Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1467. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fairwind serisi mideanın yeni bi serisi. inverter, 9000'lik. fiyatı 1700 tl. Yani hiç öyle ucuz, alt modeli falan değil. Fan hızı man hızı hak getire. Ta öbür yatak odasına geliyor uğultusu bariz bir şekilde.
  • Merhaba arkadaşlar uzunca bi araştırmadan sonra ME'te karar kıldım ancak aldığım klima modelinin hiç bir yerde adı geçmiyor çokmu yeni yada üretimi mi durdu anlamadım. Mitsubishi Electrik MSZ-EF35VEW modelini aldım bu klima hakkında bilgisi olanlar gün içinde yorumlarını esirgemezse ve negatif yorumlar alırsam almaktan vageçeceğim. Bütçemi çok çok aşırı zorluyorum verdiğim paralar boşa gitmesin istiyorum. Isıtacağım oda net 17 Metre kare ancak kapıyı açıp hol ve mutfağıda ısıtmak istiyorum keşif yaptırdım 12000 BTU yu önerdiler garanti de verdiler. Şimdi hiç olmadı oturduğum oda ısınsın yeter diye düşünüyorum en azından pişman olmayayım. bekliyorum.... (başka yerde tek bir klima için yeni konu açmak istemedim ve aldığım klima ile ilgili hiç bir konuda bulamadım)

• Baytause kullanıcısına yanıt
    Aldığın klimanın modelini tam olarak doğru yazdığından eminmisin. MSZ_EF35 VEH olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Aldığın klimanın modelini tam olarak doğru yazdığından eminmisin. MSZ_EF35 VEH olmasın.

Eminim tam modeli Kirigamine Zen MSZ-EF35VE(W) sonundaki W harfi beyaz anlanımda sadece rengide bilinsin diye onuda yazmıştım. Yani asıl olanı MSZ-35VE (rengi siyahsa B yazıyor).
  • Baytause kullanıcısına yanıt
    MSZ-EF 35 VE Çokta yeni bir klima değil. ME nin FH modelinden sonra en iyi kliması diyebiliriz. Hiçbir yerde bilgi bulamadım demişsin Her yerde buna ilişkin bilgi var.
  • TOSHIBA RAS-10N3KVR-E temmuz sonu bu modeli tercih etim ağustos boyu günde 20 saat soğutma 25 derecede çalıştı 35m2 salon kapı acık 100m2 ev bina izolasyonlu elektrik zamlanmamış idi 30tl faturama fazladan para ödedim eylülde kullanmaya gerek olmadı ekim ortasında ısıtmayı açtım daha onun faturası gelmedi yani soğutmada gayet tasarruflu ısıtmada sürpriz yaşar mıyız göreceğiz faturalar artık zamlı gelecek buradan onu da yazarım bu modelden gayet memnun kaldım şimdiye kadar verdiğim paranın karşılığını aldım.
    Montaj işçiliği ve klimanın kendisinden gayet memnunum yeni klima almak isteyenler için bir yorum yapmış oldum yardımcı olabildiysem ne mutlu.
  • Klima hakkında bilgi varda kullanan birileri var mı tecrübe edinmiş yada onu alacağına şunu al daha iyidir diye bilgi verebilecek birini sormuştum. FH serisi EF'den daha üstün fiyatıda ona nazaran daha yüksek bütçem EF serisine yettiği için onu aldım. FH serisinde akıllı göz özelliği var birde anti alerjik filitre var, Ef serisinde bunların hiç birisi yok. Yaz dönemi kampanyasını kaçırdığım için kafamı duvarlara vuruyuorum. Hayırlısı artık alacağım bu klimayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baytause

Klima hakkında bilgi varda kullanan birileri var mı tecrübe edinmiş yada onu alacağına şunu al daha iyidir diye bilgi verebilecek birini sormuştum. FH serisi EF'den daha üstün fiyatıda ona nazaran daha yüksek bütçem EF serisine yettiği için onu aldım. FH serisinde akıllı göz özelliği var birde anti alerjik filitre var, Ef serisinde bunların hiç birisi yok. Yaz dönemi kampanyasını kaçırdığım için kafamı duvarlara vuruyuorum. Hayırlısı artık alacağım bu klimayı.

Bende fh serisi alacaktım kampanya bitti artık toshiba haier yada daikın alarız reyis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• alicakmak34 A kullanıcısına yanıt
    İnanılır gibi değil; günde sadece 1 TL ve 20 saat, bence imkansız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmokx

İnanılır gibi değil; günde sadece 1 TL ve 20 saat, bence imkansız...

Klima 10 000 btü olduğu için vede evde izalasyon var.Tabi 25 derecede ideal sıcaklık ike beraber 30 tl normal.Arkadaşın yazdığından tek anlayamadığım,100 m2 evin salonu nasıl 35 m2 oluyor.Ev bir oda bir salon galiba.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mavi ile evin girişini, kırmızı ile kapıları belirttim. Kuzey ve güney bitişik cephe, arakat. Turuncu ile gösterdiğim doğu cephenin önü açık.
    Salon kapısı kapalı olması en mantıklısı sanırım. Bu duruma göre tavsiye alabilir miyim? Hangi ürün? Kaç Btu? 2500 TL civarı? Gerekliyse 3000'e kadar çıkılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicomedian -- 3 Kasım 2014; 21:59:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicomedian

Mavi ile evin girişini, kırmızı ile kapıları belirttim. Kuzey ve güney bitişik cephe, arakat. Turuncu ile gösterdiğim doğu cephenin önü açık.
    Salon kapısı kapalı olması en mantıklısı sanırım. Bu duruma göre tavsiye alabilir miyim? Hangi ürün? Kaç Btu? 2500 TL civarı? Gerekliyse 3000'e kadar çıkılabilir.

Haier Brezza veya Nebula 12 lik.10 numara olur.A++ -10 derecede 3,2 kw ısıtma kapasitesine sahip üründür.

• Merhaba arkadaşlar evde elektrikli Soba kullanıyoruz yaklaşık 20m2 alan günde 3-4 saat kullancaz bütcem en fazla 1500 sizce hangi klimayı almalıyım hiç fikrim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: murto1

25 m2 lik açık mutfat oturma odama klima düşünüyorum.
    odam batı ve kuzey cephe batı cephe 3 pencere var kuzey cephe balkon kapısı var.yalıtım yok.adana da oturuyorum.
    sadece yaz için kullanacağım.kombi olduğu için kışa gerek olmayacak.
    kaç btu almalıyım? ayrıca marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum.
    bütçem 2000 tl ye kadar.

üstadlar fikirlerinizi bekliyorum.lütfen cevap verebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

quote:

Klima hakkında bilgi varda kullanan birileri var mı tecrübe edinmiş yada onu alacağına şunu al daha iyidir diye bilgi verebilecek birini sormuştum. FH serisi EF'den daha üstün fiyatıda ona nazaran daha yüksek bütçem EF serisine yettiği için onu aldım. FH serisinde akıllı göz özelliği var birde anti alerjik filitre var, Ef serisinde bunların hiç birisi yok. Yaz dönemi kampanyasını kaçırdığım için kafamı duvarlara vuruyuorum. Hayırlısı artık alacağım bu klimayı.

Bende fh serisi alacaktım kampanya bitti artık toshiba haier yada daikın alarız reyis

Kampanya zamanında alsaydım FH serisini şuanki aldığım EF serisinden daha ucuza alacaktım şimdi aralarında 700 TL oynuyor hesap et ya

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

quote:

Kampanya zamanında alsaydım FH serisini şuanki aldığım EF serisinden daha ucuza alacaktım şimdi aralarında 700 TL oynuyor hesap et ya

Olsun kardes kaybeden mitsibushi oldu aliriz toshiba

• Birol Hocam selamlar

sana bir soru;daha doğrusu tavsiye(sanırım forumu takip eden bir arkadaş olmalı ve bana sordu bugün eMail denama ben de işin Doktoruna sorayım dedim)

Yer Ankara,16m2 lık bir mekan,ısıtma yapılacak...

Bana LG den "Deluxe Inverter" sordu 9luk olanı,İstanbul Bilişim denen hiç güvensiz firmadan görmüş aleti ve sanırım 1550 gibi fiyatı var ben de uzak dur o firmadan dedim!
    Ankara aşırı soğuk kışın ve gece de aşırı neme dönüyor! oraya her klima olmaz bence ve -5/-10 ları görür gece! ben LG den sadece daha evvel bahsettiğim "Prestige" serisini
    biliyorum diğer serileri daha ucuz ve alt seriler v.s bu arkadaşa ne tavsiye edersin,bir de 5/6saat günlük kullanım diyor,Inverter gereklimidir? sıkı bir on-off olmazmı?

CAN+
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    Bu şartlarda saatte sadece 5 KURUŞ yakmış öylemi, hala inandırıcı gelmiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_tuyun48

Merhaba arkadaşlar evde elektrikli Soba kullanıyoruz yaklaşık 20m2 alan günde 3-4 saat kullancaz bütcem en fazla 1500 sizce hangi klimayı almalıyım hiç fikrim yok

Üzerine biraz daha koyun 12.000 Btu Haier Geos.
    Para bu kadarsa midea, Airfel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evimde ısıtma için kullanacağım klima baktım biraz haier geos 18000 için 2575 fiyat aldım midea verto için de 1900 sizce hangisini almalıyım sağlamlık kalite ve iyi ısıtma için

• 
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.