Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.193
Cevap
328
Favori
3.173.739
Tıklama
Giriş
      12 Not
      23 Temmuz 2014 20:03:04
      quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

Orijinalden alıntı: maun

quote:

Orijinalden alıntı: maun

Merhabalar,
      "Klima Tavsiyesi" baslıgını gunlerdir okuyorum, ancak bir sonuca varabilmiş değilim..
      Istanbulda yasıyorum, yazın sadece soğutma amaçlı olarak kullanacagım,
      Salonumuz 30-32 metrekare arası, arakat, guney/guneybatı cephesinde, bina dışında yalıtım mevcut ancak salon fransiz balkon, yaklasık 3metre cam var..

olabilir dediğim iki model var;
      Mitsubishinin Heavy Ind. SRK45ZJP-S1 (15.000 Btu) modeli sanki ucu ucuna yetecekmiş gibi.. (bugun keşif için basvurdum, gelecekler)
      yada bunun yerine Toshiba'nın RAS 18 N3KV (18.000 Btu) olabilir mi..ikisi de inverterli, ikisinin fiyatı da birbirine çok yakın,2900-3000 civarında..

bu iki markadan bir tanesini yada sadece soğutma amaçlı başka önereceğiniz bir marka/model var mıdır,
      evde 5 aylık bebegimiz var ve klimadan gelebilecek hastalıklardan çok korkuyoruz, bu yuzden hijyen açısından da değerlendirmenizi isterim..yardımcı olabilirmisiniz..teşekkürler..

arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacım var.. lutfen bir ilgilenin..
      saygılar..

selam,
      bizim evdekiler de bu klimadan dolayı vefat ettiği haber olan doktordan sonra istemeyiz diye tutturdular. bende nette biraz araştırdım bu konuyu. şurda bi yazı var. yani burda on senelerdir kullananlar var diye okuyoruz. kimi klima da basit bi toz filtresi ve ona benzer nano platinyum vs. gibi alengirli isimli ek filtreler vs. toshiba da skvr serileri hoşuma gitmişti 3 tane idi sanırım filtreleri hoşuma gitmişti. baktığım daikinde ki filtreler daha basit geldi. hava kalitesi çok fark ediyo mu bende mmerak ediyorum.

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/1506/evdeki-klimalar-tehlikeli-midir

quote:

RADİKAL GÖRÜŞ Dr. KADİR TUĞCU
      Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı F.A.A.P.

Evdeki klimalar tehlikeli midir?
      Maalesef, gün geçmiyor ki, evdeki klimalar aleyhine laf edilmesin. Geçen senelerde, yarım yamalak bilgi sahipleri ev klimalarının "Lejyoner Hastalığı" yapacağı bilgisi ile halkı epey bir korkutmuşlardı.

İşin aslını astarını bilmeden yapılan o sözüm ona uyarılar, Lejyoner Hastalığı’nın sadece kapalı alanlardaki ve yoğuşma (codensation) suyunu kendisi buharlaştıran “kapalı devre” klimalarla olduğunun bilinmemesinden kaynaklandığını gösteriyordu. Buna mukabil, ev klimaları "Split" dediğimiz, yani yoğuşma suyunu dışarı atan cihazlar olduğundan böyle bir tehlike yaratmaları imkânsızdır. Zira bu hastalığa sebep olan; Legionella Pneumophilia kapalı devre klimaların, buharlaştırma haznelerinde ürüyorlardı.

Geçtiğimiz günlerde, bu sefer bir üniversiteden, klima ile soğutulan evlerde, "kombi" veya "şofben" kullanılması sonucu, dışarıdaki sıcak havadan dolayı "ters akım" (inversion) olacağı, sıcak havanın soğuk havalı ortama akacağı (?) ve karbonmonoksit zehirlenmesine sebep olacağı iddia edildi.

İDDİA DOĞRU DEĞİLDİR!
      Hiçbir ilmi gerçeğe uymamaktadır. Gerek atmosferde, gerek okyanuslarda, serbest hava ve su akıntıları konveksiyon ile çalışıyor. Şöyle ki, soğuk hava veya su, daha hafif olan sıcak hava veya suyun yükselerek, boşalttığı yere doğru akıyor. Yani, sıcak hava yükseliyor, üstteki görece soğuk hava aşağı inerek sıcak havanın yerini alıyor.

İnversiyon ise, durağan ve hapsolmuş bir soğuk hava kütlesinin, tabiri caizse, dışarıdan gelen bir sıcak hava "yorganı" tarafından örtülerek, konveksiyonu önlemesi sureti ile oluşur. Örneğin, hava kirliliği bu durumlarda dağılamadığı için tehlike arz eder. Ancak kombilerin böyle bir sıcak hava örtüsü oluşturması da, olabilecek en sıcak dış hava ile baca gazı farkının en az 40-50 derece civarı olması dolayısı ile mümkün değildir. Klima ile soğutulmuş bir evde, kombi veya şofben çalıştırıldığında, bu cihazların "ocak" bölümlerinde ısı 100 °C’nin çok üstündedir ve burada oluşan sıcak hava ve gazlar, daima baca içinde hızla yükselerek yukarıya çıkarlar. Bunu ancak, kuvvetli bir "ters rüzgâr" veya hatalı bir baca yapısı, klima etkisinden bağımsız olarak gerisin geriye, evin içine sokabilir.

Termodinamiğin 2°C kanunu der ki; ısı, sıcak cisimden soğuk cisme doğru akar. Dikkat ederseniz, burada bahsi geçen, ısıdır, hava değil. Sıcak hava daima yukarı çıkmaya çalışacak, onun bıraktığı boşluğa soğuk hava akacaktır. Yani buradaki "fizik kaidesi" iddia edilen olayın tam tersidir. Eğer iddia edildiği gibi, sıcak hava, soğuk ortama aksa idi, ne termosifonlar ne de kalorifer sistemleri çalışamazdı. Hiç düşünmeden kavramları birbirine karıştırarak yapılan bir hata, pek çok ailenin ürkmesine, şu aşırı sıcak geçen yaz günlerinde klimaları kapatmalarına sebep olmuştur. "Düşünmenin sağlığa bir zararı yoktur."

Kim dediyse dogru söylemiş.Cahil demek okuma yazar olmayan değil.Araştırıp okumayan yada okuduğunu anlamayan haxırcılardır.Tipik ev tipi açık devre çalışan klimada lejonerya ha..Asıl tehlike hep yakınımızda ,açık süs havuzları ..

Klima dan kaynaklanacak tek hastalık uzun yıllar temşzlenmeyen klimada oluşacak toz ve nemin birleşmesi ile oluşan küf mantarı ve bunun sebep olabileceği burun boğaz hastalığı.Bunun önlemi ise çok basit 2 senede bir 75 TL ödeyeceksin gerçek bir klima servisine..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      23 Temmuz 2014 21:48:58
      Merhabalar

İstanbul Ataşehirde oturuyorum. Salon 25 m2. 5 mt*5 mt Tavan yüksekliği 3 mt. yani alan 75 m3
      Salonun 5 mt lik ön kısmı komple cam.

Sabahtan başlayıp iki cepheden akşama kadar güneş alıyor. Gündüz oda sıcaklığı 30 derece civarında. Şu an saat 21.34 ve dış ortam sıcaklığı 25.5 olmasına rağmen oda sıcaklığı 28.5 derece.
      Açıklamalardan sonra konuya gelirsek araştırmalarım sonucu 18.000 BTU luk bir klimanın yeterli olacağını düşündüm. zannedersem haklıyım.

şimdi forumu okuduğumda anladım ki bu işin iyisi MITSUBISHI ve bu klimalar kalitesine göre pahalı. yaklaşık 4000 TL civarı ama malum herkesin bu kadar bütçesi olmuyor.
      Benim bütçem ise 1500-2500 segmentinde. Şimdi bir kaç sorum olacak. Umarım yol gösterici cevaplar alabilirim. Aslında vereceğiniz cevaplar birçok kişiyede yol gösterecek.

Yani fiyat kalite performans özellik garanti sessizlik vs. hepsini birleştirip karıştırsak karşıma hangi marka ve model

1- Inverter klimanın farkı nedir? Bize ne gibi faydalar sağlar?
      2-1500-2000 TL segmentinde iyisinden başlayarak hangi klimaları tavsiye edersiniz?
      3-2000-2500 TL segmentinde iyisinden başlayarak hangi klimaları tavsiye edersiniz?
      4-Samsung AR 5000 ve 7000 serisi hakkında görüşleriniz nedir? olumsuz ise sebepleri?
      5-Vestel Nature Plus inverter klima için düşünceleriniz nedir? Vestelin özellikle hangi modelini tavsiye edersiniz?
      6-Siemens ve Airfel klimalar için ne düşünüyorsunuz? Bütçem dahilinde tavsiye edebileceğiniz modeller var mı?

Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

• Teğmen
      104 Mesaj
      24 Temmuz 2014 00:23:07
      Arkadaşlar daha önce de sordum da cevap gelmedi. Son defa soruyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Şu ürünler içerisinden -veya muadili- hangisini alayım, biraz acil, bayram öncesi klima işini halletmeliyim;

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-123410-Klima.html

http://www.teknosa.com/urunler/119966838/vestel-raindrop-inverter-9-a-enerji-klima-ic-unite

http://www.bimeks.com.tr/urun/133873/auer-ag09-inverter-split-klima.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/127792/samsung-maldive-aqv12pslnstk-12000-btu-inverter-klima-r410a-.aspx

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/LG-ASNW126BSA0-12000-BTU-Econo-V-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,103452,465752,1246076.html?langId=-14

yani 1500'ü geçmeyecek, inverter, yazları bir hayli sıcak olan 15-20 m2 bir oda için acil klima almam lazım. Beni üzmeyecek bir ürün tavsiye ederseniz sevinirim. Yukarıdakiler örnek, o fiyatlarda, başka markalar da olabilir. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

• Yarbay
      2681 Mesaj
      24 Temmuz 2014 01:07:00
      Alarko Carrier da düşünebilirsiniz.
      Bizde Alarko Carrier ve Mitsubishi her ikiside var, (yanlız inverter değil, normal.) Şunu söyleyebilirim Alarko Carrier en az Mitsubishi kadar kaliteli bir makina ve çok sessiz. Senelerdir kullanıyorum.
      |
      |
      24 Temmuz 2014 01:17:52

18.000 lik oraya büyük gelir. o kadar büyük almana gerek yok.
      |
      |
      unsalcek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      24 Temmuz 2014 07:36:35
      alaçatı , bps , harbibirii ; Sağolun arkadaşlar tavsiyelerinizi değerlendireceğim.
      |
      |
      24 Temmuz 2014 08:03:18
      quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Seg 9000btu kilima nasildır arkadaşlar?

799 TL'ye Carrefour'da varda bir an önce sıcaklardan kurtulmak istiyorum

ben sizin yerinizde olsam seg makasını dusunmezdim boyle urunlerde genellikle yerli markaların
      servis yaygınlıgı ve parca sıkıntısı olmadıgı icin tavsiye ederim

DEMİRDÖKÜM A-410-09 HP KLİMA %25 indirm 10.000btu 810.90 tl

http://www.geliyo.com/demirdokum-a-410-09-hp-klima.html burdan bakabilirsin
      |
      |
      24 Temmuz 2014 10:33:11

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: kasaba_45

MBİROL kardeşim biliyorum büro teknik stoklarında olmadığını klimanın. fakat ben klimayı GİPA yetkili satıcısından fiyat aldım o örnek olsun diye koydum linkini yazımda da belirttiğim gibi arkadaş scheneider elektrikte çalışıyor şirket york ile ortaklık anlaşması imzalamış ve şirket çalışanlarına %23 indirimle veriyormuş klimayı. GİPA'nın sitesinde klimanın fiyatı EHHA12DSACAA R410A 12.000 BTU 2.359 TL indirimle 1816 tl ye geliyor. Ben sadece YORK markasından emin olmadığım için bu konuda tecrübeli arkadaşlar dan bilgi istedim. Sizce Beko ve YORK arasındaki fark nedir? Hangisini almalıyım sonuçta birbirine yakın fiyatları. YORK markasında tek korktuğum konu servis. Yazımın sonunda dediğim gibi sonuçta bu konuda çok bir bilgim yok başka marka önerileriniz varsa bu fiyata bu klimaları da dikkate alabilirim... Şimdiden teşekkürler herkese

Çok iyi fiyat.Biz o paraya alamıyoruz.Arç. bu cihazla kıstaslanamaz. Bu ürünü Gree üretiyor.Airfel inv.ile aynı ürün..Bu fiyata alınır.

Yani MBİROL kardeş sen YORK al diyorsun. Peki internette servisiyle ilgili sıkıntıların olduğu söyleniyor sen ne dersin. Birde max. 2.000 TL ye başka 12.000 lik inverter klima tavsiyen var mı? Bu arada cevapların için teşekkürler sayende fikir sahibi oldum biraz klimalar konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasaba_45 -- 24 Temmuz 2014; 10:34:22 >
      |
      |
      Bahsedilenler: mbirol

• Onbaşı
      19 Mesaj
      24 Temmuz 2014 11:18:59
      Başlıktan anlaşılacağı gibi millet klima tavsiyesi istiyor.
      Paraları olsa zaten gider alırlar en iyisini. Adamlar takmışlar ME Daikin maykın. İş bilen arkadaşlar klima tavsiye edin klima. Adam bana dese 30 bin liram var ne araç alıyım. Ben derim ki dacia al. 50 binim var dese vw al derim. Ama eksik yönleri şunlar bunlar vs. söylerim. Örnek adam 2 klima sormuş. Bütçesi bunlara yetiyor. Deki X markayı öneririm zye göre. Deme üstüne şu kadar koy ME al daikin al. Tabiki insanları doğru yönlendirmek gerekir ama yönlendiren de maalesef o değer bu değer vs işlerle uğraşıyor. O konuları başka başlık altında konuşsanız olmaz mı?
      |
      |
      24 Temmuz 2014 11:36:31

York'un tüketim değerlerine, gürültü seviyesine, dış ortam çalışma sıcaklığına ve kendisini ne kadar kısabildiğine baktınızmı.
      |
      |
      kasaba_45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      24 Temmuz 2014 12:00:48

ya ben klimadan çok anlamam bilmiyorum açıkçası. Bulabildiğim linkler burda istiyorsan bakabilirsin dostum hem bu konuda bir bilgin varsa yardımcı olursan çok sevinirim en geç 1 hafta içinde klima almam lazım
      http://www.bilio.com/klima-c3172/york/ehha12dsacaa-p100841889/#tab=spec
      http://www.klimaya.com/York-Duvar-Split-12000-Btu-Inverter-Klima-EHHA12DSACAA,PR-7326.html
      http://www.telepanya.com/asp/product/81055/York-EHHA12DSACAA-DC-Inverter-Duvar-Tipi-Klima
      https://eticaret.ozcanticaret.com.tr/index.php?route=product/product&product_id=319

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasaba_45 -- 24 Temmuz 2014; 12:01:45 >
      |
      |
      bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      278 Mesaj
      24 Temmuz 2014 12:25:41
      Ben biraz önce bosch B1ZMI12903 model 12000 btuluk modelini taktirdim almadan evvel kafami baya kurcalamisti bu forumdaki muhabbetler arkadaşım hepsi hikâye 30 mkare odayı buz etti yarim saatte klima da ses 37 dB yazıyor tirstim çokmu yüksek diye ses çıkmıyor klima da o fan en yüksekteyken ki sesini yazmışlar muhtemelen mutlaka alırken vakumlama isteyin ısrar edin ben bu klimayi 1900 e aldım müthiş bisey . bosverin mitsubishiye 3500 verince 17 derecenin altında sogutmayacak odanizi aradaki farkla elektrik parasını peşin ödemiş oluyorsunuz sadece klima ya 2000 den fazla vermeyin. Bosch midea altyapısını kullanıyor güven verdi bana serviste harika kurulumda klimanın kendi canavar zaten şuan içerisi 24 derece yayla.. Hesabınızı iyi yapın çok ust bi klima gobegime 20 boynuma 27 ayağıma 17 diye bi terxihiniz yoksa kesinlikle bosch u oneririm. Herkese iyi günler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

..::Act like summer ,walk like rain::..
    • Yüzbaşı
      996 Mesaj
      24 Temmuz 2014 12:26:39

Seçtiğin model York'un en iyi modeli.
      |
      |
      kasaba_45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      24 Temmuz 2014 12:29:46
      http://www.akillitasarruf.com/urun/toshiba-suzumi-ras-10-n3kv/
      Toshiba Suzumi RAS 10 N3KV

http://www.akillitasarruf.com/urun/alarko-carrier-53-nqv-025m-9000-inverter-klima/
      Alarko Carrier 53 NQV 025M 9.000 İnverter Klima

http://www.akillitasarruf.com/urun/midea-duvar-tipi-oasis-ms11mu-09/
      MİDEA DUVAR TİPİ OASİS MS11MU-09

http://www.akillitasarruf.com/urun/york-duvar-tipi-exclusive-y4hjzh009bae-afx/
      YORK DUVAR TİPİ EXCLUSİVE Y4HJZH009BAE-AFX

siz olsanız hangi klimayı alırdınız
      fiyatları birbirine yakın
      yardımcı olurmusunuz
      |
      |

• Yarbay
      3940 Mesaj
      24 Temmuz 2014 12:31:50
      şuraya klima arıyorum yada tavsiye istiyorum diye gelen arkadaşlar şu şablona uysunlar ..

1- kaç m2-m3 alan ;

çatı katı mı,

cam sayısı,

kaç kişi kalıyor,

kapı var mı .

hangi ildesiniz, hangi cephedesiniz (güneşlenme süresi icin)

2- tahmini btu aralıgı nedir, keşif yapıldı mı ? (12-18 bin olabilir ..vb)

3-BÜTÇE ARALIGINIZ NEDİR ?

-----------

bunları belirtmediğiniz sürece düzgün cevaplar alamayacaksınız haberiniz olsun diye belirtiyorum

msz sf,ef,fh serisi ile baymak serileri arasında rahat 2-3 bin tl falan fiyat farkı var ...şimdi bütçen ne ? daikin shira 9000 btu bir klima ile arcelik'in 24000 btu serisi aynı fiyata denk geliyor ..bilmem anlatabiliyor muyum ?
      |
      |
    • Yarbay
      2517 Mesaj
      24 Temmuz 2014 12:56:23
      2 hafta önce Samsung Boracay 12.000BTU aldım, fazlası ile memnunum. (sadece soğutma amaçlı aldım)
      |
      |
      24 Temmuz 2014 13:09:13
      ARKADAŞLAR 3 GÜN OLDU KİMSENİN SÖZÜNE BAKMADAN KENDİ ARAŞTIRMALARIMLA SAMSUNG AR7000 AR12HSSDCWKNSK 12000BTU LUK MODELİNİ ALDIM.
      http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AR12HSSDCWKNSK
      SALONUM 22 M2.
      KLİMAYI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE GÖSTERDİĞİ ODA SICAKLIĞI 32 DERECE İKEN 22 DERECE AYARINA 15-20 DKK İÇERİSİNDE GELİYOR.
      SERVİS KONUSUNDA SIKINTI OLDUĞUNU SÖYLEYEN ARKADAŞLAR ACABA KLİMA SERVİSİNİ TELEFON SERVİSYLERİYLEMİ KARIŞTIRIYORLAR YADA YAŞADIKLARI TEK TECRÜBEDENMİDİR NEDİR ANLAMADIM.SERVİS GAYET TİTİZ TEMİZ ÇALIŞTILAR, ELEKTRİK HATTI ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİLLER ZATEN, NASIL Kİ Bİ SOHBEN ALDIĞIMIZDA ELEKTRİK HATTINI KENDİMİZ BAĞLATIYORSAK BUDA BÖYLE.
      KLİMANIN DETAYLARINI YAZMAK İSTERDİM AMA LİNKTEKİ ÖZELLİKLERİN HEPSİ MEVCUT. AYRICA ÇOK ŞIK DURUYOR SALONDA ;)
      SALONUMUN KARŞISINDA YATAK ODASI VAR MİSAFİRİM OLMADIĞINDA ORAYIDA AÇIP ORAYIDA SOĞUTABİLİYORUM. TOPLAMDA 35 M2 OLUYOR O ZAMAN.
      DÜN AKŞAM SU ALMAYA GİTTİĞİM, KAPIYI AÇTIĞIM ANDA YÜZÜME VURAN MUTFAĞIN VE DİĞER ODALARIN SICAK HAVASI BANA - BEN BURADA NASIL YAŞIYORMUŞUM SORUSUNU SORDURDU. BİDE MEĞERSE UYKUDA UYUYAMIYORMUŞUM BEN, KLİMADA BİR ÇOK ÖZELLİK MEVCUT İYİ UYKU MODUNA ALDIĞINIZDA ARA SIRA Bİ ESİNTİ GELİYOR AYAKLARINIZA SANKİ NEHİR KENARINDA UZANMIŞSINIZ HİSSİ VERİYOR. ŞİMDİ DEMEYİN SAKIN KLİMAYI HAYATINDA İLK DEFA GÖREN KÖYLÜ DİYE :) BU YAZ KONYA ÇOK SICAK VE HİÇ OLMADIĞI KADAR NEMLİ.
      BU ÖZELLİKLERDE VE SON SERİ BU FİYATA ALABİLECEĞİNİZ BAŞKA BİR KLİMADA VARSA BEKLEMEYİN.
      DİYECEĞİM O Kİ BÜTCENİZE GÖRE GÖRE DAVRANIN VE İHTİYACINIZ VARSA ASLA BEKLEMEYİN, İMKANINIZ VARSA KLİMASIZ Bİ YAZ GEÇİRMEYİN.

SAYGILARIMLA, UMARIM SIKMAMIŞIMDIR.

• Yüzbaşı
      743 Mesaj
      24 Temmuz 2014 13:39:47
      quote:

Orijinalden alıntı: unplogyourself

ARKADAŞLAR 3 GÜN OLDU KİMSENİN SÖZÜNE BAKMADAN KENDİ ARAŞTIRMALARIMLA SAMSUNG AR7000 AR12HSSDCWKNSK 12000BTU LUK MODELİNİ ALDIM.
      http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AR12HSSDCWKNSK

İyi günlerde kullanın.

Dediğiniz gibi soğutma amaçlı kullanılacak bir klimanın aylarca kampanya beklenip illa malum markalardan olması gerekiyormuşçasına bir yönlendirmeyi bende kabullenemiyorum.

Bütçem belli, serinlemek istiyorum ve bunu en iyi f/p oranı ile sağlıyacak ürün konusunda yardım bekliyorum. Sonra bi bakıyorum yok gerçek klima kullananlar yok teneke yok plastik klima kullananlar başlığı...

İmkanım dahilinde geçen sene aileme Samsung Cristal serisi 12.000 btu aldım. Soğutma performansı müthiş, dediğiniz gibi 15 dakikalık sürede evin sıcaklığında 5 derecelik düşüşü anında gerçekleştirebiliyor. Tasarımı şık, Dış ünite malum markalara kıyasla çok daha sessiz. Ee benim bütçemde belli.

İyisi olsun diye yorum yapanlara tabi ki saygım sonsuz ancak "gerçek klima kullanıcıları!" kafamızı karıştırıyor..
      |
      |

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      24 Temmuz 2014 17:45:11
      düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 15 Ağustos 2014; 23:23:56 >
      |
      |
      24 Temmuz 2014 17:51:30
      quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

Arkadaşlar merhaba,
      Klima almak için iki bayiye uğradım. Mıtsubishi ve Daikin.
      Mitsubishi ikinci klima %50 indirimli kampanyası 12000 btu saatlik 0,8 kw yakan yeni nesil klimasına 2600 tl denildi.
      Daikin bayisinde üç model satıcı üç model gösterdi. Enerji tüketimleri 0,3 kw, 0,6 kw ve 0,9 kw olan üç model vardı. 0,3 kw yakan shıra modeli 3,800 pahalı geldi 0,9 yakan zhara modeli 2000 tl, 0,6 kw yakan mira modelini 2250 tl dendi.
      Daikin 0,6 kw tüketimi mitsubishinin 0,8 kw tüketiminden daha iyi görünüyor.
      Sizce Mıtsubishi'mi Daikin Mira mı almalıyım?

benim aldıgım samsung aqv12kbax ürün saydıklarını sonladı acık konusaım iyikide almısım fiyatıda cok uygun tanıtım amacıyla oldugundna özel stoktada yoktur zaten saatte sogutmada 0,780 waat ısıtmada 0,890 waat elektrik yakıyor maşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 24 Temmuz 2014; 17:54:12 >

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,478
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.