir şey var mıdır?

Yardımlarınız için teşekkürler...
  • arkadaşlar şuan için alabiliceğim 12.000lik fiyatına göre en iyi inverter cihaz hangisidir ?
  • ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi Electric
    Kirigamine serisi MSZ-FH35VE
    Kirigamine Zen serisi MSZ-EF35VE
    Deluxe Power serisi MSZ-SF35VE

Daikin
    Ururu Sarara FTXR28E yada 42 olanı
    Emura FTXG35J
    Shira FTXS35K

• forzaGilles kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkür ederim ama bunları fiyatı yüksek malesef ben daha hesaplı bişeyler arıyorum
  • ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    Rica ederim., siz en iyi inverter klima diyince :) kampanyaları takip edersen hem kaliteli hemde iyi bi klima alınabilir, Mayıs ayında genellikle firmalar kampanyalara başlıyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Rica ederim., siz en iyi inverter klima diyince :) kampanyaları takip edersen hem kaliteli hemde iyi bi klima alınabilir, Mayıs ayında genellikle firmalar kampanyalara başlıyorlar..

Biraz daha mı beklesek, Haier Brezza (12k) için 2.600 TL, Nebula (12k) için 2.800 TL fiyatlar güzel gibi... Bir konu vardı klimalarda kampanyalar ne zaman başlar diye ama elle tutulur bir cevap gelmedi, siz şimdi Mayıs deyince düşündüm bir an...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

öncelikle teşekkür ederim ama bunları fiyatı yüksek malesef ben daha hesaplı bişeyler arıyorum

forzagilles kardeş hangisini tavsiye edersin.

daikin Shira FTXS35K , Kirigamine Zen serisi MSZ-EF35VE ya da
    Deluxe Power serisi MSZ-SF35VE tavsiye edersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmtmam

quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

forzagilles kardeş hangisini tavsiye edersin.

daikin Shira FTXS35K , Kirigamine Zen serisi MSZ-EF35VE ya da
    Deluxe Power serisi MSZ-SF35VE tavsiye edersin?

Kirigamine Zen serisi tasarımı sebeiyle biraz pahalı.. Daikin shira ve Mitsubishi Electric deluxe power ikisinden hangisini alırsın dersen, ben servis hizmeti daha iyi olduğu için ME deluxe power MSZ-SF35 alırdım.. Ama dersen Daikin Shira kötü mü hayır kötü değil birbirine yakın benzer kalitedeler.. Ama Mitsubishi Electrick 'in gerek montaj, gerekse servis hizmeti daha iyi..

• 
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.