Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1454. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14521453145414551456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mitsubishi al dicem de fiyat olarak pek uygun olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım DAIKIN her modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin emin ol.

Airfel kimin sattığı belli değil demişsin Türkiye genelinde yüzlerce Airfel bayisi var ve DAIKIN grubuna aittir , arkasında DAIKIN var ,Airfel bayileri aynı zamanda DAIKIN yetkili servisleridir

Yine ustalarında söylediği gibi genelde Airfel klımalar aliminyum borulama yapılıyor ,alırken buna dikkat etmek lazım bakır boru ile montaj istediğimizi belirtmek lazım fiyatına göre iyi klimalardır.
  • Senin eski nikin "klimaci0007" değilmiydi, ne olduda nik değiştirdin. İnsan neyse o olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.H.R.17 -- 23 Eylül 2014; 19:28:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben webden midea aldım. Montajın kusursuz gerçekleştiğini sanıyordum. Fakat dış üniteye dikkatli bakınca ünitenin sehpaya sadece 2 vida ile bağlandığıni gördüm. Diğer 2 bağlantı noktasını vidalamamışlar. Yarın servisi bir arayacağım bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: skypowernet

Ben webden midea aldım. Montajın kusursuz gerçekleştiğini sanıyordum. Fakat dış üniteye dikkatli bakınca ünitenin sehpaya sadece 2 vida ile bağlandığıni gördüm. Diğer 2 bağlantı noktasını vidalamamışlar. Yarın servisi bir arayacağım bakalım.

Firma iki vida ile zengin olacak, arayın işlerini adam gibi yapsınlar.

• ses yapmıyorsa elletme
  • Gavur o dört vidalama yerini zevk içinmi koymuş.
    Çağır kardeşim alt tarafı vidalanacak gaz koymayacaklar içine o olsa beceremezlerdi. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

quote:

Orijinalden alıntı: meryduransu

O zaten klima değil.

o değil bu değil. başka yorum bilmez misin sen ? merak ediyorum insan mısın sen ? bilgin yoksa konuşma yazma boş yere. cahilliğini her yerde belli etme. adam gibi soru soracaksan veya cevabını biliyorsan yaz, edebinle otur.

O evrim geçirmiş sen.

• quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

Arkadaşım DAIKIN her modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin emin ol.

Airfel kimin sattığı belli değil demişsin Türkiye genelinde yüzlerce Airfel bayisi var ve DAIKIN grubuna aittir , arkasında DAIKIN var ,Airfel bayileri aynı zamanda DAIKIN yetkili servisleridir

Yine ustalarında söylediği gibi genelde Airfel klımalar aliminyum borulama yapılıyor ,alırken buna dikkat etmek lazım bakır boru ile montaj istediğimizi belirtmek lazım fiyatına göre iyi klimalardır.

https://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memID=1817875

Bu niki tanıyormusunuz.

• Klima gücü seçimiyle ilgili yanlış bir kanaat var. Forumda zaman zaman klima uzmanı arkadaşlarımız dile getirmiş. Lakin piyasadaki klimacılarda dahi bu yanlış yönlendirmeyi sıklıkla görüyoruz. Daha geçen bir klimacı "abi klimayı alabildiğin kadar büyük al" diye tavsiyede bulunuyordu müşterisine. Son kullanıcılar nazarında da böyle yanlış bi algı var.

Oysa klima gücünü gereğinden düşük seçmek ne kadar sakıncalıysa, haddinden fazla seçmek de o kadar yanlış diyebiliriz. Tabii bu söylediğimiz start stop klimalar için geçerli.

Klima gücünü ısıtılacak/soğutulacak alanın ihtiyacından daha büyük seçmek kompresörün daha sık durup daha sık çalışması anlamına gelecektir. Elektrik harcayan hemen bütün yükler devreye girdiklerinde bir süre normalde çektikleri akımdan kat be kat daha fazla akım çekerler.(Demaraj/kalkış akımı) Dolayısıyla sık sık devreye girip çıkan bir kompresör çok daha fazla demaraj akımı çekeceğinden elektrik tüketimi artacaktır. Yine bu durum muhtemelen klimanın ömrünü de kısaltacaktır. Klimanın ısıtma/soğutma konforu, ortam sıcaklığının stabilitesi de azalacaktır.

Örnek vermek gerekirse sürekli şehir içinde kullanılan bi arabanın şehirdışı sabit hızda kullanılan bi arabaya göre yakıt tüketimi artaracak, konforu azalacak, ömrü kısalacaktır.

Yanlış bilgi varsa, klima uzmanı arkadaşlarımız düzeltsinler. Herkese iyi alışverişler.

• arkadaşlar çok vaktim olmadığı için 2-3 sayfa ancak okuyabildim ve kafam allak bullak oldu
    ben size kısaca yazayım siz bana uygun marka model vs yazabilirseniz çok sevinirim
    izmir şartlarında çok iyi izolasyonu olmayan çatı katı dairede yaklaşık 20 m2 bir oda için ısıtma ağırlıklı
    elektrik tüketimi çok fazla olmayan bir model öneriniz var mıdır
    aklıma gelen detayları yazdım başka şeyler gerekli olursa tavsiyeler için yazarım yine
    bu arada geçmiş zamanda aldığım daiken klimadan oldukça memnunum bunu annemlere alacağız
    bütçe olarakta taksitle 3000 TL geçmeyecek bir model olursa iyi olur
    bana çevremden şu ana kadar önerilen modeller Mitsubishi Electric ve Toshiba inverter modelleri oldu
    Daiken eski kalitesinde değil dediler
    şimdi sizlerin önerilerini duymak isterim
    herkese iyi forumlar
  • Me hj si ile tos nkv ve nkvr serileride giriş seviyesi.Çok özel makineler değil.

• arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun bu haftasonu halletmek istiyorum bu işi mümkünse
  • bulent35220 kullanıcısına yanıt
    Daikin shira modelinide listene ekle bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Daikin shira modelinide listene ekle bence.

önerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim
  • size özelden mesaj attım
    yardımcı olabilirseniz diye
    iyi forumlar
  • B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    Hayır neden sordun?
  • Haier geoas 12K mı , yoksa airfel AS12 0942 20 m2 oda ısıtmak için ......
  • arkadaşlar samsung AR12HSSDCWKNSK mi yoksa lg as-w126b7to mu hangisini tavsiye edersiniz?
  • Arkadaşlar merhaba klima konusunda hala karar verebilmis degilim maalesef isirma performansi ve elektrik sardiyati bakimindan iyi olan bir klima ariyorum. Yaz kis devamli kullanilacak 18000 btu klima tavsiyesi rica ediyorum.butcem maksimum 4500 tl bide panasonic kit e18-pke veya qke etherea serisi nasildir veya bir baska klima:) Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14521453145414551456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.