Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1444. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: stoll , yediyıldız , yarikan Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir - 18 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14421443144414451446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba
    Sizde alarko goldun hangi serisi var , kısın ısısnma amaçlı almayı düşünüyorum sıkıntı yasamam de me ???
  • treach kullanıcısına yanıt
    Me fh, Daikin shira veya toshiba skvp üçüde iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Me fh, Daikin shira veya toshiba skvp üçüde iyi.

bps servise sordumda siyah renginde gaz r410a basınçları farklı imiş doğrumu yada nedir böyle tüpler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 29 Ağustos 2014; 16:54:38 >
  • Me msz-sf42 ile daikin shira42 sanirim fiyatlari aynı hangisi daha iyi klima arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sportmax S kullanıcısına yanıt
    Shira daha iyi
  • Slm arkadaşlar çok acil tavsiyenize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim FUJİTSU ASYG12LT modeli ile DAIKIN Mira FTXN35L9 modeli arasında kaldım aralarında 350 TL fiyat farkı ile FUJİTSU daha ucuz yatak odasında kullanacağım acil fikir verirseniz sevinirim
  • KUTTA44 kullanıcısına yanıt
    ne alırsan al fark etmez
    17000 btu civarı kapasitede
    inverter olsun

1-york
    2- gree
    3-aırfel

bu cihazlar iyi maldır
    illa me daikin oması şart değil
    zaten satıcılar satırı kaldırmış bekliyorlar
    pahalı mala gerek yok

hısense klima çok yagın değil belki çok kalitelidir ama şans faktörü unutulmamalı
    yine başa döneceğim
    17000 btu civarı kapasiteli
    veee inverter alın ltf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leyt

İyi gunler arkadaslar yeni bir eve tasındım. bir onceki evden ayrılan klimaları sokturup foto da goruldugu sekilde bırakmıstır . duvarın boyasını zedelemeden boş bırakılan uclara klima montajı yapılması mumkun mudur? yardımcı olursanız sevinirim :=)

Not : Sökülen ve takılacak olan klimaların ikisi de aynı btu olacaktır.

Eğer önceki klima R22 ile çalışan bir cihaz ise siz R410A gazlı bir cihaz aldığınızda boru kullanılamayacktır.Risk almayın bence

• Çok merak ediyorum bu konuyu açan arkadaşı düzmece fake mi sanıyor bu foruma takılanlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_96467331/f_/key_samsung%252BklimA//tm.htm#96516206
  • Arkadaşlar bu daikin sihira japonyada üretilmiyomu.mada in japon die. Çekoslavakyada üretiliyomuş bir far varmı acaba

• Daikin shira42 bugün itibari ile aldim pazartesi takilicak bakalim insallah pisman etmez.

• dseam D kullanıcısına yanıt
    istanbula döndüğümde bakarım seri ve modele. çok ekonomik bence. tassarruflu ve kalitelidir. ayrıca alarko carrier 12 yıllık bir ürünü daha evimde kullanıyorum. genelde yazın kullanılıyor bu 12 yıllık model. 12 yılda 1 kere servis çağırmadım. komşum lg-beko klima aldı inan bana servise gelen adamı tanıyorum artık. size ist'e döndüğümde modeli atarım sizde araştırır bir karara varırsınız. iyi günler
    daikin kullanan tanıdığım var iyi markadır sorun çıkarmaz bence
    Shira iyi bir model. hayırlı olsun.
  • bps B kullanıcısına yanıt
    Tşkrler

• Bir müddettir klima ile ilgili araştırma içerisindeyim. Bazı markalar özellikle tavsiye edilmiyor. Kesinlikle uzak durun çöp deniliyor. Mesela bunlardan biride Arçelik marka klimalar...Klima konusundaki cahilliğime verin ama ben Mitsubishi ile Arçeliği karşılaştırma yapıyorum kendimce:).Mesela ;

Arçelik EER-COP 3,61-3,91 Mitsubishi 3,41-3,76

İkisinde de soğutucu akışkan R410A yani çevreciler,

İç ünite ses Arçelik 45db Mitsubishi 49db,

Dış ünite ses Arçelik 53db Mitsubishi 65db,

Isıtma aralığı Arçelik -15 ile 24derece ,Mitsubishi -15 ile 24 derece ,

Soğutma aralığı Arçelik -10 ile 48 derece , Mitsubishi -10 ile 46 derece,

Isıtma kapasitesi Arçelik 8,5 kw, Mitsubishi 6,8kw ,

Soğutma kapasitesi Arçelik 7,4 kw, Mitsubishi 6,1kw ,

bu ve buna benzer özellikleri karşılaştırdığımızda Arçeliğin özellikleri daha iyi değil mi? Benim aklım pek almadı düşünce tarzımda mı bir yanlışlık var yoksa göremediğim noktalar mı var?

• screamt S kullanıcısına yanıt
    Arçelik kışın hava değil bırak 0°C altına düşmeyi 3-4°C derece olduğunda ısıtma falan yapmaz soğuk hava üfler içeriye sürekli defrosta girer.. ses seviyeleri , eer-cop falan arçelikte sallama rakamlardır.. traktör gibi çalışmasıyla ünlüdür kendisi daha doğrusu daikin ve mitsubishilere veya toshibaya göre.. bi çok modelleri C sınıfı etiketi ancak alır.. 4-5 sene önce 1-2 modeli vardı iyi olan arçeliğin ama onlarda japonların yanına yaklaşamazlar.. arçelik -15 derece de ısıtma değil ancak buzdolabı görevi görür kanımca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 31 Ağustos 2014; 20:19:25 >
  • screamt S kullanıcısına yanıt
    Yeni verimlilik yönetmeliğine göre eer ve cop değerleri değil seer ve scop değerleri önemli. Seste sen ses basıncı ve ses gücünü karıştırıyorsun gibime geliyor. Ayrıca değerlendirdiğin modelleri tam olarak yazarsan daha net anlaşılır. Mitsubishi derken hangi Mitsubishi heavy mi electric mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Arçelik kışın hava değil bırak 0°C altına düşmeyi 3-4°C derece olduğunda ısıtma falan yapmaz soğuk hava üfler içeriye sürekli defrosta girer.. ses seviyeleri , eer-cop falan arçelikte sallama rakamlardır.. traktör gibi çalışmasıyla ünlüdür kendisi daha doğrusu daikin ve mitsubishilere veya toshibaya göre.. bi çok modelleri C sınıfı etiketi ancak alır.. 4-5 sene önce 1-2 modeli vardı iyi olan arçeliğin ama onlarda japonların yanına yaklaşamazlar.. arçelik -15 derece de ısıtma değil ancak buzdolabı görevi görür kanımca

Yani firmanın vermiş olduğu özelliklerin hepsi sallamasyon diyorsun öyle mi? Böyle birşey mümkün olabilir mi ? Olmayan bir özelliği varmış gibi ürününü satabilir mi firma ya çok ilginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: sportmax

Daikin shira42 bugün itibari ile aldim pazartesi takilicak bakalim insallah pisman etmez.

ben kullanıyorum 18000btu memnun kalacagını garanti ederim
  • 
Sayfa: önceki 14421443144414451446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.