Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , yediyıldız Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.220
Cevap
701
Favori
4.430.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14701471147214731474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    neden tşk ediyorsunuz anlamadım ama size bir faydam dokunduysa ne mutlu bana
  • ysnclk Y kullanıcısına yanıt
    iç ünite fan hızını arttırdığınızda dış ünitenin de iç üniteyi beslemek için hızlandığını göreceksiniz.bu da demektir ki tüketim artıyor.
  • Fan hızını düşükte tutarsanız ısının oda içerisinde homojene dağılımını sağlayamazsınız.Isıtmada orta fanın altına düşmemek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

iç ünite fan hızını arttırdığınızda dış ünitenin de iç üniteyi beslemek için hızlandığını göreceksiniz.bu da demektir ki tüketim artıyor.

Teşekkür ederim yanıt için, mbirol beyin dedigi gibi orta seviyede deneyeyim bir süre.

• sayın ustalarım kafam tam anlamıyla çorba oldu önce kesif yaptırmak kaydıyla me nin kampanyası 31 aralık a kadar sürecekmiş servis de boru döşeme işini önce yapmayı kabul ederse
    me Comfort Inverter Duvar Tipi Split Cihazlar (MSZ HJ 25/35/50 VA) bu serinden odaya göre farklı modellerini almaya kara verdim fiyatlarıda uygun ama 200-300 daha ver su modeli al derseniz değerlendire bilirim önceliğim sesiz olması ve nasip olursa uzun zaman sorun çıkarmaması
    siz değerli ustalarımız olumlu derseniz pazartesi gidip konuşacağım gerçekten okudukça nevrim döndü adeta ilgilenen ve fikirlerini paylaşanlara teşekkür ediyorum ...

edit: klima yoğun olarak yazın kullanılacak iki tanesi 12 saat sürekli çalışacak ıstma merkezi sistem belki kısın başlarında ve sonunda kullanılabilir aydın merkezde kullanılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han_09 -- 29 Kasım 2014; 23:47:42 >
  • Han_09 H kullanıcısına yanıt
    illa ME alacaksanız hj serisi almayın..deluxe power inverter yani Sf serisi alın.ME en alınası seri budur bence..Krigamine 3D sensörden dolayı çok pahalı,gerek yok kanımca,krigamine zen serisi ise Sf serisine oranla 300-400 lira arası daha pahalı,özellik olarak kapasiteleri az daha fazla bir de görüntü farklı az daha yakışıklı diyebiliriz..
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    birtane alacak olsam sorun etmemde dört tane almayı düşünüyorum yuvarlak bir hesapla 1000 tl fark desek 4000tl yapıyor ciddi bir rakam benim için
    me olması şart değil mh de olur toshib -daikin Panasonic -genaral bile baktım baya yüksek fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 5500 civarıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han_09 -- 29 Kasım 2014; 23:54:13 >
    edit: 2 defa göndermişim özür diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 30 Kasım 2014; 0:08:52 >
    dediğiniz seri çok şık görünüyor yatak odaları için bunlar olabilir olmazsa salon ve otuma odası için mh yada sharp bakıyım diye düşünüyorum hangi bayiye gitsem kendi malını övecek nasip artık indirimleri kaçırmak istemiyorum yoksa acelem yok gerçi biri biter biri başlar bu arada benim kafada tam çorba olur
    Kolay gelsin hemşerim,acele etme çorba biraz durulsun, bütçene uyan en iyi ürünü almaya gayret et.
    teşekkürler acelem yokda alıp kurtulayım diyorum sadece iyi geceler
  • arkadaşlar bir kaç model buldum sesiz ve uzun yıllar kullanmak için aşağıdakilerden hangisini seçersiniz 12,000 btu olarak alacak olsanız

Mitsubishi SRK 35 ZMP-S1 12000 Btu Duvar Tipi Klima 2,521 tl

MITSUBISHI HEAVY IND. - SRK35ZMP-S 2,140 tl

Toshiba RAS 13 N3KV/GKV Inverter Klima 2,600 tl

Alarko Carrier 53 UQV 035H X POWER GOLD 2,154 tl

FUJITSU ASYG12 LLTA INVERTER KLİMA 2,021 tl bu ürünü vestel bayisi satıyor üretimde vestelle alakası varmı seri yenimidir fiyat olarak çok uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han_09

sayın ustalarım kafam tam anlamıyla çorba oldu önce kesif yaptırmak kaydıyla me nin kampanyası 31 aralık a kadar sürecekmiş servis de boru döşeme işini önce yapmayı kabul ederse
    me Comfort Inverter Duvar Tipi Split Cihazlar (MSZ HJ 25/35/50 VA) bu serinden odaya göre farklı modellerini almaya kara verdim fiyatlarıda uygun ama 200-300 daha ver su modeli al derseniz değerlendire bilirim önceliğim sesiz olması ve nasip olursa uzun zaman sorun çıkarmaması
    siz değerli ustalarımız olumlu derseniz pazartesi gidip konuşacağım gerçekten okudukça nevrim döndü adeta ilgilenen ve fikirlerini paylaşanlara teşekkür ediyorum ...

edit: klima yoğun olarak yazın kullanılacak iki tanesi 12 saat sürekli çalışacak ıstma merkezi sistem belki kısın başlarında ve sonunda kullanılabilir aydın merkezde kullanılacak

Forumda ustalar bir çok kez bahsettiler Mitsubishi Electric güzel klimadır fakat alınıcaksa MSZ-SF Deluxe Power serisinden aşşağısını alınmaması lazım diyee.. HJ Comfort serisi öyle aman aman bi seri değil ve tam inverter değilde yarım inverter olarak düşünülmesi gerekir.. ve pam kontrol üniteside yok malesef.. Gene ustalar pek çok kişi HJ Comfort alıp ME kullanıyorum zannetmesin vs.. bahsettiler.. bilgin olsun

• forzaGilles kullanıcısına yanıt
    teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han_09 -- 30 Kasım 2014; 15:46:47 >
    Lıstenizdeki 2. Sıradaki klimayı alalı 1 hafta oldu.ilk zamanlar fazla elektrik harcadigini düşünmüştüm ki buradaki ustalar sayesinde 24 saat kullanmay başladım ve sarfiyat baya azaldı.Isitma konusuda da bana göre iyi bir cihaz(daha soguklarda ne olur bilemem suan 7 derece dış sıcaklık) , dış ve iç unite çok sesli gelmedi.Suan 24 derece auto modda oda 20-20.4 arasında oynuyor.Tabi bu bir haftalık gözlemim daha tecrubeli arkadasların goruslerini bende merakla takip ediyorum.

• ysnclk Y kullanıcısına yanıt
    fiyat olarak iyi mantıklı bir seçim gibi görünüyor siz ısıtmada kullanmışsınız benim için soğutma önemli yazın 2-3 ay kullanacağım bu nedenle çok çok iyi bir klimaya ihtiyacım yok diye düşünüyorum ses az olması da iyi paylaşım için teşekkürler...
  • Isıtma amaçlı klima alacak arkadaşlar dikkatli davranın!!!
    1- Eğer yalıtım yoksa veya iyi değilse
    2- Ara katta oturmuyorsanız
    3- Hele hele birde sigara kullanılıyorsa
    Bu işten vazgeçin...
    Yalıtımlı bir binada ve ara katta oturuyorsanız ve altta ve üste farklı ısınma yapılıyorsa (doğa gaz gibi) ısınma için öyle çok abartılı bir klimaya ihtiyacınız yok.
    Alın sıradan bir klima aradaki fiyat farkını da en az birkaç kış elektrik faturası olarak kullanın.
    Yoksa hem klima alırken oldukça fazla harcama yapacaksınız hem de ısınmak için.
    Her yazılan her söylenen doğru olmayabilir...
    Kimse kırılmasın ve kızmasın.
  • Selam arkadaşlar;
    Uzun bir aradan sonra klima tavsiyesi için geldim ustalar Daikin,Mitsubishi,Bosch,Siemens gibi Salon tipi markaları düşünüyoruz...
    Daikin 38,000btu 10,000TL Mitsubishi 38,000Btu 11,580TL dediler Bosch 48,000Btu 6,855TL İnverter Klimaların fiyatları bunlar...
    Şimdi bosch antalyada bulamadık antalyada yada il dışında acilen salon tipi sağlam bir klima lazım min. 6,000 max. 8,500-10,000TL arası
    İyi ısıtan ucuz olan bişey lazım şimdiden teşekkürler cevaplar için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 1 Aralık 2014; 17:08:56 >
  • özkan kardeş maksumumda calısıyor iç ünite 41 db ses cıkarır hangi klima olursa olsun 3 yerine 2 gibi calısırlar fan ondan sessiz gibidir orta fan 29-31 db bunda nasıl denedinmi
  • Sevgili klima uzmanı dostlar, 18000 btu inverter klima ne tavsiye edebilirsiniz? 2000 TL bütçem var. Bu fiyata Sadece LG bulabildim ne yazıkki onun hakkında da pek iyi şeyler yazılmamış :\

http://www.bizdeuygun.com/LG-Econo-Inverter-V-17-000-BTU_105240.html?gclid=COWD14_KpcICFSoKwwodwy0Awg
  • 
Sayfa: önceki 14701471147214731474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.