Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1480. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elektrik çok yakarmı bilemiyorum
  • karaca38 kullanıcısına yanıt
    klımayı halı ıle 24 saat kullandıgım olmustur
    Bu tam olarak ne demek anlamadım, evinizde bir de elektrikli halı mı kullanıyorsunuz.
    Her durumda gelen faturanız çok düşük...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

inverter klimalqr 24 saat acık kalacak diyorlar bu durum yazın için geçerli gibi sogutta klimayı çalıştırıken ısınınca oda iyice 0,5 waat altına düşmüyor en yüksekte 1,5 waat dikkatimi cekti heat modundada devamlı dönüyor otomatik atmıyor 21 derece çalışırken 23 derece oluyor oda otomatik atma olayı sadece auto modunda atıp calısıyor dur heat modu devamlı calısıyor kısarak herkesin böylemi çalışma sistemi acaba

İsitmada ocak ayi elektrik kaclira geldi benim 167 TL geldi 12 btu daikin tegora 18 metrekare yalitimsiz son kat beton cati yok yalitimli beton var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

inverter klimalqr 24 saat acık kalacak diyorlar bu durum yazın için geçerli gibi sogutta klimayı çalıştırıken ısınınca oda iyice 0,5 waat altına düşmüyor en yüksekte 1,5 waat dikkatimi cekti heat modundada devamlı dönüyor otomatik atmıyor 21 derece çalışırken 23 derece oluyor oda otomatik atma olayı sadece auto modunda atıp calısıyor dur heat modu devamlı calısıyor kısarak herkesin böylemi çalışma sistemi acaba

İsitmada ocak ayi elektrik kaclira geldi benim 167 TL geldi 12 btu daikin tegora 18 metrekare yalitimsiz son kat beton cati yok yalitimli beton var

benim 41 geldi yanlız 3 saat çalıştırdım ara ara devamlı çalıştırmadım evde olmadıyım için ama derece ayarlarında kesinlikle değişiyor 16-30 derece ayarların arasında 0,5- 1,5 arasında oluyor 16-22 arası 0,650 waat üstü 1,5 waat daha öncede yazdım yani hava ne kadar sogurta o kadar waat harcıyor anladıgım kadarıyla dışardan içeriye aradaki 10 derece düşük olursa 1 waatın üstünde ısıtma yapıyor yani anlıyacayın yazın farklı kışın farklı ısıtma modu bunların

• şu haier klimaların fiyatlarını bana atabilecek biri varmıdır?
  • Haier klimalarin fiatinida kendisini de piyasada bulmak zor pvg diyorlar orda bile düzgün bir fiyat satis yok mutsibushi elektrik satis prensibini uygulamaya calisiyorlar herhalde bayiden satis onuda buralarda hic gormedim

• Klima alacaksanız bayiden alın ki başınız ağrımasın. Haier fiyat öncelikli olarak bu piyasada yer almak istemiyor.Klima olarak önce tercih edilmek ve kalite ve teknolojisine göre rakiplerinden daha uygun fiyat olmak istiyor.Ama bu şu demek değil uygun fiyat ver internette spot piyasasına vursunlar fiyatı dibe kim satarsa satsın ,gerisi önemli değil.

Evet bu konuda ME in satış politikasını uygulamaya çalışıyor.Bu en zor pazarlama şeklidir.Ama kalıcı olmak istikrarlı olmak istiyorsanız ,en doğru yol bu. Satış önemli ama ondan daha önemlisi montaj ve uygulama . Siz tüketici içinde öncelik bu olmalı.Eğer ki bu pazarlama felsefsini sürdürürse PVG ,Haier internet ortamında satılmayacak.Bence de kalıcı olmanın tek yolu bu.Bu arada fiyat listesi ulaşılamaz değil. Gerekli yerlerde var.
  • Hocam bayi nerde sadece İzmirde var herhalde fiyat pperformansı ne bilmiyoruz ki şehir efsanesi gibi ismi var kendi yok piyasaya ciksin gorelim değerlendirelim sadece eurovent te gördüm değerleri güzeldi.

• xmokx X kullanıcısına yanıt
    herkes anladıgına gore bı sen cıkıp anlamadm dıyosan anladıgınada cvp verıyorsan kendınde kusur ara ımla hatalarını arastrmak yada hatırlatmak alfabeyi yeni ögrenen bebeler gibi sevindirdiyse sıze forumda basarılar.ayrıca benım klımam camasırda yıkıo :))
  • karaca38 kullanıcısına yanıt
    Neden gocunup da cevap yazıyorsun, neticede yazdıklarımın sonunda klimanın gayet az elektrik harcadığını da belirttim.
    Bir sorunun varsa doktora görün bence...
  • xmokx X kullanıcısına yanıt
    doktorum zaten 21.00 basur amelıyatına girecem.aılende sorun olan varsa yardımcı olurum...
  • Yazın çalıştırılacak 12000 lik klima ne alınabilir arkadaslar?

İnverter istemiyorum.

Hangi gaz olmalı? Nelere dikkat etmeliyim?

Bütçe çok değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

Yazın çalıştırılacak 12000 lik klima ne alınabilir arkadaslar?

İnverter istemiyorum.

Hangi gaz olmalı? Nelere dikkat etmeliyim?

Bütçe çok değil.

Klima takılacak yer kaç metre kare.
    Çatı katmı, ara katmı.
    Bütçe yazın.
  • B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    14m2 son kat güneş alıyor. 1000 1100 tl

• quote:

Klimanın takılacağı alanı sordum evin metrekaresini değil.
    Klima kaö metre kare yere takılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.H.R.17

quote:

Klimanın takılacağı alanı sordum evin metrekaresini değil.
    Klima kaö metre kare yere takılacak.

14 metre kare

• dockhanger kullanıcısına yanıt
    bende bakıyodum aldım buraya yazdım tavsiye için cevap gelmedi direk bayiye gidip aldım daikin test ettirdiler kendim gördüm aldım bi sıkıntı yok şu an ve çok memnunum tavsiye de ederim
  • eseseda E kullanıcısına yanıt
    daikin mi aldın ustam modeli fiyatı nedir acaba
  • Arkadaşlar bende yaz için soğutma amaçlı alacağım. Şimdiden araştırma yapam dedim. Kullanacağım oda
    -oturma odası 16 metre kare
    -2 kişi yaşıyoruz
    Yazın çok sıcak oluyor. Balkonda vantilatör altında yatardik yine dayanamazdik.
    -Öğleden sonra güneş alıyor Batı yönü oluyor galiba bilmiyorum.
    Balkon kapısı ve pencere var.
    12000 veya 9000 düşünüyorum.
    Inverter olması tasarruflu olur diyorlar
    15 saate yakın kullanılacak.
    Önerinelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceyhυn -- 29 Ocak 2015; 11:23:43 >
  • 
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.