Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14541455145614571458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: by.ulke

quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by.ulke

daikin mitsubishi ve panasonic mağazalarını gezdim fiyatları ve modelleri yazıyorum karar vermemde yardımcı olur musunuz, birde örneğin A enerji daikin mira 12000btu FTXN35L9 yıllık tüketimleri soğutmada 213kw ısıtmada 864kw- A+ enerji daikin tegora 12000btu FTXB35B yıllık tüketim soğutmada 209kw ısıtmada 942kw bir üst A++ enerji yine 12000 lik olan daha fazla tüketim yapıyor plus işareti ne kadar fazla ise A+++ gibi daha az harcama yapacağına daha fazla kw yakıyor yıllık ortalama. bunun sebebi nedir?

almak istediğim model ve markalar
    mitsubishi MSZ-HJ35VA A enerji 12000 btu 3100TL A+ alasım var ama fiyat 3940Tl ye çıkıyor
    daikin tegora FTXB35B A+ enerji 12000btu 2697TL / A++ olanı shira 3554TL
    panasonic KIT-UE12-QKE A+ enerji 12000btu 2400TL / A++ olanı KIT-E12-QEK 330TL

PANASONİCLER BİRAZ DAHA FAZLA ENERJİ TÜKETİYOR MİTSUBİSHİ ÇOK PAHALI DAİKİNE SICAK BAKIYORUM. AYRICA NETTEN ALMAMIM BİR SAKINCASI OLABİLİRMİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

MİSTUBISHI YANLIŞLIK VAR MODEL NO YANLIŞ DEGİLSE BUNA BAK FİYATI BAYA DÜŞÜK 2,650 TL http://www.koctas.com.tr/inverter-klima/mitsubishi-electric-mszhj35va-11000-btu-inverter-klima/16197-22630/

Bİ DAHA BULDUM 2,250 TL MODEL KODLARINI TEYİT EDİLMELİ KESİN OLARAK FARKLI ÜRÜN OLMAMASI İÇİNhttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-mitsubishi-electric-inverter-split-mszhj35va-168535093/detay

evet sanırım aynı model, sahibinden deki garanti değil ama koçtaş garanti. elimde orjinal katalog var fiyat 3100tl bulduğun koçtaş henüz zam yapmamış ama a enerji mitsubishi yerine a daikin tercih ederim bir kaç gün daha beklemedeyim

a+ LARA BAKMA TEKNİK VERİLERE BAK a++++ OLSA BOŞ DEGERE DİKKATLİ İNCELER AYRICA DAIKIN ZAYIF MISHUBISHI ELEKTRİK ÖNCE GELİR DEGERİ İYİ DAIKINE GÖRE İSTERSEN AYNEN KOY TEKNİK VERİLERE YORUMLAYABİLİRİM ÜZERİNDEN BURDA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: no_Antijen

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar samsung ar12 modelini aldım yarın gelip kuracaklar. kurulumda nelere dikkat etmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..

HAYIRLI OLSUN ÖZELLİKLE İÇ ÜNİTE REKOR BAGLANTISINI GÜZEL YAPTINLAR TİTİZLİKLE BENİM BASIMA GELMEYEN KALMADI 5 KERE KACAK OLUSTU BECERİSİZLİKLERİ YÜZÜNDEN BUNA DİKKAT ETTİR VE VAKUM 30 DAKİKA VE İLK CALIŞMA ESNASINDA 1 DERECE DÜŞÜK CALISTIR ODA SICAKLIYI 25 İSE KUMANDA 24 YAP İNCE BORU KARLANMA VARMI İLK CALIŞMADA KONTROL ET YOKSA KLİMAYI GÜLE GÜLE KULLAN VE 1 HAFTA SONRA DIŞ ÜİTENİN İNCE BORUSUNU TEKRAR KONTROL ET AZALMA OLURSA KACAK VAR DEMEKTİR BEN TECRÜBE EDİLDİM BU KONUDA HABERİNİZ OLSUN ...

teşekkür ederim 30 dakika vakum yaptırmaya gerek var yanı oylemı? pekı ya servıs o kadara gerek yok bunlar zaten vakumlu vs gıbı bahaneler sunarsa ne yapmalıyım? ayrıca ıc unıtenın kurulumunda hangı ınce boruya dıkkat etmelıyım tam olarak anlayamadım

15 DAKİKADA OLUR SIFIR OLDUGU İÇİN VAKUM İBRESİ EKSİ 1 OLUNCA HYETERLİ OLUYOR VAKUM CALISIRKEN 3 5 DAKİKADA GÖREBİLİR SEN 15 DAKİKA YAPTIR EN AZ NE DERSE DESİN RİCA ET İÇ ÜNİTE REKOR BAGLANTISI KURBACIKLA TUTARKEN YALAMA YAPIYORLAR DİKKAT ETTİR BUNA HAVSAYI GÜZEL MONTE ETTİNLER KAÇAK OLDU BENDE COK SIF BU YÜZDEN İADE ETTTİM İKİNCİYİ ALDIM VE KULLANIYORUM YANİ DEDİĞİM SU BAGLANTILAR BİTİNCE İNCA BAKIR BORU VAR DIŞ ÜNİTENİN BAGLANDIGI KISIM HEMEN CALIŞTIRDIGINDA SEN KONTROL ET KARLANMA YOKSA TAMAMDIR O ANDA SONRA 1 HAFTA SONRA KONTROL ET KESİNLİKLE AGIR GAIR KACIRDI BENİMKİSİ COK CEKLTİM SERVİSTTEN ANLADINIZ UMARIM BU SEFER

eyvallah hocam anladım yardımın ıcın tesekkur ederım peki sigorta takılıyormu klimaya? aldığım model bu

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AR12HSFSCWKNSK

ÖNEMLİ DEĞİL MUAFTAN ALACAKTA EGER KENDİ TAKTIRABİLİRSİN SERVİS BAKMIYOR ONA ARTI KUTUDAN KABLO CIKIYORSA SİGORTA CIKARMI ONU BİLEMEM CIKMIYORSA KENDİN ALACAKSIN ONU EVİN SİGORTA KUTUSUNDAN AYRICA SİGORTA CEKİLDİYSE KLİMANIN MONTAJ KISMINA GEREK YOKTUR ORDAN SİGORTA GÖREVİ GÖRÜR ZATEN EGERKİ BUNLARIN HİÇ BİRİ YOKSA CEKİLECEYİ YERE SİGORTA TAKTIR YADA AL Bİ ADET KENDİN TAK ORAYA DİREK KABLO GELİYORSA ACIKTA İSE KABLOLAR KLİMANIN MONTAJI YAPILSIN SONRA KENDİN KOYARSIN ACIKTA İSE KABLOLAR KENDİN KOYARSIN BİR ADET SİGORTA

buat tan direk bağlamayacağım prize takacağım bi sorun olmaz sanırım sigortasız?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar samsung ar12 modelini aldım yarın gelip kuracaklar. kurulumda nelere dikkat etmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..

HAYIRLI OLSUN ÖZELLİKLE İÇ ÜNİTE REKOR BAGLANTISINI GÜZEL YAPTINLAR TİTİZLİKLE BENİM BASIMA GELMEYEN KALMADI 5 KERE KACAK OLUSTU BECERİSİZLİKLERİ YÜZÜNDEN BUNA DİKKAT ETTİR VE VAKUM 30 DAKİKA VE İLK CALIŞMA ESNASINDA 1 DERECE DÜŞÜK CALISTIR ODA SICAKLIYI 25 İSE KUMANDA 24 YAP İNCE BORU KARLANMA VARMI İLK CALIŞMADA KONTROL ET YOKSA KLİMAYI GÜLE GÜLE KULLAN VE 1 HAFTA SONRA DIŞ ÜİTENİN İNCE BORUSUNU TEKRAR KONTROL ET AZALMA OLURSA KACAK VAR DEMEKTİR BEN TECRÜBE EDİLDİM BU KONUDA HABERİNİZ OLSUN ...

teşekkür ederim 30 dakika vakum yaptırmaya gerek var yanı oylemı? pekı ya servıs o kadara gerek yok bunlar zaten vakumlu vs gıbı bahaneler sunarsa ne yapmalıyım? ayrıca ıc unıtenın kurulumunda hangı ınce boruya dıkkat etmelıyım tam olarak anlayamadım

15 DAKİKADA OLUR SIFIR OLDUGU İÇİN VAKUM İBRESİ EKSİ 1 OLUNCA HYETERLİ OLUYOR VAKUM CALISIRKEN 3 5 DAKİKADA GÖREBİLİR SEN 15 DAKİKA YAPTIR EN AZ NE DERSE DESİN RİCA ET İÇ ÜNİTE REKOR BAGLANTISI KURBACIKLA TUTARKEN YALAMA YAPIYORLAR DİKKAT ETTİR BUNA HAVSAYI GÜZEL MONTE ETTİNLER KAÇAK OLDU BENDE COK SIF BU YÜZDEN İADE ETTTİM İKİNCİYİ ALDIM VE KULLANIYORUM YANİ DEDİĞİM SU BAGLANTILAR BİTİNCE İNCA BAKIR BORU VAR DIŞ ÜNİTENİN BAGLANDIGI KISIM HEMEN CALIŞTIRDIGINDA SEN KONTROL ET KARLANMA YOKSA TAMAMDIR O ANDA SONRA 1 HAFTA SONRA KONTROL ET KESİNLİKLE AGIR GAIR KACIRDI BENİMKİSİ COK CEKLTİM SERVİSTTEN ANLADINIZ UMARIM BU SEFER

eyvallah hocam anladım yardımın ıcın tesekkur ederım peki sigorta takılıyormu klimaya? aldığım model bu

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AR12HSFSCWKNSK

ÖNEMLİ DEĞİL MUAFTAN ALACAKTA EGER KENDİ TAKTIRABİLİRSİN SERVİS BAKMIYOR ONA ARTI KUTUDAN KABLO CIKIYORSA SİGORTA CIKARMI ONU BİLEMEM CIKMIYORSA KENDİN ALACAKSIN ONU EVİN SİGORTA KUTUSUNDAN AYRICA SİGORTA CEKİLDİYSE KLİMANIN MONTAJ KISMINA GEREK YOKTUR ORDAN SİGORTA GÖREVİ GÖRÜR ZATEN EGERKİ BUNLARIN HİÇ BİRİ YOKSA CEKİLECEYİ YERE SİGORTA TAKTIR YADA AL Bİ ADET KENDİN TAK ORAYA DİREK KABLO GELİYORSA ACIKTA İSE KABLOLAR KLİMANIN MONTAJI YAPILSIN SONRA KENDİN KOYARSIN ACIKTA İSE KABLOLAR KENDİN KOYARSIN BİR ADET SİGORTA

buat tan direk bağlamayacağım prize takacağım bi sorun olmaz sanırım sigortasız?

DAHA İYİ O ZAMAN SORUN CIKTIMI SİGORTA KAPATMAK YERİNE FİŞİ CEKERSİN SORUN OLMAZ TOPRAKLI İSE

• by.ulke kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi electricte kampanya vardı. fiyatlar daha hesaplıydı. KDV yi almıyorlardı bi sor bence.
  • almış olduğum Samsung ar12hsfscwknsk model klimanın montajı yapıldı. Servis elektrik bağlantısının kendileri tarafından yapılmadığını söyledi. Cihaza mıutlaka 1 Adet 16A.lik sigorta bağlamam gerektiğini söylediler. (inverter klimalarda gerekliymiş) şimdi ben sigortadan çıkan ucu yakınlarda buat olmadığı için prizden direk alsam bi mahsuru olurmu acaba?
  • quote:

almış olduğum Samsung ar12hsfscwknsk model klimanın montajı yapıldı. Servis elektrik bağlantısının kendileri tarafından yapılmadığını söyledi. Cihaza mıutlaka 1 Adet 16A.lik sigorta bağlamam gerektiğini söylediler. (inverter klimalarda gerekliymiş) şimdi ben sigortadan çıkan ucu yakınlarda buat olmadığı için prizden direk alsam bi mahsuru olurmu acaba?

Arkadaşım 5 para etmez bir klima almışsın , Samsung klimalar hakkında forumda bu kadar yazıldı yorumlandı hala ısrarla Samsung ,LG , beyaz eşya markaları vs.... marka klima alanlar var ,yazık verilen paralara klima diye millete pazarlıyorlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

quote:

almış olduğum Samsung ar12hsfscwknsk model klimanın montajı yapıldı. Servis elektrik bağlantısının kendileri tarafından yapılmadığını söyledi. Cihaza mıutlaka 1 Adet 16A.lik sigorta bağlamam gerektiğini söylediler. (inverter klimalarda gerekliymiş) şimdi ben sigortadan çıkan ucu yakınlarda buat olmadığı için prizden direk alsam bi mahsuru olurmu acaba?

Arkadaşım 5 para etmez bir klima almışsın , Samsung klimalar hakkında forumda bu kadar yazıldı yorumlandı hala ısrarla Samsung ,LG , beyaz eşya markaları vs.... marka klima alanlar var ,yazık verilen paralara klima diye millete pazarlıyorlar .

samsung almsam lg alacaktım kullancısı olarak cok cok memnun oldugum bır üründü lg samsung u alma sebebım farklı. ayrıca klımamı nasıl buldunuz dıye bır sey sormadım dıkkat ettıysen benım sorum farklıydı yınede elestırın ıcın sagolasın :)

• no_Antijen kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün bende baglattim. Servis bu ar model serisinde salter e gerek yok dedi. Ve servis sağolsun elektrik bağlantısını yaptı. Direk prizden aldı. Fişi çıkartmanız yeter dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bu klimalar ilk bağlandığında bir çalıştırma şekli var mı? Cool moduna alıyorum öyle çok soğuk uflemiyor. Hadi dedim sıcağı deneyeyim heat moduna alıp 30 dereceye getiriyorum hiçte sıcak uflemiyor. Ilık bile değil...soğuğa yakın bir üfleme. Bağlantı yada hava alma islemindeki bir sorun sebep olabilir mi buna.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Ya bu klimalar ilk bağlandığında bir çalıştırma şekli var mı? Cool moduna alıyorum öyle çok soğuk uflemiyor. Hadi dedim sıcağı deneyeyim heat moduna alıp 30 dereceye getiriyorum hiçte sıcak uflemiyor. Ilık bile değil...soğuğa yakın bir üfleme. Bağlantı yada hava alma islemindeki bir sorun sebep olabilir mi buna.

hadi bakalım benim yasadıyım sorunu yasadıyusan şaşırmam bak sogukta çalıştır derece oda kaç ise 2 derece düşür kumandayı yapacayında bana yaz yapmadan önce yaz bana özelden yaz
  • arkadaşlar samsung hakkında yeni montaj yaptıranlar acilen buraya yazsın ve tavsiyede ve kontrol ettireceyim klimanız saglam montaj yapıldımı diye
  • Mitsubishi İnverter SRK71ZK-S 24.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima arkadaşlar bu klima için 4200tl teklif aldım sizce nasıl bu fiyata alınır mı?
  • quote:

arkadaşlar samsung hakkında yeni montaj yaptıranlar acilen buraya yazsın ve tavsiyede ve kontrol ettireceyim klimanız saglam montaj yapıldımı diye

Hocam durum bu 4 dk sonunda

• quote:

Orijinalden alıntı: hardday

quote:

arkadaşlar samsung hakkında yeni montaj yaptıranlar acilen buraya yazsın ve tavsiyede ve kontrol ettireceyim klimanız saglam montaj yapıldımı diye

Hocam durum bu 4 dk sonunda

Sigortayı kapat veya klimanın fini çıkar 10 sn sonra tak kumandadan sıcaklığı 30 dereceye çıkar mode tuşu ile heat a getir klıman ınverter ıse devreye girmesi 1 dk kadar sürebilir motor devreye girdiğinde sesini duymalısın duymuyorsan devreye girmemiştir arıza vardır eğer devreye girmişsse 5 dakika sonra resimdeki bakır borunun kalın olanına dokun eğer elini yakmıyorsa klımada gaz yoktur

• ee bana inverter klimalarda sigorta zorunlu dedi çelişki var bu durumda yaa
  • serkansore53 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinizi yaptım. 5 dk sonunda kalın boruyu elledim elimi üstünde 2-3 sn ancak tutabildim. Sıcaktı. İçeriye girdiğimde ise gayet sıcak ufluyordu. Hatta odanın derecesini 1 derece arttırmış bile. Sanırım istenilen sıcaklık yada soğukluk için bir 5 dk beklemek gerekiyor. Çok teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • harbibirii kullanıcısına yanıt
    5 metrelik bir tesisatı olan klımanın vakumu 5 dk da biter bitince vakumu kapamadan manometrenin vanasını kapat (manifolt) borudaki havayı vakum ettiğin için içerda hava yoktur havasız ortam eğer kaçak varsa atmosfer basıncıyla içeri hava girer ve manometrenin ibresi yukarıya doğru çıkar ibre boru uzunluğuna göre değişir boru mesafesi kısa ise ibre az hareket eder diğer konu ise vakuma başlamadan önce ibrenin yukarda olması lazım mesela 2 barda vakum başlayınca ibre sıfıra iner kaçak varsa yavaş yavaş tekrar 2 bar a doğru yükselir eğer ibren sıfıra ayarlı ise manometrenin ortasında bir vida vardır torna vidayla onu 2 bara doğru yükselt
  • hardday kullanıcısına yanıt
    petek ısınanakadar klıma az üfleyebilir ılık üfleyebilir beklerseniz bir sıkıntı yoksa klımadan çıkan ısı 45 elli dereceye kadar çıkar ama klıman ınverter ise oda sıcaklığına göre değişir
  • quote:

ee bana inverter klimalarda sigorta zorunlu dedi çelişki var bu durumda yaa

İki kez sordum, eski sistem olsa gerekti. Bu modellerde istemiyor sigorta gerek yok dedi. Ben prizden alıyorum dedi. Sıkıntı durumunda Atarsa ana sigorta zaten devreye girecek dedi. Bilmem ne derece doğru.

• serkansore53 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aynen dediğiniz gibi. Beklemek gerekiyor. Klima inverter .Çok teşekkürler yardım için.

• 
Sayfa: önceki 14541455145614571458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.