Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1488. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: zkdln , zkdln Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
100. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 14861487148814891490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canboz

3KVR serisi, standart inverter serisi dir. Biraz şarkı türkü söyler, özellikle ısıtma da..

Bunun bir alt konfügürasyonu olan N3K serisi ise, kırpık özellikli, tam inverter olmayan budget serisidir. Entry-level rakiplerine karşı çıkardığı üründür. Eksik üründür. Fiyat avantajı vardır.

Eğer, ille TOSH alacak iseniz; bunun bir alt kapasite de olan 16 serisi sizi kurtarıyor ise, SUPER INVERTER DAISEIKA RAS 16 SKVP2 yi alınız. Daha iyi bir makine dir.

Hocam burada yazdıklarınıza katılıyorum toshiba alan DAISEIKA RAS SKVP2 aşağı model almamalı.

Yanlız siz bazı yazılarınızda AC xpower önermişsiniz, bu konuda günaha girmemenizi öneriyorum. Yazdığınız tarzda yazılar forumda çok var fp ürün demişsiniz bir tür kopyala yapıştır gibi olmuş.

Yazın bende benzer yazılara uyup ac xpower 12lik klima aldım. Bu konuda kocaustanın yazıları çok etkili oldu klimayı alırken. Görüyorumki sizde onun yazılarını aynen yazmışsınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_95972391/f_//tm.htm konudaki Dündar Akkaya, benim. Şifremi ve mailimi kaybettiğim için yeniden giriş yaptım.

@bps arkadaşı, dinlemediğime çok pişman oldum aç gözlülük ettim. Oysaki arkadaş bana güzelce izah etmişti. Başka bir forumada konu açmıştım o forumdada benzer cevapları almıştım ısıtır soğutur kötü klima değildir parasına göre klima ses şansına kalmış denmişti. Ben kuyumu kendim kazmıştım en baştan. Dayımıda biraz yaktım neyseki onun kliması benim klimam kadar sesli değil, fakat sessizde değil.
    Dayımla birlikte 2 adet klima aldık alelacele, dayımın aldığı AC değil toshiba n3kv 12 modeliydi yanlız.

Klimalar montaj oldu servisin çalışması fena değildi. Benim ac xpower klimamın dış ünitesi zıngır zıngır çalışırken iç ünitedede ince bir ses vardı. Dayımın klimasıda xpowerden aşağı değildi kaç kez gidip baktım evi aynı semtte olsada araç olmadığı için biraz uzak kalsada kaç kez baktım klimaya. Sesi benim klima kadar değildi fakat yinede sesliydi. Dayım beni çok etkilemiyor diyordu.

Bende kaderime razı oldum kullanmaya devam ettim fakat 2. haftasında klima kart yaktı. Hemen apar topar klimayı iade ettim allahtan hiç zorluk çıkarmadılar durumu iyice anlatınca. Forumdada bir kaç tane kart yakma sorunu var zamanında okumadığımızın cezası okuyunca şok oldum.

Bende tez yoldan, forumdaki mitsubişi elektirik kanpanya konusunda daha önce ortak alırız diye haberleştiğim bir arkadaşın, kanpanyadan alıp ev değişikliğinden dolayı taktırmadığı klimayı satılığa çıkardığından haberdar olduğum için 3 aşağı 5 yukarı helalleşip anlaştım o klimayı aldım kurdurdum.

Soğutmasına sessiliğine herşeyine kadar parasını hak ediyor boğulacaksanız büyük denizde boğul derler biraz fazla vermeye gerçekten değiyor. Xpower servisleride söylüyor bunu zaten.
    Dayım şimdi farkında, geçti artık desede genede çamur sürmüyor ben memnunum diyor

Aman hocam sizde önermeyin şansa bırakmasın kimse işini. sonra benim gibi 1 ay uyuyamazlar şansları yoksa. Dayımla şaka yapıyorum inşallah onun klimasınada birşey olmaz. Onlar duymuyor pek sesi yüksek sesle tv izliyorlar ağır işitmeden dolayı yaşlılıkta var. Fakat dayım ağır işitsemde belli diyor, ben uğraşamam oğlum diyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akkaya Dündar

quote:

3KVR serisi, standart inverter serisi dir. Biraz şarkı türkü söyler, özellikle ısıtma da..

Bunun bir alt konfügürasyonu olan N3K serisi ise, kırpık özellikli, tam inverter olmayan budget serisidir. Entry-level rakiplerine karşı çıkardığı üründür. Eksik üründür. Fiyat avantajı vardır.

Eğer, ille TOSH alacak iseniz; bunun bir alt kapasite de olan 16 serisi sizi kurtarıyor ise, SUPER INVERTER DAISEIKA RAS 16 SKVP2 yi alınız. Daha iyi bir makine dir.

Hocam burada yazdıklarınıza katılıyorum toshiba alan DAISEIKA RAS SKVP2 aşağı model almamalı.

Yanlız siz bazı yazılarınızda AC xpower önermişsiniz, bu konuda günaha girmemenizi öneriyorum. Yazdığınız tarzda yazılar forumda çok var fp ürün demişsiniz bir tür kopyala yapıştır gibi olmuş.

Yazın bende benzer yazılara uyup ac xpower 12lik klima aldım. Bu konuda kocaustanın yazıları çok etkili oldu klimayı alırken. Görüyorumki sizde onun yazılarını aynen yazmışsınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_95972391/f_//tm.htm konudaki Dündar Akkaya, benim. Şifremi ve mailimi kaybettiğim için yeniden giriş yaptım.

@bps arkadaşı, dinlemediğime çok pişman oldum aç gözlülük ettim. Oysaki arkadaş bana güzelce izah etmişti. Başka bir forumada konu açmıştım o forumdada benzer cevapları almıştım ısıtır soğutur kötü klima değildir parasına göre klima ses şansına kalmış denmişti. Ben kuyumu kendim kazmıştım en baştan. Dayımıda biraz yaktım neyseki onun kliması benim klimam kadar sesli değil, fakat sessizde değil.
    Dayımla birlikte 2 adet klima aldık alelacele, dayımın aldığı AC değil toshiba n3kv 12 modeliydi yanlız.

Klimalar montaj oldu servisin çalışması fena değildi. Benim ac xpower klimamın dış ünitesi zıngır zıngır çalışırken iç ünitedede ince bir ses vardı. Dayımın klimasıda xpowerden aşağı değildi kaç kez gidip baktım evi aynı semtte olsada araç olmadığı için biraz uzak kalsada kaç kez baktım klimaya. Sesi benim klima kadar değildi fakat yinede sesliydi. Dayım beni çok etkilemiyor diyordu.

Bende kaderime razı oldum kullanmaya devam ettim fakat 2. haftasında klima kart yaktı. Hemen apar topar klimayı iade ettim allahtan hiç zorluk çıkarmadılar durumu iyice anlatınca. Forumdada bir kaç tane kart yakma sorunu var zamanında okumadığımızın cezası okuyunca şok oldum.

Bende tez yoldan, forumdaki mitsubişi elektirik kanpanya konusunda daha önce ortak alırız diye haberleştiğim bir arkadaşın, kanpanyadan alıp ev değişikliğinden dolayı taktırmadığı klimayı satılığa çıkardığından haberdar olduğum için 3 aşağı 5 yukarı helalleşip anlaştım o klimayı aldım kurdurdum.

Soğutmasına sessiliğine herşeyine kadar parasını hak ediyor boğulacaksanız büyük denizde boğul derler biraz fazla vermeye gerçekten değiyor. Xpower servisleride söylüyor bunu zaten.
    Dayım şimdi farkında, geçti artık desede genede çamur sürmüyor ben memnunum diyor

Aman hocam sizde önermeyin şansa bırakmasın kimse işini. sonra benim gibi 1 ay uyuyamazlar şansları yoksa. Dayımla şaka yapıyorum inşallah onun klimasınada birşey olmaz. Onlar duymuyor pek sesi yüksek sesle tv izliyorlar ağır işitmeden dolayı yaşlılıkta var. Fakat dayım ağır işitsemde belli diyor, ben uğraşamam oğlum diyordu.

Alıntıları Göster
    quote:

Sayın Kardeşim,

9 ve 12BTU luk olanlar ile (25H ve 35H), daha yüksek kapasiteli olanlar arasında (50H ve 60H) ciddi dizayn farkı var.
    Yani 9 ve 12 lik ler farklı dizayn, diğer yüksek BTU olanlar farklı dizayn dır. Kompresör, çalışma stili ve frame leri farklıdır.

Kolay kolay ürün önermem, ağzımdan kaçmış oldu. Önerdiğim farklı dizayn olan üst BTU dur, sizin şikayet ettiğiniz düşük BTU değil.

Velhasıl, marka aynı olsa da, söylediğim ile, sizin örnek verdiğiniz aynı segment değil, farklıdır.

Selam ve saygılar

• quote:

quote:

Sayın Kardeşim,

9 ve 12BTU luk olanlar ile (25H ve 35H), daha yüksek kapasiteli olanlar arasında (50H ve 60H) ciddi dizayn farkı var.
    Yani 9 ve 12 lik ler farklı dizayn, diğer yüksek BTU olanlar farklı dizayn dır. Kompresör, çalışma stili ve frame leri farklıdır.

Kolay kolay ürün önermem, ağzımdan kaçmış oldu. Önerdiğim farklı dizayn olan üst BTU dur, sizin şikayet ettiğiniz düşük BTU değil.

Velhasıl, marka aynı olsa da, söylediğim ile, sizin örnek verdiğiniz aynı segment değil, farklıdır.

Selam ve saygılar

Teşekkür ederim bilgilendirici cevabınız için. Ben 29 yaşındayım size abi diyeyim yaş olarak belli büyük olduğunuz

Sayın canboz abi, bende arıza sonrası söylemiş olduğunuz xpower gold ac lerdeki ve toshiba N3kv ve N3kvr klimaların üst BTU ürünlerindeki farklılıkları okudum sizin deyiminizle kırpık inverter değilmiş onlar tam invertermiş.

Fakat forumda görmüş olduğum kart yakma arızalarından 2 veya 3 adedi (50H) olanlardaydı sanırım bizim ülkemizin elektrik şartlarına göre bir uyumsuzluk var heralde @canboz abi. Benim şaştığım bizim elektrik voltajı gayet iyi 200 den aşağı hiç düşmez nasıl kart yakmış şaşırdım doğrusu. Şikayet var sitesindede (50H) benzer çok şikayet var yazssak sığmaz buraya.
    (60H) cihazlarla ilgili şikayet pek duymadım galiba çok büyük olduğu için kullanıcısıda az.

Bir çok şikayet okudum fakat hiç DAISEIKA RAS SKVP2 ve daha üst modelinde hiç şikayet görmedim.
    Demekki segment meselesi düşünülürse, segment değerlendirmesine AC , N3kv ve N3kvr modeller girmemeli düşüncesindeyim.
    Yaklaşmamakta fayda var gibi geliyor bana siz üst BTU lar daha iyi desenizde gene alt çok şikayet var @canboz abi.

Bendende selam ve saygılar.

• Akkaya Dündar A kullanıcısına yanıt
    quote:

Fakat forumda görmüş olduğum kart yakma arızalarından 2 veya 3 adedi (50H) olanlardaydı sanırım bizim ülkemizin elektrik şartlarına göre bir uyumsuzluk var heralde @canboz abi. Benim şaştığım bizim elektrik voltajı gayet iyi 200 den aşağı hiç düşmez nasıl kart yakmış şaşırdım doğrusu. Şikayet var sitesindede (50H) benzer çok şikayet var yazssak sığmaz buraya.
    (60H) cihazlarla ilgili şikayet pek duymadım galiba çok büyük olduğu için kullanıcısıda az.

Üst BTU ile düşük BTU Carrier lerin dış ünitelerin hepsinin içinde, teknik olarak barrier dediğimiz farklı dirençte koruyucu unsurlar var. Bunlar sigorta, termik vs.den farklı, koruma amaçlı unsurlardır.
    Üst BTU ürünlerde bulunan koruyucu unsurlar, daha yetkin ve daha dirençlidir. Bunu, kalın duvar ile ince duvar farkı gibi düşünebilir siniz.

Bu nedenle, genellikle üst BTU ürünler, daha düsük kapasiteye sahip ürünlere göre daha dirençlidir. Yani, üst BTU ürünün koruyucu dış duvarı daha kalındır. Bunu, mecazen, doğru anlatabilmek için örneklemek zorunda kaldım.

Diğer tüm marka serileri de üç aşağı beş yukarı bu felsefede imal edilirler.

Carrier in 9 ve 12BTU larında kullanılan kompresör tipleri, DC sürücüleri ve çalışma algoritmaları, üst BTU lardan farklı ve daha zayıftır. Bunu bildiğimden yorum yaptım.

Şimdi başka bir konuya değineyim..

Klima imalatı yapan dev fabrikalarda, montaj hattında girmeden önce, tüm elektronik donanım unsurları test edilir. Arızalı, yanlış çalışan vs. elektronik donanım unsurları, ıskartaya yada geri dönüşüme ayrılır. Montaj bitince de, klima dış ve iç üniteleri muhtelif teste tabi tutulur. Burada ince nokta, belli kıstasın altı elenir, banttan alınıp ayrılır. Sağlam diye nitelenenler, son montaj ve paketlemeye gider.
    Bazı ürünler, elemeyi kılı kılına geçer, özellikle elektronik unsurlar, ki kartlar bunlara dahil, potansiyel zayıflık ile markete sunulur. Hani derler ya, bir sıkımlık canı var diye.., ilk elektriksel zorlamada, veya belli bir vade sonra devre dışı kalır. Son kullanıcı olarak, bunu kim alır ise, bilmeden potansiyel zayıflık ile alır.. Piyango gibi yani..

Bazen de, fason üretim yaptıran firmalar (pekçok firma maalesef böyle artık), maliyeti düşürme hırsı ile, düşük bedelli kırpık ürünler sipariş verdiğinde, integrator olan Gree, Midea, Kelog-Hisense, Chigo vb. gibi firmalar da, ucuz komponent kullanır ve test prosedürlerini daha large, daha toleranslı, amiyane daha laçka yaparlar. Ürün birim fiyatı yani Para ile direkt ilgili bunlar.
    Yani, kırpık inverter diye adlandırdığın ürünleri alınca, bu dezavantajları da almış oluyoruz tüketici olarak.

İyi klima da alsan, kırpık da alsan dıştan bakınca hepsi aynı. Farkı, zamanla, kullanınca çıkıyor.

Şimdi gelelim başka bir beter konuya..
    Evlerimizin elektrik kalitesi belli, yazın sıcağında ve kışın zemherisinde voltajlar düşer, elektrik kesilir, gelince gümm diye surge ile gelir. Bu darbelere ancak, yetkin koruması yani barrier i olan ürünler dayanabilir. Diğerleri, bir - iki zaman sonra arızaya geçer. Hatta, daha fazla zorlayınca, en kaliteli ürün de dayanamaz ve bozulabilir.. Halbuki bu ürün, Almanya da, İngiltere de vs. olsa belki hiç arızalanmayacak idi. Çünkü, çok kaliteli bir enerji şebekeleri ve trafoları var.

Ülkemiz gibi, gelişmekte olan veya geri kalmış ülkelerde sıksık cihazların bozulması çoklukla da bu nedenle olabiliyor.. Bu negatif duruma, bir de kötü kaliteli ürünler eklenince vay tüketicinin haline..

• Ya abicim teknocu teknocu sallayorsunuz.Yok baryer yokcarrier .orafan burudan okuyıp yazıp milletn başunı dbelaya sokmayın.sanki klimsyı kendi yepmışgibi.

Klima alacaklar eskiyazmış ustalar var omların yazılarıma bakın.bi zaman yaxan kocamanlarda bakın milletin aşını yakmış.iyiki ucuz yırmış .beni sevmiyor teknoköfteci abi ama klimacı değilo siz ona uymayın.gidin klimacılarla konuşum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık 35 m2 lik salon için klima araştırıyorum. Daire en üst kat ve üstümde çatı var. Bina mantolama var. Salon tüm gün güneş görüyor.
    Oldukça sıcak vantilatör bile sıcak üflüyor.
    Bana bu şartlar için 24000 BTU luk klima öneriyorlar çevremdeki insanlar.
    Duvar tip klima için Airfel veya Vestel al diyorlar.
    İnverterli al diyorlar.
    Sizler ne dersiniz. Nasıl hareket etmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulnes -- 18 Mart 2015; 14:00:10 >
  • Arkadaşlar bende yaz için soğutma amaçlı alacağım.
    Yazın çok sıcak oluyor
    12000 btu düşünüyorum.
    Inverter olması tasarruflu olur diyorlar
    Önerinelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceyhυn -- 18 Mart 2015; 12:53:57 >
  • Arkadaşlar genelde yazın kullanmak üzere klima almayı düşünüyorum. 20m2 odada 12000lik bi klima alıcam. Şu iki klimadan hangisini tercih edersiniz?

http://www.n11.com/samsung-ar7000-ar12h ... -P37293600
    http://www.n11.com/mitsubishi-srk-35-zm ... -P24598593
  • Mitsubishi klima biraz yüksek fiyatlarda seyrediyor ama çok iyi performans alırsınız aynı zamanda tasarrufludur.Zamanında arabamdaki klima da mitsubishiydi o da çok iyiydi neticede motor üreticisi , klima motorlarını da kendileri üretiyor.
  • Merhaba Arkadaşlar

Uzun zamandır foruma girmiyordum son 10 sayfayı kontrol ettim , hala çok komik karşılaştırma yapan arkadaşlar var

Klima kalite konusunda insanlar hala çok bilinçsiz marka isimlerini bile tam bilmeyen var daiken yazan daikan yazanlar var DAIKIN arkadaş DAIKIN.

Mesela bir arkadaş Mitsubishi Electric marka klima ile Arçelik veya Samsung klimayı karşılaştırıyor tavsiye bekliyor :)) veya Daıkın ,Mitsubishi electric ile Toshiba ,Panasonic Midea vs. karşılaştırılmaya çalışılıyor gerçekten anlamsız karşılaştırmalar bunlar

Klimanın kralı bir çok teknolojininde mucidi DAIKIN dır arkadaşlar ,Daha sonra Mitsubishi electric gelir liste böyle uzar gider , benim için bu iki markadan sonraki klimalar fasa fiso hikaye .

Siz gerçekten iyi kaliteli tasarruflu bir klima almak istiyorsanız öncelikle Daıkın klimaları tercih etmelisiniz unutmayın dünyada sadece iklimlemdirme üzerine kurulmuş başka sektörle ilgilenmeyen (kendi gazınını üreten tek firma) ve dünyanın en büyük klima üreticisi DAIKIN dir.

Ucuz diye alacağınız klima size her zaman daha pahalıya mal olur , bu sadece klima için geçerli değildir tüm teknolojik ürünler için geçerlidir. 1 kere alın iyisini kalitelisini alın ilerde sorun yaşamayın

• bu kadar marka fanı olunmaz ya. büçtesi elveren için shira' dan aşağısı alınacak makine değil kusura bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: general_einstein

bu kadar marka fanı olunmaz ya. büçtesi elveren için shira' dan aşağısı alınacak makine değil kusura bakma

Aynen abimde ve çevremde Daıkın - Haier marka klimalar var daıkınlar bir kaç kere arıza verdiği halde daha bir tane arızalanan Haier görmedim.
    Isıtmada Haier istediği kadar Daıkın - ME desin hodri meydan Haier kadar iyi ıssıtan klima varmı acaba sessizlikte ME den bile sessiz.
    İsteyen gider çalışan yerde en yükse fanda gerekli alet ile ölçer.

İşte bu arkadaşlar bilmeden marka fanatikliği yapıyor.

Not ; Arıza konusu voltajdı, Haierler düşük - yüksek voltajda sorunsuz çalışan tek klimadır.
  • her türlü elektronik cihazlara ve teknolojiye olan merakımın yanında nerede bir klima görsem hemen gözüm takılır..baktım hemen vrf tipi klimanın performansının düşmesi için yapılan bu yıpranmalar gözüme çarptı.ne yazık ki thala katetmemiz gereken çok yol var..
  • Arkadaşlar daikin teagora mitsubushi srk35zmp-s1 ve lg prestige ucu de 2500 civarı alınabiliyor. Bi yardım edin klima alacam alamıyorum bir türlü

• quote:

25000 BTU nominal ısıtma ihtiyacınız var.

Split olarak, Alarko Carrier 53 UQV 060H X POWER GOLD, F/P ürünü dür.

Alternatif olarak, 2 tane 12.000 BTU cihaz alıp takar iseniz, daha az gürültü olur. Karşılıklı montaj yapıla bilir.
    Avantajı, mevsim geçişlerinde sadece birini çalıştırıp ekonomi yapabilir siniz.

Bir diğer alternatif, geniş alanlar için, salon tipi klima olabilir.
    Salon tipleri, daha performanslı ve daha profesyonel ürünlerdir.
    Geniş alanların hızlı ısıtma ve soğutmasını yapabilir ler.

Cevap için teşekkürler.

50 metre kare alanı ısıtmak için marka model tavsiyesi olan varsa memnun olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    Maşallah ne klimaymış şu haier.İyi güzel de hadi bana haier satın bakalım.Nerede bu haier.Bursa Türkiye nin İzmir den sonraki 4. büyük ve ayrıca sanayi şehri.Para peşin kırmızı meşin.Ama ne servis ne satıcı.Şimdi bu klima nasıl iyi bir klima oluyor.Anlatın da biz de anlayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Maşallah ne klimaymış şu haier.İyi güzel de hadi bana haier satın bakalım.Nerede bu haier.Bursa Türkiye nin İzmir den sonraki 4. büyük ve ayrıca sanayi şehri.Para peşin kırmızı meşin.Ama ne servis ne satıcı.Şimdi bu klima nasıl iyi bir klima oluyor.Anlatın da biz de anlayalım.

Arkadaşım ben size neden klima satayımki klimacı değilim bir şey değilim ama sizde çevrenize bakın hiç bozulan teba gördünüzmü (eski tebalar haierdir) teba gibi onlarca markaya fason ürün yapan marka idi eskiden Haier hangisi bozuldu ben hiç görmedim İmzir kazna ben kepçe gezidğim halde.
    Bunu klima forumundan mbirol ile görüşün işin piri merkezi izmirde olan kişi ben klimacı değilim kulandığım markayı 30 yıldır takip ediyorum sizde internetden çevrenizden takip edin.
    Siz soracağını9z kişiyi iyi biliyorsunzu adres belli o arkadaş szie alacaksanız eğer yardımcı olur orada mat35 var onada sorun.

iyi geceler.

• eski teba lar daikin değimliydi 94-95 lerd evi yaptırırken mutfağı aldığım yerde aydında olanlar hatırlar belki inte diye bir dükkan vadı kimadan fayansa her şey vardı büyük bir yapı market gibiydi teba için daikin yapıyor bazen yetiştiremiyor mal daikinlere teba basıp satıyorlar denk gelirse sana verelim demişti işi tam bilenler teba daikin mi haier mi
    1990-2004 yıları arasındaki ilişkiyide bu linkden okuyabilirsiniz
    http://www.bestdergisi.com.tr/arsiv/yazi/daikin-ve-airfel-birlemesi-ciddi-bir-sinerji-yaratty

• B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    Burada insanlara haier alın deyip duruyorsunuz.Söylediğiniz kişilerin nerede yaşadıklarını biliyormusunuz ki haier alın en iyisidir diyorsunuz.Madem çok memnunsunuz ve çok iyi bir marka yazılarınızı yazarken satıldığı bölgeleri de yazın ki insanlar boşuna ümitlenmesin.Ben de baktım ki bu haier hakikaten diğer çinlilere benzemiyor kaliteli bir klimaya benziyor ne kadar pahalı olsa da (ki çinlilere göre öyle)alayım dedim.Ama siz ne söylerseniz söyleyin ben paramla o mala ulaşamıyorsam o klima en üst seviye olsa ne olur kaliteli olsa ne olur.Şimdi bu işle ilgilenenler benim bu yazımı gerek görüyorlarsa pvg ye iletsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Burada insanlara haier alın deyip duruyorsunuz.Söylediğiniz kişilerin nerede yaşadıklarını biliyormusunuz ki haier alın en iyisidir diyorsunuz.Madem çok memnunsunuz ve çok iyi bir marka yazılarınızı yazarken satıldığı bölgeleri de yazın ki insanlar boşuna ümitlenmesin.Ben de baktım ki bu haier hakikaten diğer çinlilere benzemiyor kaliteli bir klimaya benziyor ne kadar pahalı olsa da (ki çinlilere göre öyle)alayım dedim.Ama siz ne söylerseniz söyleyin ben paramla o mala ulaşamıyorsam o klima en üst seviye olsa ne olur kaliteli olsa ne olur.Şimdi bu işle ilgilenenler benim bu yazımı gerek görüyorlarsa pvg ye iletsinler.

Arkadaşım İnternetde olduğunuzu size anımsatırım pvg yazarak nerede satıldığına bakabilirsiniz değilmi ?
    Kullanım bilgilerini buralardan araştırabilir ama diğer bilgilerini engin olan internet üzerinden bakabilirsiniz.
    Ayrıca sizin orada satılmasa bile bayi satar orada servis varsa kurdurulabilir
    İlla kimseye Haier alın denmiyor bir çok kaliteli marka var model bazında artık.
    ME
    Haier.
    Daıkın.
    Panasonic.
    Fujitsu.
    Hitachi vs. gibi bunlardan dikkatli seçimle iyi klima alınabilir model olarakda buralardan sorgulanarak seçim yapılabilir.
    Kimse kimsenin boğazına sarılmıyor.
    Candoğan arkadaşıda burada BSH diye çok kişi suçladı ama kazın ayağı öyle değil ne iyi ise o tavsiye ediliyor.
    Ben hep derim ME ile Haieri ısıtma, sessizlik konusunda denesinler göreceklerki Haier çok çok üstün ama tabii alınabilir yerlerde ise.

Hele bizim gib Arçelikten inip Haier kullanmaya başladı iseniz beni anlarsınız.

İyi günler.

• 
Sayfa: önceki 14861487148814891490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.