Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14321433143414351436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bps

İkisi arasında pek fark yok. 12901 sezonsal verimlilik esasına göre yeniden düzenlenmiş. 12909 eski yönetmeliğe göre üretilmiş.

hangisini alayım ya da sezona göre verimlilik nedir, açar mısın?

mesela 12909'un iç ünitesi 1.5 kg, dış ünitesi 1 kg daha ağır

12909 da soğutma için nominal kapasite 4000-14200

12901'de soğutma için nominal palasite 4820-14640

bunlar ne anlama geliyor, benim hiç bir fikrim yok

açıklayabilir misin?
  • harbibirii kullanıcısına yanıt
    Her klimanın ağız sıcaklığı değişir. Soğutmada havanın derecesi bir etken olduğu gibi hava debiside bir etkendir. Daha soğuk üfleyen daha iyi soğutur anlamına gelmeyebilir. İki klima düşünelim hava debisi aynı ise daha soğuk üfleyen daha iyi soğutur. Ancak hava debisi düşükse daha soğuk üfleyen daha iyi suğutmayabilir.
  • bps nerdesin seri yazsak sevinecem gercekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 15 Ağustos 2014; 0:44:02 >
    bps yanlız arkadaşın nicki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bps valla hocam anlamaıdm mistubıshı olan arkadas var aynı olay ondada var şaşırdım bazı modellerde direk 10 derece üflüyor fikriniz varmı bu konuda sizin yani 28 derece iken 22 üfleme normalmi bazıalrında 29 derece ise oda sıcaklıyı 10 derece üflüyor termosat şaşırdım şimdi d light cool bastım 17,2 den 15,7 düşüyor yavas yavas düşüyor bu ayarda bu bir kaç dakşika yada saatten sonra düşmeye baslıyor termosat çalışma şekilleri değiştimi bunların çözemedim hala
  • yaw arkadaş hepsimi böyle bu modelleri valla daıkını denemedim oda aynımıdır acaba yada baymak üflemesi termosat derecesini cok merak ediyorum bunların
  • neyse yazan yok arastırmaya devam
  • Hocam bu nedir yahu? Birisi 2005 yılında klima tavsiyesi sormuş, 28.795 kişi cevap atmış.
    Şimdi ben de klima alıcam da bu cevapların hangi senesinden itibaren okusam acaba??
    ME EF35VEB kumandadan 16C ayarlı 20-25 dk sonunda 4,5C ağız sıcaklığı veriyor.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: lMiqropl

sogutma moduında sanrıım peki 27 yapınca kaç derece oluyor agız sıcaklıyı onu cok merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

sogutma moduında sanrıım peki 27 yapınca kaç derece oluyor agız sıcaklıyı onu cok merak ettim

hocam bu 42 derece olan nedir termometredeki oda sıcaklıyı 42 derece deme simdi insan bayılır sıcaktan 42 derece ise yoksa sıcak modunda mıdır bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 15 Ağustos 2014; 1:39:04 >
  • bu klimanın fiyatı nedir ortalama
    %42 nem seviyesi.Sıcaklığı 27 ye alınca ağız sıcaklığı odayı 27 ye getirene kadar 6.8-7.0 C arası değişiyor,benim klima kendini min 210w kadar kısıyor min btu da ağız sıcaklığı 13,9 C civarı oluyor.
  • quote:

%42 nem seviyesi.Sıcaklığı 27 ye alınca ağız sıcaklığı odayı 27 ye getirene kadar 6.8-7.0 C arası değişiyor,benim klima kendini min 210w kadar kısıyor min btu da ağız sıcaklığı 13,9 C civarı oluyor.

bu farklı calışma sistemi peki bazıları 27 derece yaparken bende yaptım 22 derece agız sıcaklıyı normalmıdır cool düğmesine basınca 12,5 agız sıcaklıyı suanda sıf deniyorum merak ettiğimde sendeki farklı cihaz bazıları mıstubıshılkar dediğim gibide oluyor neden sence bu durum
  • quote:

birde hocam bu agız sıcaklıyı ne olarak geçiyor özellikde neye bakmamız lazım sööylermisiniz lütfen akım 3,5 bumu yoksa farklı özelliğinemi bakılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: gggkkknnn

Neden kimse Haier almamış bilmiyorum.1800 TL'ye 12000 lik modeli bence iş görür gibi geliyor.
    Birol hocam iyi klima diye birşey yoktur ama Haier geos 12 lik 1890 TL.. diye yazmışsınız bu klima nasıldır?
    Ayrıca maksimum kaç mt kare yerde ısıtmada kullanılailir?
    Köydeki evime ısıtma amaçlı almak istiyorum da maksimum yılda 1 ay kullanılacak ama ufo vb. aletlerle kalitesiz bir ısınma performansı oluyor.
    Evin salonu 30 mt yalıtım yok ama ufo ile ısınabiliyoruz.

Teşekkürler.

Geos 12 lik 25 m2 ye kadar rahatlıkla kullanılır.Ufo nun en büyüğü 3 kw ısı verir.12 lik bir klima min.3,5 kw ısı enerjisi verir.Biz 25 m2 üstüne 12 lik çok önermeyiz,ama yalıtım kaliteli ise olabilir.

Haier iyi makinedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bps

sıcaklığı ne ile ölçüyorsun bide klimanın neresinde.

digijal termometre bdp fanın önüne koydum ilginç geldi bana direk 10 derece üflemesini beklerdim ama bazı yorumlardada okudum öyle degil nasıl calışma sekli anlamadım simdi baktım turboda 17 düştü 22 den üfleme

Dijital ölçüm problu bir termometre ile ölçünüz.

• quote:

quote:

quote:

hocam bu 42 derece olan nedir termometredeki oda sıcaklıyı 42 derece deme simdi insan bayılır sıcaktan 42 derece ise yoksa sıcak modunda mıdır bu

%42 Nem oranı...

• quote:

Orijinalden alıntı: lochness01

resimleri tekrar ekliyorum.

lütfen cevap bekliyorum.

başıma bela oldu bu klima işi

daha doğrusu cahilim bu konuda arkadaşlar.

hangisini alayım, sizi de bıktırdıysam, kusura bakmayın.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

bir karara varamadım arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum
  • Arkadaslar klima konusunda cahil ve yeni biriyim. Antalyadayim, ev toplam 110 m2, 2+1,25-30 m2 salona dusundugum bir klima almak istiyorum. Ancak forumlari okudukca kararsizlik ve karamsarlik icine girdim. Butcem 2000 tl yi gecemez. Inverter veya normal klima?
    Ayrica Vestel'in Nature plus 24luk une baktim 1900 tl ancak normal duz klima.
    Ne alacagim konusunda bana yardimci olabilir misiniz? Simdiden tesekkurler. Saygilar.

• 
Sayfa: önceki 14321433143414351436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.