Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14501451145214531454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-26536FBC6

Arkadaşlar yazılanlardan takip ettiğim kadarıyla sürekli DAIKIN in shira serisi altı alınmaz kalitesiz veya başka ülkelerde başka fabrikalarda üretiliyor diye belirtiliyor..

1. Bu bahsedilen shira serisi altı modellerden alıpta ( en cok satılan modeller zhara enjoy mira ) kim şikayet etmiş veya memnun kalmamış ,forumu baştan sona inceleyın 1 tane şikeyet eden memnun olmayan varmı ? Veya şikayet var com sıtesıne bakın sırf bu modellerı aldı dıye beğenmeyen memnun olmayan varmı? Bılen bılmeyen tutturmuş gıdıyor hep aynı teyyare neymıs shira serısı aldı alınmazmış , bırakın bu ıslerı bılıp bılmeden herkes aynı seylerı yazıp durmasın DAIKIN çöpü bile kalitelidir.

2. Yine bazı arkadaşlar alt modellerın kotu fabrıkalarda kotu ülkelerde uretıldıgını soyluyor;

a: Daıkın dünyanın en buyuk klima uretıcısı ve dünya genelınde 62 adet uretım tesısı bullunmakta

b: 2012 yılı dünya gelenınde en cok satılan marka olduğuna gore (dıkkat turkıye demiyorum) , akıl var mantık var dünyaya bu kadar klimayı sadece japonyada urettırıp satması ne kadar mantıklı ?

c: Shira altı dıye bahsedılıyor ya hep Shira serısıde Çek cumhurıyetı uretımıdır , kotuyse kımıne gore çek cumhurıyetı öde kotudur avrupanın en az gelısmıs ulkesıdır dıyenler var ama cihazlar kotumu hayır ,dıger alt serı modeller Malezya uretımlıdır cıhazlar kotu mu hayır (tabıkı shira özelliklerınde degıl !bakın kalitesınde demiyorum aynı ozellıklerde degıl dıyorum! ) ki hersey parasına goredır,

Yine en basıt örnek verirsek dünyada en cok satılan telefonlardan bırı olan o meşhur APPLE IPHONE lar nerde uretılıyor arkadaşlar , ÇİN .Peki alıpta memnun olmayan kalıtesız dıyen var mı ? YOKK

Yine başka bır örnek kendımden vereyim ,yakın zamanda yamaha marka scooter aldım , japon markası diye aldım ama üretım yerı ÇİN, ama kalıtesız mı hayır ,sonuçta yamaha standardı heryerde aynıdır nerde uretıldıgının bır onemı yok.

Kısaca özetlersek DAIKIN Daıkındir , nerde üretıldıgının hıcbır onemı yoktur ,kalıtesı standarttır, heryerde aynıdır ,modeller arasında sadece özellik farkları vardır ( Dedıgım gıbı dünyada hersey parasına göredir ) ama bu alt modellerın kalıtesız olduğunu göstermez

Şimdi forumdan faydalanıp klıma almayı düşünen arkadaşlar burda Daıkın alt modeller ıcın yapılan karalamalara kanmayın !!!
    Benim aracılığımla değiştirilmiş var.
    Yemek yediğim dönercinin me delux kliması vardı çok iyi soğutuyordu bozulmuş.
    O gün gittiğimde içerisi bunaltıcı idi ya klima çalışmıyormu dedim abi yeni aldık dünya markası dakın dedi. :) )

O sakın enjoy serisi olmasın dedim, dış üniteyi görebilirmiyim kodlara bakacağım dedim hah enjoy.
    Nerde me delux Nerden bu sagır klima.
    Hemen sahibine bunu iade edin daıkın alın dedim nasıl olacak o dedi, siz ucuz olsun derseniz bayii müşteri kaçmasın diye alt kalite daıkın satar geçer, yaklaşık 1000 daha verin G serisi alın dedim.

Şu an orası cennet gibi serin. :)

Siz hiç tüketici şikayeti yok diyorsunuz halkımız bu konuda bilinçsiz ben dolaşıp yardımcı olmasam çoğunun bir çok şeyden haberi yok ne tüketici yasası, ne daıkın modelleri o daıkın biliyor.
    Hatta çoğu tüketici kullanmayı bilmiyor.
    Servislerde bilmiyor ya çoğu montajda ben anlatırım diyorum.
    Evimin karşısındaki enjoy sesinden bıkmıştım.

Siz bırakın tüketici şikayet ediyormuyu satan şikayetçi idi o enjoyları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 17 Eylül 2014; 13:52:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Elimde ve çevremde ölçtüğüm anlık yaz ağız çıkış sıcaklıkları.
    Fujitsu LCC - 2 derece. (6 yıllık model)
    Daıkın - 5 derece. (15 yıllık model)
    Haier - 8 derece (20 yıllık model)
    Zibro 6550 - 8 /10 derece.
    Hitachi - 8 derece.
    Toshiba suzumi skv - iki saat sonra 10 - 12 derece.

toshıbaya yakın veriler asagı yukarı auto modunda ise zaten kısınca derece düşüyor 8 de kadar düştü mesela 3 saat sonra başlarken yüksekten düşüyor kademeli toshıbaya yakın veri buda ama dış ortam sıcaklıyıda farkedermi mesela gece denedim 12,7 autoda öglen denedim 9-11 arası gece tekrar denedim 15,5 üflüyor serin tabi sıcaklık yok içerde tekrar sabah denedim 12,8 akşama dogru 16,00 de denedim 12,5 ben çözemedim daha neye göre değişiyor bunlar hadi gaz kacayı olsa 13-15 olmaz dogrumu sizce yada 20 üfler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 17 Eylül 2014; 14:08:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

Hitachi - 8 derece.

toshıbaya yakın veriler asagı yukarı

peki şöyle durum var bu agız sıcaklıklarından kaçk olup olmadıgını anlayabilirmiyiz test ediyorum 3 gündür o yüzden soruyorum
  • Nasıl bir mantık bu en çok satan iyimidir.
    Tofaş bu ülkede mersedesden çok satıyor iyimi. ?

Alan kişi ömrümde tek bunu almış bunu görmüş ve çoğunluk forum nedir, tüketici hakkı nedir bilmiyorki.

Ben klima hobim olduğu için yaklaşık 40 yıldır klima kullandığım için çevrem ve burası, çevre İllere dahi bana sorulduğunda öneri sunuyorum.

Yüzlerce klima kullandım marka - model olarak binlere yakın montajda bulundum ne nedir iyi bilirim.

Şimdi bana sorana abi enjoy iyimi derse utanmadan iyimi diyeceğim.
    Fujitsu ağız çıkış sıcaklığı yazın 2 derece iken enjoy 13 derece ise mükemmelmi diyeceğim.
    Fujitsu LCC 14.000 Btu 30 metre kare alanı 15 dakikada soğutuyorken aynı alanı enjoy 18.000 Btu bir saat sonra soğumaya başlıyorsa ooo enjoy süpermi diyeceğim Benim buna insanlığım el vermez.

Sırf ürün satacağım diye objektifliğimizi kaybetmek hiç etik değil.

Ben Klima satsam Allah için müşteriye derimki sn. ... Bu enjoya 2000 tl vereceğinize gidin midea alın 500 TL cebinizde kalsın daha iyi performans alırsınız.

Yada müşteriye derimki aciliyeti yoksa biraz daha para kenara koyun şu üst modeli alın sizin için daha iyi olur.

Ama ülkemizde ticaret farklı bir olgu satayımda ne satarsam satayım.

Burası forum bilgi paylaşma yeri çamur atma - karalama yeri değil, olmayanı var gösterip yanlış yönlendirme yeri değil.

Ahlaklı, etik, empati sahibi kişiler olmalıyız.

• quote:

quote:

Hitachi - 8 derece.

toshıbaya yakın veriler asagı yukarı auto modunda ise zaten kısınca derece düşüyor 8 de kadar düştü mesela 3 saat sonra başlarken yüksekten düşüyor kademeli toshıbaya yakın veri buda ama dış ortam sıcaklıyıda farkedermi mesela gece denedim 12,7 autoda öglen denedim 9-11 arası gece tekrar denedim 15,5 üflüyor serin tabi sıcaklık yok içerde tekrar sabah denedim 12,8 akşama dogru 16,00 de denedim 12,5 ben çözemedim daha neye göre değişiyor bunlar hadi gaz kacayı olsa 13-15 olmaz dogrumu sizce yada 20 üfler

Her klimanın yazılımı, bileşeni farklıdır sizinki bu şekilde çalışıyordur.

İlk geldiğinde nasıldı Yada aynı Klima sahibi kişilerle irtibata geçin.

Benim fikrim 9 derece ve altı olması lazım.

Firmalar seer ile performans düşüşüne gitmiş olabilirlermi acaba. ?

• quote:

quote:

Hitachi - 8 derece.

Genel ölçümler orta fan hızında en düşük derecede 20 sonra yapılır.
    Alt kalite klimalarda dış sıcaklık etkisi daha çok görülür.

• quote:

quote:

quote:

Hitachi - 8 derece.

Her klimanın yazılımı, bileşeni farklıdır sizinki bu şekilde çalışıyordur.

İlk geldiğinde nasıldı Yada aynı Klima sahibi kişilerle irtibata geçin.

Benim fikrim 9 derece ve altı olması lazım.

Firmalar seer ile performans düşüşüne gitmiş olabilirlermi acaba. ?

bilmyorum ki ilk baglantıyı yaptırdıyında ölcümü yaptım ama sogutmasından calışmasından memnunum sadece su gaz kacayı olup olmadıgını emin olmak için ağız sıcaklıkları degişiyormu diye kontrol ediyorum ama yüksek sonra düşük cıkınca kacak yok herhalde diyorum belli aralıklarda tekrar ölcüyorum bu sefer dahada düşüyor gaz kacayını anlamak amacım ölcüm yaparak turboda belli olurmu en saglıklı omu sizce 11,8 en yüksek fanda çalışırken görüyoruz ilk calıştırmada 12,8 idi bugun çalıştırdım 11,8 düştü gaz kacayını anlayabilirmiyiz ilerleyen bir kaç günde en saglıklı turbo modunda deneyerek orta ve düşük fanlarda belli olmuyor zaten yüksek kademelerde düşüyor sıcaklık

• quote:

quote:

quote:

Hitachi - 8 derece.

orta fan olunca agız sıcaklıyı 20 den mi düşmeye başlar demek istediniz ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hitachi - 8 derece.

orta fan olunca agız sıcaklıyı 20 den mi düşmeye başlar demek istediniz ?

odayı iyice bir ısıtın yani klimayı kapatın oda havalansır çıkabildiği kadar ısınsın sonrada klimayı açın 16 - 18 derece en düşük ısıya ayarlayın orta fan hızına alın 15 - 20 dakika sonra ağız çıkış sıcaklığını ölçün.

9 derece civarı ise iyi zaten kaçak olsa çoktan klimada gaz kalmazdı ve 25 derece civarı üflerdi bir işe yaramazdı.

• Daıkın 15 sene önce tek tip split (teba zamanı) getirerek iyi kalite klima ve yüksek fiyata satıyordu herkes memnundu servis ışında şikayet olmuyordu.

Şimdi Türkiyeye aırfel şirketini stın alarak girdiler daha çok model ile daha çok kitleye ulaşmak için biraz daha alt kalite ürün piyasaya soktular üreterek yada üretirerek.
    Zaten fiyatlarından belli ururu sarara, emura fiyata bak enjoya bak kalkıpta iyi demek saflık olur bırakın iyiyi 15 sene önceki daıkınlardan bile performans anlamında kötü.

neyse sonra yazarım hatun kalklen dedi.:))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

Arkadaşlar yazılanlardan takip ettiğim kadarıyla sürekli DAIKIN in shira serisi altı alınmaz kalitesiz veya başka ülkelerde başka fabrikalarda üretiliyor diye belirtiliyor..

1. Bu bahsedilen shira serisi altı modellerden alıpta ( en cok satılan modeller zhara enjoy mira ) kim şikayet etmiş veya memnun kalmamış ,forumu baştan sona inceleyın 1 tane şikeyet eden memnun olmayan varmı ? Veya şikayet var com sıtesıne bakın sırf bu modellerı aldı dıye beğenmeyen memnun olmayan varmı? Bılen bılmeyen tutturmuş gıdıyor hep aynı teyyare neymıs shira serısı aldı alınmazmış , bırakın bu ıslerı bılıp bılmeden herkes aynı seylerı yazıp durmasın DAIKIN çöpü bile kalitelidir.

2. Yine bazı arkadaşlar alt modellerın kotu fabrıkalarda kotu ülkelerde uretıldıgını soyluyor;

a: Daıkın dünyanın en buyuk klima uretıcısı ve dünya genelınde 62 adet uretım tesısı bullunmakta

b: 2012 yılı dünya gelenınde en cok satılan marka olduğuna gore (dıkkat turkıye demiyorum) , akıl var mantık var dünyaya bu kadar klimayı sadece japonyada urettırıp satması ne kadar mantıklı ?

c: Shira altı dıye bahsedılıyor ya hep Shira serısıde Çek cumhurıyetı uretımıdır , kotuyse kımıne gore çek cumhurıyetı öde kotudur avrupanın en az gelısmıs ulkesıdır dıyenler var ama cihazlar kotumu hayır ,dıger alt serı modeller Malezya uretımlıdır cıhazlar kotu mu hayır (tabıkı shira özelliklerınde degıl !bakın kalitesınde demiyorum aynı ozellıklerde degıl dıyorum! ) ki hersey parasına goredır,

Yine en basıt örnek verirsek dünyada en cok satılan telefonlardan bırı olan o meşhur APPLE IPHONE lar nerde uretılıyor arkadaşlar , ÇİN .Peki alıpta memnun olmayan kalıtesız dıyen var mı ? YOKK

Yine başka bır örnek kendımden vereyim ,yakın zamanda yamaha marka scooter aldım , japon markası diye aldım ama üretım yerı ÇİN, ama kalıtesız mı hayır ,sonuçta yamaha standardı heryerde aynıdır nerde uretıldıgının bır onemı yok.

Kısaca özetlersek DAIKIN Daıkındir , nerde üretıldıgının hıcbır onemı yoktur ,kalıtesı standarttır, heryerde aynıdır ,modeller arasında sadece özellik farkları vardır ( Dedıgım gıbı dünyada hersey parasına göredir ) ama bu alt modellerın kalıtesız olduğunu göstermez

Şimdi forumdan faydalanıp klıma almayı düşünen arkadaşlar burda Daıkın alt modeller ıcın yapılan karalamalara kanmayın !!!

Arkadaşım hala atladığınız konu şu.Mira, zhara,tegora vs. ler çok kötü makine olmayadabilir ama gerçek olan şudur ki bu cihazlar Daikin şanına yakışmaz.Hatta 1800 TL ye satılabilir olan bir malı Daikin markası var diye 2300 TL ye satmak hiç yakışmaz. Milleti daikin diye yemeyelim.

Bu arada kimseye bir alıp veremediğimiz yok. Daikin firmasının Çin de ürettirip sattığı Airfel ler 10 numara makine Tegora dan daha kaliteli ve çok daha ucuz.Zaten servis teşkilatı garantiside Daikin Ne diye pompalıyorsunuz milleti Tegora ya verin millete Airfel. Bu arada şunuda açık yazsanız ya.Firma çakıyor stoğu ya satacaksın ya satacaksın. Bırakın bu işi de azıcık dürüst konuşun neden Daikin satmak lazım diye.

Arkadaşın dediği gibi Tofaş en çok satan olması en iyimi oluyor.Vest. mega fabrikası varda kuşmu konduruyor ,yaptığı üretim ortada. arç. klima en çok satan olunca çok mu mükemmel.

Bu arada konuştuğumuz klima ev-ofis tipi ise Dünyanın 1 numarası üretim adeti Midea-Gree -Haier,Chigo vs. Sonrasın da gelir ünlü markalar.

• quote:

Benim burada ne demek istediğimi herkes iyice anlamıştır ,polemiğe girmeye uzatmaya gerek yok DAIKIN Daıkındir.

• yav he he satıcıda olmak çok zor be eşeğe altın semer vurup ingiliz atı diye adama beğendirmekte maharet işi olmalı.

mesela bir satıcı bu sene panasonic saatıyorsa onun için dünyanın en iyi kliması odur amma bu satıcı kaktırıcı kişi seneye hitachiye geçerse onun için dünyanın en iyi kliması yine odur ama bu kaktırıcıya ben denk gelirsem onu orada yerin dibine sokarım buda bir takdiri ilahidir.

Sanırım anlayan anladı.

Daıkın daıkınmış hadi ordan derler adama yahuuuuu.

fiat binbir çeşit araba yapıyor linea ile maserati birmi behey ulul bilge.:))))

Ama işte dedim ya satıcı kaktırıcı olmakta bir sanat, siyasetçi gibi adamı kıvırttırır.

• agız sıcaklıklardan en saglıklısı hangisidir kaçak olayı anlamak için hangi mod kullanılmalı arkadaşlar turbo mod mu cool hızlı sogutmamı yada öneriniz varmı kaçak olayına emin olmak için soruyorum
  • quote]Orijinalden alıntı: 9köy

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.
    sizi çok üzmeyeceksem.
    klimanız orijinal daikin değildir. daikinin satın almış olduğu malezya firması oyl grubun markalarından acson dur mcquay dır. KODLARINA KADAR DİKKAT EDERSENİZ. (amacım dikkat çekmesidir büyük harfle yazmamdaki sebep.)

bakın bu sizin klimanızdaki etiket.

alttaki acsonlara bakınız.

birde şu linki işleyip

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CEkQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.konveit.ru%2Fcatalogs%2F%25D0%25A0%25D0%25BE%25D0%25B7%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2587%25D0%25BD%25D1%258B%25D0%25B9%2520%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2581-%25D0%25BB%25D0%25B8%25D1%2581%25D1%2582%2520%25D0%25BD%25D0%25B0%2520%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25BF%25D1%2587%25D0%25B0%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B8%2520McQuay%25202012.xls&ei=oBZdU_WoCMaN7Aay2YDgCQ&usg=AFQjCNFlUXcCYzsSkcYaeq5H4fUQ2vEX6w&sig2=M5eLIIUmVQZNL4naxjAU3Q

açılacak excel sayfasında alttaki resimdeki parça listesinden görebilirsiniz.

bu listeye conrol P yapıp 5wmy15jr yapıştırıp taratırsanız

maquay parça lsitesindede görebilirsiniz aynı kod numarasını.

bizler buradan uyarıyoruz arkadaşları ama zorlarına gidiyor bir çoğunun. parasına göre klimadır bir miktarda daikin etiketi eklendiğinden fiyatı artmıştır haliyle. tekrar güle güle kullanınız.

Daikin cı arkadaşlar incelesin biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 17 Eylül 2014; 23:23:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daikin o Daikin sa ,3-5 seneye kalmaz Daikin Daikin olmaz.Daikin şu an Daikin adını koruyor ama bu gidişatla Daikin Maykın olmasın.İnşallah Daikin da bunun farkındadır.Daikin nın yaptığı çok büyük kstkı var bu sektöre.İnşallah orada zirvede kalmayı başarır.Zirve derken adet.parasal yani tamamen duygusal zirve değil.Kalite zirvesi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote]Orijinalden alıntı: 9köy

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.
    sizi çok üzmeyeceksem.
    klimanız orijinal daikin değildir. daikinin satın almış olduğu malezya firması oyl grubun markalarından acson dur mcquay dır. KODLARINA KADAR DİKKAT EDERSENİZ. (amacım dikkat çekmesidir büyük harfle yazmamdaki sebep.)

bakın bu sizin klimanızdaki etiket.

alttaki acsonlara bakınız.

birde şu linki işleyip

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CEkQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.konveit.ru%2Fcatalogs%2F%25D0%25A0%25D0%25BE%25D0%25B7%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2587%25D0%25BD%25D1%258B%25D0%25B9%2520%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2581-%25D0%25BB%25D0%25B8%25D1%2581%25D1%2582%2520%25D0%25BD%25D0%25B0%2520%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25BF%25D1%2587%25D0%25B0%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B8%2520McQuay%25202012.xls&ei=oBZdU_WoCMaN7Aay2YDgCQ&usg=AFQjCNFlUXcCYzsSkcYaeq5H4fUQ2vEX6w&sig2=M5eLIIUmVQZNL4naxjAU3Q

açılacak excel sayfasında alttaki resimdeki parça listesinden görebilirsiniz.

bu listeye conrol P yapıp 5wmy15jr yapıştırıp taratırsanız

maquay parça lsitesindede görebilirsiniz aynı kod numarasını.

bizler buradan uyarıyoruz arkadaşları ama zorlarına gidiyor bir çoğunun. parasına göre klimadır bir miktarda daikin etiketi eklendiğinden fiyatı artmıştır haliyle. tekrar güle güle kullanınız.

Daikin cı arkadaşlar incelesin biraz.

DAIKIN CİHAZ KODU ACTGA5WMY15JR

SENİN LİNK EKLEDİĞİN ACSON A5LC15CJR BU KODUN DAIKIN ILE NE ALAKASI VAR ?

• quote:

MITSUBİSHİ ELECTRİC Klima alacak olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir noktaya değinmek istiyorum

Yeni COMFORT İNVERTER SERİSİ MSZ-HJ SERİSİ

MSZ-HJ35VA

EER : 3.03 YANİ B SINIFI 3.21 altında olduğu ıcın
    COP : 3.62 A SINIFI Kısaca mevcut (sezonsal olmayan) enerji verimliliği yönetliğine göre bu cihaz soğutmada B sınıfıdır .

MSZ-HJ50VA

EER: 2.44 Yani bu cihaz soğutmada E sınıfıdır ( Dikkat edin bayilerde A+ diye satılıyor bu cihazlar (sezonsal verimliliğe göre) ama aslında E sınıfıdır. Broşürlerinde belirtmiyorlar.
    Cop :3.65 A sınıfı ısıtma

Ayrıca bu cihazların çok koku yaptığı ve belirtilen ses dB değerlerinden daha sesli çalıştığı söyleniyor ,(Arkadaşlar detaylı ölçüm yapmışlar )

Şimdi gelelim bir üst model olan pahalı serisine ;

Yeni DELUXE POWER İNVERTER SERİSİ MSZ-SF SERİSİ

MSZ-SF42VE

EER : 3.13 Yani soğutmada B sınıfı
    COP : 3.42 ısıtmada da B sınıfı ama cihaz alınırken müşterilere bu değerlerden hiç bahsedilmiyor direk A++ diye kandırılarak satılıyor

MSZ-SF50VE

EER : 3.01 Soğutmada B sınıfı
    COP : 3.41 Isıtmada B sınıfı yine aynı şekilde bu değerleri bilen bilir isteyen internetten ayrıca bakabılır enerji etıketleme degerlerıne ( eğer inanmıyorsanız)

KISACA Mitsubishi Electric klima alırken bu hususlarıda göz önünde bulundurarak alın kampanyalara ,markaya aldanıp hemen atlamayın,bunları detaylı şekilde açıklamamın sebebide firmanın uyanıklık yapması ve bu değerlerin yanında enerji sınıfını belirtmemesidir. Dikkat edin broşürlerinde SEER ve SCOP değerlerinin yanında + ları olduğu için hemen yazmışlar sınıfları ama EER ve COP değerlerinin yanında hiç yazılmamış neden acaba bir düşünün ? Özetle A++++ cihaz alıyorum diye hemen atlamayın arkadaşlar dikka edin

MITSUBİSHI ELECTRİC gibi milletı kandırmıyor en azından DAIKIN

Alın size mıtsubıshı electric klımaların gumruktekı çekılmıs resımlerı , turkıyeye E sınıf etıketlı geliyorlar , daha sonra kutuların uzerıne klımaplus etıketlerı yapıştırılıp al sana A+ klıma dıye mıllete iteliyorlar bu mu kalıte şimdi?

Kımse martafal okumasın yok o eer degerıdır yok sımdı seer ye bakmak lazım dıye .. işi bılen bılıyor neyın ne olduğunu ..

• Merhaba arkadaşlar
    Yaz kis kullanim amacli 2 klima arasinda kaldim:)
    Toshiba 16 ras 16n3kvr
    General ashg18lfcz

Sürekli kullanacağım için sarfiyatta önemli 30 m2 salonum mevcut
    Yardımlarınızı bekliyorum
    Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

MITSUBİSHİ ELECTRİC Klima alacak olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir noktaya değinmek istiyorum

Yeni COMFORT İNVERTER SERİSİ MSZ-HJ SERİSİ

MSZ-HJ35VA

EER : 3.03 YANİ B SINIFI 3.21 altında olduğu ıcın
    COP : 3.62 A SINIFI Kısaca mevcut (sezonsal olmayan) enerji verimliliği yönetliğine göre bu cihaz soğutmada B sınıfıdır .

MSZ-HJ50VA

EER: 2.44 Yani bu cihaz soğutmada E sınıfıdır ( Dikkat edin bayilerde A+ diye satılıyor bu cihazlar (sezonsal verimliliğe göre) ama aslında E sınıfıdır. Broşürlerinde belirtmiyorlar.
    Cop :3.65 A sınıfı ısıtma

Ayrıca bu cihazların çok koku yaptığı ve belirtilen ses dB değerlerinden daha sesli çalıştığı söyleniyor ,(Arkadaşlar detaylı ölçüm yapmışlar )

Şimdi gelelim bir üst model olan pahalı serisine ;

Yeni DELUXE POWER İNVERTER SERİSİ MSZ-SF SERİSİ

MSZ-SF42VE

EER : 3.13 Yani soğutmada B sınıfı
    COP : 3.42 ısıtmada da B sınıfı ama cihaz alınırken müşterilere bu değerlerden hiç bahsedilmiyor direk A++ diye kandırılarak satılıyor

MSZ-SF50VE

EER : 3.01 Soğutmada B sınıfı
    COP : 3.41 Isıtmada B sınıfı yine aynı şekilde bu değerleri bilen bilir isteyen internetten ayrıca bakabılır enerji etıketleme degerlerıne ( eğer inanmıyorsanız)

KISACA Mitsubishi Electric klima alırken bu hususlarıda göz önünde bulundurarak alın kampanyalara ,markaya aldanıp hemen atlamayın,bunları detaylı şekilde açıklamamın sebebide firmanın uyanıklık yapması ve bu değerlerin yanında enerji sınıfını belirtmemesidir. Dikkat edin broşürlerinde SEER ve SCOP değerlerinin yanında + ları olduğu için hemen yazmışlar sınıfları ama EER ve COP değerlerinin yanında hiç yazılmamış neden acaba bir düşünün ? Özetle A++++ cihaz alıyorum diye hemen atlamayın arkadaşlar dikka edin

MITSUBİSHI ELECTRİC gibi milletı kandırmıyor en azından DAIKIN

Alın size mıtsubıshı electric klımaların gumruktekı çekılmıs resımlerı , turkıyeye E sınıf etıketlı geliyorlar , daha sonra kutuların uzerıne klımaplus etıketlerı yapıştırılıp al sana A+ klıma dıye mıllete iteliyorlar bu mu kalıte şimdi?

Kımse martafal okumasın yok o eer degerıdır yok sımdı seer ye bakmak lazım dıye .. işi bılen bılıyor neyın ne olduğunu ..

Yeni enerji verimliliği yönetmeliğine göre artık sezonsal verimlilik önemli. Bütün firmalar klimalarını buna uydurmak zorundalar. Esas önemli olan sezonsal verimlilik. Bütün firmalar bu konuda aynı şeyi yapmak zorunda Şuanda eer cop değerleri yazılan klimalar eski üretim.

Çok övdüğün daikin'in en üst modellerinden biri olan shira 42 lik serisinin -7 derecede cop değeri 2,44 . Yerin dibine batırdığın ME sf 42 serisinin -10 derecede cop değeri 2,50. Dikkat edersen hemde 3 derece daha soğukta bile sf shiradan daha verimli. Üstelik daha ucuz. Şimdi daikin hangi sınıf klima oldu.

Sözün özü; bütün markalar kendi ürünlerini övmek için herşeyi yaparlar.

Not: teknik değerler eurovent'ten alınmıştır.

• 
Sayfa: önceki 14501451145214531454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.