Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sinanadolu Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.248
Cevap
329
Favori
3.175.942
Tıklama
Giriş
      3956 Mesaj
      22 Ağustos 2014 21:26:13
      quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

Orijinalden alıntı: bps

Modelini tam olarak yazarsan yardımcı olmaya çalışayım.

mrb bps sen hangi ayarda kullanıyorsun günlük 24 saat valla ben auto -sogut mod- ve smart tuşunu bugun denedim aynı değişen bir şey yok 0,50-0780 waat arasında değişti bu ekonomi smarrt tusunu neden koydularsa

Genel olarak soruyorum. Klimayı kaç derecede kullanıyorsun? Kaç saat çalışıyor? Enerji tüketimi minimumlara ne zaman düşüyor? Kaç watta düşüyor? Alan kaç m²?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      22 Ağustos 2014 21:29:28
      quote:

Orijinalden alıntı: interwap

quote:

quote:

Modelini tam olarak yazarsan yardımcı olmaya çalışayım.

mrb bps sen hangi ayarda kullanıyorsun günlük 24 saat valla ben auto -sogut mod- ve smart tuşunu bugun denedim aynı değişen bir şey yok 0,50-0780 waat arasında değişti bu ekonomi smarrt tusunu neden koydularsa

Genel olarak soruyorum. Klimayı kaç derecede kullanıyorsun? Kaç saat çalışıyor? Enerji tüketimi minimumlara ne zaman düşüyor? Kaç watta düşüyor? Alan kaç m²?

28 derece oda 45 metre kare izolasyonlu ve 28 yeterli benim için 28-29 kısa süreli git gel oluyor termosatlı 12 btu klima 18 sat calıştı
      |
      |

• Yarbay
      3956 Mesaj
      22 Ağustos 2014 21:34:32
      Tüketim kaç watta düşüyor?

|
      |
      22 Ağustos 2014 21:39:04
      burda olay sudur en iyi ayarda 0,200 waata düşürmek tasarruflu yaparak
      |
      |
      22 Ağustos 2014 21:42:03
      çok değişiyor 0,400 gördüm saatte 3 seceneyişde denedim baska alternatişf varmı acaba deneye deneye fark görmedim şeceneklerde siz hangisinde kullanıyorusnuz
      |
      |
      22 Ağustos 2014 21:43:42
      maksumum 780 waatta calışıyor 22 yapsam 780 waattan düşermi gece deneyeceyim bunu ve smart saver 24 yaptım en düşük gece 23,00 sabah 06,00 kapanacak yarında normal modda deneyeceyim aynı saatte ertesi günde otomatikte sonuç ne cıkacak merak ediyorum deneyen arkadaşlarımız varsa paylasrsa deneyimlerimiz çogalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 22 Ağustos 2014; 22:25:48 >
      23 Ağustos 2014 00:04:19

Salondakini 25 yatak odasındakini 23 derecede kullanıyorum. Salon 40 dakika yatak odası 15 dakika sonra ayarladığım dereceye düşmüş oluyor. Ondan sonra o derecede devam ediyor. Ama ne kadar yaktığını ölçmedim
      |
      |
      harbibirii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      23 Ağustos 2014 00:20:38
      quote:

maksumum 780 waatta calışıyor 22 yapsam 780 waattan düşermi gece deneyeceyim bunu ve smart saver 24 yaptım en düşük gece 23,00 sabah 06,00 kapanacak yarında normal modda deneyeceyim aynı saatte ertesi günde otomatikte sonuç ne cıkacak merak ediyorum deneyen arkadaşlarımız varsa paylasrsa deneyimlerimiz çogalır

Çok fazla kafanı yorma sadece rahat edeceğin dereceyi ayarla, zaten klima o dereceye göre kendisini enaz yakacak şekilde ayarlar. Ne kadar yüksek dereceye ayarlarsan klima o kadar az yakar.
      23 Ağustos 2014 00:59:03
      quote:

quote:

Çok fazla kafanı yorma sadece rahat edeceğin dereceyi ayarla, zaten klima o dereceye göre kendisini enaz yakacak şekilde ayarlar. Ne kadar yüksek dereceye ayarlarsan klima o kadar az yakar.

5 seçeneklerden auto coll ısıtma nem fan sen sogutma modundamı ayarladın dereceyi yoksa auto danmı yaptın fark gördünmü ayrı ayrı yapıpta

• Yüzbaşı
      996 Mesaj
      23 Ağustos 2014 01:22:24

Soğutma modunda kullanıyorum.
      |
      |
      23 Ağustos 2014 01:24:18
      quote:

Soğutma modunda kullanıyorum.

ECO MODU YADA TASARRUFLU MODDA KULLANDINIZMI PEKİ FATURADA FAZLA ETKİ YAPMIYOR SANIRIM
      23 Ağustos 2014 02:00:04

Econo cool modu var o daha tasarruflu ama tercih etmiyorum.
      |
      |
      23 Ağustos 2014 02:08:02
      quote:

Econo cool modu var o daha tasarruflu ama tercih etmiyorum.

NEDEN VALLA BEN DENEDİMDE PEK FARK GÖREMEDİM ÜFLEME SANIRIM 18 YADA 22 DE OLDUGUNDN SINIRLI 10 SAAT GECİNCE 12 DÜŞÜYOR TAHMİNEN NEDEN TERCİH ETMİYORSUN SEBEBİ VARMI YADA AUTODA NEDEN DENEMEDİNİZ
      23 Ağustos 2014 03:28:29
      Selamlar
      Ustalardan,tecrubelilerden klima tavsiye rica edicem.

20+10m. salon+hol butce 2bin

Oku oku iyice kafa karisti heleki bu konun 2005 den beridir var olmasi fena. Tesekkurler.

23 Ağustos 2014 06:23:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: bakkal34

Arkadaslar airfel 18btu klima 1320 tl civarina geliyor nasil alayimmi

Hangi modeli. Aldıysanız hayırlı olsun iyidir airfel..

|
      |
      23 Ağustos 2014 09:39:39

Ayarlar otomatik. Derece genelde 26-28 arası. Bir süre sonra 0.11W seyrediyor.

|
      |
      Bahsedilenler: harbibirii
      23 Ağustos 2014 12:00:31
      quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Ayarlar otomatik. Derece genelde 26-28 arası. Bir süre sonra 0.11W seyrediyor.

bende bugun yada yarın deneyceyim sabah uyandıyımda 3 kw yakmış 7 saatte koca salonu normal sogutma modunu deneyeceyim birde sizin dediğiniz gibi auto yapayım siz normal sogutma modunda denedinizmi waatta değişiklik gördünüzmü peki bunlarıda çözdükmü en iyi verim olarak geriye ögrenmediğimiz bir şey kalmıyacak ne yalan söyleyim :) bu arada salon kaç m2 ve klima kaçlık idi onuda yazarmısnız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 23 Ağustos 2014; 12:01:43 >
      |
      |
      23 Ağustos 2014 13:01:01

Auto 26 derecede çalıştırıyor. econo cool modundada flaplar hareketli oluyor bu yüzden tercih etmiyorum. Yalnız senin anlattıklarından senin klimanın ağız çıkış derecesi yüksek daha soğuk üflemesi lazımdı.
      |
      |
      23 Ağustos 2014 14:20:14

Tamamdır arkadaşlar uyku modunu buldum. Bu gece deneyeceğim. Çok sağolun. Sorun yaşarsam tekrar yazarım burada..
      |
      |
      Bahsedilenler: bps , harbibirii
    • Yüzbaşı
      461 Mesaj
      23 Ağustos 2014 21:15:03
      quote:

Auto 26 derecede çalıştırıyor. econo cool modundada flaplar hareketli oluyor bu yüzden tercih etmiyorum. Yalnız senin anlattıklarından senin klimanın ağız çıkış derecesi yüksek daha soğuk üflemesi lazımdı.

yok bps arkadaşım normla modda 10 altına düşüyor dikkatmi cekti tasarruf olmuyor o zaman dereceyi düşürünce kademeli düşüyor bende 10 altına düşmesini istemeden ayarlamaya calsıyorum 14 kalsa çok iyi tasaruf modda farklı auto farklı ve coolda farklı birde d lingt tusu var o zaten altına iniyor agız sıcaklıyı inmeden 12 de kalsın diyorum ama auto bu ya mevsimlendirme olarak autoda 26 derece yapmışlar bende bunuda deneyeceyim auto ve normal sogutma modu birde d lingt tusunu dün gece denedim smart savede 7 saatte 3 kw yakmış agız sıcaklıyı düşürmüyor anladıgım kadarıyla geriye 3 şecenek kaldı bakalım tahminen auto en güzeli sanırım denemeden olmuyacak :) haa siz eco modunda flaplar hareketli oluyor derken neyi dediniz flap öndeki asagı yukarı hareketinimi diyorusnuz onu zaten sabitlenebiliyor ama sizde sabitlenme yoksa o ayrı konu onu söylermisiniz eger bu degilse flap dediğiniz nedir hareketli olması daha iyi degilmdiir.

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
haberler
SEO
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,374
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.