Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1458. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14561457145814591460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: S.R.YILDIRIM

G.G.'da ikisini de aynı kişi satıyor; Aradaki fiyat farkına değer bir özellik var mıdır?

Toshiba RAS 13 N3KV/GKV Inverter Klima: 2600 lira
    Toshiba Daiseikai RAS 13 N3KVR Inverter Klima: 3000 lira,

Biri soğutma sorunlu, diğeri ses sorunlu çıkma ihtimali yüksek, Önermiyoruz.
    Almak isterseniz tamamen şansa kalmış işiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba herkeze iyi bayramlar
    İstanbul'da oturuyorum.Güneye bakan 30m2 lik salonunun için klima ihtiyacımız var. Max bütçenin 2.000 TL. Klimayı özellikle soğutma için alıyoruz. Sessiz ve az elektrik tüketen iyi bir klima arıyoruz. Evimizde bir de bebek var onun sağlığı ile ilgili sorun yaşamak istemeyiz.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum ve klimaların uyguna alınacak bir dönem varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FenerLee_ kullanıcısına yanıt
    Maximum 2000 30 m2 az yaksin.
    Bana kizacaklar ama samsung ar 5000 modeline bakabilirsiniz. Sadece soğutma amaçlı ise 12000 btu yeter ucu ucuna. İnverter olmak şartı ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

G.G.'da ikisini de aynı kişi satıyor; Aradaki fiyat farkına değer bir özellik var mıdır?

Bu yazınızı görmeseydim sanırım Daiseikai olanını aklıma koyacaktım. Çok teşekkürler sayın mat35.
    Şimdi sil baştan başka araştırmaya.
  • 25 m², 2.5M yüksekliğe sahip olan çok iyi yalıtımlı olmayan bir odaya 12000 BTU yeterli gelir sanırım. Odada ısı yükü yok. 1200-1400 TL arası ne almam uygun olur?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Bu yazınızı görmeseydim sanırım Daiseikai olanını aklıma koyacaktım. Çok teşekkürler sayın mat35.
    Şimdi sil baştan başka araştırmaya.

Daiseka alın ama sadece skvp olan modelini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• S.R.YILDIRIM kullanıcısına yanıt
    Ben skvr 18000 BTU aldim. Onda da ses sorunu var deniyor idi.
    Aksine, hic ses cikarmiyor.
    Montajda iscilik iyiydi, temizdi.
    Oyle fazla da elektrik tuketmiyor. Faturada pek bi fark olmadi.
    Size yorumda bulunanlara karsi soylemiyorum bunlari.
    Ben kocausta dan tavsiye almistim.
    Bilgi vermek istedim.

• evet arkadaşlar bende m.electrık msz fh 35 almıştım
    burdakı degerlı ustatların tavsıyesı ıle
    1 kıs ve 1 yaz gecırdım ızlenımlarımı aktarayım
    salonumda takılı klıma 40m2
    klımadan once elektrık faturam 73-75 tl gelıyordu klımayı kıs gıbı taktırdım ve 40m2 salonu 2 petekle 300 tl ye ısıtırken
    klıma ıle 90-95 tl ye ısıttım ve kısın kombıyı açmadım klımayı alırken bu kadar tasarruflu olacağını dusunmemıstım
    bu yaz full kullandım neredeyse 24 saat acıktı klıma salonumda elektrık faturam yıne 100 tl yı gormedı

yatak odası ve çocuk odasına taktırmayı düşünüyorum ındırımden yararlanayım dedım fakat balkonda bazı sorunlar olduğu ıcın sımdılık erteledim multı taktırmayı
  • alırken cok tereddütte kaldım 40m2 salon 3 tane buyuk cam , mantolama yok sıkıntı yasarmıyım dıye ısıtırken ve soğuturken ama
    kısın klımayı çalıştırıyorum aksam 5 dakkada ıstenılen sıcaklığa geliyor aynı sekılde yazında oyle sonra calısıp calısmadıgını anlamıyorsun bıle
    ılk zamanlar durmadan balkona çıkıyordum klımanın pervanesı donuyormu dıe elımı uzatınca anlıyordum calıstıgını o kadar sessız dıs unıte
    hanım az dalga gecmedı ıyıkı bı klıma aldın dıe :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: magiccccc

alırken cok tereddütte kaldım 40m2 salon 3 tane buyuk cam , mantolama yok sıkıntı yasarmıyım dıye ısıtırken ve soğuturken ama
    kısın klımayı çalıştırıyorum aksam 5 dakkada ıstenılen sıcaklığa geliyor aynı sekılde yazında oyle sonra calısıp calısmadıgını anlamıyorsun bıle
    ılk zamanlar durmadan balkona çıkıyordum klımanın pervanesı donuyormu dıe elımı uzatınca anlıyordum calıstıgını o kadar sessız dıs unıte
    hanım az dalga gecmedı ıyıkı bı klıma aldın dıe :)

Türkçe yaz burada kendin çalıp kendin oynamıyorsun diğer insanalrda okumaya çabalıyor bu saçmalığını biraz yaşadığın ülke diline saygın olsun.

Türkçede olan harfler.

Ü
    Ğ
    İ
    Ş
    Ç
    Ö
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Maximum 2000 30 m2 az yaksin.
    Bana kizacaklar ama samsung ar 5000 modeline bakabilirsiniz. Sadece soğutma amaçlı ise 12000 btu yeter ucu ucuna. İnverter olmak şartı ile.

Önerin için teşekkürler. Esas amaç soğutma olacak ama tabi ısıtma içinde kullanılacak. Önerdiğin klimayı değerlendireceğim.
    Sana kızacak kişiler kızmak yerine kendileri de bir klima önerebilir ama gördüğüm kadarıyla burada o da yok.
    Bölüm paylaşımsız ve üstadlar aktif değiller. O klimayı alma diyip alternatif bile sunamayan kişi çok ve forumun gezindiğim bölümlerinde en gergin 2.bölüm burası(1.si taraftara özel forumlar).
    Sana tekrar teşekkür ederim ilgin ve sabrın için...

• FenerLee_ kullanıcısına yanıt
    Hocam, şöyle diyim. Görev icabı urfada yaşıyorum. Buranın sıcağı nı az buçuk tahmin edersiniz. Lojmanlarda alan kullananlar oldu hic kötü yanından bahseden olmadı. Hatta aldıktan sonra inverter için bu fiyata en iyi tercih diyenler oldu. Gayet güzel soğutuyor dediler çok yakın arkadaşlarım. Alali bir hafta oldu, soğuğu tam deneyemedim çünkü evin içi baya serinleyecek gibi oldu 5 dk dan sonra. Fazla uzatmadim bende. Bir ara gece serin oldu. Heat konumunda 30 dereceye aldım. İlk 5 dk ne sıcak ne soğuk üfleme yaptı. Bir ara çelişkiye düştüm, ama 5 dk dan sonra gayet sıcak uflemeye başladı. Ve 10 dk da 28 m2 lik odayı yumuşattı ve ısınmaya geçti. Oda derecesi yükselmeye başladı. Gerçi dışarısı 10 derece falan di. Durum bundan ibaret hocam buna göre bir degerlendirme yap. Bazı samsung bayilerinde kurulu olan modeller mevcut imkanınız varsa deneyin test edin. Gelen servis elemanı ben yazın kullanıyorum çok memnunum dedi.Para sıkıntısı yoksa daiken yada toshiba bakabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zipkin35

Bilgi vermek istedim.

Bu sitede neden TEŞEKKÜR butonu yok, anlamadım.
  • Merhaba,
    Birkaç ay önce montaj yaptırmıştım, klimanın bakır boruları bir karış kadar çıplak duruyor, dışarıda olduğu için geç farkettim. Fotografını ekliyorum, bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar fikrini paylaşırsa sevinirim. Ona göre çağırayım servisi.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Edit:Foto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karatech -- 9 Ekim 2014; 10:03:31 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zipkin35

Bilgi vermek istedim.

Bu sitede neden TEŞEKKÜR butonu yok, anlamadım.

arkadaşım herkese bakma koca usta buradan binlerce kişiye demirdöküm arçelik klima aldırdı milletin başı yandı bunu kimse dile getirmiyor daha kendi klimasını ile uğraşıyor.
    Önereyimde ne önerrirsem önereyim olurmu özelden.
    demirdökümlerin çoğu çöp oldu arçelikler başka alem.

carrier amerikada üretimi olmayan adı kalmış sırf adından para kazanılan marka klima falan üretmiyor bir gün midea bir gün başka marka üretiyor.

skv sağır klima skvr ise işin tamamen Alaha kalmış iki üç kişiye iyi çıkıyor 3 gün kullanıyor ooo mükemmel.
    kimse ustaları ciddiye almıhor ukala dolu burası.

iyi klima alacaksan zaten çoğu burada yazılı azıcık okudunuzmu görrüsünüz.

• Arkadaslar..yazin klima taktirim.dis uniteyi binanin disina..yalitimli duvara taktrdim.yalniz eleman yalitimi kesmemiz lazim dedimben kestirmedim.simdi makine one dogru egik duruyor.foto koydum.bunun bi cozumu yok mu
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: magiccccc

zoruna gidenin ...

ne diyorsun panpa ne zoru sendemi çakma klimalısın.
  • ALARKO CARRİER 35m klima işinizi görür.

• Arkadaşlar taşındığım evde salonda Mitsubishi msz-ge50va-e1 takılı. Fakat dış ünitesi balkonda takılmış. Onu ev en üst kat olduğu ve taşıması kolay olacağından çatıya aldırmak istiyorum. Bu işlemi klimacılar biz yaparız diyor ama servisemi yaptırmak gerekir. Balkonda olması biraz garip geldi. Evin eski sahiplerine sordum. Kışın balkonda bununla ısınıyoruz diyorlar
    é... Acaba dış ünite ile klimanın bu modelde aynı seviyede olması gibi bir zorunluluk varmı.?
    Teşekkürler

• Almilakawa A kullanıcısına yanıt
    dur bi foto koyalımda ıcın rahatlasın

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 14561457145814591460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.