Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.213
Cevap
701
Favori
4.429.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14821483148414851486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    maalesef bazı satıcılar bu tip davranışlarda bulunuyor ciddi olarak bir şey alacağım zaman kartlarının arkasına yada antetli kâğıtlarına yazmasını istiyorum kıvırtacak olan yine kıvırtıyor ama etkili bir yöntem yada kes faturayı alıyorum demek lazım kaçırmamak için hayırlısı olsun demekten başka bir yardımım olamayacak malisef
  • edra E kullanıcısına yanıt
    18000 lik krigamine zen 2-3 ay önce indirimli haliyle 4800 liraya veriliyordu,şu an güncel kur göz önüne alınırsa 3500 lira gerçekten imkansız fiyat..Ben 4500 liraya deluxe power inv.almıştım 300 fazla vermeyi göze almadım.Size yanlış fiyat verilmiş ve bayi bu fiyat altında ezilip büzülmüş.Diretseydiniz,biraz safa yatıp belki 4500 civarına alabilirdiniz! Bu gibi yanlış anlaşılmalar olmasın diye genelde firmalar tekliflerini yazılı verirler..Hem böylece şu bayide sizden ucuz fiyat var deyip çakıştırma da yapamazsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 25 Şubat 2015; 23:26:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husneyener

Arkadaşlar iki klima arasında kaldım. Ağırlıklı soğutma amaçlı kullanacağım. Alarko Carrier 53UQV050H ile Panasonic ETHEREA KIT-E18-QKE arasında kaldım. Alarkoya bayii 2950 TL diyor Panasonic ise 3900 TL. Arada hemen hemen 1000 TL fark var.Sizce hangisini tercih edeyim,1000 lira da az değil.

http://www.eurovent-certification.com/tr/Sertifikal__urunler/Sertifikasyon_program_na_gore_eri_im.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=tr&select_prog=AC&select_partic=49&select_marque=PANASONIC&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&select_model=CU-E18QKE+%2F+CS-XE18QKEW&champ_php=champ_12&retourpage=0&quicksearch=ok&filtre_prog=&filtre_marque=

Panasonicin teknik verileri linkte,alarkonunki resimde

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Dün Panasonic bayii ile görüştüm tekrar.Benim salonum için Panasonic ETHEREA KIT-E15-QKE nin yeterli olacağını söyledi.Fiyatı da 3200 TL. KIT-E15-QKE'in teknik verilerini de aşağıdaki linkte.İki sorum olacak 29m2 için KIT-E15-QKE yeterli olur mu?Eğer yeterli olursa Alarko mu Panasonic mi hangisini tercih etmeliyim.(Alarko 2950TL)

Bu arada Panasonic ETHEREA KIT-E15-QKE Soğutma=17000 BTU
    Isıtma =23000 BTU

Panasonic ETHEREA KIT-E18-QKE Soğutma =20470 BTU
    Isıtma = 27300 BTU

http://www.eurovent-certification.com/tr/Sertifikal__urunler/Sertifikasyon_program_na_gore_eri_im.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=tr&select_prog=AC&select_partic=49&select_marque=PANASONIC&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&select_model=CU-E15QKE+%2F+CS-E15QKEW&champ_php=champ_12&retourpage=0&quicksearch=ok&filtre_prog=&filtre_marque=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husneyener -- 26 Şubat 2015; 8:46:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aseuz

quote:

Orijinalden alıntı: edra

Bugün diğer 3 firmayıda arayıp fiyat alıp 3.500 TL fiyat verene satın almaya gittim fiyat çok uygun geldiği için . Adam 9 takla attı . Önce 15 binlik siyah ZEN di değilmi konuştuğumuz dedim ; evet 15 bindi vs sonra stoğuna baktı daha sayfa açılmadan stokta kalmamış dedi ( arkasındaki camdan yansıyo sisteme girmedi bile ) ; sonra , aradı sözde merkezini ; direk elimizde kalmamıştı değilmi vs dedi ; dışarı çıkıp konuştu yanımda konuşmadı . İçeri girdiğinde aradığı kişi onu 10 kez aradı açmadı . İşte çalışanını düzgün seçmekte çok önemli . Güvenilir gelmesine rağmen oynak üçkağıtçı satıcılardan çıktı anlayacağınız . Ve bana siz yanlış not almışsınızdır diyo. Hatırlıyorum kendim telime not aldım ve daha 5 gün önce olcak iş değil . Ben zaten kışın kullanmayacağım ve sorun olcaksa mitsubishidende olcak bu adam aynı zamanda servisi inanın ki mitsubishiden soğudum . Başka bir marka alabilirim zaten max 2 ay kullanacağım .

Fiyat zaten çok düşüktü, işin içinde bir bit yeniği olduğu belliydi. Bence klima seçiminiz çok yerinde başka satıcı deneyin.

Bilmiyorum sadece 2 ay kullanmalık 4.400 TL vermem de ne kadar mantıklı . Ancak Vestel 18.000lik inverter ın 3.000 TL olduğu yerde 15.000 lik mitsubishi ye 4.400 TL uygun kalıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: Han_09

maalesef bazı satıcılar bu tip davranışlarda bulunuyor ciddi olarak bir şey alacağım zaman kartlarının arkasına yada antetli kâğıtlarına yazmasını istiyorum kıvırtacak olan yine kıvırtıyor ama etkili bir yöntem yada kes faturayı alıyorum demek lazım kaçırmamak için hayırlısı olsun demekten başka bir yardımım olamayacak malisef

Aynen öyle hemen alıyorum diceksin de nakit alacağım için bana ödeme gelince almaya gittim 5 gün sonra yani :D bu satıcı ondada kalmamış elimizde diyip kıvırırdı bence .
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

18000 lik krigamine zen 2-3 ay önce indirimli haliyle 4800 liraya veriliyordu,şu an güncel kur göz önüne alınırsa 3500 lira gerçekten imkansız fiyat..Ben 4500 liraya deluxe power inv.almıştım 300 fazla vermeyi göze almadım.Size yanlış fiyat verilmiş ve bayi bu fiyat altında ezilip büzülmüş.Diretseydiniz,biraz safa yatıp belki 4500 civarına alabilirdiniz! Bu gibi yanlış anlaşılmalar olmasın diye genelde firmalar tekliflerini yazılı verirler..Hem böylece şu bayide sizden ucuz fiyat var deyip çakıştırma da yapamazsınız..

Benim alcağım 18binlik değil ama 15 binlik ( internette 9 - 12 -14 -18 olarak geçiyo . 14.000lik yani )
    300TL yi orda aramam ben ; Zen in tasarımı özellikle siyah olan bana çok güzel geliyor .
    4500 den 4350 ye indirebildim en son . Zaten 300 fazla veririm bu satıcıdan almam daha . Birde diyorki bilmiyorum yine elimizde olmayabilir kalmayabilir. Zaten heryerde 4.400 :D kalmasa ne . Ben klimadanda anlamayan biri değilim para konusundada dans etçeği biri değilim ticaretin içindeyimde saf gördü heralde. Yada satış anlayışı bu .

• ne zaman bir şey alacak olsam ya ürün bitmek üzeredir yada 2-3 güne zam gelecektir satış teknikleri bu olsa gerek...
  • quote:

ne zaman bir şey alacak olsam ya ürün bitmek üzeredir yada 2-3 güne zam gelecektir satış teknikleri bu olsa gerek...

Satış tekniği hep aynı bu dediğin gibi de . Klima için dışarı çıkıp konuşulsun ilk kez gördüm . Daire satıyoruz dışarı çıkıp özel konuşmayız . Müşteriye güvensizlik verir bu ki bu bide klima yani 4 bin TL lik şey ; başka müşteriye takılcak vardı size onu ayarlayım onu bekleteyim bilmemne . Saçmalık .
  • Konu 2005de başlamıs ve halen aktif. Helal valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • husneyener H kullanıcısına yanıt
    29 m2 için enaz 14 lük klima gerekir. Bu değer, nominal ihtiyaçtır. O da sınır değerdir. Makinayı sıkıştırmadan, bulabildiğiniz, bunun bir tık üst BTU seri alır iseniz, klima rahatça kendini kısabilir, ve az fatura ödersiniz.
    Yalıtım kötü, cam çok, kuzey cephe vb. ise bir üstüne bakınız.

Sadece soğutma veya ağırlıklı soğutma için alacak iseniz, yani senenin yarısında kullanmayacak iseniz, mütevazi COP değerli (3.8-4 arası) ekonomik standart seri inverter klima (15-18 BTU Arası) size daha uygun olur.
    Alacağınız klimanın, allDC, 3D DC gibi adlarla isimlendirilen bir cihaz olmasına dikkat edebilir siniz.

Marka-model size kalmış.

Şikayet.com vb. gibi yerlere bir göz atınız.
    Sitede, ismi anılmayan ürünleri tercih etmeniz isabetli olacaktır.
    En iyi bilgiyi, son kullanıcı yani tüketici verir.

Almadan, katalog bilgilerini güzelce okuyup anlayınız.

Karar verirken acele etmeyiniz.

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

ne zaman bir şey alacak olsam ya ürün bitmek üzeredir yada 2-3 güne zam gelecektir satış teknikleri bu olsa gerek...

Satış tekniği hep aynı bu dediğin gibi de . Klima için dışarı çıkıp konuşulsun ilk kez gördüm . Daire satıyoruz dışarı çıkıp özel konuşmayız . Müşteriye güvensizlik verir bu ki bu bide klima yani 4 bin TL lik şey ; başka müşteriye takılcak vardı size onu ayarlayım onu bekleteyim bilmemne . Saçmalık .

Sizin hiç dolardan dövizden haberiniz varmı.Bu malların hepsi ithal...

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut usta35

quote:

quote:

Sizin hiç dolardan dövizden haberiniz varmı.Bu malların hepsi ithal...

ötv+kdv indirimi yaparken firmalar türkümü söylüyorlar fabrikaya yada 1000 lik malı 2000 tl yemi kakalıyorlar alıcılara satıcının neyle aldığı beni ilgilendirmez ödeyeceğim parayı bilirim liste fiyatı 3000 tl le ama size 2250 tl ye veriririm diyorsa satıcı ve hala para kazanıyorsa yorumu sizlere bırakamıyor fiyatları şişireceklerine kendileri için makul bir seviye çekerlerse kazançlı çıkan alacağım 1-2 klimayla ben olmam herhalde...

• Kardeş biz çok gördük öyle kdv ötv kampayası.Önce fiyat listesini şişir sonra kampanya.İndirim yapalarıda görüyıruz bugünler.piyasya 3 milyon takıp tüyeleri.izmirde gitttigidiyır,n11 gibi yerlerde ucuz malsatıp 700 bin tl takıp kaçalar ar.tabi sizi işiize nasıl gelirse.

Hadi bakalım 2014 listesinden hangi babayğit marka kdv bşzden yapacak.zaten her markanın listdsinden bayi %10 yapar her zaman..

• Merhaba,

Nasipse ağustos ayında evleniceğim. Ev tadilatlarına başlamak üzereyiz. İzmir - Göztepede yaşıyoruz. Evin mimari projesini çıkardım.(İnşaat Mühendisiyim.) Net 37,5m2 salonum var. Salon yalnızca tek cepheden ışık alıyor ve arakat konumlu. Mutfak ile arasında kapı yok alçı kemer var. Size danışmak istediğim şey, babamların evinde flair ve carrier marka klimaları kullanıyoruz. Memnunuz ancak yeni evimizde salonumuz biraz büyük. Net 37,5m2 yi sadece soğutma amaçlı olarak kullanacağımız klima modeli olarak 53 UQV 060H serisi uygun ve yeterli midir? Aynı şekilde, aynı evimizin yatak odası 15,5m2 olup buraya ise yine carrier marka klimalardan en küçüğü olan 53 UQV 025H nolu model uygunmudur? Siz klima üstatlarından bilgi ve tecrübelerini bu konuda almak isterim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • arkadaşlar kaç gündür klima aramaktan beynim çorbaya döndü lütfen bi yardım Yaklaşık 34 metrekare salona 18000 btu klima arıyorum sessiz olması ve iyi soğutması önemli. bütçe maximum 1800 civarı. Şimdiye kadar samsung boracay, baymak elite, midea ve uğur markalarına baktım. bir karar verebilmiş değilim. Lütfen mitsubishi zibro vs pahalı markaları önermeyin biliyorum bunlar en iyileri fakat o kadar bütçe yok f/p ürünü arıyorum yani kısaca. bi el atın ustalar
  • quote:

Kardeş biz çok gördük öyle kdv ötv kampayası.Önce fiyat listesini şişir sonra kampanya.İndirim yapalarıda görüyıruz bugünler.piyasya 3 milyon takıp tüyeleri.izmirde gitttigidiyır,n11 gibi yerlerde ucuz malsatıp 700 bin tl takıp kaçalar ar.tabi sizi işiize nasıl gelirse.

Hadi bakalım 2014 listesinden hangi babayğit marka kdv bşzden yapacak.zaten her markanın listdsinden bayi %10 yapar her zaman..

bende aynı şeyi söylüyorum malın bir fiyatı olur biri 1500 tl aynı mal diğerinde 1000 tl ikiside servis tarafından takılacaktır garantilidir diyor ikiside para kazanıyor sonuçta sonuçta sizin dediğiniz gibi önce şişirip sonrada kampanya diye kakalıyorlar bizlere en basitinden mıdea 12 lik premier bakıyorum genelde 3,500 tl civarında istanbulda büyük bir firmada 2,370 tl (kargo dahil montaj hariç 9 ay vadeli 350 tl civarı boru montaj tutsa )çok fark var hangisini almak lazım...

• quote:

quote:

Kardeş biz çok gördük öyle kdv ötv kampayası.Önce fiyat listesini şişir sonra kampanya.İndirim yapalarıda görüyıruz bugünler.piyasya 3 milyon takıp tüyeleri.izmirde gitttigidiyır,n11 gibi yerlerde ucuz malsatıp 700 bin tl takıp kaçalar ar.tabi sizi işiize nasıl gelirse.

bende aynı şeyi söylüyorum malın bir fiyatı olur biri 1500 tl aynı mal diğerinde 1000 tl ikiside servis tarafından takılacaktır garantilidir diyor ikiside para kazanıyor sonuçta sonuçta sizin dediğiniz gibi önce şişirip sonrada kampanya diye kakalıyorlar bizlere en basitinden mıdea 12 lik premier bakıyorum genelde 3,500 tl civarında istanbulda büyük bir firmada 2,370 tl (kargo dahil montaj hariç 9 ay vadeli 350 tl civarı boru montaj tutsa )çok fark var hangisini almak lazım...

Midea preminyumum 3500 Tl fiyatı kim yazdıysa abartmış zatem.o klimanın piyadaki fiyatı zaten 2800 lerde max.

Midea preminyun mideanın iyi makinezi ama bence hair nebula alın.kaliteli klima

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

http://www.kliksa.com/urun/lg-as-nw126b7t0-12000-btu-deluxe-inverter-klima/902108281
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/daikin-mira-ftxn35l9-12-000-btu-klima-143568430
    http://www.n11.com/samsung-ar7000-ar12hssdcwknsk-a-inventer-klima-12000-btu-P37293600
    Sadece soğutma için kullanılacak yukarıdaki klimalardan hangisinin önerirsiniz.

Samsungu alma.mira ucuz daikin.lg basit invetter.fiyatlrı iyi.

• Arkadaşlar klima almak istiyorum. Salon 18 m2. Binada ısı yalıtımı var. Kuzey cephe ve ara kat fakat yazin çekilmez sıcak oluyor. Sadece soğutma için kullanacağım. 3 ay çalışacak.
    Servis çok önemli. Yani sağı solu kırıp dokmeyecek. 3 cm capli boru icin 5 cm delik açmayacak. Yanlış delik delip beni ugrastirmayacak servisi olacak. Hangi ürünleri onerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 14821483148414851486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.