Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1459. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14571458145914601461
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    klima harika ama montaj neden böyle oldu? klima ile bakır boru altındaki kablo niye o şekilde duruyor.. dış üniteye mi gidiyor yoksa sigorta kutusuna mı? fotonun daha geniş açılı olanı varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 11 Ekim 2014; 22:27:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magiccccc

dur bi foto koyalımda ıcın rahatlasın

O kadar para vereceksin borulara bir kanal bile koymayacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende 1 hafta içinde klima taktırcam 2 ay arştırmanın ardından toshiba ras 10 n3kvr. modelinde karar kıldım, hem odanın nemini kurutmaması, çok az yakması, dayanıklılığı vs benim tavsiyem, bütçen yeterliyse daıkın,toshiba,mıtsubıshı den birisi derim bide bunlardan 400-800 tl daha ucuz fujitsu nun alt markası fujiterma var oda baya sağlam bi marka. şahsen klima alacaksan yerli markalardan uzak dur derim, ama sadece klima..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecmua007

bende 1 hafta içinde klima taktırcam 2 ay arştırmanın ardından toshiba ras 10 n3kvr. modelinde karar kıldım, hem odanın nemini kurutmaması, çok az yakması, dayanıklılığı vs benim tavsiyem, bütçen yeterliyse daıkın,toshiba,mıtsubıshı den birisi derim bide bunlardan 400-800 tl daha ucuz fujitsu nun alt markası fujiterma var oda baya sağlam bi marka. şahsen klima alacaksan yerli markalardan uzak dur derim, ama sadece klima..

Fujitsunun alt markası diyen milleti kasnaklıyor.Fujitsu ile uzaktan yakından alakası yok.Tos.kv-kvr ise sıradan makineler,verilen paraya yazık.Malesef bu düşünce ile markaya para veriyorsunuz..

• quote:

bende 1 hafta içinde klima taktırcam 2 ay arştırmanın ardından toshiba ras 10 n3kvr. modelinde karar kıldım, hem odanın nemini kurutmaması, çok az yakması, dayanıklılığı vs benim tavsiyem, bütçen yeterliyse daıkın,toshiba,mıtsubıshı den birisi derim bide bunlardan 400-800 tl daha ucuz fujitsu nun alt markası fujiterma var oda baya sağlam bi marka. şahsen klima alacaksan yerli markalardan uzak dur derim, ama sadece klima..

Skv - skvr toshibanın dip modeli alınmaz.

Fujitermanında Fujitsu ile hiçbir ilgisi yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam, yine sizden klima tavsiyesi isteyeceğim.

Benim kiracıya daha önce 12000 Btu, INV Airfel almıştım, 47 m² olan salona yetersiz gelince iyi paraya sattım. Şimdi başka kiracı geldi ve daha önce söz verdiğimden tekrar klima almam lazım.
    Araştırmaktan 3-4 gündür kafam allak bullak oldu. Klimacı arkadaş ısınacaksan Demirdöküm Arçelik al deyince şakamı yapıorsun dedim.

Bana 24.000Btu bir klima lazım. Öyle inverter falan olmasın. Özellikle ısınmak için kullanılacak. Bütçe de en fazla 2000TL olsun. Salona takılacak ve salon 47m². En üst kat ve öğleden sonra sürekli güneş alıyor. Gerçi 24.000Btu alacağım garanti olsun diye.
    Klima ucuz modellerin en kaliteli ve en ekonomik modeli olsun istiyorum. Dediğim gibi İnverter olmasına gerek yok. Ama yine de çok çok elektrik yakmasın. Klimanın fiyatı maximum 2000TL'ye olsun istiyorum.

Bu arada Airfel 12BTU INV klima aşağıdaki salonu ısıtmıyordu. Ona rağmen gelen elektrik faturası 280-290TL idi.

Salon Krokisi:

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Skv - skvr toshibanın dip modeli alınmaz.

Fujitermanında Fujitsu ile hiçbir ilgisi yok.

Bunlar Skv Skvr değil ki.
    NKV NKVR..

• 12 lik bir klimanın 47 m2 alanı ısıtmasını beklemek asıl olan yanlış. Aynı salonun içine ikinci bir 12 lik taksaydınız olurdu o zaman.

Artık piyasada on-off makine yok 48000 altı. Varsa internette Airfel ,Daylux,Auer vs 22-24 luk aabilirsiniz o bütçeye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 12 Ekim 2014; 11:04:52 >
  • Toshiba.
    Skv = N3kv
    Skvr = N3kvr

• mbirol kullanıcısına yanıt
    @mbirol teşekkürler cevap için.

AUER A 410 24000 BTU A Enerji Sınıfı Duvar Tipi Split Klima 1699TL. Bu bana uyar. Siz ne dersiniz.

AUER LINK

Daylux 'de var. Daylux Split Klima 22000 BTU R410 Gazlı 1649TL

DAYLUX LINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 12 Ekim 2014; 13:46:29 >

• Hangisi işinize geliyorsa onu alın.Ama unutmayın ki 47 m2 de ısıtmada 150-200 extra fatura gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Hangisi işinize geliyorsa onu alın.Ama unutmayın ki 47 m2 de ısıtmada 150-200 extra fatura gelir.

Geçen sene 280-290TL'ye ısınamıyorlardı. Bari bu sene aynı paraya ısınırlar. Değil mi?
  • forzaGilles kullanıcısına yanıt
    sigorta kutusuna gidiyor
    kanal ısı bana aıttı tembellikten hala yapıcam
    60x60 kanal bulunca:)
  • arkadaşlar

16m2 +12m2 2 odalı ofis için klima arıyorum . kapı açık kalacak . Bu şekil verimli olur mu? ( bölge manisa )

max 1500 tl

yardımcı olursanız sevinirim
  • Midea önerir misiniz arkadaşlar? 18000btu almayı düşünüyorum. Ayrıca ocak şubat civarı fiyatları ne kadar olur? Bugün fiyatlarından farkı olur mu?
  • Mitsubishi Elektrik MSZ GC25 VA
    Mitsubishi Elektrik MSZ GE 35 VA

Bu klimalar hakkında bilgi sahibi olan var mı?
  • Herkese selamalar...
    Ben ustalarımdan yardım istiyorum.Babam ve annem heme ısınma hemde soğutma için klima almak istediler.Elektrikli ısıtıcı tavsiye ettim ama yok dediler yazında lazım oluyor,vantilatör ve ısıtıcı bizi hasta eder,bide onları nereye koyalım falan filan .Yaşlarıda epey var.... 70 e geldiler nerdeyse .Tabi bir tek emekli emekli maaşları var.Ancak babamda az yaksın problemsiz olsun diyor bir kere alalım başımız ağrımasın,ama az da yaksın.Nedeni ise benim aldığım VESTEL klima 9000 lik İnverter plus klima 1 sene de 2 kere gaz kaçağından servis geldi.Gaz bastı muhtemelen servis hatası ya da kalitesizliğinden...Gevşek bağlantı var dedi son gelen komple söktüler bağlantıların biri duvarın içinde kalan kısımda biraz gevşeklik vardı bende sıkarken gördüm zaten ....Neyse bunu görünce istemediler doğal olarak,biz yandık bari o yanmasın...
    Şimdi gelelim konuya oturma odasına takılacak klima oda 10.5 m2 ,ama gerekirse kapısıaçılıp hol ve y.odasında da kullanmak istiyorlar.Hol de 1 kap daha varki oda evle olan irtibatı kesiyor.Tplam alan yaklaşık 25 m2 ....25 m2 üstünde değildir...Kesinlikle.Bütçe 2200-2300 falan ancak dedim ya emekli oldukları için gönlüm de razı olmuyor bua kadar para vermelerine..Babam BOSCH da bakmış 2500 liraya onu da listeye koyuyorum.Çok az yakıyor %35 tasarruflu diyor.Ben de biraz baktım 1300 den 2500 e kadar bir kaç klşma buldum sizde tavsiyelerinizi yazrsanız sevinirim. 9000 lik bakalım diyoruz ...

ARÇELİK 093410 A --- 1384 TL http://www.arcelik.com.tr/klimalar-ionizer-inverter-serisi-093410-a-klima.html (Bu en alt inverterlerden)
    ARÇELİK 095410 A --- 1681 TL http://www.arcelik.com.tr/klimalar-super-ionizer-inverter-serisi-095410-a-klima.html (Farklı tasarım ve süper ionize inverter)
    BOSCH B1ZMI09911--- 2364 TL http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI09911.html?source=browse (babamın az yakar dediği modellerden saatte yaklaşık 550 W civarı yazıyor teknik bilgide)
    BOSCH B1ZMI09910--- 2518 TL http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI09910.html?source=browse (babamın az yakar dediği modellerden saatte yaklaşık 550 W civarı yazıyor taknik bilgide)
    Alarko Carrier 53 UQV 025H X-Power Gold --- 1910 TL http://www.idealesya.com/store/ProductDetails.aspx?productid=110666 (Bu da benim tercihim F/P ürünü az yakar , kaliteli yalnız servisleri nasıldır bilmiyorum...Yalnız bunu 9000 lik modeli 12000 ve 18000 lik gibi A++ değil galiba ,sitesinden bakmıştım çünkü)

Bunlar benim 2-3 günlük araştırmam da bulduklarım.Sizin tavsiyeleriniz nelerdir,yoksa bunlardan bir tanesi olsun mu?Dediğim gibi emekli insanlar ve yaşlılar 2 kişi yazşıyorlar.Problemsiz,iyi servisi olan ve az yakan olsun .Tabi Daikin,toshiba mitsubishi falan da var ama onlar 3000 den başlıyor iyileri...Yardımlarınız için teşşekürler şimdiden ....Özellikler mbirol ve 9köy ustamdan destek bekliyorum...

Son olarak Samsung un yeni klimaları için fikirleriniz nedir A++ 9000 BTU yeni tasarım fiyatları uygun olduğu için soruyorum 10 yıl da kompresör garantili
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ar5000-ar09hsfscwknsk-ar09hsfncwknsk-a-9000-btu-h-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=evsamar5000fsc&categoryId=17453

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honeylee -- 15 Ekim 2014; 7:27:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: honeylee

Herkese selamalar...
    Ben ustalarımdan yardım istiyorum.Babam ve annem heme ısınma hemde soğutma için klima almak istediler.Elektrikli ısıtıcı tavsiye ettim ama yok dediler yazında lazım oluyor,vantilatör ve ısıtıcı bizi hasta eder,bide onları nereye koyalım falan filan .Yaşlarıda epey var.... 70 e geldiler nerdeyse .Tabi bir tek emekli emekli maaşları var.Ancak babamda az yaksın problemsiz olsun diyor bir kere alalım başımız ağrımasın,ama az da yaksın.Nedeni ise benim aldığım VESTEL klima 9000 lik İnverter plus klima 1 sene de 2 kere gaz kaçağından servis geldi.Gaz bastı muhtemelen servis hatası ya da kalitesizliğinden...Gevşek bağlantı var dedi son gelen komple söktüler bağlantıların biri duvarın içinde kalan kısımda biraz gevşeklik vardı bende sıkarken gördüm zaten ....Neyse bunu görünce istemediler doğal olarak,biz yandık bari o yanmasın...
    Şimdi gelelim konuya oturma odasına takılacak klima oda 10.5 m2 ,ama gerekirse kapısıaçılıp hol ve y.odasında da kullanmak istiyorlar.Hol de 1 kap daha varki oda evle olan irtibatı kesiyor.Tplam alan yaklaşık 25 m2 ....25 m2 üstünde değildir...Kesinlikle.Bütçe 2200-2300 falan ancak dedim ya emekli oldukları için gönlüm de razı olmuyor bua kadar para vermelerine..Babam BOSCH da bakmış 2500 liraya onu da listeye koyuyorum.Çok az yakıyor %35 tasarruflu diyor.Ben de biraz baktım 1300 den 2500 e kadar bir kaç klşma buldum sizde tavsiyelerinizi yazrsanız sevinirim. 9000 lik bakalım diyoruz ...

ARÇELİK 093410 A --- 1384 TL http://www.arcelik.com.tr/klimalar-ionizer-inverter-serisi-093410-a-klima.html (Bu en alt inverterlerden)
    ARÇELİK 095410 A --- 1681 TL http://www.arcelik.com.tr/klimalar-super-ionizer-inverter-serisi-095410-a-klima.html (Farklı tasarım ve süper ionize inverter)
    BOSCH B1ZMI09911--- 2364 TL http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI09911.html?source=browse (babamın az yakar dediği modellerden saatte yaklaşık 550 W civarı yazıyor teknik bilgide)
    BOSCH B1ZMI09910--- 2518 TL http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI09910.html?source=browse (babamın az yakar dediği modellerden saatte yaklaşık 550 W civarı yazıyor taknik bilgide)
    Alarko Carrier 53 UQV 025H X-Power Gold --- 1910 TL http://www.idealesya.com/store/ProductDetails.aspx?productid=110666 (Bu da benim tercihim F/P ürünü az yakar , kaliteli yalnız servisleri nasıldır bilmiyorum...Yalnız bunu 9000 lik modeli 12000 ve 18000 lik gibi A++ değil galiba ,sitesinden bakmıştım çünkü)

Bunlar benim 2-3 günlük araştırmam da bulduklarım.Sizin tavsiyeleriniz nelerdir,yoksa bunlardan bir tanesi olsun mu?Dediğim gibi emekli insanlar ve yaşlılar 2 kişi yazşıyorlar.Problemsiz,iyi servisi olan ve az yakan olsun .Tabi Daikin,toshiba mitsubishi falan da var ama onlar 3000 den başlıyor iyileri...Yardımlarınız için teşşekürler şimdiden ....Özellikler mbirol ve 9köy ustamdan destek bekliyorum...

Son olarak Samsung un yeni klimaları için fikirleriniz nedir A++ 9000 BTU yeni tasarım fiyatları uygun olduğu için soruyorum 10 yıl da kompresör garantili
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ar5000-ar09hsfscwknsk-ar09hsfncwknsk-a-9000-btu-h-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=evsamar5000fsc&categoryId=17453

Listenizde alınacak klima yok.

• Bende emekliyim gittim en iyilerini aldım.
    Size önereceklerim.:
    Haier.
    Midea.
    Zibro.
    York.
    Panasonic.

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Arkadaşlar taşındığım evde salonda Mitsubishi msz-ge50va-e1 takılı. Fakat dış ünitesi balkonda takılmış. Onu ev en üst kat olduğu ve taşıması kolay olacağından çatıya aldırmak istiyorum. Bu işlemi klimacılar biz yaparız diyor ama servisemi yaptırmak gerekir. Balkonda olması biraz garip geldi. Evin eski sahiplerine sordum. Kışın balkonda bununla ısınıyoruz diyorlar
    é... Acaba dış ünite ile klimanın bu modelde aynı seviyede olması gibi bir zorunluluk varmı.?
    Teşekkürler

Bilgili arkadaşlardan fikir rica ediyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14571458145914601461
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.