Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ge620dx , Burak** , Burak** Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 14 Misafir (4 Mobil) - 11 Masaüstü6 Mobil1 Android
5 sn
57.220
Cevap
701
Favori
4.430.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Bizde 16 m2 odada Fujitsu 9000 BTU kullanıyoruz,klima 55-60 TL yakıyor 24 saat sabit 22 derede hiç kapatmadan,kışın nadiren bizde eksilere düşer hava sıcaklığı buna rağmen 55-60 TL tüketiyor.
    Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım 40-45 TL mümkün değil kardeşim.

Orta kat yalitimli yeni bina olursa (+guney cephe) ve yasadigin yer fethiye ise Neden olmuyor anlamiyorum.kimseye yalan borcumuz yok,cihazi da ovmuyorum...evin elektrigini dusersek yaklasik 40-50 lira gibi bir meblag kaliyor..son zamlar sonrasi yeni helen faturayi da gldiginde paylasirim.
  • Evin güney cephesinde, tahminen 15 metrekare civarı bir oda için ne alabiliriz? Maksimum 1000TL bütçemiz var, ne kadar ucuz olursa aslında o kadar iyi. Kışın biraz daha yoğun kullanılır sanırım.

Teşekkürler.
  • ustalar yada kullananlar şu makinayı yorumlayabilirler mi? Zass ZS09-0926

10-12 m^2 odalarda günde en fazla 5-6 saat çalışacak yalıtımlı bina.Beklentilerim sessizlik birde odalar küçük olduğu için üflemeyi insanın yüzüne yapmasın
  • Kış geldi konuya ilgi artmış yine... Ama hala bir plastik kalitesi muhabbetidir gidiyor :) kendim cihaz satıyorum, neredeyse her markayı satıyorum tek satmadigim panasonic. Bütün evlerim ve iş yerlerimiz panasonic. Malzeme kalitesi yüzünden yerden yere vurulan bu cihazlarin ne dış ünite sesi var ne iç ünite sesi. Üç kış geçti hala panasonic standart inverter ve etherea cihazlar yaz kis teklemeden çalışıyor son derece de ekonomik şekilde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar;
    Uzun bir aradan sonra klima tavsiyesi için geldim ustalar Daikin,Mitsubishi,Bosch,Siemens gibi markaları düşünüyoruz...
    Daikin 38,000btu 10,000TL Mitsubishi 38,000Btu 11,580TL dediler Bosch 48,000Btu 6,855TL İnverter Klimaların fiyatları bunlar...
    Şimdi bosch antalyada bulamadık antalyada yada il dışında acilen salon tipi sağlam bir klima lazım min. 6,000 max. 8,500-10,000TL arası
    İyi ısıtan ucuz olan bişey lazım şimdiden teşekkürler cevaplar için...
  • Samsung ar 5000 kullanıyorum ne dış ünite sesi ne içte ses tık yok Maaşallah ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cos65 kullanıcısına yanıt
    slm
    Panasonic satmıyorum diyorsunuz ama sayfada bunlar yazıyor site size ait deyilmi imzanızdaki adrestehttp://www.msg-tr.com/

Daikin, Panasonic, Mitsubishi Heavy Industries, Airfel, Diamond Electric, Sunny ve Midea İklimlendiriciler ile konut ve iş yerine özel iklimlendirme çözümlerini en uygun fiyatlar ile sunuyoruz. Klima, Isı pompası ve nemlendiriciler ile en uygun ısıtma ve soğutma çözümlerini rakipsiz fiyat garantisi ile size sunuyoruz
  • Selam arkadaşlar..

Temmuz ayı gibihttp://www.n11.com/fujitsu-asyg12llta-inverter-klima-P20520511 bu klimayı almıştım.Son zamanlarda dış ünite ara ara çok ses yapıyor.. Bazen ses kesiliyor bazende ses artıyor.. alttaki komşuları ve evde oturan bizleri de rahatsız ediyor.. Bu klimadan kullanan var mı aranızda ? Dış üniteden ses gelmesi normal mi , servis çağırdık pek yapılacak birşey yok ; yarın takoz getirip takarız biraz keser sesi dedi.. ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz...
  • Han_09 H kullanıcısına yanıt
    Site 2013 yıl sonundan beri güncellenmedi. Panasonic tüm bayiler ile neredeyse bitirdi anlaşmayı :) Bütün klima satan arkadaşlar bilir bunu, Antalya'da panasonic cihaz satışı durdu Sakura ve bağlı bayiler hariç alamıyoruz cihaz.
  • http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-oasis-ms11mu-09-P24442766

bu ürünü bir kaç ay önce aldım çalıştırmıyordum iç ünitede ses yok dış ünite çok aşırı derecede ses yapıyor yatak odasında kurulu yattıgım duvarın hemen arkasında
    tüm komparasör ve fan sesni yavaşlaması hızlanması herşey duyuluyor yatak odasını bırak yan tarafımda çocuk oadası var oaradan dahi duyuluyor dış motor sesi
    sormak istedigim bu modeller böylemi çalışıyor yoksa kusurmuu var acaba

ısıtma sogutması güzel problem yok

sizce ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: cos65

Site 2013 yıl sonundan beri güncellenmedi. Panasonic tüm bayiler ile neredeyse bitirdi anlaşmayı :) Bütün klima satan arkadaşlar bilir bunu, Antalya'da panasonic cihaz satışı durdu Sakura ve bağlı bayiler hariç alamıyoruz cihaz.

Pany/TR "kazmanın" önde gidenidir,ben onları çok iyi bilirim panellerin de dolayı,"işi bilmek" diye bir kavram vardır,bu herifler de işi gerçekten acaip iyi biliyorlar

Eskiden "Panatek" var dı bilen bilir,onlar da rezil etmişlerdi Pany yi ve sorunlari ile de bırakarak çekip gitmişlerdi,alan müşteriler ise hep sorun yaşadılar v.s

Güyya kendileri geldiler ki halen de varlar(Pany/TR) ama herifler hala aynı,işi bilmiyorlar!

++
    Ben Özgürlük Bulvarına yakın oturuyorum,bura da Bertun Klima var,bir ara Diamond satıyordu sonta Pany de eklendi,Diamond gitti,sonra Midea eklendi sanırım
    şu an da o da gitti ama Pany tabelası ve cihazlar duruyor! sanırım satıp Dükkanı kapatacaklar

Pany klimalar aman aman değil,sesli çalışıyor ve o paranın da malı hiç değil! 2 dostum Etherea aldılar hesap da en iyi iyi serisi bunlar,ama performans iyi osla bile ses
    sorunu yaşıyorlar,çok da memnun değiller,kısaca tutmuyor artık Pany ler

Eskdien bunların Split leri R22 gazlı cihazları vardı yaklaşık 20 yıldır kullananları vardır,bizim şirket de 96 da alınmıştı hala çalışıyor!

Bu işin moku çıktı artık,özellikle de TR de,al malı Gree/Midea/Haier den bas markayı alın size süper klima veya MARKA diye absürt rakamlara klima satıyorlar!

Beyler almayın böyle aşırı pahalı cihazları++

Bir de işi bilen kişiler (servis/satıcı v.s) bu meretlerin "voltaj sorunu" olduğu zaman ciddi çuvalladığını da "bilgi" diye verin,ben bin defa yazdım,ama uyanıklık yapılıp bazı
    şeyler müşterilerden gizleniyor

Adam bir çuval para veriyor,ama bulunduğu yerdeki voltaj durumunu hiç bilmediği için,cihaz hikaye kalıyor!

Hadi hayırlı işler

Saygılar

CAN++

• ARKADAŞLAR bu auto özelligi tahminen ısıtma modunda üfleme sıcaklıkları 42-50 arasında oluyor normal ısıtma moduna geçince 60 üfleme sıcaklıyına ulasıyor kontrollerde tahminen auto özelliği maksumum olmayıp tasarruflu çalışıyor tahminen ne kadar cok sıcak üflerse cep yakıyor anladıgım kadarıyla test sonucu.

birde su olayı anlamak lazım ısıtmada 3000 en düşük btu olup 20 000 btu cıkıyor ama baska klimalara bakınca üfleme sıcaklıkları aynı ama kapasite en yüksek 15000 btu oluyor iyide 20 000 btu göre daha düşük üflemesi gerekmezmidir maksumum sıcaklık 60 derece 20,000 btu olurken niye 15000 btu klimalarda maksumum olupta aynı oluyor üfleme sıcaklıyı daha düşük olması gerekmezmi 45 derece üfleme sıcaklıyı ben söyle bilirdim kapasite ne kadar yüksek ise sıcaklık o kadar artar sanırım böyle degil çalışma prensimi paylaşmak isteyen arkadaşlarımızında fikirlerinizi bekliyorum.

mesela düşük fanda 60 üfleme sıcaklıyı autoda 40-50 arasında dikkat ettim elekrik sarfiyası autoda daha düşük tahminen üfleme sıcaklıkları 10 derece asagıda 24 derece ayarlı kumandada yani kısaca bu auto hem kendini kısıyor üflemeyi hem tasarruflu yapıyor ama kısa ve orta fanda daha sıcak olup saatlik 1 kılowaat daha elektrk yakıyor örnek auto saatte 0,750 kısa ve orta fanlar 1.300 kw

diğerine gelince 18 btluk klimalar 21 000btu cıkarken 12 lik klimalar 15 000 btu ama üfleme sıcaklıkları aynı anladınızmı bu 21 000 15 000 aradaki fark ne işe yarıyor 6000 btu en düşük kapasiteleri aşagı yukarı aynı maksımum seviyeleri aradaki fark ne işe yarıyor sonucta aynı sıcaklık üflemeleri yapıyor yani

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-oasis-ms11mu-09-P24442766

bu ürünü bir kaç ay önce aldım çalıştırmıyordum iç ünitede ses yok dış ünite çok aşırı derecede ses yapıyor yatak odasında kurulu yattıgım duvarın hemen arkasında
    tüm komparasör ve fan sesni yavaşlaması hızlanması herşey duyuluyor yatak odasını bırak yan tarafımda çocuk odası var oaradan dahi duyuluyor dış motor sesi
    sormak istedigim bu modeller böylemi çalışıyor yoksa kusurmuu var acaba

ısıtma sogutması güzel problem yok

sizce ne yapmalıyım

bir görüş önerisi olan yokmu

mat35 önermişti klimayı ama oda ban yemiş galiba

alt kataki komşu da rahatsız oluyormuş gece sizce bu sorun nedir

• bende optimum 12000 lık kullanıyorum ses konusunda pek sıkıntı duymuyorum ıstersenız servıse bır gösterın.
  • Arkadaşlar samsung ar5000 serisi ar18hsfsc modelini almak istiyorum 30m2 oda için 2000tl ye sizce elktirik tüketimi olsun kalite olsun m.e. 16 binlik klima ile arasında 500tl fark var hangisini almalıyım bütçemide çok zorluyorum bu klima için ama malum elektirik tüketimi az olanı tercih etmek istiyorum

• Arkadaşlar merhaba Beko 7675D inverter cihazı kullanan var mı aranızda ya da ısıtma ve soğutma ve elektrik tüketimi hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Antalya'da güney batı cephe giriş Katı 16 m2 salon için kullanacağım. Whitesinek kullanıcı daha önceden alıp kullandığını forumda okudum sorun halen devam ediyor mu ve elektrik tüketimi nasıl? Ve Samet007tr üstad yorumların da değerli bilgilendirirseniz sevinirim.

samet007tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benyalniz -- 28 Kasım 2014; 11:31:24 >
  • ozkan1979 kullanıcısına yanıt
    Ben de yaklaşık 2 ay evvel midea optimum 18000 btu, bir de midea fairwind 9000 btu aldım.

Her ikisinin dış ünitesi iç ünitenin hemen arkasına kuruldu. İnverter'de ilk başlangıçta dış ünite gürültüsü biraz fazla ama normale dönüyor.

Lakin 9000'likte aynı şekilde diğer odaya bile dış ünitenin uğultusu geliyordu. Servisi çağırdım, "ses normal" dedi, sesi içerden bile dinlemedi. Modern klimaya şikayet ettim. Başka bir servis gönderdiler. Takoz falan ayarladı, diğer odaya gürültü gelmiyor. Ses büyük oranda gitti diyebilirim. Dış ünitenin yerini de değiştirebiliriz isterseniz dediler.

Modern klima çok yakından ilgilendi. Şuan bir şikayetim yok.

Siz de bence hemen modern klimaya telefonla ulaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antimodernist

Ben de yaklaşık 2 ay evvel midea optimum 18000 btu, bir de midea fairwind 9000 btu aldım.

Her ikisinin dış ünitesi iç ünitenin hemen arkasına kuruldu. İnverter'de ilk başlangıçta dış ünite gürültüsü biraz fazla ama normale dönüyor.

Lakin 9000'likte aynı şekilde diğer odaya bile dış ünitenin uğultusu geliyordu. Servisi çağırdım, "ses normal" dedi, sesi içerden bile dinlemedi. Modern klimaya şikayet ettim. Başka bir servis gönderdiler. Takoz falan ayarladı, diğer odaya gürültü gelmiyor. Ses büyük oranda gitti diyebilirim. Dış ünitenin yerini de değiştirebiliriz isterseniz dediler.

kardeşim bu gün ulaştım baglayan firmayı çagıracaklar

ses takozdan mı dır bilemiyorum ama motor sesi kopperasörün yavaşlaması hızlanması fan sesi odanın içinden rahat şekilde duyuluyor sabaha kadarda gürültü girmiyor yatak odasında açamaz oldum şuanda kullanamıyorum

bakalım servis geldiginde ne diyecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

quote:

Orijinalden alıntı: antimodernist

kardeşim bu gün ulaştım baglayan firmayı çagıracaklar

ses takozdan mı dır bilemiyorum ama motor sesi kopperasörün yavaşlaması hızlanması fan sesi odanın içinden rahat şekilde duyuluyor sabaha kadarda gürültü girmiyor yatak odasında açamaz oldum şuanda kullanamıyorum

bakalım servis geldiginde ne diyecekler

lastik takoz olmayan dış ünite zaten her halikarda belli bir süre sonra metalin metale direk teması dolayı ses yapar ve artarda.. servis geldiğinde yine sorun çözülmez ise bence değişim yada para iadesi isteyin...

• Arkadaşlar merhaba, dün itibarı ile mitsubishi heavy srk35zpm isimli klimayı ısinma amaçlı olarak nihayetinde aldık.Birkaç takıldıgim nokta var.Klima ısıtma olarak rahat bir ortam saglıyor (18 metre kare) 24-25 derecede ama öyle kısa kolla odada oturacak kadar degil.1 gün boyunca 20 saatte 20 kw elektrik harcadı.Bu normal bir durummu burdan benim anladig klimanin invertır ozelligi pekde ise yaramiyor gibi.Klima kendisi kısıyormu bu nereden anlarım.Klima auto modda biraz yavas calisiyor gibi ev serinleyince yüksek fan moduna alıyorum.20 saattir hic defrost denileb olay olmadı.Ben klimayı 24 saat calistirmak istesem gunde 24 kw ×30 =720 kw = 288 tl bu normal midir sizce.Hatalı kelimeler icin Özür dilerim cepten yazıyorum çünkü.

• 
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.