Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bamorex , Burak** , Burak** Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14801481148214831484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MERHABA BU 167 TL TÜM ELEKTİRİK FATURASI MI ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eseseda

MERHABA BU 167 TL TÜM ELEKTİRİK FATURASI MI ?

Evet UFO isitici kat kalorifer ve pompasi klima ve her aksam camasir makinasi 3 lu tarife kullaniyorum klimadan önceki faturam 127 TL ocak ayi tam klima 15 saat kullanildi gece 23 derece gündüz 21 22 derecede ve gündüzleri kapi hep acik kaldi ev son kat üstümde yalitimli beton var yer yer küf oluyordu simdi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eseseda E kullanıcısına yanıt
    USTAM BAHSETTİĞİNİZ MARKALAR AŞIRI PAHALI
  • Selamlar Hitachi RAS-S18H2AA DC INVERTER bu marka ve model klima için bilgi istıyorum şimdiden sagolun.
  • quote:

FTXS 18.000 BTU SALONUMA ALDIM 5000 TL YE AMA CİHAZIN ÖZELLİKLERİ ÇOK HOŞUMA GİTTİ KIYDIM PARAYA VE ALDIM ÇOK MEMNUNUM SONRADAN BİTANEDE YATAK ODAMA ALDIM FTXN 9.000 BTU ONU DA 2000 TL YE ALDIM MEMNUNUM VE İNANILMAZ SESSİZ ÖZELLİKLE FTXS OLAN TAVSİYE EDERİM

Klimanizi kaç liraya aldığınızı ne marka olduğu kaç btu oldugu kaç metrekarede kullanıldığı oda ısı ısı yalıtımı var mı yok mu ve kaç derecede kullandığınızı konforu nasıl olup olmadığını elektrik faturası ne kadar geldi özellikle ocak ayı bunları bize burada yazarsanız çok seviniriz

• saygıdeğer ustalarım,bugün klima ısıtmada çalışırken,elektriklerde hafif bir oynama oldu,dış ünite susmasına rağmen iç ünite çalışmaya devam etti ama ılık esmeye başladı,daha sonra kapattım birmüddet sonra tekrar çalıştırdım,dış ünite son sürat çalışmasına rağmen ısıtma olmadı,bu esnada fan ayarıda yapılamaz oldu sabit bir ayarda kaldı,arıza hakkında bilgilendirirseniz sevinirim
  • palet41 P kullanıcısına yanıt
    arıza olduguna eminmisin hala çalışmıyor mu klima.Defrost olayı olabilirmi acaba diye düşündüm.
    KLİMALAR NEDEN DEFROST YAPAR?

Isıtmanın devamlılığı için klimalar, dış ünitede dolaşmakta olan akışkanın sıcaklığını, daima “dış havadan düşük” tutmak zorundadır.

Dış hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte batarya üzerinde yoğuşan su buharları, fırsat bulamadan katılaşır ve buzlanma başlar. Buzlanma arttıkça ısı transferi güçleştiğinden verim düşer. Dış ünitenin, üzerindeki buzu çözebilmek için klima zaman zaman ters çevrimde çalışır (soğutma modunda). Bu işleme “defrost” denir. Defrost işlemi sırasında üniteler fan çalışmasını durdurur. Isıtmaya kısa bir süre ara verilmiş olur. Dış ünitenin montaj yeri, dış hava sıcaklığı ve nem seviyesi, bakım eksiği, cihazın sürekli çalışma süresi, kumanda ayarları, soğutkanın eksik olması gibi hususlar, defrost şartlarının oluşmasında ve süresinde etkilidir. Defrost süresinin kısa olması ve ısıtmada yüksek verim için, kapasite seçiminde bölgenin kış hava koşulları ve müşteri beklentileri gözetilmeli, kumanda da 20-22 C aralığında sıcaklık ayarlanmalı, ürünlerin düzenli olarak bakımı yapılmalıdır.

• quote:

FTXS SHİRA MODELİ ALDIM 1 HAFTA ÖNCE YİNE ALDIM YATAK ODASINA ONUN MODELİ DE FTXN ÇOK MEMNUNUM SU ANLIK Bİ SIKINTI YOK VE DAIKIN HAKKINDA KI ŞÜPHELERİDE ORTADAN KALDIRMIŞ OLDUM KLİMA DİYORSANZ DAİKİN VE MİTSUBİSHİ ELEKTİRİK DERİM AMA DAİKİN DAHA İYİ ONU DA BELİRTEYİM DİĞER KLİMA MARKALARINI HİÇ DÜŞÜNMEYİN DERİM

evet kardeşim bende 2 senedir daıkın kullanıyorum daıkın shira serisi çok ama çok memnunum benn midea aldıktan sonra aradaki farkı gördüm bin tl fazla olsun daıkın olsun derim bir daha klima alacak olsam kesinlikle ama kesinlikle daıkın alrım param yoksada biriktirir öyle yinde dakın alırım kullandıgım için biliyorum
  • slm
    general klimaları araştırırken çok yazı okudum ama tam bir bilgiye ulaşamadım burada GENERAL ASHG12LUCA yı 2150 tl ye garanti olarak takarım dedi fiyatlara baktım 2500tl den aşağı göremedim daha önceki yazılarımda belirtmiştim ev yapım aşamasında iki gün önce 43m klima borusu döşendi gönlüm me den yana ama alamayacağım bunun fiyatı uygun geldi sesizlik önemli yatak odasında kullanacağım sorunlu bir seri midir alına bilirmi yazın 3-4 ay soğutma amaçlı kullanacağım bilgisi olanlardan ve ustalarımızdan görüş bekliyorum tşk.
    Not:43m boru salon+dört oda+mutfak toplamıdır
  • Fiyat perForman güzel markada iyi bir marka bence alinir kullanici yyorumunda görmek lazim
    özellikleride güzel yinede karar sizin
    klimami almadan önce bu fiyata bu klimayi gorseydim hemen bu klimayi alirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Han_09

slm
    general klimaları araştırırken çok yazı okudum ama tam bir bilgiye ulaşamadım burada GENERAL ASHG12LUCA yı 2150 tl ye garanti olarak takarım dedi fiyatlara baktım 2500tl den aşağı göremedim daha önceki yazılarımda belirtmiştim ev yapım aşamasında iki gün önce 43m klima borusu döşendi gönlüm me den yana ama alamayacağım bunun fiyatı uygun geldi sesizlik önemli yatak odasında kullanacağım sorunlu bir seri midir alına bilirmi yazın 3-4 ay soğutma amaçlı kullanacağım bilgisi olanlardan ve ustalarımızdan görüş bekliyorum tşk.
    Not:43m boru salon+dört oda+mutfak toplamıdır
    Luca serisi özel tasarıma sahip Daikin Emura klasmanında bir cihaz,bir yanlışlık olmalı 12 lik cihaz 2150 mümkün değil. Eğer alacağınız cihaz aşağıdaki seri ise bu cihazın 9 luk olanı 3300 TL civarı. 12 lik 3600 TL civarında yinede kod numarasını kontrol edin. Farklı bir seri olabilir. LUCA 12 değildir.

Fujitsu-General LUCA:
    http://youtu.be/xgJKpmm1nhk

http://youtu.be/LScPlDCMJK0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 12 Şubat 2015; 3:30:57 >

• dockhanger kullanıcısına yanıt
    bira fiyat araştırması yapılınca aslında aralarında çokta bi fark yok sonuçta kaliteden bahsediyoruz bi defalığa mahsus bence bu para verilir ki zaten ben bu klimayı aldım evet fazla taksit ödüyorum belki ama elektrk faturam az ucuz bi klima alıp fazla fazla elektrk faturası ödemektense bu şekilde yapmak daha mantıklı bence
  • sabanoz S kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkür ederim :)
  • Bilgiiçin teşekkürler :)
  • Çok faydalı bir konu olmuş açandan Allah razı olsun :)
  • sabanoz S kullanıcısına yanıt
    çok özür dilerim mesajınızı yeni gördüm ben FTXS50 ve FTXN25 aldım arkadaşım memnunum bi sıkıntı yok şu an ben alanya da yaşıyorum elektrik faturam daha elime ulaşmadı Antalya bölgesinde eletrik problemi var son bi kaç aydır o yüzden geç geliyor sanırım bakım yapılıyormuş sanırım faturam geldiği zaman direk bilgilendirme yaparım 24 25 dereceye ayarlı salonum 30 m2 orada shırayı kullanıyorum memnunum çok konforlu çok özellikli bir cihaz en çok sevdiğim özelliği sizin hangi tarafta olduğunuzu tespit edip sizin üstünüze üfleyip rahatsız etmio diğer klimam yatak odamda oda mira serisi ondanda çok memnunum gayet konforlu ikiside ortamın sıcaklığını ayarlıo ve size hissettirmeden yapıo bunu ben çok memnunum elektk faturam ulaştığı zaman bilgilendirme yaparm
  • Serhat6363 kullanıcısına yanıt
    banada fiyatta seri olarak yanlışlık var gibi geliyor liste fiyatı 2800 tl ama 2150 tl ye takarım dedi kaç gün oldu borular döşendi gidip bakamadım sıvacıda girmiş elektrik kablolarını nasıl yapacaklar onu bile bilmiyorum arayıp sorsam olur ama daha ustanın parsanı vermedim
  • arkadaşlar sizlerden özür diliyorum aklımda luca kalmış aslında notuma baktım GENERAL ASHG12LMCA serisi
  • arkadaşlar sadece 3 ay günde 8-10saat kullanım için 9btu inverter klima bakıyorum. 3 model arasında kaldım samsung 5000 serisi(1300tl), lg deluxe(1500-1600) ve daikin tegora (1900tl).
    1-sadece 3 ay kullancağım için fiyat konusunda kararsız kaldım fazla para vermeye değermi diye
    2-samsungda aliminyum kullanıulması tegoranınsa türkiye üretimi olması sanırım kötü özellikleri

açıkcası klimalar hakkında pek fikrim yok fiyatını hak eden klima arıyorum her tür tavsiyeye açığım, şuan piyasada 2000i geçmiycek şekilde fiyatını hak eden en iyi 9btu klima hangisidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 14 Şubat 2015; 12:19:21 >
  • Daha önce Demirdöküm'ün 24000 BTU'lük pacific line takılı olan 40 m2 2.65 tavan yüksekliği olan Mersinde bir eve Hem ısıtma hem soğutma için kullanılacak bir klima arıyoruz. Önerileriniz nelerdir acaba ? Klimayı artık miladı dolduğu için değiştiriyoruz.

18000-24000 btü arası yeter diyorum çünkü eski sistem ve teknoloji ile 24000 yetiyor ise sanırım şuan 18000 yeterli olur ?
  • 
Sayfa: önceki 14801481148214831484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.