Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.152
Cevap
327
Favori
3.171.293
Tıklama
Giriş
      1174 Mesaj
      15 Temmuz 2007 06:53:43
      quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Bakıyorum 20 sene lafını görünce hoşuna gitti. O zaman İnverter klimayı klasik klima ile karşılaştırıken ne diye 3, 6, 8 saat üzerinden hesap yapıyordun. Çünkü inverter klima ne için alınır bilmediğinden. Sürekli yazıyoruz bu tip klimaları günde 10-12 saatten fazla çalıştırmak için almalısınız diye. Günde 1 saat kullanırsan da 40 seneyi bulur.(bu laf içinde artık göbek atarsın)

artık muhatabım olmadığınızı da söylemek istedim hala anlayamıyorsunuz...

size iyi satışlar

sanal olarak da gerçek olarak da umarım hiç görüşmeyiz....yorum stillerimiz, IQ ve anlayış seviyemiz ve ben bilirim sen de kimsin havalarımız dünyalar kadar farklı...

şu lafa baka yaa 'göbek atarsın'mış, pes yani pes.!!!...kahvehane muhabbetine döndü....
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      15 Temmuz 2007 13:31:33
      Evet IQ ve anlayış seviyenizde sorun var. Asıl siz ben bilirim diye iddiacısınız. inverter klimaları saatte 800watt harcıyor diye sabit aldığınıza itiraz ettiğim ve birkaç saatlik hesap yaparak klasik klima ile karşılaştıramazsın dediğim içinse her zaman ben haklıyım. Son olarak ben buradan birşey satmıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: wm1tr

quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Bakıyorum 20 sene lafını görünce hoşuna gitti. O zaman İnverter klimayı klasik klima ile karşılaştırıken ne diye 3, 6, 8 saat üzerinden hesap yapıyordun. Çünkü inverter klima ne için alınır bilmediğinden. Sürekli yazıyoruz bu tip klimaları günde 10-12 saatten fazla çalıştırmak için almalısınız diye. Günde 1 saat kullanırsan da 40 seneyi bulur.(bu laf içinde artık göbek atarsın)

artıkmuhatabım olmadığınızı da söylemek istedim hala anlayamıyorsunuz...

size iyi satışlar

sanal olarak da gerçek olarak da umarım hiç görüşmeyiz....yorum stillerimiz, IQ ve anlayış seviyemiz ve ben bilirim sen de kimsin havalarımız dünyalar kadar farklı...

şu lafa baka yaa 'göbek atarsın'mış, pes yani pes.!!!...kahvehane muhabbetine döndü....

|
      |

• Çavuş
      84 Mesaj
      15 Temmuz 2007 15:36:38
      Teks, 5.230 YTL'ye 19000 Btu Daıkın Ururu Sarara satıyorum ben hemde hatırı sayılır sayıda sen yinede söyle arkadaşım..))

quote:

Orjinalden alıntı: teks-

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

tamam 12000 btu 1550 ytl olabilir. ama kışın ısısnsın diye adama 24000 diyeceksiniz. o zaman kaç lira.

12000 btu 22-25 metre kareye yeter ve 12000 btu klimamnın ısıtması 18000-22000 btu ya çıkar bunu tavsiye etmek yeterlidir ve kışın izmirde ısıtır şartlarda uygunsa

bizi ne zannediyorsunuzki 5000 ytl civarınada klima var biz kime bunu al demişiz insaflı ölçülü olun
      |
      |
      15 Temmuz 2007 15:42:07
      quote:

Orjinalden alıntı: DAIKIN

Teks, 5.230 YTL'ye 19000 Btu Daıkın Ururu Sarara satıyorum ben hemde hatırı sayılır sayıda sen yinede söyle arkadaşım..))

quote:

quote:

tamam 12000 btu 1550 ytl olabilir. ama kışın ısısnsın diye adama 24000 diyeceksiniz. o zaman kaç lira.

12000 btu 22-25 metre kareye yeter ve 12000 btu klimamnın ısıtması 18000-22000 btu ya çıkar bunu tavsiye etmek yeterlidir ve kışın izmirde ısıtır şartlarda uygunsa

bizi ne zannediyorsunuzki 5000 ytl civarınada klima var biz kime bunu al demişiz insaflı ölçülü olun

yukardada söyledigim gibi biz alabilecek insanlara bunu zaten söylüyoruzki,alanlar baya var sizinde belirttiginiz gibi,insanları zorlamıyoruz bu teknolojilerden bahsediyoruz ilgisini çekenler ve parası olanlar bunu zaten alıyorlar ve daıkının kalitesininde farkındayız,sadece alamayacak insanları buna özendirip üzmek istemiyoruz her kesime hitap edecek kaliteli klima var bunun farkında olmak yeterli bence

iyi günler
      |
      |

• Çavuş
      84 Mesaj
      15 Temmuz 2007 15:47:32
      Sana sonuna kadar katılıyorum, önce insanları bilinçlendirmeliyiz. Dikkatle okuyorum uzun süredir klasik - inverter teknolojisi tartışması sürüyor.
      Yardımı dokunacaksa daha önceki sayfalarda endüstriyel çamaşırhane makinelerinin kavrama sistemi ile inverter sistemi arasındaki farkı anlatmıştım özellikle Çetin arkadaşım hatırlayacaktır.

Saygılarımla
      EDDA KLİMA

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: DAIKIN

quote:

quote:

yukardada söyledigim gibi biz alabilecek insanlara bunu zaten söylüyoruzki,alanlar baya var sizinde belirttiginiz gibi,insanları zorlamıyoruz bu teknolojilerden bahsediyoruz ilgisini çekenler ve parası olanlar bunu zaten alıyorlar ve daıkının kalitesininde farkındayız,sadece alamayacak insanları buna özendirip üzmek istemiyoruz her kesime hitap edecek kaliteli klima var bunun farkında olmak yeterli bence

iyi günler
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Temmuz 2007 11:52:06
      bugün klima plusu aradım ve daha sonra bana döneceklerini söylediler,ve

---------------------------------------

15 dakika sonra klima plus'tan sinan bey aradı arkadaşımızla görüştü ve sinan beyde böyle bir kart sorunu oldugunu ama daha çok izmir civarında yaşandıgını ,ve bunlarıda kartları degiştirerek giderdiklerini söyledi

kendilerine teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teks- -- 17 Temmuz 2007; 11:55:20 >
      |
      |
      17 Temmuz 2007 12:34:57
      merhabalar,
      şu klima meselesi iyice bulanmaya başladı inceledikçe inceledikçe inanınki almam daha da zorlaşıyor. evime bir iki servis geldi keşif için ama bana inverter değil klasik sistem önerdiler. neden daha az yakanı var iken daha fazla yakanı alayım ki, bunu anlamadım. Ben 24 saat çalıştırmaktan yanayım klimayı çünki kışın ısınması problem olduğu için düşük devirde evin ısısı kaybolmadan daha sürekli aynı ısıda olacağı için devamlı sıcak bir evim olacak. Diğer türlü işten eve geldikten sona açmayı denedim diğer odadaki klimayı en az 3 saat ev ısınmaya çalışıyor benim için en mantıklısı 24 saat çalışması. şimdi şunu sormak istiyorum 28 m2 ısı yalıtımsız 3. ve son kat toshiba RAS 13 SKV yeterli olurmu.
      |
      |
      17 Temmuz 2007 12:43:32
      quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

merhabalar,
      şu klima meselesi iyice bulanmaya başladı inceledikçe inceledikçe inanınki almam daha da zorlaşıyor. evime bir iki servis geldi keşif için ama bana inverter değil klasik sistem önerdiler. neden daha az yakanı var iken daha fazla yakanı alayım ki, bunu anlamadım. Ben 24 saat çalıştırmaktan yanayım klimayı çünki kışın ısınması problem olduğu için düşük devirde evin ısısı kaybolmadan daha sürekli aynı ısıda olacağı için devamlı sıcak bir evim olacak. Diğer türlü işten eve geldikten sona açmayı denedim diğer odadaki klimayı en az 3 saat ev ısınmaya çalışıyor benim için en mantıklısı 24 saat çalışması. şimdi şunu sormak istiyorum 28 m2 ısı yalıtımsız 3. ve son kat toshiba RAS 13 SKV yeterli olurmu.

yazdıklarınız da haklısınız 24 saat çalıştıracak ve ısınmada gündemde ise ınverter ama o sordunuz degil yetmez sorun çıkarır 16000 btu olanına bakın,ve kafanıza fazka takmayın neyin ne oldugu belli size en uygun klima ınverter ve kaliteli olan modeller;toshiba,daıkın,mitsubishi elektrik,sanyo gibi
      hayırlısı olsun
      |
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      17 Temmuz 2007 14:13:20
      ama bu benim dediğim model zaten 19,800 BTU daha fazlasına gerek yok sanırım inverter olduğu için
      |
      |
      17 Temmuz 2007 18:20:09
      Bahsettiğiniz model yetersiz kalabilir 28 metrekare oda için. Servise keşif yaptırın, büyük olasılıkla size bir üst modeli olan RAS 16 SKV'yi önereceklerdir. Ama dediğim gibi, siz yine de keşif yaptırmadan almayın, iyi günler
      |
      |
      17 Temmuz 2007 21:06:39
      quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

ama bu benim dediğim model zaten 19,800 BTU daha fazlasına gerek yok sanırım inverter olduğu için

sayın arkadaşım sizinki tam hesaplayınca zaten 18000 btu üzeri çıkıyorki bu ınverter olarak zor çalışır yazın işinize yara ama kışın hata yaptıgınızı anlarsınız

size buranın dili ile ;mutlaka keşif isteyin ve servis fişi alın ama ben genede 16000 btu ınverter diyorumki sonunda pişman olmayın

iyi akşamlar
      |
      |
      17 Temmuz 2007 21:15:20
      sayın arkadaşlar bugünkü görüşmeler geregi alınan güvencelerle bizzat klima plus'dan sinan beyle mitsubishi elektrik klimaların bir iki sorun dışında pek sorun olmadıgını ve her türlü arıza durumlarında kendi garanti kapsamları dahilinde oldugunu güzel bir dille anlattı,ve kendi anlatımlarıyla izmir bölgesinde kart degişimi oldugunu söylediler ve şu an asla böyle bir sorun olmadıgını belirttiler ve bunun adınada arıza degilde güncelleme yenileme diyelim dediki bu bir iki hata olabilir kendileri dünya devi bir markadır klima konusunda,

mitsubishi elektrik klimalar daha öncedende arkadaşlarımızn dedigi gibi en iyi 5 klima arasındadır ve internet ortamında bir iki şikayet durumun ve yetkili bir kişinin dahi tam cevap verememesi bizzat izmirde servis ve satıcılarının evet bir iki oldu demeleri üzerine insanlarda korku oluştu

ve
      daıkın,
      toshiba,
      mitsubishi elektrik,
      panasonic,
      sharp,
      sanyo,
      hitachi,vs alınab,lecek en iyiler arasındadır,sakın buradaki sıralamayıda dert edinmeyin bazı öncelikler kişilere göre degişir bu sıralamada kimine göre sıralama başkada olabilir

saglıcakla kalın
      |
      |

9 Not
      18 Temmuz 2007 00:13:50
      Beyler,burada birilerinin Matematik-Fizik-Formül muhabbeti ile ortalık karışmış gibi!
      İşi şirazesinden çıkarmadan gidelim!

Bu arada,derin Hocalarımız birde şu konuya değinsinler lütfen;
      -Marka filan geçtik,kimisi dünya devi,kimisi ehh işte,ama büyük çoğunluğu "dandik" olan Klimalarda
      şu durum nedir(zira burası Türkiye!!!)

--Düşük Voltajda nedir bunların performansı!!!!!!!!!!!!!
      Bunu cevaplayın birde,diğer hesaplar çokta önemli değil zaten!

Evet voltajlar tek kelimeyle felaket olan bir memlekette yaşıyoruz;dolayısla süper olsa ne yazar markası o zaman???

Bu konuda nedir fikirleriniz yada bilgileriniz;Bende evde 3x9000 1x18000 Vestel var(lanet klimalar bu arada
      aldığıma bin pişman oldum bu leşleri!!)
      Voltajlar düşük iken performans berbat,hatta sanırım iyice düştüğünde soğuk üflemeyi kesiyor!!!sadece Fan dan üfleme geliyor(vantilatör gibi!!!)

--Servis geldi;abi voltaj düşükse keser ve şişer dedi!!!
      Örneğin dış ünitinin üstüne soğuk su dökün dedi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(parlak fikir olmalı herhal!!)

Bu arada bizim apartmanda diğer komşularda Mitsubishi,Diamond,Arçelik,Alarko-Carrier,Sanyo gibi markalar var birisinde ise Rubenis ve Blu-Line vardır........

Geçen günkü aşırı sıcaklarda hepsi resmen şişti!!!!!!!!!!!!hiçbirisi çalışmadı desem yeridir(sanırım o günlerde voltajlarda iyice düşünce bunlar resmen öldüler!!)

Ben günlerdir klimaları çalıştırmıyorum,sadece evdeki ik adet Vantilatör ile idare ediyorum,zira hem aşırı elektrik çekiliyor,hemde performans sıfır!!!
      -------------
      Yer Antalya,benim tesbitim voltajlar 170 lerde veya 180 lerde 200 üstü olması ise imkansız!
      Bu konuyu bilen varmıdır(Antalya için)

Vee bu durumda ne olacaktır,yine "MARKA" mı alacağız,olmadı Inverter mı alacağız(hatta Toshiba nın
      yeni model "super-inverter" mi alacağız??)
      --------------------------------------------------------
      Kısaca ben marka-tarka anlamam,bir alay para bayılıpta düşük voltajda şişen Mitsubishileri gördükten sonra
      markaya da para vermem,dolayısıyla bizim piyasalarda bu düşük voltajda en iyi "performans" gösteren
      marka/model bilgisi varmıdır????sorum ve merakım budur.......

Duyduğuma göre "Fujitsu" çok düşük voltajda bile randıman veren bir klima olarak söyleniyor???

Lütfen bu konuya açıklık getirin,aksi takdirde yukarıda sadece bazı markaları saydım ve hepsi hikaye oldu bu voltajlarla!!

Selamlar
      |
      |

• Binbaşı
      1699 Mesaj
      18 Temmuz 2007 00:28:14
      albani bey haklısınız. Fakat şöyle birşey de var. İster klima olsun, ister buzdolabı fırın vs vs.. hepsinin voltaj düşüklüğünde performansları düşer. Bunun çaresi voltaj regülatörü almak
      |
      |
      18 Temmuz 2007 00:35:15
      quote:

Orjinalden alıntı: albani

Beyler,burada birilerinin Matematik-Fizik-Formül muhabbeti ile ortalık karışmış gibi!
      İşi şirazesinden çıkarmadan gidelim!

Bu arada,derin Hocalarımız birde şu konuya değinsinler lütfen;
      -Marka filan geçtik,kimisi dünya devi,kimisi ehh işte,ama büyük çoğunluğu "dandik" olan Klimalarda
      şu durum nedir(zira burası Türkiye!!!)

--Düşük Voltajda nedir bunların performansı!!!!!!!!!!!!!
      Bunu cevaplayın birde,diğer hesaplar çokta önemli değil zaten!

Evet voltajlar tek kelimeyle felaket olan bir memlekette yaşıyoruz;dolayısla süper olsa ne yazar markası o zaman???

Bu konuda nedir fikirleriniz yada bilgileriniz;Bende evde 3x9000 1x18000 Vestel var(lanet klimalar bu arada
      aldığıma bin pişman oldum bu leşleri!!)
      Voltajlar düşük iken performans berbat,hatta sanırım iyice düştüğünde soğuk üflemeyi kesiyor!!!sadece Fan dan üfleme geliyor(vantilatör gibi!!!)

--Servis geldi;abi voltaj düşükse keser ve şişer dedi!!!
      Örneğin dış ünitinin üstüne soğuk su dökün dedi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(parlak fikir olmalı herhal!!)

Bu arada bizim apartmanda diğer komşularda Mitsubishi,Diamond,Arçelik,Alarko-Carrier,Sanyo gibi markalar var birisinde ise Rubenis ve Blu-Line vardır........

Geçen günkü aşırı sıcaklarda hepsi resmen şişti!!!!!!!!!!!!hiçbirisi çalışmadı desem yeridir(sanırım o günlerde voltajlarda iyice düşünce bunlar resmen öldüler!!)

Ben günlerdir klimaları çalıştırmıyorum,sadece evdeki ik adet Vantilatör ile idare ediyorum,zira hem aşırı elektrik çekiliyor,hemde performans sıfır!!!
      -------------
      Yer Antalya,benim tesbitim voltajlar 170 lerde veya 180 lerde 200 üstü olması ise imkansız!
      Bu konuyu bilen varmıdır(Antalya için)

Vee bu durumda ne olacaktır,yine "MARKA" mı alacağız,olmadı Inverter mı alacağız(hatta Toshiba nın
      yeni model "super-inverter" mi alacağız??)
      --------------------------------------------------------
      Kısaca ben marka-tarka anlamam,bir alay para bayılıpta düşük voltajda şişen Mitsubishileri gördükten sonra
      markaya da para vermem,dolayısıyla bizim piyasalarda bu düşük voltajda en iyi "performans" gösteren
      marka/model bilgisi varmıdır????sorum ve merakım budur.......

Duyduğuma göre "Fujitsu" çok düşük voltajda bile randıman veren bir klima olarak söyleniyor???

Lütfen bu konuya açıklık getirin,aksi takdirde yukarıda sadece bazı markaları saydım ve hepsi hikaye oldu bu voltajlarla!!

Selamlar

eski haier klimalar 187 voltajda dahi çalışan bir klimadır,birde eve regülatör alırsanız sorununu çözebilirsiniz bir parça
      |
      |

• Binbaşı
      1079 Mesaj
      18 Temmuz 2007 00:35:46
      voltaj regülatörü, eksiği tamamlayacak mı?
      |
      |

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
      http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/
      18 Temmuz 2007 00:37:49
      quote:

voltaj regülatörü, eksiği tamamlayacak mı?

bizim burada fazlasıyla tamamlıyor 15 kw yada 10 kw bir evde rahatlıkla iş görür sırasıyla çalıştırlırsa cihazlar hele çamaşır makinesi bulaşık makinesi gece geç saatlede çalıştırılırsa daha verimli olurki o saatlerde yani geç saatlerde voltajlarda düzelme olabiliyor
      |
      |
      18 Temmuz 2007 00:43:53
      yukarıda albani beyin 170 volt civarlarına düşen voltajı, voltaj regülatörü ile 220 ye getirmek mümkün değildir. zaten voltaj regülatörünün görevi bu değildir, ani iniş çıkışları süzerek cihazları korumaktır. bence 160 - 220 volt şebeke enerjisi ile çalışabilen klimalar üretilmeli. türkiye'ye özel üretim yani.
      |
      |

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
      http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/
    • Binbaşı
      1699 Mesaj
      18 Temmuz 2007 00:47:44
      quote:

yukarıda albani beyin 170 volt civarlarına düşen voltajı, voltaj regülatörü ile 220 ye getirmek mümkün değildir. zaten voltaj regülatörünün görevi bu değildir, ani iniş çıkışları süzerek cihazları korumaktır. bence 160 - 220 volt şebeke enerjisi ile çalışabilen klimalar üretilmeli. türkiye'ye özel üretim yani.

Valla aslında bahsettiğiniz gibi klimaların üretilmesi yerine biz elektriğimize çekidüzen versek daha iyi olur
      |
      |
      18 Temmuz 2007 00:49:44
      quote:

benim kardeşimde 10 kw var ve regülatörün üzerinde 150-250 yazıyor ve evinde 170 e düşen voltajda kliması çalışıyor acaba burada kullanım hatasımı,regülatörlerin farklı kalitelerimi varki aldıkları bey 150 dahi düşerse bu cihazla çalışır dedi ve çalışıyor ama dedigim gibi bu durumlarda ürünlerini tek tek çalıştırıyorlar,

ve dediginiz gibi klima gibi bir çok ürünün türkiyeye özgü üretilmesi çok iyi olurki bunla senelerce önce vestel övünmüştü hatırlarsanız vestel-haier klimaları
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.