Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

http://www.kliksa.com/urun/lg-as-nw126b7t0-12000-btu-deluxe-inverter-klima/902108281
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/daikin-mira-ftxn35l9-12-000-btu-klima-143568430
    http://www.n11.com/samsung-ar7000-ar12hssdcwknsk-a-inventer-klima-12000-btu-P37293600
    Sadece soğutma için kullanılacak yukarıdaki klimalardan hangisinin önerirsiniz.

Daikin mira gittigidiyor sitesinden %5 indirim + 100tl worldpuan ile 1800 liraya alındı.

• 88 m2 net, yalıtımlı, toplam 6 m2 cam olan 3+1 evde 18.000 lik bir klimayı antreye kursam tüm evi soğutabilir miyim? (Sadece soğutma için kullanılacak) Daikin alsam bunun için, bu klimalar nasıl?

https://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Tegora-Seasonal-Klimalar/Ftxb50b-Inverter-Klima

https://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Kaira-Seasonal-Klimalar/Ftxn50mb9-Inverter-Klima

Bu da 24 lük

https://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Tegora-Seasonal-Klimalar/Ftxb60b-Inverter-Klima

Ya da sizin Mitsubishi Electirc ya da daikinde başka bir öneriniz var mı? Minimum A+ olmalı.

• Merhaba arkadaşlar. Geçen yaz aldığım dairede müteahhitin taktığı Beko marka 12000 lik klimayı kullandık ancak bütün yaz İzmir sıcağında soğuk hava üflememesi, klima içinden odaya su damlaması gibi sorunlarla karşılaştık. 4 - 5 kez servis geldi ancak hiçbir şeyi çözemedi. Yaz gelip fiyatlar yükselmeden yeni bir klima taktırmak istiyorum ve önerilerinizi bekliyorum.
    Eşim öğretmen olduğundan yaz tatili boyunca evde ve gece-gündüz klima çalışacak. O yüzden sanırım inverter daha mantıklı olur. Mevcut klimanın tesisatı duvar içinden balkona çıkıyor ve salonda kırma dökme işlemi olmasını istemediğimden mevcut borular kullanılarak yeni klimayı taktırmak istiyorum.

1- Mevcut beko marka klimanın iç tesisatı aynı kalacak şekilde farklı marka bir klima takılabilir mi yoksa uyumsuzluk gibi bir sıkıntı olur mu?

2- Bir klimacıdan, diğer markaların 12000 lik klimaları ile Mitsubishi'nin 18000 lik klimalarının boru çapının aynı olduğu, bu nedenle herhangi bir kırma dökme işlemi olmadan 12.000 lik beko sökülüp yerine 18000 lik herhangi bir mitsubishi modelinin takılacağını duydum. Bu bilgi doğru mudur?

Bu iki maddeyi göz önünde bulundurarak 12000 lik herhangi bir marka veya 18000 lik mitsubishi inverter tavsiyelerinizi iletir misiniz? Fiyat bilgisi de paylaşırsanız sevinirim.

• 3 ay için inverter almak ekonomik olmaz.

Auer on/off 12BTU size çok uygun olur.
    Web den araştırınız.

Paranızın karşılığı, düzgün ve işini yapacak üründür.
  • Sorunuzun cevabı, nitelikli bir keşif ile mümkündür.
    Evin şekli, odaları vb. başta olmak üzere pekçok faktör işin içine girer.

Size yakın ve düzgün bir iklimlendirme/klima firmasından, keşif için bir ekip talep ederseniz, yerinde gayet doğru keşif yapıp size rapor vereceklerdir.

Keşif yaptırmadan ürün almayınız..
  • mahmut usta35 M kullanıcısına yanıt
    modern klimanın 2015 fiyat listesinde premier 12k tavsiye edilen satış fiyatı 3600. ben 2800e mal ettim montaj+vade farkı
    üretim yılı 2014 model numalarında da farklılık var. nominal yerine sezonsal veriler veriliyor artık. seer 6.2 scop 4.0
    bu fiyata alınabilecek en iyi klima. para varsa haier almak lazım tabi.
  • canboz kullanıcısına yanıt
    Yarin keşfe gelecek daikin bakalım ne diyecekler. Son olarak 18.000 btu ya tamam derlerse ya daikin tegora FTXB50B (çakma daikin) yada LG Delux Plus alacağım. ME çok pahalı digerlerininde servisine güvenmiyorum. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşifte çıkan BTU ya göre bir cihaz almak en iyisi olur.

Marka seçiminde kararsız kalır iseniz, size bakacak olan servislerden hangisi daha doğru-düzgün ise marka-modeli ona göre tercih etmeniz sağlıklıdır.

Kolay gelsin.
  • Merhabalar ,

Toshiba Ras 22 N3KVR model klima almak istiyorum , forumda klimanın sesli çalıştığı gibi yorumlar var , bu ve bunun dışında söylenebilecek uyarılarınız var mı tavsiye edermisiniz ??

tşk.ler
  • Bayağı araştırdım sonunda haier nebula da karar kıldım. 2 adet nebulayı Birol beyden aldım. Tahminen haftaya kurulmuş olacak. Kurulumdan sonra fotoğraf eklerim.

• rerkan R kullanıcısına yanıt
    3KVR serisi, standart inverter serisi dir. Biraz şarkı türkü söyler, özellikle ısıtma da..

Bunun bir alt konfügürasyonu olan N3K serisi ise, kırpık özellikli, tam inverter olmayan budget serisidir. Entry-level rakiplerine karşı çıkardığı üründür. Eksik üründür. Fiyat avantajı vardır.

Eğer, ille TOSH alacak iseniz; bunun bir alt kapasite de olan 16 serisi sizi kurtarıyor ise, SUPER INVERTER DAISEIKA RAS 16 SKVP2 yi alınız. Daha iyi bir makine dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

Bayağı araştırdım sonunda haier nebula da karar kıldım. 2 adet nebulayı Birol beyden aldım. Tahminen haftaya kurulmuş olacak. Kurulumdan sonra fotoğraf eklerim.

Hayırlı olsun abimdeki klima iç ünite ciddi anlamda sessiz ısıtması yok böyle bir şey denecek cinsten.
    Binbir özelliği var.
  • B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    Eyvallah bende öyle düşünüyorum. Kurulumdan sonra fikirlerimi yazarım. Markayı burada gördüm. Benim için en önemli yanı doğru kurulum yapacak servis olması.

• yaklaşık 2 ay önce Mitsubishi Electric MSZ-SF42VE ve MSZ-SF25VE klima aldım. yorumlarımı ileteyim:

istanbul'dayim. binada yalıtım yok. en üst kattayım. üstte kiremit çatı var. binada merkezi sistem doğal gaz var ve özellikle dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düştüğünde yeterli gelmiyor.

MSZ-SF42VE:
    salonda kullanıyorum. yaklaşık 40m2. tavan 2.5m. salon kapısı haricinde bir balkon kapısı, bir tane 2 kanatlı fransız balkon, 3 kanat pencere var. aslında SF50VE modelini almam gerekirdi ancak dış ünite çok büyük olduğu ve fiyattan dolayı bu modeli aldım. en azından ısıtma konusunda şu ana kadar bir sorun yaşamadım. akşam eve gelip çalıştırdığımda 20dakika içerisinde ortam iyi bir seviyede ısınıyor. 30-40 dakika sonra ise en düşüğe alıyorum ve gece yatana kadar o şekilde tutuyorum. hatta salon kapısını sürekli kapalı tutarsak uyku modu bile yeterli oluyor.

MSZ-SF25VE:
    yatak odasında kullanıyorum. yaklaşık 20m2. tavan 2.7m. oda kapısı haricinde odaya açılan bir ebeveyn banyosu ve 4 kanat pencere var. genelde yatmadan önce çalıştırıyorum. oda 15 dakika içinde çok iyi ısınıyor. ondan sonra da uyku moduna alıyorum. eğer hava 0 derece değilse timer kurup saat 4-6 arası çalışacak şekilde kuruyorum. böylece gece kalorifer çalışmıyorken soğuğu biraz kırmış oluyor. gece sürekli açık tutmamayı genelde tercih ediyorum çünkü içerdeki hava kuruyor.

ilk çalıştırmada ve kapattıktan hemen sonra yaklaşık 5-10 dakika çıtırtı sesi gelebiliyor. özellikle uyumak üzere iken sese karşı çok duyarlı olmama rağmen şu ana kadar beni çok rahatsız etmedi. zaten ısınma/soğuma bittikten sonra çıtırtı sesi kesiliyor.

dış üniteden içeriye hiç ses gelmiyor. en yüksek seviyede çalışırken pencereyi açıp sesini dinledim, dışarısı çok sessizken bile ses düzeyi rahatsız edici değil. iç ünite ise uyku modunda gayet sessiz. salonda misafir varken 2. kademede çalıştırdığımda yine rahatsız etmeyen bir ses düzeyi var. TV seyrederken uyku modu veya 1. kademe uygun.

servis gayet özenli bir kurulum yapıyor. kurulum bittikten sonra evde en ufak bir temizliğe bile gerek kalmadı. o derece titizdiler. tam söyledikleri saatte gelip dedikleri sürede işlerini bitirdiler.

tabi ki piyasa modellere göre ME çok daha pahalı ama kış ortasında ciddi ısınma problemi yaşarken riskli bir alışveriş yapamazdım. belki biraz pahalı oldu ama genel olarak memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: scofield1978

yaklaşık 2 ay önce Mitsubishi Electric MSZ-SF42VE ve MSZ-SF25VE klima aldım. yorumlarımı ileteyim:

istanbul'dayim. binada yalıtım yok. en üst kattayım. üstte kiremit çatı var. binada merkezi sistem doğal gaz var ve özellikle dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düştüğünde yeterli gelmiyor.

MSZ-SF42VE:
    salonda kullanıyorum. yaklaşık 40m2. tavan 2.5m. salon kapısı haricinde bir balkon kapısı, bir tane 2 kanatlı fransız balkon, 3 kanat pencere var. aslında SF50VE modelini almam gerekirdi ancak dış ünite çok büyük olduğu ve fiyattan dolayı bu modeli aldım. en azından ısıtma konusunda şu ana kadar bir sorun yaşamadım. akşam eve gelip çalıştırdığımda 20dakika içerisinde ortam iyi bir seviyede ısınıyor. 30-40 dakika sonra ise en düşüğe alıyorum ve gece yatana kadar o şekilde tutuyorum. hatta salon kapısını sürekli kapalı tutarsak uyku modu bile yeterli oluyor.

MSZ-SF25VE:
    yatak odasında kullanıyorum. yaklaşık 20m2. tavan 2.7m. oda kapısı haricinde odaya açılan bir ebeveyn banyosu ve 4 kanat pencere var. genelde yatmadan önce çalıştırıyorum. oda 15 dakika içinde çok iyi ısınıyor. ondan sonra da uyku moduna alıyorum. eğer hava 0 derece değilse timer kurup saat 4-6 arası çalışacak şekilde kuruyorum. böylece gece kalorifer çalışmıyorken soğuğu biraz kırmış oluyor. gece sürekli açık tutmamayı genelde tercih ediyorum çünkü içerdeki hava kuruyor.

ilk çalıştırmada ve kapattıktan hemen sonra yaklaşık 5-10 dakika çıtırtı sesi gelebiliyor. özellikle uyumak üzere iken sese karşı çok duyarlı olmama rağmen şu ana kadar beni çok rahatsız etmedi. zaten ısınma/soğuma bittikten sonra çıtırtı sesi kesiliyor.

dış üniteden içeriye hiç ses gelmiyor. en yüksek seviyede çalışırken pencereyi açıp sesini dinledim, dışarısı çok sessizken bile ses düzeyi rahatsız edici değil. iç ünite ise uyku modunda gayet sessiz. salonda misafir varken 2. kademede çalıştırdığımda yine rahatsız etmeyen bir ses düzeyi var. TV seyrederken uyku modu veya 1. kademe uygun.

servis gayet özenli bir kurulum yapıyor. kurulum bittikten sonra evde en ufak bir temizliğe bile gerek kalmadı. o derece titizdiler. tam söyledikleri saatte gelip dedikleri sürede işlerini bitirdiler.

tabi ki piyasa modellere göre ME çok daha pahalı ama kış ortasında ciddi ısınma problemi yaşarken riskli bir alışveriş yapamazdım. belki biraz pahalı oldu ama genel olarak memnunum.

E be arkadaş merkezi sistem klorifr var diyorsun.Mituıshi electrik klima sorun çıkarmadı diyorsun.yok bide ısıtmsdaydı.zaten kalorifervar.hangi klima olda ısıstır zate

• bu klimalar için hangi gaz olmasına dikkat etmek lazım.
  • arkadaş deneyimlerini ve düşüncelerini samimi olarak paylaşmış neden rahatsız oldunuz anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut usta35

quote:

yaklaşık 2 ay önce Mitsubishi Electric MSZ-SF42VE ve MSZ-SF25VE klima aldım. yorumlarımı ileteyim:

MSZ-SF42VE:

MSZ-SF25VE:

E be arkadaş merkezi sistem klorifr var diyorsun.Mituıshi electrik klima sorun çıkarmadı diyorsun.yok bide ısıtmsdaydı.zaten kalorifervar.hangi klima olda ısıstır zate

arkadaş düşüncelerini deneyimlerini samimi olarak paylaşmış neden rahatsız oldunuz.

• quote:

MSZ-SF42VE:

MSZ-SF25VE:

deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz devamı da burada bekleriz

• arkadaşlar bir tanıdığım 15 m2 bir odada kuşculuk yapıcak.oda sıcaklığı 24 saat 22 derece olması gerekiyor.

zemin kat bir pencere güneş görüyor.
  • 
Sayfa: önceki 14831484148514861487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.