Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tinoo Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.269
Cevap
331
Favori
3.176.878
Tıklama
Giriş
      126 Mesaj
      02 Ağustos 2014 12:36:34

Bakır borları izole etmek için kullanılan izolasyon malzemesi zamanla deforme olmuş olabilir (lokal yırtıklar veya güneşten yanma gibi). Veya yeterli et kalınlığında izolasyon malzemesi kullanılmamış olabilir. Bu sebeplerle bakır boruların yüzeyinde soğuk yüzeye sıcak ve yüksek bağıl nemde havanın çarpması sebebiyle su oluşumu gözlenir.

Ayrıca drenaj hattının cihaz çıkışından itibaren 40 cm kadar izole edilmiş olması gereklidir ani soğuk-sıcak karşılaşması sebebiyle boru yüzeyinde yoğuşma olmaması için, ancak bazı işgüzar ustalar cihazı askı sacına oturtturmayı beceremediğinden bu izolasyon malzemesini çıkarır. bu durumda iç ünitenin altından duvar yüzeyine çok ince bir sızıntı şeklinde su gelebilir.
      |
      |
      karakabus_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her canlı ölümü tadacaktır..
    • Teğmen
      126 Mesaj
      02 Ağustos 2014 13:06:49

Pratik bilgisi olmayanın sırf teorik bilgi ile elindeki diploma ile ukalalık yapması senin kadar benim de canımı sıkar.

Sıhhi tesisat ustasıyım, Sonrasında sırf bu ukala teknik personele tilt olduğum için okudum bu işin okulunu.

3 sene klimacıda çalıştığını söylüyorsun. SAYGI DA DUYARIM BUNA, ama o işi yapmak için öncelikle elden geçireceğin cihazları tanıman lazım dostum.

"Yanında çalıştığım 30 senelik usta böyle yapıyordu" ile olmaz bu işler. klima sektörü çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. 3 sene önce sen işi bıraktığında 1,8-2,0'lerde gezinen COP ve EER değerleri 6.0-6.3'lere dayandı.

Seninki 2014 model mersedesi "x" memleketteki "x" ustaya götürüp "usta şunun beynine bi bak" demekle bir oluyor.

terazisinde asılan bir klima düzenli bakımları yapıldığı sürece (drenaj giderinde herhangi bir tıkanıklık olmadığı sürece sorun yaşatmaz)

Ayrıca tecrübe ise tecrübe evet.

1-meslekte 5. yıl.
      2- Emek verilen 8. büyük proje (küçükleri söylemeye gerek yok)
      3- Toplam 148 merkezi sistem dış ünite
      4- Toplam 597 merkezi sistem iç ünite
      5- 7360 Multi split iç ünite.
      6- 4200 Multi split dış ünite
      7- 3 satış ofisi (komple mekanik tesisatı)
      8- 2 sosyal tesis (komple mekanik tesisatı(havuz sistemleri hariç))
      9- 29 prefabrik işçi koğuşu (her biri 240 işçi kapasiteli) (ısıtma-soğutma ve sıhhi tesisatı)
      10- 8 adet mobil kazan dairesi (500 kW birim kapasiteli, Boylerli ve su depolu)
      11- 17 banka şubesi sıfırdan komple mekanik tesisat
      12- 65 banka şubesi renovasyon
      .
      .
      .

Böyle uzayıp gider ve bunca işten sonra klima ile alakalı söylenebilecek yegane şey varsa o da klima KESİNLİKLE terazide montaj yapılmalı.
      |
      |
      thunderstruck7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her canlı ölümü tadacaktır..

• Binbaşı
      1628 Mesaj
      02 Ağustos 2014 13:40:51
      quote:

Orijinalden alıntı: 13tuğrul10

Pratik bilgisi olmayanın sırf teorik bilgi ile elindeki diploma ile ukalalık yapması senin kadar benim de canımı sıkar.

Sıhhi tesisat ustasıyım, Sonrasında sırf bu ukala teknik personele tilt olduğum için okudum bu işin okulunu.

3 sene klimacıda çalıştığını söylüyorsun. SAYGI DA DUYARIM BUNA, ama o işi yapmak için öncelikle elden geçireceğin cihazları tanıman lazım dostum.

"Yanında çalıştığım 30 senelik usta böyle yapıyordu" ile olmaz bu işler. klima sektörü çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. 3 sene önce sen işi bıraktığında 1,8-2,0'lerde gezinen COP ve EER değerleri 6.0-6.3'lere dayandı.

Seninki 2014 model mersedesi "x" memleketteki "x" ustaya götürüp "usta şunun beynine bi bak" demekle bir oluyor.

terazisinde asılan bir klima düzenli bakımları yapıldığı sürece (drenaj giderinde herhangi bir tıkanıklık olmadığı sürece sorun yaşatmaz)

Ayrıca tecrübe ise tecrübe evet.

1-meslekte 5. yıl.
      2- Emek verilen 8. büyük proje (küçükleri söylemeye gerek yok)
      3- Toplam 148 merkezi sistem dış ünite
      4- Toplam 597 merkezi sistem iç ünite
      5- 7360 Multi split iç ünite.
      6- 4200 Multi split dış ünite
      7- 3 satış ofisi (komple mekanik tesisatı)
      8- 2 sosyal tesis (komple mekanik tesisatı(havuz sistemleri hariç))
      9- 29 prefabrik işçi koğuşu (her biri 240 işçi kapasiteli) (ısıtma-soğutma ve sıhhi tesisatı)
      10- 8 adet mobil kazan dairesi (500 kW birim kapasiteli, Boylerli ve su depolu)
      11- 17 banka şubesi sıfırdan komple mekanik tesisat
      12- 65 banka şubesi renovasyon
      .
      .
      .

Böyle uzayıp gider ve bunca işten sonra klima ile alakalı söylenebilecek yegane şey varsa o da klima KESİNLİKLE terazide montaj yapılmalı.

Dediklerin doğruysa eyvallah ustam sayılırsın saygım var. Sektörden de uzak kaldım o konuda da haklısın. Ama ben terazide yapmayacağım demiyorum. 1 derecelik açı her zaman verdim ve hiçbirzaman sorun çıkmadı bunu söyler burdan sonra da susarım.
      |
      |

• Yarbay
      3089 Mesaj
      02 Ağustos 2014 13:46:04
      bizde iki adet Blueline marka klima var. üreticisi DemirDöküm. ilkini 2009 yılında aldık o gün bugündür kullanıyoruz. servis hizmeti çok iyi. bakım döneminde olsun sökme takma işinde olsun gerçekten ilgili ve iyiler. (özellikle antalya servisi) 2010 yılında aldığımız 9000 btu olan odanın kapısını açık bırakınca tüm evi soğutuyor ve A sınıfı faturayı da çok etkilemiyor. tavsiye ederim.

Sony PS4 500 GB Xbox One S 500 GB
    • Er
      8 Mesaj
      02 Ağustos 2014 14:47:34
      quote:

Orijinalden alıntı: 13tuğrul10

Hocam senin de dediğin gibi siemens BEYAZ EŞYADA bir numara, Klimada kesinlikle değil.

İklimlendirme teknikeri olarak söz konusu iki marka arasında tavsiyem samsung olur. (Tabi ki model özelliklerini incelemeden sadece markalara göre söylediğim bir şey bu)

Son iki yılda Samsung klima olarak Türkiye piyasasına çok büyük öncelik verdi ve atılım yaptı.

Alacağınız klimanın çıkarabileceği olası bir problemde en hızlı ve sonuç odaklı çözüm alacağınız firmalardan biridir.

Dostum sen hangi dünyada yaşıyorsun ? Kim demiş beyaz eşyada bir numara siemens diye !!!

MİELE ,GENERAL ELECTRİC , AMANA ,ELEKTROLUX , SUB-ZERO .....diye gider

Siemens bu markalardan çok sonra gelir daha aklıma gelmeyen markalarda var ,biraz araştırın insanlara yanlış bilgiler vermeyin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      525 Mesaj
      02 Ağustos 2014 15:23:32
      Arkadaşımın evinde 3 yıllık Vestel marka R22 gazlı 9.000Btu klima var 9metrekare odayı soğutmak ve ısıtmakta kullanılıyor.Benim sorum bu klimaya 13 ay önce gaz basmışlar ve kışın günde ortalama 6-7 saat çalışmış yazın ise toplasanız 15 gün çalışmış ve dün itibari ile gaz bitmiş.Servis geçen geldiğinde bu gaz kaçırıyor biz buna bakır kafa takalım gaz kaçırmasın demiş arkadaşta taktırmış.Size sorum gazın bu sürede bitmesi normal mi ve o taktıkları bakır şey işe yarar mı?
      02 Ağustos 2014 15:29:50
      quote:

Orijinalden alıntı: talhagezer

Konuya direk dalıyorum 3 klima alacağız. Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum (Şu iki model dikkatimi çekti)
      2x 12000btu 1x18000btu

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-as-w126b7to-deluxe-inverterv-fiyati,112653.html#TabPanelStart

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-as-w186c7t0-inverter-lg-klima-en-ucuz-fiyatlari,35847.html

Lg nin bu klimalarini tavsiye ediyormusunuz? Servisi nasildir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      by donanimhaber.com

• Er
      8 Mesaj
      02 Ağustos 2014 16:31:27

LG , SAMSUNG , VS BEYAZ EŞYACILARIN SATTIĞI KLİMALAR ÖNERİLMİYOR

FORUMU BİRAZ OKURSANIZ DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLURSUNUZ
      |
      |
      talhagezer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Ağustos 2014 16:59:09

Klimada gaz kaçağı olmazsa kaç yıl geçerse geçsin gazı eksilmez.
      |
      |
      xbr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Ağustos 2014 17:31:35
      quote:

Orijinalden alıntı: dragon age

Arkadaşlar ben sadece marka soracağım. York marka nasıldır. Madenin china yazıyor.

tavsiyem TOSHIBA orjinal japonyadan bir ara daıkın da japonyadan getiriyordu yerli bir firma ile anlaştı artık türkiyede üretiyor.diger beyaz eşya firmalarında satılanların hepsi toplama cihazlardır.
      02 Ağustos 2014 18:59:08
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: its full speed or nothing

ACİLL!!

Samsung AR 5000 24.000Btu ile Siemens SIZMA 124603 24.000Btu arasında kaldım.Hangisini tavsiye edersiniz?

salon 55-60m²

bütçem 2.500 civarı

Bugün bu ikisinden birini alacağım başka bir tavsiye yoksa durum biraz acil! Ben samsungu almak istiyorum dizaynı teknolojisi ve inverter olusu bnm için artı puan ama aynı sekilde siemenste beyaz esyada 1 numara.baya tereddütte kaldım.Marka fanatikligim yok hangisi uzun omurlu olur sorunsuz olur onemli olan o.

Klima konusunda zerre bilgim yok.Kurulum sırasında vakum mu istenmeli yada kurulduktan sonra yapılması gereken bir işlem var mı?Bu ve bunun gibi bilgilerede ihtiyacım var.Vakum nedir gerekli midir vs..

Siemens tavsiye ederim hocam. Aslında tavsiyem bosch dur.siemens yerine
      Ama siemens de alınabilir. Vakum sarttır. Özellikle R410 A cihazda daha önemli. Mutlaka yaptırınız.

Yeni cihaza vakum gerekmez.
      Fabrikada vakumlanıyor bunlar
      Boru mesafesi 5 metreyi geçerse vakum gerekir.
      Vsvs sözler yalandır asla inanmayıp vakum yaptırınız.

Saygılar.

şöyle bişey yaparsa ustalar kafadan sallama moturu bir yere baglayıp çalıştırsalar biz hortumların nereye baglandıgını ne bilecegiz
      hortum ucları nereye bağlanmalı vakum için
      bu bağlantı noktalarını gösteren resim varmı sacaba

usta bizi tezgaha getirse

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      02 Ağustos 2014 19:49:21
      quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Samsung'ta 10 yıl garantinin kapsamı nedir?

müşteri hizmetleri aramanız tam garanti olmazmı sizce 444 77 11 yanlış hatırlamıyorsam saygılar
      02 Ağustos 2014 20:12:15

Anladım üstat sağolun.Zaten geçen sene gelen servis kaçak var deyip işte gaz vanası mı öyle birşeyi bakır olanla değiştirmiş ve ağbi bundan sonra sorun olmaz demiş.Klimayı şuanda 22-24 derece aralığında ve kısık fanla çalıştırıyormuş ama son 3-4 gündür klima soğutmamaya başlamış.Dünde ekranında "S" ışığı yanmış ve kendisini kapatmış.Fakat akşam geldiğinde tekrar çalıştırmış cihaz çalışıyormuş fakat fan üfleme hızı azalmış ve çıkan hava soğuk gelmiyormuş.
      |
      |
      bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Ağustos 2014 22:15:43
      quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

müşteri hizmetleri aramanız tam garanti olmazmı sizce 444 77 11 yanlış hatırlamıyorsam saygılar

Cihaz 3 kompresör 10 yıl garanti. Bundan bahsediyorum.
      02 Ağustos 2014 23:22:21
      arkadaşlar bu klima diğerlerinden çok daha ucuz acaba elektrik tüketimi ve diğer değerleri mi yüksek diğer markalarınki 2000 tl ve üzeri iken bu marka neden bu fiyattan satılıyor kullanan varmı servisi nasıldır bilgisi olan varmı acaba?

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/32052888-32486-seg-12500-a-enerji-klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmgs -- 2 Ağustos 2014; 23:23:02 >
      03 Ağustos 2014 04:07:11
      alarko
      |
      |
      03 Ağustos 2014 04:08:14
      |
      |
      03 Ağustos 2014 04:23:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: its full speed or nothing

ACİLL!!

Samsung AR 5000 24.000Btu ile Siemens SIZMA 124603 24.000Btu arasında kaldım.Hangisini tavsiye edersiniz?

salon 55-60m²

bütçem 2.500 civarı

Bugün bu ikisinden birini alacağım başka bir tavsiye yoksa durum biraz acil! Ben samsungu almak istiyorum dizaynı teknolojisi ve inverter olusu bnm için artı puan ama aynı sekilde siemenste beyaz esyada 1 numara.baya tereddütte kaldım.Marka fanatikligim yok hangisi uzun omurlu olur sorunsuz olur onemli olan o.

Klima konusunda zerre bilgim yok.Kurulum sırasında vakum mu istenmeli yada kurulduktan sonra yapılması gereken bir işlem var mı?Bu ve bunun gibi bilgilerede ihtiyacım var.Vakum nedir gerekli midir vs..

Siemens tavsiye ederim hocam. Aslında tavsiyem bosch dur.siemens yerine
      Ama siemens de alınabilir. Vakum sarttır. Özellikle R410 A cihazda daha önemli. Mutlaka yaptırınız.

Yeni cihaza vakum gerekmez.
      Fabrikada vakumlanıyor bunlar
      Boru mesafesi 5 metreyi geçerse vakum gerekir.
      Vsvs sözler yalandır asla inanmayıp vakum yaptırınız.

Saygılar.

şöyle bişey yaparsa ustalar kafadan sallama moturu bir yere baglayıp çalıştırsalar biz hortumların nereye baglandıgını ne bilecegiz
      hortum ucları nereye bağlanmalı vakum için
      bu bağlantı noktalarını gösteren resim varmı sacaba

usta bizi tezgaha getirse

Hocam mobildeyim foto. Gönderemiyorum ama. Dış üniteye bağlantı borularını bağladıkları vanalarsa kalın vanada ince bir sobop var oraya bağlanacak.

• Kurmay Yarbay
      4000 Mesaj
      03 Ağustos 2014 04:24:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

quote:

Sadece kompresör.

|
      |
      03 Ağustos 2014 04:26:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

Orijinalden alıntı: dragon age

Arkadaşlar ben sadece marka soracağım. York marka nasıldır. Madenin china yazıyor.

tavsiyem TOSHIBA orjinal japonyadan bir ara daıkın da japonyadan getiriyordu yerli bir firma ile anlaştı artık türkiyede üretiyor.diger beyaz eşya firmalarında satılanların hepsi toplama cihazlardır.

Toshibanın da skv serisini midea üretiyor. Skvr de 18 likten aşağı alınmaz ses sorunu var.

Reklamlar
sohbet
Blogio
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,501
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.